Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα αν το παρω τωρα θα εχει 5 κ βαλε εκδοση. Βασικα με ενδιεφερε αν πιανει καλα σε ενα εξωτερικο wifi που δεν θα ειναι διπλα στο ταμπλετ. Μπορει να ειμαι εξω απο καποιο μαγαζι πχ που με αυτο που εχω πιανει μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας, πήρα το ταμπλετακι, πριν λίγο το παρέλαβα κ απο αυτό γράφω τωρα. Ειδα οτι ηρθε με έκδοση android 5.0.1 ,είδα οτι υπάρχει ενημέρωση με ημερομηνία 21/09/16. Να την κάνω λέτε; πρωτη φόρτιση ποσό να το αφήσω;
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι ήδη με 5, κάνε όλες τις ενημερώσεις, και μετά την τελευταία, κάνε και μιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λιγο διστακτική με ολα αυτά που διαβάζω με τις ενημερώσεις. Μη μου βγαλει τπτ θεματα. :-\ Πρωτη φόρτιση πόσο να το αφήσω;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να φτάσει στο 100% και του κάνεις μερικούς κύκλους φόρτισης. 100% --> 5-10% --> 100% κ.ο.κ.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα και εγώ αυτή την θήκη και δυστυχώς δεν με είχε βολέψει καθόλου. Αυτή που προτείνει ο συμφορουμιτης vassar αξιζει κ μπορείς να την βρεις πιο Οικονομικά στο ebay.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή την έχω δει κ γω κ έλεγα να την πάρω, σε τι δε σε βολεψε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α δλδ απλή φορτιση απλα πρεπει να κάνω μερικούς κύκλους πλήρης φόρτισης. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι σκυλί. Μην αγχωθείς στην αρχή που δεν θα σου κρατήσει πολύ. Είναι λογικό, γιατί θα το τσιγκλισεις και περισσότερο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το αγόρασε η φίλη μου πριν κάνα μήνα και είναι απροβλημάτιστο (με την Lolli)

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το αγόρασε η φίλη μου πριν κάνα μήνα και είναι απροβλημάτιστο (με την Lolli)

 

Εστάλη από το Mate 8

 

5.0.1 είχε; έκανε ενημέρωση; πάντως κωνσταντινε ίδια ταμπλετ περνουμε, σε θυμάμαι στο θέμα του asus memopad 173x :)

Link to comment
Share on other sites

5.0.1 είχε; έκανε ενημέρωση; πάντως κωνσταντινε ίδια ταμπλετ περνουμε, σε θυμάμαι στο θέμα του asus memopad 173x :)

 

Κάνουμε καλές επιλογές!

Ναι, 5.0.1.

Δεν ξέρω αν της έβγαλε καμία όταν το άνοιξε.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε καλές επιλογές!

Ναι, 5.0.1.

Δεν ξέρω αν της έβγαλε καμία όταν το άνοιξε.

 

Το έχω ακόμα το asus, 3 χρ κλείνει το Μάρτη. Εγώ πήγα να δω αν έχει ενημέρωση κ εκεί το είδα. 21/9/16 ποια εκδοση να είναι; μέχρι στιγμής δεν έχω καποιο θέμα κ έλεγα να μην του κάνω ενημέρωση. Usb flash το είδε κανονικά, wifi μια χαρά, παιχνιδι δοκιμασα κ δεν κολλάει, ηχος δυνατος. Θα μου λείψει τώρα που θα το βαλω για φόρτιση. 18% πήγε απο 49% που ηταν απο το κουτί. Οθόνη 2,5 ώρες. Ασπρο πηρα , πολύ ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου!

Όσο δουλεύει μην ψαχνεσαι για ενημερώσεις. Εγώ δεν του χω κάνει ουτε μισή εδώ και ένα χρόνο και δεν έχει βγάλει κιχ!

Του πήρα και μια θηκουλα πλάτης γιατί με κούρασαν οι book case.

Ο,τι θες εδώ είμαστε!

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου!

Όσο δουλεύει μην ψαχνεσαι για ενημερώσεις. Εγώ δεν του χω κάνει ουτε μισή εδώ και ένα χρόνο και δεν έχει βγάλει κιχ!

Του πήρα και μια θηκουλα πλάτης γιατί με κούρασαν οι book case.

Ο,τι θες εδώ είμαστε!

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Ευχαριστώ! Για θήκη σκεφτόμουν ή book case ή σιλικόνη πλάτης. Σε κούρασε η book case? Χμμ λες να μην με βολεύει κ μένα... σκεφτόμουν αν θα είναι βολικές. Στο κινητό δε με ενοχλεί αλλά δε ξέρω στο ταμπλετ. Σκεφτόμουν να βάλω κ tempered glass στην οθόνη, στο asus μου ψιλοσπασε η οθόνη πάνω δεξιά γωνιά σε πέσιμο αλλά ελάχιστα. Αφήνει πολλές δαχτυλιες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το δικό μου είναι ελαττωματικό ή το πρόβλημα είναι γενικό, αλλά όταν το έχω στη σιγαση ενώ π; όχι κάποιο βίντεο ή παιχνίδι, ακούγεται ένας περίεργος θόρυβος. Τόσο από τα ηχεία ( τον οποίο ήχο για να αντιληφθείς θα πρέπει να φέρεις το αυτί σου δίπλα στο ηχείο) όσο και με τα ακουστικό που είναι αρκετό σπαστικό σε σημείο να μη μπορώ να δουλεύω το tablet με ακουστικά.

 

Ορίστε και ένα λινκ με παρόμοιο πρόβλημα σε άλλο tablet, για να καταλάβετε τι εννοώ.

 

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-tab-pro-8-4/364684-galaxy-tab-pro-8-4-random-noise-coming-out-speaker.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Για θήκη σκεφτόμουν ή book case ή σιλικόνη πλάτης. Σε κούρασε η book case? Χμμ λες να μην με βολεύει κ μένα... σκεφτόμουν αν θα είναι βολικές. Στο κινητό δε με ενοχλεί αλλά δε ξέρω στο ταμπλετ. Σκεφτόμουν να βάλω κ tempered glass στην οθόνη, στο asus μου ψιλοσπασε η οθόνη πάνω δεξιά γωνιά σε πέσιμο αλλά ελάχιστα. Αφήνει πολλές δαχτυλιες.

Με κούρασε λόγω ιντσών και συνολικού μεγέθους. Είναι δύσκολα διαχειρίσημο. Πόσω μάλλον και με θήκη που είναι δυο κομμάτια. Αν πας σε book πάρε τουλάχιστον κάποια αυθεντική με εγκοπές στις ηχειάρες του.

Σκληρή σιλικόνης πήρα με εγκοπές. Με βόλεψε!

Όσο για το tempered, του έβαλα ένα αλλά ηταν σάπιο και το βγαλα...

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με κούρασε λόγω ιντσών και συνολικού μεγέθους. Είναι δύσκολα διαχειρίσημο. Πόσω μάλλον και με θήκη που είναι δυο κομμάτια. Αν πας σε book πάρε τουλάχιστον κάποια αυθεντική με εγκοπές στις ηχειάρες του.

Σκληρή σιλικόνης πήρα με εγκοπές. Με βόλεψε!

Όσο για το tempered, του έβαλα ένα αλλά ηταν σάπιο και το βγαλα...

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Με βαζεις σε δίλημμα τώρα με τις θήκες. Για μεταφορά πάντως έχω ένα σαν φακελο που το ειχα για 10 αρι netbook. Θα τις δω απο κοντα οταν παω αθηνα κ θα δω ποια θα παρω. Δεν ήταν καλό το touch με το tempered; δεν έχεις τπτ στην οθόνη? Πάντως ο άντρας μου που έχει ταμπλετ lenovo κ δεν έχει βάλει μεμβράνη ούτε γρατζουνιά δεν έχει κ το αφήνει στον καναπε κ το παταει με τα νυχακια του το σκυλουνι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτήhttps://www.e-smartbuy.gr/eshop/tablet-accessories/περιφερειακά-101-iντσών/θηκη-folio-cover-smart-stand-lenovo-tab-2-a10-70-a10-70f-10-1-red-oem-4221-proion κ σε αυτήhttps://www.e-smartbuy.gr/eshop/tablet-accessories/περιφερειακά-101-iντσών/θηκη-αναδιπλούμενη-folio-cover-lenovo-tab-2-a10-30-black-proion

Που πιάνει κ περισσότερο την οθόνη. Σε σιλικόνη έχω δει αυτή https://www.e-smartbuy.gr/eshop/tablet-accessories/περιφερειακά-101-iντσών/toptech-lenovo-tab-2-a10-70-a10-70f-10-1-black-θήκη-σιλικόνης-proion.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλεις προστατευτικό οθόνης καλό θα ήταν να πάρεις book.

Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο στο σπίτι οπότε δεν χρειάζομαι προστασία οθόνης ούτε ανάλογη θήκη που προστατεύει την οθόνη. Με τη χρήση που του κάνω δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με κάτι αιχμηρό.

Δοκίμασα γυαλάκι και καταλάβαινε 2 στα 3 πατήματα!

Μεμβράνη για να μπει σωστα σε αυτές τις ίντσες, ουτε για αστείο. Ίσως έτυχα σε χάλια τζαμάκι βέβαια.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλεις προστατευτικό οθόνης καλό θα ήταν να πάρεις book.

Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο στο σπίτι οπότε δεν χρειάζομαι προστασία οθόνης ούτε ανάλογη θήκη που προστατεύει την οθόνη. Με τη χρήση που του κάνω δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με κάτι αιχμηρό.

Δοκίμασα γυαλάκι και καταλάβαινε 2 στα 3 πατήματα!

Μεμβράνη για να μπει σωστα σε αυτές τις ίντσες, ουτε για αστείο. Ίσως έτυχα σε χάλια τζαμάκι βέβαια.

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Γυαλί έχω βρει στο μαγαζι που βρήκα κ τις θήκες που σου είπα. Κοιτά το ταμπλετ σπίτι θα το έχω. Εξω κ ταξίδια θα παίρνω το asus που είναι μικρο. Τεσπα θα δω από κοντά. Για το γυαλί με προβληματισες γιατί έχει κ 12€ μη το πάρω κ το πετάξω.

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.0.1 και όλες τις αναβαθμίσεις, χωρίς κανένα πρόβλημα. Τόσο από την πρώτη χρήση ,όσο και με τις αναβαθμίσεις έπειτα.

Μικρο παράπονο από τον ήχο , που βάση των χαρακτηριστικών του, τον περίμενα ίσως λίγο καλύτερο.

 

Για θήκη, λόγω μεγέθους το book case δεν βολεύει .Επίσης τα περισσότερα book case καλύπτουν τις εξόδους των ηχείων που είναι και το "special" χαρακτηριστικό του. (υποκειμενικό αυτό).

Από το amazon η ebay ίσως σε βολέψουν "τσάντες" τύπου messenger η shoulder.

Βρίσκεις μέσω amazon κάποιες πολύ καλές πρόσφορες ειδικά σε επώνυμα στοκ κομμάτια .

Εγώ πήρα και είμαι απολυτά ικανοποιημένος. Αν θες και extra θήκη για όταν το βγάζεις έξω από την τσάντα , χωράει άνετα μέσα και την sleeve case σου στο διαμέρισμα αποθήκευσης του tablet/laptop + τα περιφερειακά του (φορτιστής και ίσως κάποιος portable hard disk) + προσωπικά αντικείμενα (πορτοφόλι, κινητό,γραφική ύλη) κτλ.

Αν οικονομικά είσαι οκ, πιστεύω είναι ο καλύτερος συνδυασμός.

 

10 ευρω με free μεταφορικά η κανα 25ευρω με μεταφορικά

 

http://i.imgur.com/L9JJr0z.jpg

 

Edited by scrollgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απο ebay κ amazon δεν έχω ιδέα, δεν έχω αγοράσει ποτε. Προς το παρόν έχω μια θήκη με φερμουάρ απο το 10αρι netbook μου κ θα δω. Ισως πάρω σιλικόνης για την πίσω πλευρα. Ευχαριστώ για το μνμ. :-) κάτι άσχετο που ήθελα να ρωτησω, antivirus βαζετε στο ταμπλετ; έχω βάλει στο κινητο κ στο παλιό ταμπλετ αλλα δεν ξέρω αν τελικα χρειαζεται.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο δύσκολο είναι να απαντήσετε με ένα ναι ή όχι, εάν το tablet σας βγάζει το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου; Απλά ακουστικά θα χρειαστείτε και ένα λεπτό από τον ελεύθερο σας χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο δύσκολο είναι να απαντήσετε με ένα ναι ή όχι, εάν το tablet σας βγάζει το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου; Απλά ακουστικά θα χρειαστείτε και ένα λεπτό από τον ελεύθερο σας χρόνο.

 

Με την 5.0.1 και όλες τις αναβαθμίσεις, χωρίς κανένα πρόβλημα. Τόσο από την πρώτη χρήση ,όσο και με τις αναβαθμίσεις έπειτα.

Το ανέφερα και ποιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.0.1 και όλες τις αναβαθμίσεις, χωρίς κανένα πρόβλημα. Τόσο από την πρώτη χρήση ,όσο και με τις αναβαθμίσεις έπειτα.

Μικρο παράπονο από τον ήχο , που βάση των χαρακτηριστικών του, τον περίμενα ίσως λίγο καλύτερο.

 

Τον ήχο από τα ακουστικά ή από τα ηχειάκια; Από τα ηχειάκια προσωπικά δεν έχω ακούσει καλύτερο ήχο. Στο παρελθόν έχει αναφερθεί ότι αν ακούγεται χαμηλά ο ήχος, πρέπει να κάνουμε μια εκκαθάριση στην εφαρμογή dolby και dolby atmos και θα επανέλθει.

 

Καλημέρα! Απο ebay κ amazon δεν έχω ιδέα, δεν έχω αγοράσει ποτε. Προς το παρόν έχω μια θήκη με φερμουάρ απο το 10αρι netbook μου κ θα δω. Ισως πάρω σιλικόνης για την πίσω πλευρα. Ευχαριστώ για το μνμ. :-) κάτι άσχετο που ήθελα να ρωτησω, antivirus βαζετε στο ταμπλετ; έχω βάλει στο κινητο κ στο παλιό ταμπλετ αλλα δεν ξέρω αν τελικα χρειαζεται.

 

Όχι δεν χρειάζεται antivirus.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...