Jump to content

iPad Mini 4 (2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχα.. σωστός αλλά δυστυχώς η καριέρα του λογικά τελειώνει τον Σεπτέμβριο...:worry:

Ναι δεν θα πάρει iOS 14. Γενικά οι εφαρμογές υποστηρίζουν για καιρό την αμέσως προηγούμενη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου δώσω να καταλάβεις πχ η τελευταία έκδοση του messenger αυτή την στιγμή υποστηρίζεται από το iOS 9 και πάνω,το Facebook από το iOS 10 και πάνω και το YouTube από iOS 11 και πάνω.

 

Όποτε έχουμε ψωμί ακόμα :cool:

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Εσάς σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρία; Εμένα η υγεία της εχει πέσει στο 79% και το έχω από τον Νοέμβρη του 2016 και δεν έχει κλείσει από τότε :D Ώρες ώρες όταν είναι στο 50% σβήνει,αλλά τα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω :)

Σκεφτόμουν κάποια στιγμή για αντικατάσταση της μπαταρίας αλλά είναι λίγο παλούκι γιατί πρέπει να ξεκολλήσεις την οθόνη :D

Αλλά εντάξει δεν χρειάζεται ακόμα αντικατάσταση.

Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις μετά από 3.5 χρόνια εμπειρίας.

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι αφού ώρες ώρες όπως λες σου κλείνει παρόλο που το ποσοστό είναι στο 50%... χρειάζεται ήδη αλλαγή η μπαταρία σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κλείνει κάπου στο 30 ώρες ώρες. Επίσης , έχει στραβώσει και λίγο. Σκέφτομαι και γώ την αλλαγή του κάποια στιγμή μιας και το έχω και γώ από 2016.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο από τον Γενάρη του 2018. Ενδιάμεσα έχω αλλάξει σχεδόν όλη την σειρά των νέων iPad και iPad Pro αλλά το mini έμενε πάντα μαζί μου. Με ευλαβικές φορτίσεις (20-100%) πάντοτε με τον δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο χωρίς να έχει σταματήσει σχεδόν ποτέ σύμφωνα με το iMazing μου δείχνει σήμερα Battery Health -όσο απίθανο και να φαίνεται!!- 94%!!!! Παλικάρι που θα παραμείνει μαζί μου και φέτος! :) Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

To ότι φθείρονται η μπαταρίες είναι φυσιολογικό. Αλλά γιατί κλείνει;

 

δεν εχει αρκετη ταση η μπαταρια και ο επεξεργαστης ειναι ετσι φτιαγμενος που οταν δεν εχει την καταλληλη ταση κανει αυτα τα αποτομα κλεισιματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λες,σβήνει όταν πάω να το ξεκλειδώσω ενώ είναι stand by ώρες... Ευτυχώς δεν το κάνει συνέχεια...
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

αν παρω το ipad mini 2019 (wifi+LTE) και βαλω την SIM καρτα μου θα δουλευει και σαν κινητο?...δηλ. θα μπορω να κανω και να λαμβανω κλησεις, sms κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

αν παρω το ipad mini 2019 (wifi+LTE) και βαλω την SIM καρτα μου θα δουλευει και σαν κινητο?...δηλ. θα μπορω να κανω και να λαμβανω κλησεις, sms κλπ?

 

Όχι

Δεν έχουν λειτουργία τέτοια τα iPad

Μόνο για Ίντερνετ είναι η κάρτα

Από εκεί μετά μπορείς να κανείς κλήσεις αλλά FaceTime και iMessage όχι κανονικές κλασικές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερωτηση

αν παρω το ipad mini 2019 (wifi+LTE) και βαλω την SIM καρτα μου θα δουλευει και σαν κινητο?...δηλ. θα μπορω να κανω και να λαμβανω κλησεις, sms κλπ?

 

Όχι, μόνο data θα έχεις από τη sim σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο από τον Γενάρη του 2018. Ενδιάμεσα έχω αλλάξει σχεδόν όλη την σειρά των νέων iPad και iPad Pro αλλά το mini έμενε πάντα μαζί μου. Με ευλαβικές φορτίσεις (20-100%) πάντοτε με τον δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο χωρίς να έχει σταματήσει σχεδόν ποτέ σύμφωνα με το iMazing μου δείχνει σήμερα Battery Health -όσο απίθανο και να φαίνεται!!- 94%!!!! Παλικάρι που θα παραμείνει μαζί μου και φέτος! :)

 

... και απ'ότι βλέπω ανακοινώθηκε ότι θα πάρει και το iPad OS 14! Μπράβο και πάλι μπράβο για την τόσο μακροχρόνια υποστήριξη από την Apple!

Link to comment
Share on other sites

... και απ'ότι βλέπω ανακοινώθηκε ότι θα πάρει και το iPad OS 14! Μπράβο και πάλι μπράβο για την τόσο μακροχρόνια υποστήριξη από την Apple!

 

 

Και γώ δεν το περίμενα! Να δούμε πως θα συμπεριφέρεται όταν έρθει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Και γώ δεν το περίμενα! Να δούμε πως θα συμπεριφέρεται όταν έρθει.

 

Πιστεύω το έχουν τεστάρει και δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή δυσκολία στην λειτουργία του. Αλλιώς δεν θα το έδιναν καθόλου και δεν θα τους κατηγορούσε και κανένας λόγω παλαιότητας του A8...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το έχουν τεστάρει και δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή δυσκολία στην λειτουργία του. Αλλιώς δεν θα το έδιναν καθόλου και δεν θα τους κατηγορούσε και κανένας λόγω παλαιότητας του A8...

 

 

Μένει να το δούμε στην πράξη σε μερικούς μήνες!!! Can’t wait!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπράβο της!

Με ποιο κουράγιο δεν θα ξανά πάρω iPad; Δεν είναι μεν PC αλλά έχουν μια αυθύπαρκτη ευκολία και χρησιμότητα...:happy:

 

Τελικά πάντως οι φήμες είναι πια ένα φθηνό περιεχόμενο για τους δήθεν αρθρογράφους. Ούτε καν εκτιμήσεις δεν το λες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Πέρασα την 14.

Μάλλον με το ζόρι την αντέχει. Η κάθε εφαρμογή δουλεύει καλά αλλά νιώθω σέρνεται έτσι και αλλάξω εφαρμογή ή πάω στην home και μετά κάπου άλλου...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 14.

Μάλλον με το ζόρι την αντέχει. Η κάθε εφαρμογή δουλεύει καλά αλλά νιώθω σέρνεται έτσι και αλλάξω εφαρμογή ή πάω στην home και μετά κάπου άλλου...

 

14.0.1 έχεις;

Θα διορθωθούν αρκετά προβλήματα ακόμα είναι πολύ νωρίς

Αναμονή τουλάχιστον ένα δυο μήνες για αποτελέσματα που να αγγίζουν στο 95% και πάνω της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

14.0.1 έχεις;

Θα διορθωθούν αρκετά προβλήματα ακόμα είναι πολύ νωρίς

Αναμονή τουλάχιστον ένα δυο μήνες για αποτελέσματα που να αγγίζουν στο 95% και πάνω της συσκευής

 

Δεν ισχύει αυτό για το 4άρι με τον Α8 που ζοριζόταν έτσι κι αλλιώς με την 13....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Αποχαιρέτησα το iPad Mini μου, μετά από 1 ώρα συνεχόμενου skype, έκλεισε απότομα και δεν ανοίγει με το power-off. Αν το συνδέσω στον φορτιστή ανοίγει μέχρι το λογότυπο και ξανά κλείνει, και ξανά ανοίγει και ξανά κλείνει μέχρι να αποσυνδέσω.

 

Δεν νομίζω να πάω για service... λέτε να αποδυνάμωσε η μπαταρία τόσο που δεν αντέχει να παρέχει σταθερή ισχύ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 4 (2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...