Jump to content

Xiaomi Mi Bluetooth Headset


Nos1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xiaomi εισήγαγε πρόσφατα ένα νέο ακουστικό Bluetooth για να ανταγωνιστεί με το ομοειδές των Jabra και Plantronics. Το σετ hands-free είναι θετικά φτερό βάρος, και ζυγίζει μόνο 6,5 γραμμάρια καθαρού βάρους. Η συσκευή υποστηρίζει Bluetooth 4.1 και υποστηρίζει Xiaomi ένα χρόνο αναμονής 180 ώρες και χρόνο ομιλίας 5 ωρών για τη συσκευή. Xiaomi λέει ότι παίρνει τη συσκευή περίπου 2 ώρες για να φορτιστεί πλήρως, και η εταιρεία έχει τιμή τη συσκευή σε μια εξαιρετικά προσιτή 79 γιουάν ( 13€ ). Η συσκευή έρχεται σε ένα λευκό κουτί από χαρτόνι, το οποίο φέρει το γνωστό χαρακτηριστικό λογότυπο της Xiaomi.Στο πίσω μέρος της συσκευασίας του προϊόντος, μπορούμε να δούμε τις πληροφορίες σχετικά με τον κατασκευαστή. Η συγκεκριμένη μονάδα έχει κατασκευαστεί από την Dongguan Επιστήμης και Τεχνολογίας Co, Ltd. Με το άνοιγμα της συσκευασίας, μπορείτε να δείτε το ίδιο το ακουστικό. Το ακουστικό υποδεικνύει με μπλε ενδεικτική λυχνία LED όταν είναι συνδεδεμένο με μια συσκευή όπως ένα smartphone μέσω Bluetooth, και θα ανάβει κόκκινο κατά τη φόρτιση. Αυτό είναι το πώς το ακουστικό μοιάζει χωρίς το κάλυμμα. Το ακουστικό έρχεται με ένα κουμπί στο πάνω μέρος, το οποίο επιτρέπει στους χρήστες να αλλάζουν τη συσκευή που είναι συνδεδεμένη με το κεφάλι. Στο κάτω μέρος του ακουστικού, στη θέση όπου θα υπάρξει παραδοσιακά ένα μικρόφωνο, Xiaomi έχει συμπεριλάβει ένα micro USB θύρα, η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να φορτίσετε τη συσκευή. Τα εξαρτήματα που περιλαμβάνονται στο πακέτο είναι αρκετά απλή, σε μικρή USB για καλώδιο micro USB για φόρτιση, και τρία διαφορετικά μεγέθη μανίκια σιλικόνης, τα οποία έρχονται σε S (small), Μ (μέσο) και L (large). Η συσκευασία περιέχει επίσης ένα εγχειρίδιο οδηγιών για να ξεκινήσετε σε περίπτωση που αντιμετωπίζετε προβλήματα συγχρονισμό στη συσκευή σας. Εκτός από τη συμμετοχή σε τηλεφωνικές κλήσεις, το ακουστικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να ακούτε μουσική, όμως, η συσκευή δεν υποστηρίζει στερεοφωνική έξοδο, έτσι θα πρέπει να κάνουν με Mono ακουστικό ήχο, δυστυχώς. Συνολικά, το ακουστικό Bluetooth Xiaomi είναι μια πρακτική συσκευή, η οποία φαίνεται καλό και έχει ένα καθαρό ήχο για τις καθημερινές απαιτήσεις. Η ποιότητα κατασκευής είναι καλή, και είναι άνετο για να φορέσει για μεγάλο χρονικό διάστημα, λόγω της κατασκευής του ελαφρού βάρους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πολυ καλο το πηρα και ειναι μινιμαλιστικό στην σχεδίαση....Φοβερή ακρόαση και ομιλία απομομώνει τον ήχο του περιβάλοντος οταν υπάρχει θόρυβος....Για διάρκεια πρεπει να το δοκιμασω περισσότερο...Παντως αλλο ενα ποιοτικό προιον απο την φοβερή για μένα xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το πηρα και ειναι μινιμαλιστικό στην σχεδίαση....Φοβερή ακρόαση και ομιλία απομομώνει τον ήχο του περιβάλοντος οταν υπάρχει θόρυβος....Για διάρκεια πρεπει να το δοκιμασω περισσότερο...Παντως αλλο ενα ποιοτικό προιον απο την φοβερή για μένα xiaomi.

Καλορίζικο. Άντε να έρθει και το δικό μου. Να σε ρωτήσω, κάτι είχα διαβάσει ότι κάθε φορά που συνδέεται ακούγεται μια φωνή και μιλά κινέζικα, ισχύει?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει... Μόνο στα κινέζικα μιλάει...και ποιοτικά και οπτικά τέλειο μικρό και όμορφο

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ. Θα συμφωνήσω με τα παιδιά πιο πάνω, φαίνεται πολύ καλό ποιοτικά, ο ήχος σε όσες κλήσεις έκανα πολύ καλός και καθαρός, οι συνομιλητές μου είπαν το ίδιο, ακούγανε πολύ καθαρά. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε περιβάλλον με πολύ θόρυβο. Φυσικά το σχέδιό του πολύ καλό και είναι ο βασικός λόγος που το πήρα.

Επανάκληση είδα ότι κάνει πατώντας δύο φορές το κουμπί. Θα ήθελα να ειχε και κουμπί έντασης ηχου. Ακούγεται και μια κινεζουλα που προσπαθεί να συλλαβισει το όνομα του καλούντος, το προσπαθεί πάντως!

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ. Θα συμφωνήσω με τα παιδιά πιο πάνω, φαίνεται πολύ καλό ποιοτικά, ο ήχος σε όσες κλήσεις έκανα πολύ καλός και καθαρός, οι συνομιλητές μου είπαν το ίδιο, ακούγανε πολύ καθαρά. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε περιβάλλον με πολύ θόρυβο. Φυσικά το σχέδιό του πολύ καλό και είναι ο βασικός λόγος που το πήρα.

Επανάκληση είδα ότι κάνει πατώντας δύο φορές το κουμπί. Θα ήθελα να ειχε και κουμπί έντασης ηχου. Ακούγεται και μια κινεζουλα που προσπαθεί να συλλαβισει το όνομα του καλούντος, το προσπαθεί πάντως!

Μεγειά σου!

Επειδή ειμαι να το παραγγείλω όταν μπορέσεις ενημέρωσέ μας για διαρκεια σε ομιλία

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και γω το Bluetooth από το Gearbest. Εδώ και μερικές μέρες είναι στη singapor post και δε λέει να ξεκινήσει. Μάλλον γιατί είχαν την γιορτή τους εκεί. Ελπίζω να γίνει κάτι μέχρι την επόμενη βδόμαδα.
:D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγορά από banggood και τωρα περιμένουμε.Αυτό που μου αρεσε πολύ κατ'αρχήν είναι το σχέδιο,και πιστευω και η ποιοτητα θα ειναι η γνωστή της Xiaomi

 

Όμορφο bluetooth,καλός και καθαρός ήχος,και πολύ ελαφρύ.Καλή αγορά ιδιαίτερα τωρα που εχει πέσει η τιμή

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό θέμα με το bluetooth. Προσπαθώ να το κάνω trusted devise για να μην μου ζητάει κωδικό όταν ξεκλείδωνω την οθόνη, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. Το έχει προσπαθήσει κάποιος;
:D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα παιδιά αγόρασα και εγώ το Bluetooth της xiaomi και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μου φαίνεται πως ο ήχος είναι αρκετά χαμηλός. Το έχω τέρμα από το κινητό. Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι παρόμοιο; μπορώ να κάνω κτ άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα και εγώ το Bluetooth της xiaomi και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μου φαίνεται πως ο ήχος είναι αρκετά χαμηλός. Το έχω τέρμα από το κινητό. Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι παρόμοιο; μπορώ να κάνω κτ άλλο;

Γενικά θα έλεγα και εγώ που το έχω αρκετούς μήνες ότι ο ηχος είναι χαμηλός, αλλά χωρίς να επηρεάζει την επικοινωνία. Σε κλειστούς χώρους δεν υπάρχει πρόβλημα νομιζω, η επικοινωνία είναι ανετη. Σε ανοιχτούς χωρους όμως και εγώ έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές η ένταση του ηχου δεν είναι επαρκης. Αλλά παίζει ρόλο να το τοποθετήσεις σωστά στο αυτί.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα εχω πάρει το bluetooth αλλά δεν αντέχει η μπαταρία. Το βάζω στο αυτί στις 8 και με κάνα 2ωρο ομιλία στις7 το απόγευμα σβήνει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω πάρει το bluetooth αλλά δεν αντέχει η μπαταρία. Το βάζω στο αυτί στις 8 και με κάνα 2ωρο ομιλία στις7 το απόγευμα σβήνει

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιο μοντέλο έχεις? Το youth version με τα κουμπιά έντασης? Αν έχεις αυτό γύρω στις 3 ώρες ομιλίας έχει. Εγώ έχω το άλλο μοντέλο ένα χρόνο τώρα, η μπαταρία είναι ακόμα σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι θέλει κάποιες φορτίσεις για να στρώσει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι το youth εχω. Τι να πω δεν ξερω

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Το έχω πάρει εδώ και 4 μήνες μιλάμε είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Πολλή όμορφο σχεδιασμό, κάθετε καλά στο αυτί και πανάλαφρο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_575328.html?wid=21

To παραπανω , εχει κανεις? Δειχνει να εχει volyme buttons παντως..

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_575328.html?wid=21

To παραπανω , εχει κανεις? Δειχνει να εχει volyme buttons παντως..

 

3 ωρες ομιλια μου φαινεται λιγο.. το planctronics που εχω δινει 11 ωρες.. στα 20Ε απο e-shop το ειχα παρει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα , μολις παρελαβα , δειχνει αρκετα καλο.

Υπαρχει καποιο application , να ξεφορτωθουμε τα κινεζικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μολις παρελαβα , δειχνει αρκετα καλο.

Υπαρχει καποιο application , να ξεφορτωθουμε τα κινεζικα?

Εννοείς την κινέζα που μιλάει? Αν ναι, όχι δεν μπορείς γιατί δεν συνδέεται με application.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω να βρω τρόπο να μου δείχνει κάπου κάπως το υπόλοιπο της μπαταρίας του ακουστικού. Στα κινητά της ίδιας εταιρείας το δείχνει πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω να βρω τρόπο να μου δείχνει κάπου κάπως το υπόλοιπο της μπαταρίας του ακουστικού. Στα κινητά της ίδιας εταιρείας το δείχνει πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Αυτό είναι λογικά θέμα ρόμ και έκδοσης Android. Δεν είναι ανάγκη να είναι xiaomi το κινητό, εμένα σε Huawei με marshmallow το δείχνει κανονικά. Σε άλλο κινητό Huawei με kitkat δεν το δείχνει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα για εφαρμογή για να αποφύγω να φλασαρω άλλη ρομ στο κινητό μου μόνο για αυτό. Μόνο η εφαρμογή baton λειτουργεί αλλά δείχνει στιγμιαία το υπόλοιπο της μπαταρίας του Xiaomi. Όσο για το ακουστικό, για τα λεφτά του κορυφαίο. Λίγο μικρή η αυτονομία του αλλά κερδίζεις σε βάρος. Είναι πανάλαφρο. Πολύ καλή ακουστική και από ότι μου λένε με ακούνε πεντακάθαρα. Η Κινεζουλα συνηθίζεται... Δεν ενοχλεί και πολύ...

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...