Jump to content

iPad Mini 4 (2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί, τι πρόβλημα έχει το αμερικάνικο iPad? Η εγγυηση ειναι worldwide εχω την εντυπωση.

 

Worldwide ειναι λίγο μπέρδεμα για τα iPad αν ισχύει όντως.

Και αν ισχύει θα ειναι μονο για 1 ετος ενώ εντός ΕΕ ειναι 2 ετη.

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_el.htm

http://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty/

 

Δεν θα έπαιρνα ουδέποτε US version εκτός αν μου το χάριζαν.

 

 

Βασικά οτιδήποτε απο Αμερική που καλύπτεται με εγγύηση Ευρωπη η αλλου ειναι αυστηρά 1 ετος συμφωνα με την αμερικανική νομοθεσία παντα(αυτή αποκλειστικά ισχύει για αμερικανικά προϊόντα που προορίζονται για κατανάλωση στην Αμερική αλλα και που εξάγονται εκτός με την ένδειξη US στην συσκευασία.

ΔΕΝ ισχύει η ευρωπαϊκή νομοθεσία για αυτα τα προϊόντα αν εισαχθούν στην Ευρωπη.

Κουβαλάς την αμερικανική νομοθεσία μαζί σου)

 

Μονο τα εντός με σήμα ΕΕ προϊόντα καλύπτονται με 2 ετη.

 

Εξαίρεση σε ορισμένες κατηγορίες /ultrabook οπου όμως το ορίζουν ρητός οι όροι της εκάστοτε εταιριας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!Το παρελαβα το ipad mini 64gb wifi edition!Αριστη ποιοτητα κατασκευης,αριστη λειτουργια χρησης,αρκετα λεπτο αφου νομιζω ακουμπωντας τη οθονη οτι θα αγγιξουν τα δαχτυλα μου απο τη πισω πλευρα οπως το κραταω!Σηκωνει τα παντα απροβληματιστα!Το μονο μειον οτι με βαρια χρηση η μπαταρια κραταει μια μερα αλλα σκεφτειτε του εχω κανει μονο 2 πληρεις φορτισεις!Ηθελα να ρωτησω internet εκτος σπιτιου γινεται να εχω?Με καποιου ειδους On the go stick ή με mobile hotspot? :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Το παρελαβα το ipad mini 64gb wifi edition!Αριστη ποιοτητα κατασκευης,αριστη λειτουργια χρησης,αρκετα λεπτο αφου νομιζω ακουμπωντας τη οθονη οτι θα αγγιξουν τα δαχτυλα μου απο τη πισω πλευρα οπως το κραταω!Σηκωνει τα παντα απροβληματιστα!Το μονο μειον οτι με βαρια χρηση η μπαταρια κραταει μια μερα αλλα σκεφτειτε του εχω κανει μονο 2 πληρεις φορτισεις!Ηθελα να ρωτησω internet εκτος σπιτιου γινεται να εχω?Με καποιου ειδους On the go stick ή με mobile hotspot? :)

 

Καλορίζικο, φυσικά και μπορείς να έχεις με mobile hotspot. :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το χρυσό WiFi & Cellular 128GB και χθες παρέλαβα και κάποιες θήκες από Amazon.de.

Προτείνω ανεπιφύλακτα την ακόλουθη (σε διάφορα χρώματα):

http://www.amazon.de/gp/product/B014KAJIEE?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o02_s00

Ο συνδυασμός της Apple είναι απαράδεκτα ακριβός και δε θα έλεγα και καλύτερος από τη συγκεκριμένη (που έχει και μαγνητάκι στο πίσω μέρος για να κρατάει το κάλυμμα να μην πέφτει, όταν είναι διπλωμένο). Πάρτε τη και θα με θυμηθείτε!

Κατά τα λοιπά το ταμπλετάκι είναι ακόμη πιο λεπτό (αλλά και πιο μακρύ) από το 2 και 3 (κρίμα για τις άπειρες θήκες που ήδη έχω). Γρήγορο μεν, αλλά όχι τόσο εντυπωσιακό όσο φανταζόμουν σε σχέση με τα 2 και 3. Ευτυχώς ήρθε με το ios 9 και έγινε jailbreak! H 9.1 αξίζει (με τίμημα το jailbreak), ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε Smart Cover γνήσιο για το 4 γιατί δεν ταιριάζουν τα προηγούμενα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε Smart Cover γνήσιο για το 4 γιατί δεν ταιριάζουν τα προηγούμενα.

 

Εγώ είδα και σε Media Markt και σε Public, όμως θα πρέπει να πάρεις και back και front, σύνολο κάπου 120-125€! Αουτς...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε Smart Cover γνήσιο για το 4 γιατί δεν ταιριάζουν τα προηγούμενα.

Όχι άμεσα διαθέσιμο εδω

http://store.istorm.gr/ipad-mini-4-smart-cover-charcoal-gray.html

Διαθέσιμο εδω αρκετοί πωλητές αλλα σε γκρι χρωμα

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01576MKB8/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

Λογικα τις επόμενες εβδομάδες θα το βρεις και αλλου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Το πήρα και εγώ παιδιά και έχω μια ερώτηση:

Που είναι τα : Pages, Numbers, and Keynote

Σύμφωνα με την σελίδα : http://www.apple.com/ipad-mini-4/specs/

έπρεπε να μου δίνει τη δυνατότητα να τα κατεβάσω δωρεάν αλλά όμως δεν γίνεται. Ζητάει 9,90 x 3

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αυτές είναι προεγκατεστημένες μόνο στα 64 & 128 Giga Byte μοντέλα. Στο μοντέλο των 16 GB, λόγω περιορισμένου χώρου, δεν τις προεγκαθιστούν.

 

Δήλωσε το iPad Mini σου στο Apple ID, εδώ.

Σιγουρέψου πως έχεις συνδεθεί το App Store, πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις > iTunes & App Store.

Κλείσε το App Store, από τη λίστα πολυδιεργασίας (διπλό πάτημα του home button). Έπειτα, πήγαινε στο App Store, βρες τη εφαρμογή που θέλεις να κατεβάσεις και μπες στη σελίδα της. Θα πρέπει να λέει GET τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δήλωσε το iPad Mini σου στο Apple ID, εδώ.

 

Εισαι μεγάλος. Ευχαριστώ. :yahoo:

Μήπως μπορείς να μου γράψεις μερικές ακόμη χρήσιμες διευθυνσεις όπως αυτή που ανάφερες?

Προφανώς για εμάς τους νέους χρήστες τέτοιες χρήσιμες διεθύνσεις είναι απαραίτητες.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σελίδα διαχείρισης του Apple ID σου.

Σελίδα πρόσβασης στο iCloud σου από browser.

 

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να ανατρέχεις πρώτα στις σελίδες υποστήριξης τη Apple όταν έχει κάποια απορία. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά, και καλύπτουν το 99% των ερωτημάτων που μπορεί να έχει ένας πρωτάτης στο iOS.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι. Έχω αγορασει το iPad mini 4 κι ο browser που χρησιμοποιώ είναι ο chrome. Όταν μου στελνουν όμως κάποιο link και πατάω πάνω, μου ανοίγει πάντα με το safari. Γνωρίζει κάποιος αν αυτό αλλάζει; Αν μπορω δηλαδη να κάνω βασικο browser το chrome. Και αν ναι, πώς γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι. Έχω αγορασει το iPad mini 4 κι ο browser που χρησιμοποιώ είναι ο chrome. Όταν μου στελνουν όμως κάποιο link και πατάω πάνω, μου ανοίγει πάντα με το safari. Γνωρίζει κάποιος αν αυτό αλλάζει; Αν μπορω δηλαδη να κάνω βασικο browser το chrome. Και αν ναι, πώς γίνεται;

Δεν γίνεται να κάνεις βασικό browser τον chrome εκτός και αν η εφαρμογή στην οποία σου στέλνουν το link έχει τέτοια επιλογή. Για παράδειγμα, αν βρεις το link στην εφαρμογή tweetbot τότε η εφαρμογή έχει σαν επιλογή να έχεις προεπιλεγμένο browser τον chrome. Το ίδιο και στην εφαρμογή hangouts, αν σου στείλουν κάποιο link τότε αυτό θα ανοίξει στο chrome.

 

Σε γενικές γραμμές αυτή την ρύθμιση θα την βρεις μόνο σε εφαρμογές τρίτων (πχ tweetbot, spark mail, hangouts, fantastical και πολλές άλλες) και όχι στις βασικές του iOS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Administrators

Προσφορά από καταστήματα Γερμανός το iPad Mini 4 16GB WIFI στα 333€!

 

https://www.germanos.gr/product/apple-ipad-mini-4-wi-fi/20305869/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αξιζει παιδια στα 333;σκεφτομαι οτι φθινοπωρο ερχεται το καινουριο σωστα;

προσφατα μπηκα στα μηλαρακια με το se κ εχω ξετρελαθει αλλα σκεφτομαι μηπως ενα 10αρι samsung θα με αφηνε ικανοποιημενη στην οθονη με καλυτερα χρωματα.?!

τι γνωμη εχετε;

το εχω ηδη παραγγειλει βεβαια αλλα μηπως να το ακυρωσω;:X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα σου το θέσω ως εξής... τα iPhone έχουν πολλούς ανταγωνιστές στο χώρο της τηλεφωνίας, τα iPad δεν έχουν αντίπαλο στο χώρο των tablet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αξιζει παιδια στα 333;σκεφτομαι οτι φθινοπωρο ερχεται το καινουριο σωστα;

 

προσφατα μπηκα στα μηλαρακια με το se κ εχω ξετρελαθει αλλα σκεφτομαι μηπως ενα 10αρι samsung θα με αφηνε ικανοποιημενη στην οθονη με καλυτερα χρωματα.?!

 

τι γνωμη εχετε;

 

το εχω ηδη παραγγειλει βεβαια αλλα μηπως να το ακυρωσω;:X

 

 

 

Αξίζει με το παραπάνω.

Έχω το 16αρι LTE και το κουβαλάω παντού μαζί μου.

Δεν είναι ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί, αλλά λίγη σημασία έχουν τα δευτερόλεπτα.

Έχει καταπληκτική οθόνη, δεν σε απασχολεί τίποτα. Κάνει τα πάντα υποδειγματικά.

Το πήρα σε προσφορά από Dubai. Θα το ήθελα 64g αλλά ήταν πολύ ακριβότερο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα σου το θέσω ως εξής... τα iPhone έχουν πολλούς ανταγωνιστές στο χώρο της τηλεφωνίας, τα iPad δεν έχουν αντίπαλο στο χώρο των tablet.

 

Το βασικό μου ταμπλετ ειναι το iPad mini 2 retina .κανω τα πάντα απλά και όμορφα.αλλα δεν μπορώ να εχω την διαχείριση των αρχείων μου σε φακέλους και δεν εχει sd,άρα το android ειναι και παραμένει σημαντικός αντίπαλος του iPad σε αυτόν τομέα τουλάχιστον.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει με το παραπάνω.

Έχω το 16αρι LTE και το κουβαλάω παντού μαζί μου.

Το πήρα σε προσφορά από Dubai. Θα το ήθελα 64g αλλά ήταν πολύ ακριβότερο.

να ρωτησω ποσο το πηρες;

 

μπας κ ξερει κανεις αν ιαπωνια θα το βρω φθηνοτερο;

δε βιαζομαι για την αγορα απλα φαινεται καλη τιμη για γερμανος.

επισης φοβαμαι οτι το 10αρι θα με βολεψει περισσοτερο κ οι καινουριες προτασεις της samsung ειναι αρκετα τιμιες.

ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
να ρωτησω ποσο το πηρες;

 

μπας κ ξερει κανεις αν ιαπωνια θα το βρω φθηνοτερο;

δε βιαζομαι για την αγορα απλα φαινεται καλη τιμη για γερμανος.

επισης φοβαμαι οτι το 10αρι θα με βολεψει περισσοτερο κ οι καινουριες προτασεις της samsung ειναι αρκετα τιμιες.

ευχαριστω παιδια!

 

δεν νομιζω να το βρεις φθηνοτερα. προσφατα γυρισα απο Ιαπωνια και σε ολα τα καταστηματα ειχαν ιδια τιμη με την Apple Ιαπωνιας. αντε το πολυ να διεφερε στα 5-10 ευρω η τιμη. το καλο εκει ειναι τα παιρνεις αφορολογητα. με την σημερινη ισοτιμια παντως του γιεν και του ευρω δεν σε συμφερει καθολου (την ισοτιμια την βλεπεις εδω: http://www.narita-airport.or.jp/exchange_e/ και οχι στην google). αν μιλουσαμε για περσι τετοια εποχη τοτε συνεφερε παρα πολυ (τοτε ισοτιμια ηταν: 1euro = ~135yen). παντως αν εξακολουθεις να ενδιαφερεσαι το μεγαλυτερο καταστημα της ιαπωνιας ειναι το http://www.biccamera.com.e.lj.hp.transer.com/bc/top/CSfTop.jsp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Εχω κι εγώ το εν λόγω ταμπλέτ αφού άφησα πίσω μου το τραγικό μίνι 1ης γενιάς με τα υπερβολικά πολλά κολλήματα μετά την έλευση του ios8. Το ταμπλέτ αν βγάλετε τα εφέ κίνησης γίνεται άπιαστο.

Ωστόσο τρώει κατι κολλήματα τελευταία, δε ξέρω αν το κάνει κι εσάς. Πχ σε κάποιες ιστοσελίδες που δεν τις προσαρμόζει στο μέγεθος της οθόνης το να κινηθώ πχ κάτω και δεξία ταυτόχρονα δε γίνεται. Πρέπει πρώτα να σκρολαρω κάτω να φτάσω ως το σημείο που θέλω και μετά να σκρολαρω δεξιά.

 

Επίσης πολλές φορές μου εμφανίζεται το βελάκι δεξιά της οθόνης που ανοίγει τη δεύτερη παράλληλη εφαρμογή, χωρις ομως να εχω σκρολαρει απο την άκρη του bezel. Πχ βλέπω φωτό και όπως τις γυριζω το πετάει στην οθόνη χωρις ομως να ειναι απο το bezel η κίνηση του χεριού μου αλλα κοντά σε αυτο. Ίσως φταίει η μαγνητική θηκη που εχω, τι να πω...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας,

 

Σκέφτομαι να πάρω την έκδοση με τα 128Gb και τη δυνατότητα να βάλω σιμ. Τι λέτε όσοι το έχετε πλέον αρκετό καιρό; αξιζει; θέλω οπωσδήποτε 8 ίντσες.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 4 (2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...