Jump to content

iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχει παρει κανει το ipad pro 12.9 pro 2017 να μας πει εντυπωσεις;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω 128gb LTE, αλλά δω μέσα SIM Cosmote, η Apple SIM που λες τι είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις βάλει κανονική COSMOTE πλαστική sim?

Αν δεν κάνω λάθος το pro έχει embedded apple sim. Τουλάχιστον αυτό λένε στο site της apple

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από εδώ αξίζει να το πάρω ή θα είναι τίποτα refurbished? https://www.eglobalcentral.eu/apple-ipad-pro-32gb-wifi-0g2-silver-en.html?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φαινεται πολυ καλο φιλε

 

Αυτό βλέπω και γω ρε φίλε και λέω πολύ καλο για αληθινό! Εν τω μεταξύ σκέφτομαι με εγγύηση τι θα παίζει;;)

Link to comment
Share on other sites

749€ το έχουν κάποιοι αλλά όχι άμεσα διαθέσιμο. 4-10 μέρες λένε

Υπάρχει άμεσα διαθέσιμο σε τιμή 889€

 

Τα μηνύματα παραπάνω που ήταν ειρωνικά και επιθετικά διαγράφηκαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χθες παρέλαβα δυο iPad Pro 2017 12.9 4g 256gb, μέσω ενός γνωστού από USA . Άνοιξα το ένα και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Ήχος, οθόνη , ταχύτητα και περιμένω το iOS 11 να απογειωθεί. Το δεύτερο προοριζόταν για τη σύζυγο μου αλλά της φάνηκε άβολο λόγω βάρους - μεγέθους (λογικό το βρίσκω) και θα πάει για πούλημα. Πάντως παίδες είναι εξαιρετικό εργαλείο αν μπορείτε να διαθέσετε τα χρήματα. Εγώ του πήρα από Ελλάδα και το smart keyboard και το σκέφτομαι για πενάκι. Πάντως ψάχνομαι όσον αφορά την προστασία της οθόνης και εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης που είμαι τα κατάστηματα δεν έχουν ούτε ζελατίνα...

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα δυο iPad Pro 2017 12.9 4g 256gb, μέσω ενός γνωστού από USA . Άνοιξα το ένα και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Ήχος, οθόνη , ταχύτητα και περιμένω το iOS 11 να απογειωθεί. Το δεύτερο προοριζόταν για τη σύζυγο μου αλλά της φάνηκε άβολο λόγω βάρους - μεγέθους (λογικό το βρίσκω) και θα πάει για πούλημα. Πάντως παίδες είναι εξαιρετικό εργαλείο αν μπορείτε να διαθέσετε τα χρήματα. Εγώ του πήρα από Ελλάδα και το smart keyboard και το σκέφτομαι για πενάκι. Πάντως ψάχνομαι όσον αφορά την προστασία της οθόνης και εδώ στο Ηράκλειο Κρήτης που είμαι τα κατάστηματα δεν έχουν ούτε ζελατίνα...

 

Μεγειές και καλοδούλευτο. Εγώ πήρα το 4G-512GB. Ευχαριστημένος εκτός από μία μικρή αστοχία που κάνει μερικές φορές όταν ακουμπάς την οθόνη, κάτι σαν 'κλατς´ αλλά μάλλον γι'αυτό είναι υπεύθυνη η επίστρωση της οθόνης. Το κάνει και στον κολλητό μου που πήρε το 10άρι. Για προστασία οθόνης πηρα αυτήν αλλά δεν την έχω βάλει ακόμα: http://www.kinitomania.com/accessories/tempered-glass-ipad-pro/

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές και καλοδούλευτο. Εγώ πήρα το 4G-512GB. Ευχαριστημένος εκτός από μία μικρή αστοχία που κάνει μερικές φορές όταν ακουμπάς την οθόνη, κάτι σαν 'κλατς´ αλλά μάλλον γι'αυτό είναι υπεύθυνη η επίστρωση της οθόνης. Το κάνει και στον κολλητό μου που πήρε το 10άρι. Για προστασία οθόνης πηρα αυτήν αλλά δεν την έχω βάλει ακόμα: http://www.kinitomania.com/accessories/tempered-glass-ipad-pro/

 

Ευχαριστώ φίλε, καλορίζικο και το δικό σου. Σου ήρθε σύντομα το γυαλί ή περίμενες μέρες. Ρωτάω γιατί μένω εκτός Αθηνών.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, καλορίζικο και το δικό σου. Σου ήρθε σύντομα το γυαλί ή περίμενες μέρες. Ρωτάω γιατί μένω εκτός Αθηνών.

 

Ευχαριστώ. Ετοιμοπαράδοτη είναι και την πήρα αμέσως. Μπορείς να την παραγγείλεις και να σου έρθει σε 1-2 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα, πιστεύω μέχρι Τετάρτη να μου έρθει (είμαι Ηράκλειο Κρήτης). Στο μεταξύ έχω κάνει κολάζ από άλλες ζελατίνες να καλύπτουν την οθόνη για να το χρησιμοποιώ :) .

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποτε θα ερθει κανονικα και επισημα στην ελλαδα;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Από επίσημο μετάπωλητη;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Από επίσημο μετάπωλητη;

 

Ναι, από το Πλαίσιο. Επίσης στα Public. Το 10,5 το βρίσκεις πιο εύκολα. Το δικό μου το παρήγγειλα καθώς λόγω της υψηλής τιμής του (12,9/4G/512GB) δεν υπήρχε σε stock....

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω γιατί πχ στο public αναφέρει παραγγελία με παράδοση 4-10 μέρες.

Καλορίζικο παντως.κατι που δεν σου άρεσε,standby αυτονομία της μπαταρίας;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω γιατί πχ στο public αναφέρει παραγγελία με παράδοση 4-10 μέρες.

Καλορίζικο παντως.κατι που δεν σου άρεσε,standby αυτονομία της μπαταρίας;

 

Ευχαριστώ. Η μπαταρία πετάει δεν το συζητάω. Το παράδοση 4-10 ημέρες ισχύει ανάλογα πιο μοντέλο θα επιλέξεις και τι διαθεσιμότητα έχει. Π.χ. το δικό μου από την στιγμή της παραγγελίας έκανε να έρθει γύρω στις 20 ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το cellular model να ρωτήσω κάτι σχετικά με την Apple sim?

Έχω το 4G με τα 512GB, αν θες κάποιες πληροφορίες πες μου.

 

καλησπερα.εχει παρει κανει το ipad pro 12.9 pro 2017 να μας πει εντυπωσεις;

Πολύ καλό, χορταστικό και πετάει από ταχύτητα. Θες να μάθεις κάτι συγκεκριμένο?

 

Μεγειές και καλοδούλευτο. Εγώ πήρα το 4G-512GB. Ευχαριστημένος εκτός από μία μικρή αστοχία που κάνει μερικές φορές όταν ακουμπάς την οθόνη, κάτι σαν 'κλατς´ αλλά μάλλον γι'αυτό είναι υπεύθυνη η επίστρωση της οθόνης. Το κάνει και στον κολλητό μου που πήρε το 10άρι. Για προστασία οθόνης πηρα αυτήν αλλά δεν την έχω βάλει ακόμα: http://www.kinitomania.com/accessories/tempered-glass-ipad-pro/

Το δύσκολο είναι να βρεις θήκη καθώς έχουν γίνει σχεδιαστικές αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο. Πήρα δυο τεμάχια από Λονδινο σχεδόν από τη πρώτη βδομάδα διάθεσης και ακόμη να βρω θήκες. Τα έχω σε κάτι sleeves μέχρι να βρω θήκες. Στην Ελλάδα παρά πολύ περιορισμένα τα πράγματα σε θήκες.

 

Ευχαριστώ. Η μπαταρία πετάει δεν το συζητάω. Το παράδοση 4-10 ημέρες ισχύει ανάλογα πιο μοντέλο θα επιλέξεις και τι διαθεσιμότητα έχει. Π.χ. το δικό μου από την στιγμή της παραγγελίας έκανε να έρθει γύρω στις 20 ημέρες...

Η μπαταρία κρατάει πολύ γερά, όντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

...Για προστασία οθόνης πηρα αυτήν αλλά δεν την έχω βάλει ακόμα: http://www.kinitomania.com...lass-ipad-pro/

Είδα την κουβέντα σας και την πήρα και εγώ. Μειώνει τις ανακλάσεις και έχει καλύτερη αντοχή στις δαχτυλιές, από το γυαλί της οθόνης. Η τοποθέτηση, εάν ακολουθήσεις τις οδηγίες, είναι πανεύκολη και η τιμή της για αυτά που προσφέρει και το μέγεθος, είναι τέλεια.

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Edited by dinosang
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα πριν λίγες μέρες το iPad 12.9 δεύτερης γενιάς με τον επεξεργαστή τον A10X στα 64 γίγα μαζί με πληκτρολόγιο παιδιά ένα θα πω είναι φανταστικό οθόνη τέλεια τα χρώματα είναι τόσο ζωντανά τόσο ωραία πάει σφαίρα δεν κολλάει πουθενά τα 4 γίγα ram που έχει πιστεύω είναι υπεραρκετά τι άλλο να πω είναι το καλύτερο iPad αυτή την στιγμή στην αγορά φανταστική εμπειρία και ειδικά με το πληκτρολόγιο έχει πολλές δυνατότητες εκτός το να γράφεις και κάτι τελευταίο το χρησιμοποιώ σαν κύριο υπολογιστή το λαπτοπ το έκανα πέρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα.Αυτα τα λίγα:D:D
Link to comment
Share on other sites

...και ειδικά με το πληκτρολόγιο έχει πολλές δυνατότητες εκτός το να γράφεις...

 

...όπως???

Link to comment
Share on other sites

...όπως???
Οπως το να ανοίγεις νέα καρτέλα να την κλείνεις να πηγαίνεις μπροστά η πίσω σε μια σελίδα να κλείνεις το σαφάρι και να πηγαίνεις στο μενού το iPad να ανοίγεις μια νέα τοποθεσια και να γράψεις στο google να κανείς split view και αλλά που δεν μου έρχονται στο μυαλο μου αυτή την στιγμή δηλαδή πράγματα που δεν χρειάζεται να ακουμπάς συνέχεια την οθόνη πάντως αν δεν το έχεις το πληκτρολόγιο σου συνιστώ να το πάρεις βολεύει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Οπως το να ανοίγεις νέα καρτέλα να την κλείνεις να πηγαίνεις μπροστά η πίσω σε μια σελίδα να κλείνεις το σαφάρι και να πηγαίνεις στο μενού το iPad να ανοίγεις μια νέα τοποθεσια και να γράψεις στο google να κανείς split view και αλλά που δεν μου έρχονται στο μυαλο μου αυτή την στιγμή δηλαδή πράγματα που δεν χρειάζεται να ακουμπάς συνέχεια την οθόνη πάντως αν δεν το έχεις το πληκτρολόγιο σου συνιστώ να το πάρεις βολεύει πολύ.

 

Με shortcuts γίνονται όλα αυτά? Π.χ. το Split View γίνεται με κάποιο συνδιασμό πλήκτρων?

Link to comment
Share on other sites

Με shortcuts γίνονται όλα αυτά? Π.χ. το Split View γίνεται με κάποιο συνδιασμό πλήκτρων?
Ακριβως όπως το λες με shortcuts με συνδυασμό πλήκτρων που είναι πολύ εύκολο μην φανταστείς ότι πατάς ένα σωρό κουμπιά συνήθως πατάς δυο και κανείς αυτό που θες εγω παντως το εχω συνηθίσει.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως όπως το λες με shortcuts με συνδυασμό πλήκτρων που είναι πολύ εύκολο μην φανταστείς ότι πατάς ένα σωρό κουμπιά συνήθως πατάς δυο και κανείς αυτό που θες εγω παντως το εχω συνηθίσει.

 

Όντως! Ωραία πράγματα: https://www.gottabemobile.com/56-essential-ipad-pro-keyboard-shortcuts-you-need-to-know/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...