Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα το νέο μου παιχνίδι.

 

Πάρτε μία γεύση.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο Γιώργο πάντα πρωτοπόρος .

(Αν το βαρεθείς εγώ εδώ είμαι) .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απίστευτο!!!!

Από που το πήρες και πόσο???

 

και εμένα με ενδιαφέρει!!!!!! αν μπορείς μοιράσου μαζί μας τις λεπτομέρειες της αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το κινητό αγοράστηκε από Taiwan από φίλο που μένει στην Κύπρο. Δυστυχώς στην Ευρώπη δύσκολα θα μπορέσει κάποιος να το βρει

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το νέο μου παιχνίδι.

 

Πάρτε μία γεύση.

 

 

Φίλε μου σαν προϊόν κάτοχος του NOTE 4 DUAL SIM μπορείς να μου πεις αν στο Note 5 DUAL Έχει βάλει η Sam association SIM contacts Δηλαδή δυνατότητα να αντιστοιχεις κάποια επαφή με μια από τις 2 σιμ με αποτέλεσμα όποια σιμ και να εχεις ορίσει για κλήσεις αν καλέσεις μια επαφή που την έχεις αντιστοιχησει με την άλλη να καλεί με αυτήν....

Και αν στα sms σε αφήνει να στείλεις με 16Ο χαρακτήρες(input mode-gsm alphabet)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό το έχω και εγώ στα χέρια μου αλλά του έχω μια κάρτα σιμ προς το παρών δεν μπορώ να απαντήσω στο πρώτο σκέλος του ερωτηματος σου μπορώ όμως να σου πω ότι δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα sms
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό το έχω και εγώ στα χέρια μου αλλά του έχω μια κάρτα σιμ προς το παρών δεν μπορώ να απαντήσω στο πρώτο σκέλος του ερωτηματος σου μπορώ όμως να σου πω ότι δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα sms

 

Ήταν ο λόγος (το πρώτο σκελος) που έδωσα το Note 4 DUAL Και πήρα το LG g4 DUAL SIM....

Θα σας παρακαλουσα αν Κάποιος γνωρίζει να μου απαντηση στο αν μπορείς να αντιστοιχησει επαφές σε μια από τις 2 σιμ ώστε να τις καλεί πάντα από αυτή ανεξάρτητα από ποιά έχεις βάλει εσύ ως σιμ για κλήσεις.

...ευχαριστώ....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ N9208, N9200 και N920CD. Αν γνωριζει καποιος ας μας πει γιατι ενδιαφερομαι να παραγγειλω κι εγω το δικαρτο αλλα μπερδευτηκα τωρα. Για το τριτο μοντελο δεν γνωριζα καθολου, απο εδω το ειδα για πρωτη φορα το N920CD.

Στο παρακατω site που το φερνει ευρωπη χωρις εξοδα τελωνειου αφου η εδρα της εταιριας ειναι ήδη στην ευρωπη εχει το παρακατω μοντελο με 603,99 ευρω, δυστυχως σε χρυσο και λευκο χρωμα. Πολυ φτηνο μου φαινεται ομως, λετε να εχει γινει καποιο λαθος? Γι αυτο ρωταω και για τις διαφορες μεταξυ των παραπανω μοντελων.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-dual-sim-n9208-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-gold.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ N9208, N9200 και N920CD. Αν γνωριζει καποιος ας μας πει γιατι ενδιαφερομαι να παραγγειλω κι εγω το δικαρτο αλλα μπερδευτηκα τωρα. Για το τριτο μοντελο δεν γνωριζα καθολου, απο εδω το ειδα για πρωτη φορα το N920CD.

Στο παρακατω site που το φερνει ευρωπη χωρις εξοδα τελωνειου αφου η εδρα της εταιριας ειναι ήδη στην ευρωπη εχει το παρακατω μοντελο με 603,99 ευρω, δυστυχως σε χρυσο και λευκο χρωμα. Πολυ φτηνο μου φαινεται ομως, λετε να εχει γινει καποιο λαθος? Γι αυτο ρωταω και για τις διαφορες μεταξυ των παραπανω μοντελων.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

http://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-note-5-dual-sim-n9208-4g-lte-32gb-sim-free-unlocked-gold.html

 

Εγγύηση δεν θα έχεις οπότε βρες μια σχετικά αξιόπιστη αλλά φθηνή τιμή και χτύπα το.

Το 9208 είναι ίδιο με το 920C , διαφέρουν μόνο οι μπάντες του LTE.

Πρακτικά Ελλάδα θα δουλεύει σε όλες τις μπάντες πλην της 20.

920CD δεν υπάρχει , υπάρχει 920C μονόκαρτο και 920C δίκαρτο.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχει έκδοση CD... δές εδώ

Η CD καλύπτει και την μπάντα 20 και είναι δίκαρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ν920CD Αύριο θα παραλάβω

Άρα υπάρχει και παρά υπάρχει

Απλώς υπάρχει ένα firmware και για το δίκαρτο και για το μονοκαρτο

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχει έκδοση CD... δές εδώ

Η CD καλύπτει και την μπάντα 20 και είναι δίκαρτη.

 

Ν920CD Αύριο θα παραλάβω

Άρα υπάρχει και παρά υπάρχει

Απλώς υπάρχει ένα firmware και για το δίκαρτο και για το μονοκαρτο

 

Βρείτε μου μια διαφορά μεταξύ της 920C και της υποτιθέμενης 920CD πέρα από το Dual Sim..

Μέχρι και το ίδιο firmware έχουν..

Η μπάντα 20 είναι όπως είπα στην 920C είτε είναι δίκαρτη , είτε όχι.

Στον φίλο απάντησα για την 9208.

Βρείτε μου παρακαλώ ένα επίσημο έγγραφο της Samsung που να δηλώνει τη διαφορα ή την ύπαρξη της CD...

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Βρείτε μου μια διαφορά μεταξύ της 920C και της υποτιθέμενης 920CD πέρα από το Dual Sim..

Μέχρι και το ίδιο firmware έχουν..

Η μπάντα 20 είναι όπως είπα στην 920C είτε είναι δίκαρτη , είτε όχι.

Στον φίλο απάντησα για την 9208.

Βρείτε μου παρακαλώ ένα επίσημο έγγραφο της Samsung που να δηλώνει τη διαφορα ή την ύπαρξη της CD...

 

CD είναι το δικαρτο μοντέλο της σειράς C;

Τι δεν γίνεται αντιληπτό?

Link to comment
Share on other sites

CD είναι το δικαρτο μοντέλο της σειράς C;

Τι δεν γίνεται αντιληπτό?

 

Υπάρχει 920C και 920C DUAL SIM

920CD ως κωδικός δεν υπάρχει.

Τι δε γίνεται αντιληπτό;

Το αναφέρω για τους φίλους που μπορεί να το ψάχνουν ως 920CD και να μην το βρίσκουν ενώ βρίσκουν την έκδοση 920C Dual Sim...

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 920C και 920C DUAL SIM

920CD ως κωδικός δεν υπάρχει.

Τι δε γίνεται αντιληπτό;

Το αναφέρω για τους φίλους που μπορεί να το ψάχνουν ως 920CD και να μην το βρίσκουν ενώ βρίσκουν την έκδοση 920C Dual Sim...

 

Ο κωδικός μπορεί να βρεθεί εύκολα στο ebay έδω.

Επίσης υπάρχει θέμα του CD στο xda. Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google βλέπεις οτι ο κωδικός CD για το δίκαρτο είναι αναγνωρίσιμος.

 

Τέλος διάβασε εδώ το user manual για να το τερματίσουμε.

 

Ας τελειώσει εδώ αυτή η διαφωνία παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda εμαθα απο ελληνες χρηστες, οτι το Ν920C Dual sim (γι αυτο αναφερεται και ως Ν920CD) αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα καθως και το spen γραφει ελληνικα.

Ενω το Ν9200 αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα αλλα δεν αναγνωριζεται απο το spen η ελληνικη γλωσσα.

Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?

Link to comment
Share on other sites

Στο xda εμαθα απο ελληνες χρηστες, οτι το Ν920C Dual sim (γι αυτο αναφερεται και ως Ν920CD) αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα καθως και το spen γραφει ελληνικα.

Ενω το Ν9200 αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα αλλα δεν αναγνωριζεται απο το spen η ελληνικη γλωσσα.

Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?

 

Ναι ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda εμαθα απο ελληνες χρηστες, οτι το Ν920C Dual sim (γι αυτο αναφερεται και ως Ν920CD) αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα καθως και το spen γραφει ελληνικα.

Ενω το Ν9200 αναγνωριζει την ελληνικη γλωσσα αλλα δεν αναγνωριζεται απο το spen η ελληνικη γλωσσα.

Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?

 

Φίλε μου αυτό σίγουρα θα διορθωθεί με τον καιρό με τα firmwares/roms που θα βγαίνουν.

Το 9200 είναι η έκδοση για Κίνα η οποία υποστηρίζει και αυτή όλες τις 4G μπάντες της Ελλάδας πλην της 20.

Θα σου συνιστούσα να ψάχνεις κατά σειρά προτεραιότητας για 920C Dual>9208>9200 αν ψάχνεις οπωσδήποτε για δίκαρτο.

Αν δεν έχεις πρόβλημα και για μία SIM , τα πράγματα αλλάζουν και υπάρχουν επιλογές και από Αμερική μεριά με υποστήριξη των 3,7,20 που κυριαρχούν σε Ελλάδα και Ευρώπη (920Α,920Τ αρκεί να είναι unlocked).

Edited by Lord British
Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...