Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Lenovo Tab 2 A10-70, προσπαθώ να συνδέσω ένα microUSB stick και μου το αναγνωρίζει μόνο όταν είναι σε format fat-32.

Το ίδιο συμβαίνει και με τη microSD.

Ξέρει κανείς αν μπορώ να το κάνω να αναγνωρίζει σε exFAT ή σε NTFS format;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα που έχω εγω είναι ότι όταν είχε την 4.4 γινόταν κανονικά hotspot ενώ τώρα που πέρασα την 5 δεν συνδέεται με τίποτα το κινητο. Αλλαξα τον κωδικό , τον έβγαλα τελείως αλλά και πάλι τίποτα.
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Για ntsf format δοκιμασε το Paragon https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter&hl=el

μια 16gb microSD που εχω την αναγνωρισε κανονικα, αφου πρωτα την εκανα mount με το paragon.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω παιδιά αν το κάνει σε εσάς αλλά αν μια εφαρμογή/παιχνίδι την κάνω μετακίνηση στην κάρτα ενώ προσθέσω το εικονίδιο σε μια σελίδα όταν κάνω επανεκκίνηση εξαφανίζετε . δεν είμαι root σε stock launcher με lollipop
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ntsf format δοκιμασε το Paragon https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter&hl=el

μια 16gb microSD που εχω την αναγνωρισε κανονικα, αφου πρωτα την εκανα mount με το paragon.

 

Πρέπει να είναι root όμως για να δουλέψει σωστά;

και η Lollipop αν δε κάνω λάθος δεν έχει γίνει ακόμα root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι root όμως για να δουλέψει σωστά;

και η Lollipop αν δε κάνω λάθος δεν έχει γίνει ακόμα root.

 

Προσωπικα το ειχα κανει root, με το που βγηκε απο την ζελατινα :p. Στη συνεχεια πηγα να το κανω update σε lοllipop (αν και διαβαζα οτι ειχε πολλα προβληματα σε 5.0.1) και κολλησε σε loop mode. Τελος του περασα χειροκινητα μια stock 4.4.2 που υπαρχει στο νετ και δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο, ειναι αστερακι το tablet.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το ειχα κανει root, με το που βγηκε απο την ζελατινα :p. Στη συνεχεια πηγα να το κανω update σε lοllipop (αν και διαβαζα οτι ειχε πολλα προβληματα σε 5.0.1) και κολλησε σε loop mode. Τελος του περασα χειροκινητα μια stock 4.4.2 που υπαρχει στο νετ και δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο, ειναι αστερακι το tablet.

Επειδή δεν έχω ιδέα από Android κλπ είναι εύκολο να γυρίσει σε 4.4 ?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ιδέα από Android κλπ είναι εύκολο να γυρίσει σε 4.4 ?

 

Ειναι ευκολο σχετικα, αλλα θελει προσοχη. Εγω ακολουθησα αυτο το guide εδω

Edited by Mesqal
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω παιδιά αν το κάνει σε εσάς αλλά αν μια εφαρμογή/παιχνίδι την κάνω μετακίνηση στην κάρτα ενώ προσθέσω το εικονίδιο σε μια σελίδα όταν κάνω επανεκκίνηση εξαφανίζετε . δεν είμαι root σε stock launcher με lollipop

 

κάποιος μια απάντηση σε αυτό παιδιά ? αν έχει το ίδιο θέμα όταν κάνει αυτό ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο ταμπλετ υπάρχει σε αξιόπιστα κινέζικα sites; σε μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι εκτός από ebay και allixpress και τα 220€ που θέλει για αγορά από Ελλάδα είναι πολλά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ειμαι καινούριος στο σαιτ σας!

ειμαι λιγο ασχετος με τα ταμπλετ ( ειναι το πρωτο μου ) οποτε μπορει να σας φανει χαζο αυτο που θα σας ρωτησω :)

απεκτησα το Lenovo IdeaTab 2 A10-70F 10.1" (16GB) προχθες , ολα καλα μου αρεσει πολυ απο καθε αποψη.

 

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το γεγονος οτι δεν μπορεσα να κατεβασω δυο αρχεια .pdf και .word απο το μειλ μου ενω απο το λαπτοπ τα κατεβασε κανονικα. μου βγαζει ενα μνμ που λεει οτι απετυχε η λήψη. Υπαρχει καποια ρυθμιση και καποιο προγραμματακι που μου ξεφυγε?

 

Και κατι ακομα. Χρειάζονται antivirus τα ταμπλετ ?

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

Edited by kornakos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου τάμπλετ εδώ και δύο εβδομάδες. Το παρέλαβα με android 4.4 και έκανα

αναβάθμιση σε 5.0.1. Είναι πολύ καλό σε όλα (οθόνη, αποκριση, μπαταρία) αλλά έχω το εξής θέμα, όταν πάω να δω

μια ταινία παίζει κάπως σαν διακεκομενα και έχω χρησιμοποιήσει διάφορους players (vlc, bsplayer)

 

Ξέρει κάποιος τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου τάμπλετ εδώ και δύο εβδομάδες. Το παρέλαβα με android 4.4 και έκανα

αναβάθμιση σε 5.0.1. Είναι πολύ καλό σε όλα (οθόνη, αποκριση, μπαταρία) αλλά έχω το εξής θέμα, όταν πάω να δω

μια ταινία παίζει κάπως σαν διακεκομενα και έχω χρησιμοποιήσει διάφορους players (vlc, bsplayer)

 

Ξέρει κάποιος τι φταίει?

 

Τι τύπος video είναι και σε τι ανάλυση;

Σε εμένα αρχεία mp4 σε ανάλυση 1080p με MX Player δε μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι τύπος video είναι και σε τι ανάλυση;

Σε εμένα αρχεία mp4 σε ανάλυση 1080p με MX Player δε μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

 

Οι πληροφορίες του βίντεο βρίσκονται στο συνημμένο αρχείο. Απ' ότι κατάλαβα έχει πρόβλημα με xvid.

Edited by tsahmatsis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου τάμπλετ εδώ και δύο εβδομάδες. Το παρέλαβα με android 4.4 και έκανα

αναβάθμιση σε 5.0.1. Είναι πολύ καλό σε όλα (οθόνη, αποκριση, μπαταρία) αλλά έχω το εξής θέμα, όταν πάω να δω

μια ταινία παίζει κάπως σαν διακεκομενα και έχω χρησιμοποιήσει διάφορους players (vlc, bsplayer)

 

Ξέρει κάποιος τι φταίει?

Κατέβασε τον MX player και πάνω δεξιά επέλεξε SW decoder

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιαεχω και εγω τo ταμπλετακι τοοποιο φυσαει....

Να βαλω lolipop η oxi;:cry:

Eιναι ακομα στην 5.0.1 η πηρε κι αλλο update;

Τι χανω και τι κερδιζω;

Δεν ειμαι root.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιαεχω και εγω τo ταμπλετακι τοοποιο φυσαει....

Να βαλω lolipop η oxi;:cry:

Eιναι ακομα στην 5.0.1 η πηρε κι αλλο update;

Τι χανω και τι κερδιζω;

Δεν ειμαι root.

Ευχαριστω.

Απο δικη μου εμπειρια σου λεω να μην τη βαλεις. Εκανα το λαθος και κολλαει αφανταστα και εχει γινει πολυ αργο.

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Απο δικη μου εμπειρια σου λεω να μην τη βαλεις. Εκανα το λαθος και κολλαει αφανταστα και εχει γινει πολυ αργο.

 

Να σαι καλα αδερφε,ευχαριστω για την απαντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Εχθες παρέλαβα τη ταμπλέτα και αφού έκανε όλες τις ενημερώσεις παρατήρησα συχνά κολλήματα.Τελικά ήταν το wifi το οποίο χάνει το σήμα συνέχεια.Εψαξα στο ίντερνετ και είδα ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά κυρίως στη Κ.Κ.έκδοση.Ή λενοβο προτείνει μετά από όλες τις ενημερώσεις να γίνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πράγμα που έκανα και νομίζω ότι τώρα το ταμπλετ είναι καλύτερο σε όλα αλλά κυρίως στο wifi Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα χθες, δεν του εκανα ενημερωση σε λολιποπ, το κρατησα με ΚΚ γιατι διαβασα διαφορα για κολληματα σε Λολι και το ψιλοφορτωσα με εφαρμογες και παιχνιδια. απλα αναφερω οτι το RR3 που θεωρειται βαρυ, το τρεχει κανονικοτατα, γενικοτερα δεν κολλαει πουθενα και μου εβγαλε οθονη 8μιση ωρες :X :X :X πιστευω οτι στα χρηματα του πολυ δυσκολο να βρεις καλυτερο...
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Εχθες παρέλαβα τη ταμπλέτα και αφού έκανε όλες τις ενημερώσεις παρατήρησα συχνά κολλήματα.Τελικά ήταν το wifi το οποίο χάνει το σήμα συνέχεια.Εψαξα στο ίντερνετ και είδα ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά κυρίως στη Κ.Κ.έκδοση.Ή λενοβο προτείνει μετά από όλες τις ενημερώσεις να γίνει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πράγμα που έκανα και νομίζω ότι τώρα το ταμπλετ είναι καλύτερο σε όλα αλλά κυρίως στο wifi Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

Εκανα την διαδικασία που λες αλλά και παλι δε λειτουργεί το hotspot ..δε ξέρω τι παίζει

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τρεις ημερες μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απο τη ταμπλετα.Το προβλημα με το wi-fi λυθηκε και η αφη της οθονης που αρχικα με ειχε ξενισει μετα απο ενα καλο καθαρισμα και με τη χρηση την αισθανομαι πολυ καλυτερα.Οσο γι'αυτο που λες με το hotspot το δοκιμασα τωρα με το κινητο μου και συνδεθηκε μια χαρα.(το κωδικο που εχει το κινητο τον εβαλες στο ταμπλετ?)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...