Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γλίτωσες κάποια χρήματα αλλά το πολύ ακριβότερο samsung είναι και πολύ ποιο ταχύτερο σε θέμα specs και antutu που σε ενδιαφέρει είναι 65.000 και πάνω

και γενικά δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης ανάμεσα σε αυτά τα 2 . το samsung υπερέχει σε όλα .

αλλά αυτό που πείρες για τα λεφτά του είναι μια χαρά

 

Δεν διαφωνούμε...

Απλά λέω πως με την επιλογή μου (μέχρι στιγμής) είμαι απόλυτα ικανοποιημένος !

Το ήθελα για παιγνίδια και σερφάρισμα και πραγματικά τα πάει τέλεια !

Απλά δεν ήθελα να δώσω ένα 400άρι για το πάρα πολύ καλό Samsung Galaxy Tab S2 9.7 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά με lollipop πως δημιουργούμε φακέλους ώστε να βάζουμε εφαρμογές μέσα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με lollipop πως δημιουργούμε φακέλους ώστε να βάζουμε εφαρμογές μέσα;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες το video :

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντηση. Ψάχνω την δημιουργία φακέλου μέσα στο μενού κ όχι στην αρχική οθόνη δεν ξέρω άμα γίνεται μεσα στο μενού ...

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνφορουμίτες θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί. Σχεδόν κάθε φορά που ανοίγω το tablet ζητά ενημερώσεις εφαρμογών (google, maps, dropbox κλπ). Κάνετε σε όλες την αναβάθμιση ή μόνο σε όσες χρησιμοποιείτε; Το ρωτάω γιατί βλέπω ότι χρόνο με το χρόνο αυτό έχει αντίκτυπο στο χώρο αποθήκευσης. Τι προτείνετε να κάνω;

 

και ένα δεύτερο... δεν έχω βάλει ακόμη sim και σκέφτομαι να πάρω ένα νουμεράκι whats up αποκλειστικά για το tablet και όποτε θέλω να βάζω μια καρτούλα. Το έχετε δοκιμάσει;

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, κάνε τις ενημερώσεις που σε ενδιαφέρουν ή και όλες αν θες και κατά διαστήματα όταν βλέπεις ότι γεμίζει το καθαρίζεις με το SD maid.

 

Για το δεύτερο, να ξέρεις ότι μόνο data και μηνύματα θα έχεις.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, κάνε τις ενημερώσεις που σε ενδιαφέρουν ή και όλες αν θες και κατά διαστήματα όταν βλέπεις ότι γεμίζει το καθαρίζεις με το SD maid.

 

Για το δεύτερο, να ξέρεις ότι μόνο data και μηνύματα θα έχεις.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο για data το θέλω. χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση ή απλά τη βάζω και ενεργοποιώ δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ιδιαίτερο δεν θέλει

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο υπομονή και προσεκτικό διάβασμα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 όλα θα πάνε καλά

 

Περνα ξανά την ρομ από την αρχή και κάνε την αναβάθμιση μετά και είσαι οκ, έτσι έκανα και εγώ

Οτιδήποτε θέλεις και κολλήσεις πες μου

 

Παιδιά καλησπέρα και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! Οποιαδήποτε στοκ ρομ είναι οκ ή πρέπει να επιλέξω κάποια ευρωπαϊκή και που τη βρίσκω?? Και πάλι ευχαριστώ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..κάτοχος Α10-70F εδώ και αρκετούς μήνες. Το είχα πάρει από amazon γερμανίας με προσφορά στα 169 ευρώ. Είχε έρθει με lollipop 5.0.1. Δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα..πάει σφαίρα και η μπαταρία ατελείωτη. Σήμερα είδα πως έχει έρθει μια νεα ενημέρωση. Μου γράφει A10-70F_S000121_151222_ROW_TO_A10-70F_S000122_151222_ROW. Την έχει κάνει κανείς? Έχει πουθενά κάποια διαφορά με αυτήν που φοράω τώρα? Ρωτάω γιατί δεν έχω κάνενα απολύτως παράπονο από το τάμπλετ, αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο ;):D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys.

Κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου tablet. Εγω μόλις έκανα upgrade απο 4.4 σε 5.0.1 η μπαταρια μου κραταει 1,5 μερα.

Ενω πριν εβγαζα βδομαδα άνετα.

Παρατηρησα εκει στην αναλυση της μπαταριας ότι τρώει πολύ όταν είναι σε αδράνεια.

Έκανα factory reset μηπως ήταν κάποια εφαρμογή αλλά τίποτα.

Σε μια ερευνα που εκανα στο google, υπαρχουν και άλλοι που αναφερουν το ίδιο προβλημα

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/LENOVO-TAB-2-A10-70-lollipop-issues-report-everybody/td-p/2134960

Στο τελος λένε ότι πήγαν στην αντιπροσωπεια και τους πέρασε την 4.4 ξανα και είναι ΟΚ.

Καλεσα και εγώ την τεχνική υποστηριξη της lenovo και μου είπαν ότι εδώ Ελλάδα δεν αναλαμβάνουν να το γυρισουν σε 4.4

Εννοειται ότι είναι μέσα στην εγγυηση και τους είπα. 6 μηνες το εχω.

Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το μόνος σου, στο ίντερνετ υπάρχουν όλα όσα θα χρειαστείς, από μεριά σου μόνο ένα pc με Windows ή Linux θα χρειαστεί

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως βρήκα κάποιους οδηγούς για μετάβαση σε 4.4 ξανά. Μήπως έχω θεμα με την εγγύηση όμως μετά?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα καταλάβουν τίποτα

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..κάτοχος Α10-70F εδώ και αρκετούς μήνες. Το είχα πάρει από amazon γερμανίας με προσφορά στα 169 ευρώ. Είχε έρθει με lollipop 5.0.1. Δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα..πάει σφαίρα και η μπαταρία ατελείωτη. Σήμερα είδα πως έχει έρθει μια νεα ενημέρωση. Μου γράφει A10-70F_S000121_151222_ROW_TO_A10-70F_S000122_151222_ROW. Την έχει κάνει κανείς? Έχει πουθενά κάποια διαφορά με αυτήν που φοράω τώρα? Ρωτάω γιατί δεν έχω κάνενα απολύτως παράπονο από το τάμπλετ, αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο ;):D

 

Και εμένα γερμανικό είναι (Α10-70F 32GB) και έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις που ήρθαν και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως βρήκα κάποιους οδηγούς για μετάβαση σε 4.4 ξανά. Μήπως έχω θεμα με την εγγύηση όμως μετά?
Μπορείς να βάλεις κανένα link από αυτούς τους οδηγούς; Έλεγα και εγώ να γυρίσω σε KitKat. Πιό Responsive μου φαινόταν.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κανένα link από αυτούς τους οδηγούς; Έλεγα και εγώ να γυρίσω σε KitKat. Πιό Responsive μου φαινόταν.

 

Αν γραψεις στο google θα σου βγαλει πολλους

Προσωπικά σου προτεινω αυτον :

http://www.boinctech.com/post/Lenovo-Tab-2-A10-AVOID-LOLLIPOP-and-how-to-go-back-to-KitKat

 

Ειναι ο πιο αναλυτικος και σου εξηγει βημα-βημα τι πρεπει να κάνεις. Και αρχαριος να είσαι θα τα καταφερεις αν τον ακολουθησεις πιστα.

Πρόσεξε το step που πρέπει να εγκαταστησεις 2 drivers. Εγω απο βιασυνη παραλιγο να το ξεχασω... και ειχα βάλει μόνο τον έναν driver!

Επισης στο τέλος πρόσεξε στο flash tool να επιλεξεις download only.

Εγω το εκανα χθες με τον παραπανω οδηγό και πήγα σε 4.4,,, και απο αποψη μπαταριας νομιζω έχει στρώσει,,, αλλα περιμενω και τις επομενες μέρες για ασφαλη συμπερασματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς usb to ethernet ανταπτορα στην lolipop; Στην προηγούμενη έκδοση δούλευε μία χαρά, με την αναβάθμιση σταμάτησε. Με οποιοδήποτε περιηγητή δουλεύει, με facebook επίσης. Με play store, με άλλα app και όταν πρέπει το tablet να έχει μία ip για να συνδεθεί μέσω περιηγητή με ένα μηχάνημα πχ, δεν τα καταφέρνει. Στο router φαίνεται ότι εχει ip. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη πριν γυρίσω στην kitkat. Μπορώ επίσεις να κραταω ένα ασύρματο router να συνδεω πάνω του ότι θέλω και να εχω τον έλεγχο του μέσω του tablet αλλά που να βρίσκω πρίζες κ μπαλαντεζες :p
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση... πως ενεργοποιείτε την κάρτα του whats up και πως ανανεώνετε τον χρόνο και διαλέγετε πακέτο αφού το tablet δεν κάνει κλήσεις; Πήγα στο Γερμανό σήμερα και μου είπαν ότι πρέπει να βγάζω τη sim κάθε φορά ή να πηγαίνω σε αυτούς.....:blink:
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, υπάρχει και εφαρμογή που μπορείς να τα κάνεις όλα αυτά. Της Cosmote/Whatsup.

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.whatsup&hl=el

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είναι safe επιτέλους να περάσω την lolipop στο Lenovo TAB 2 A10-70L ή ακόμα μες τα bugs είναι και θα κάνει την συσκευή για πέταμα? είμαι με 4.4.4

, την s000019_150625_ROW που μάλλον είναι η πιο σταθερή και λειτουργική rom του tablet. Ποια είναι η τελευταία έκδοση που υπάρχει ??

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μείνεις στην 4.4.4. Εγώ πέρασα και την τελευταία έκδοση, και το tablet από εκεί που πέταγε, έγινε αργό δεν ανταποκρίνεται εύκολα... Και έχω κάνει και επαναφορές εργοστασιακών και τα πάντα όλα. Είμαι στο τσακ να γυρίσω πίσω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Είναι safe επιτέλους να περάσω την lolipop στο Lenovo TAB 2 A10-70L ή ακόμα μες τα bugs είναι και θα κάνει την συσκευή για πέταμα? είμαι με 4.4.4

, την s000019_150625_ROW που μάλλον είναι η πιο σταθερή και λειτουργική rom του tablet. Ποια είναι η τελευταία έκδοση που υπάρχει ??

 

Εγώ νομίζω ότι δεν είναι άσχημα τα πράγματα. Δεν έχει καμία σχέση με την αναβάθμιση του 2015 με τα πολλά προβλήματα. Λίγο πιο αργό ίσως να είναι, αλλά δε νομίζω ότι έχει να κάνει μόνο με το lollipop αλλά και με το γεγονός ότι έχω βάλει και άλλα πράγματα μέσα.

Ανοίγει σε 32 δευτερόλεπτα, wifi μια χαρά και πλέον hd 1080p video στο youtube.

Όπως και να'χει δε νομίζω ότι έχει πρόβλημα πλέον το lollipop, δεν έιναι όμως και υποχρεωτικό να το κάνεις. Ας δούμε τι θα πουνε και οι υπόλοιποι, κάνε το γκάλοπ σου και προχώρει....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατί τον νοεμβριο έφυγε πίσω για αντικατάσταση συσκευής όταν πέρασα την 5.0..

 

Χμμμμ αν είναι να γίνει αργό όπως τότε,μενω και στην 4.4.4

Όλες οι απόψεις δεκτές

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατί τον νοεμβριο έφυγε πίσω για αντικατάσταση συσκευής όταν πέρασα την 5.0..

 

Χμμμμ αν είναι να γίνει αργό όπως τότε,μενω και στην 4.4.4

Όλες οι απόψεις δεκτές

 

δεν έχει καμία σχέση η αναβάθμιση πριν το 2016 με αυτήν μετά. Η πρώτη lollipop τα είχε κάνει μαντάρα....

έπεσε το κράξιμο της αρκούδας και βγήκε η νέα 1.2gb με 2 νομίζω μικρότερα update.

εγώ δεν έχω παράπονο. Να τονίσω ότι το tablet με 4.4.4 πετούσε, και με lollipop πάει το ίδιο καλά εξαιρώντας το χρόνο εκκίνησης, που νομίζω είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...