Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πόσο ψηλά ή χαμηλά έχεις την φωτεινότητα και βγάζεις αυτές τις ώρες;
Η αλήθεια είναι ότι το χρησιμοποιώ μόνο μέσα στο σπίτι οπότε δεν έχω λόγο να έχω ψηλά την φωτεινότητα. Περίπου στο 30%. Βοηθάει πολύ αυτό στο να πιανεις τέτοιους χρόνους. Επίσης, δεν του χω κάνει ούτε ένα update εδώ και τόσα χρόνια. Εχω rootαρει όμως και έχω ξηλωσει ο,τι θεωρούσα περιττό.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα στο 15% μέσα σε 7,5 ημέρες και 12,5 ώρες οθόνη. Βέβαια επειδή το χρησιμοποιώ για διάβασμα το βράδυ, όχι απλά το έχω στην ελάχιστη φωτεινότητα, αλλά και ακόμα πιο κάτω με το twilight, για να αφαιρεί το μπλε φως και να κοιμάμαι πιο εύκολα. Δλδ έτσι όπως το υπολογίζω και με τη χρήση που κάνω από το 100 στο 0 πρέπει να βγάζει κοντά στις 15 ώρες. Στην αναμονή η κατανάλωση πρέπει να είναι μηδενική.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις σήμερα μου ήρθε μια αναβάθμιση στο L και καπάκι μια δεύτερη που είναι η 6! Την πρώτη την έκανα, να πάω κ στην 6?
Εννοείται να πας.
Link to comment
Share on other sites

Χαχα security patch του 2016....

 

Και τώρα μου έφερε την android 6 αποτι βλέπω..

Ξύπνησε κανείς από τον τάφο του εκεί στην Lenovo?

A10-70L_S000214_170606_ROW

 

1GB

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ο φίλος έβαλε την 6!

Αλλά όταν πας να κάνεις αναβάθμιση στην 6, δεν προειδοποιούσε πουθενά ότι θα κάνει WIPE τα πάντα η αναβάθμιση! :@

How to Set Up a New SD Card in Android for Extra Storage

 

όσοι έχετε SD μέσα,να ένας οδηγός για να αποφασίσετε πως θα διαχειριστείτε τον χώρο.

 

Πλέον το tablet φοράει officialy

την android 6

με security patch 5/5/2017

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Στην 6 προειδοποίησε σαφέστατα ότι θα διαγραφούν τα πάντα. Να σας πω την έκανα και δεν έκανα καμία επαναφορά μετά, το άφησα καθαρό και το έστησα από την αρχή. ΈΠΟΣ!!! Πετάει σαν καινούργιο. Θυμίζει εποχές kitkat. Ταχύτατο και δε με έχει προβληματίσει κάτι ακόμη. Το μόνο που θέλω να δω είναι η μπαταρία. Όπως και να'χει το χάρηκα!
Link to comment
Share on other sites

Στην 6 προειδοποίησε σαφέστατα ότι θα διαγραφούν τα πάντα. Να σας πω την έκανα και δεν έκανα καμία επαναφορά μετά, το άφησα καθαρό και το έστησα από την αρχή. ΈΠΟΣ!!! Πετάει σαν καινούργιο. Θυμίζει εποχές kitkat. Ταχύτατο και δε με έχει προβληματίσει κάτι ακόμη. Το μόνο που θέλω να δω είναι η μπαταρία. Όπως και να'χει το χάρηκα!

 

και το SS που είχα κάνει και έστειλα στο κινητό,δεν το αναφέρει!

Μικρό το κακό όμως,θα το έκανα και γω φορματ αμέσως μέτά!

Και το ξανά έκανα αφού bootαρε στην 6.. Η όλη διαδικασία πήρε κάπου 1 ώρα!

 

Άλλαξε και το bootscreen της lenovo!

 

Αλλά ναι,το tablet, ΠΕΤΑΕΙ, Π-Ε-Τ-Α-Ε-Ι..

Τρομερή απόδοση.

Σαν να πήρα άλλη πιο σύγχρονη συσκευή στα χέρια μου.

Δεν είδα κατανάλωση ακόμα,αλλά ρε παιδιά η μέρα με την νύχτα με την 5αρα..

Πραγματικά το σκότωναν το tablet..

Ίσως το 2020 να δούμε και την 7 :P

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Αν υπηρχε και καποιος ευκολος τροπος για να μπει μαυρο Logo οταν ξεκιναει το tablet.. Πραγματικα σε τυφλωνει στο σκοταδι!

 

Επισης, εχει βαλει κανεις magisk αντι για supersu;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Είχα καμιά δεκαριά μέρες να ασχοληθώ με το tablet και μόλις είδα ότι μου ήρθε κι εμένα η 6. Μήπως εμείς που λάβαμε τώρα την 6 έχουμε ελληνικής αντιπροσωπείας(εμένα είναι σίγουρα) και αντίστοιχα τα υπόλοιπα που την έχουν πάρει πριν μήνες να ήταν παραεισαγωγής από skroutzομάγαζα;
Link to comment
Share on other sites

Είχα καμιά δεκαριά μέρες να ασχοληθώ με το tablet και μόλις είδα ότι μου ήρθε κι εμένα η 6. Μήπως εμείς που λάβαμε τώρα την 6 έχουμε ελληνικής αντιπροσωπείας(εμένα είναι σίγουρα) και αντίστοιχα τα υπόλοιπα που την έχουν πάρει πριν μήνες να ήταν παραεισαγωγής από skroutzομάγαζα;
Δεν πρέπει να έχει καμιά σχέση αυτό. Εγώ το είχα πάρει από Public και την είχα πάρει αρκετούς μήνες πριν.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είχα καμιά δεκαριά μέρες να ασχοληθώ με το tablet και μόλις είδα ότι μου ήρθε κι εμένα η 6. Μήπως εμείς που λάβαμε τώρα την 6 έχουμε ελληνικής αντιπροσωπείας(εμένα είναι σίγουρα) και αντίστοιχα τα υπόλοιπα που την έχουν πάρει πριν μήνες να ήταν παραεισαγωγής από skroutzομάγαζα;

 

Από το suuport της Lenovo μου ειχαν πει ότι έχει να κάνει με παρτίδες μηχανημάτων που μπορεί να έχουν μια πολύ μικρή διαφοροποίηση στο υλικό με αποτέλεσμα να δίνεται και η αναβάθμιση όταν ολοκληρωθούν οι έλεγχοι με το συγκεκριμένο υλικό.

Όπως και να'χει... άξιζε η αναμονή! Μας ήρθε και το απολαμβάνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει από το γερμανικό Amazon και η 6 (Marshmallow) μου είχε έρθει Ιούλιο του '17 !! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι. Αγόρασα το L πριν 2 χρόνια περίπου 5/1/2016 από public μαζί με 3ετη εγγύηση για τα πάντα μέχρι 5/1/2019. Τζαμακι και θήκη για το συγκεκριμένο με σωστές οπές για ηχεία. Κόντεψε 400€ παρά κάτι ψιλά μαζί με 64αρα uhs sd. Το θέμα είναι ότι δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου και το χειρότερο μου δώσανε ένα xiaomi προσφατα και το ταμπλετ το έχω σχεδόν παροπλισμένο. Το ανοίγω μόνο για να κινείται η μπαταρία και για να γίνονται σωστά φορτίσεις. Γνωρίζετε λοιπόν που μπορώ να το βάλω αγγελία; Είναι αγρατσουνιστο ,έχω κουτιά αποδείξεις και τον ένα χρόνο εγγύηση ακόμη. Δεν καταλαβαίνεις ότι το έχει αγγίξει άνθρωπος. Καινούργιο! Ελπίζω να μην έχω παραβεί κάποιο κανόνα του φόρουμ για το ερώτημα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι. Αγόρασα το L πριν 2 χρόνια περίπου 5/1/2016 από public μαζί με 3ετη εγγύηση για τα πάντα μέχρι 5/1/2019. Τζαμακι και θήκη για το συγκεκριμένο με σωστές οπές για ηχεία. Κόντεψε 400€ παρά κάτι ψιλά μαζί με 64αρα uhs sd. Το θέμα είναι ότι δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου και το χειρότερο μου δώσανε ένα xiaomi προσφατα και το ταμπλετ το έχω σχεδόν παροπλισμένο. Το ανοίγω μόνο για να κινείται η μπαταρία και για να γίνονται σωστά φορτίσεις. Γνωρίζετε λοιπόν που μπορώ να το βάλω αγγελία; Είναι αγρατσουνιστο ,έχω κουτιά αποδείξεις και τον ένα χρόνο εγγύηση ακόμη. Δεν καταλαβαίνεις ότι το έχει αγγίξει άνθρωπος. Καινούργιο! Ελπίζω να μην έχω παραβεί κάποιο κανόνα του φόρουμ για το ερώτημα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

εδώ στο myphone έχει χώρο γι' αυτό που ζητάς

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έχω από Ιούνιο 2017, η 6 ήρθε σχεδόν αμέσως...τώρα τελευταία παρατήρησα ότι μόλις το ενεργοποιήσω η οθόνη κάνει κάποιους παλμούς, σχεδόν ανεπαίσθητους που μετά από λίγο ηρεμεί...τό 'χει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι παλιά όταν σύνδεσα το tablet με την τηλεόραση είχε μια επιλογή να διαβαστεί ως εξωτερικός σκληρός δίσκος και έβλεπα τα περιεχόμενα από την κάρτα μνήμης. Τώρα που προσπάθησα δεν υπήρχε κάπου αυτή η επιλογή. Έχει να κάνει με το καινούργιο update Android 6; Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι παλιά όταν σύνδεσα το tablet με την τηλεόραση είχε μια επιλογή να διαβαστεί ως εξωτερικός σκληρός δίσκος και έβλεπα τα περιεχόμενα από την κάρτα μνήμης. Τώρα που προσπάθησα δεν υπήρχε κάπου αυτή η επιλογή. Έχει να κάνει με το καινούργιο update Android 6; Υπάρχει κάποια λύση;

Γιατί δεν κάνεις mirroring?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θέλω. Αυτή η επιλογή που λέω σίγουρα υπήρχε στο Android 5. Δλδ όταν το έβαζα στο USB εκτός από τα κλασσικες επιλογές είχε και μια άλλη με την οποία συνδεόταν κανονικά στην τηλεόραση. Γνωρίζει κάτι κάνεις; Ισως γινεται με καποιο πρόγραμμα;

 

Και στο κάτω - κάτω θα έπρεπε να διαβάζει την Micro SD που έχω στο tablet. Δεν καταλαβαίνω τι έχει αλλάξει πλέον. Σε εσάς τι κάνει; Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θέλω. Αυτή η επιλογή που λέω σίγουρα υπήρχε στο Android 5. Δλδ όταν το έβαζα στο USB εκτός από τα κλασσικες επιλογές είχε και μια άλλη με την οποία συνδεόταν κανονικά στην τηλεόραση. Γνωρίζει κάτι κάνεις; Ισως γινεται με καποιο πρόγραμμα;

 

Και στο κάτω - κάτω θα έπρεπε να διαβάζει την Micro SD που έχω στο tablet. Δεν καταλαβαίνω τι έχει αλλάξει πλέον. Σε εσάς τι κάνει; Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει;

τίποτε δεν κάνει. μόνο φορτίζει

Link to comment
Share on other sites

Android 6 έχεις και εσύ; Παλιά διάβαζε τα αρχεία κανονικά. Περίεργο.

 

ένα κινέζικο κινητό με 6άρι τού βλέπει την sd...κάτι πρέπει να παίζει με τις ρυθμίσεις...θα δω...

Link to comment
Share on other sites

Το rndis πρέπει να είναι, υπάρχει σαν επιλογή όταν συνδέεις το ταμπλετ με την τηλεόραση, αλλά μόνο μέσω developer settings πλέον. Αλλά και πάλι δεν φαίνεται να λειτουργεί. Λάθος της rom πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Το rndis πρέπει να είναι, υπάρχει σαν επιλογή όταν συνδέεις το ταμπλετ με την τηλεόραση, αλλά μόνο μέσω developer settings πλέον. Αλλά και πάλι δεν φαίνεται να λειτουργεί. Λάθος της rom πιστεύω.

 

Go to επιλογές για προγραμματιστές-επιλογές διαμόρφωσης usb μετά (mtp, media transfer protocol) και επέλεξε ptp (picture transfer protocol) και είσαι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...