Jump to content

iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPad Pro

Thin. Light. Epic.

 

 

http://images.apple.com/v/ipad-pro/a/images/shared/buystrip/ipad_pro_large_2x.png

______________________________________

 

Ημερομηνίες:

Ανακοίνωση: 9 Σεπτεμβρίου 2015

Κυκλοφορία: Νοέμβριο 2015

 

Περιγραφή συσκευής:

iPad Pro has the most advanced Retina display we’ve ever made. The 12.9‑inch screen offers 78 percent more display area than that of iPad Air 2. Under the glass lie a revamped Multi‑Touch subsystem and 5.6 million brilliant pixels, making it the highest-resolution display of any iOS device. That extreme resolution, along with remarkably lifelike colors and deeper blacks, makes everything from photo editing to intense 3D games more vivid and deeply engaging.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Αρχική έκδοση: iOS 9.1

Τρέχουσα: iOS 10

 

Χρώματα:

Γκρι / Ασημί / Χρυσαφί

 

Χωρητικότητα:

32 / 128 GB

______________________________________

 

Οθόνη:

Τύπος: IPS-LCD IGZO, 107% sRGB, 1300:1 Contrast ratio, 415 cd/m2 Max brightness

Διαστάσεις: 2732×2048, 12,9-inch, 264 PPI

Άλλα: Antireflective coating, Fully laminated, Fingerprint-resistant oleophobic coating, Photo Alignment, Oxide TFT, Variable Refresh Rate

 

Επεξεργαστές:

Apple A9X (2,26 GHz Dual Core, ARMv8 [64-bit], PowerVR 7XT GPU [12-core], 14 nm Manufacturing process)

M9 Motion coprocessor (ARM Cortex-M3)

 

Μνήμη RAM:

4 GB (LPDDR4)

 

Κάμερες:

Εμπρόσθια: 1,2 MP BSI sensor, ƒ/2,2 Διάφραγμα, 1,75 µm Pixel size

  • Λήψη φωτό: 1280×960, HDR photos, Burst mode
  • Λήψη βίντεο: 720p (30 FPS)

Οπίσθια: 8 MP, 1/3'' BSI sensor, ƒ/2,4 Διάφραγμα, 1,12 µm Pixel size, Five-element lens, Hybrid IR filter

  • Λήψη φωτό: 3264×2448, 43 MP Panoramas, HDR photos, Burst mode
  • Λήψη βίντεο: 1080p (30 FPS), 720p (120 FPS – slow-motion), Time-lapse video, 3× Zoom

 

Μπαταρία:

10.307 mAh (38,5 Wh)

 

Συνδεσιμότητα:

  • 2G (GPRS/EDGE): 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • 3G (UMTS/HSPA+/DC-HSPA+): 850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz
  • 4G-LTE (Cat. 4 - μέχρι 150 Mbps): Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 38, 39, 40, 41
  • WiFi 802.11: a, b, g, n, ac + HT80 with MIMO
  • Bluetooth 4.2
  • GPS, GLONASS (Μόνο μοντέλο cellular)
  • FaceTime (Audio/Video)
  • AirPlay: Mirroring, Photos, Audio, Video

 

Αισθητήρες:

Γυροσκόπιο τριών αξόνων, Επιταχυνσιόμετρο, Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος, Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, Βαρόμετρο

______________________________________

 

Εκδόσεις:

AXXXX: Wi-Fi

AXXXX: Wi-Fi + Cellular

 

Αναλυτικά

______________________________________

 

Επίσημη σελίδα υποστήριξης iPad

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://blogs.adobe.com/conversations/2015/09/adobe-debuts-the-next-generation-of-mobile-creativity-apps-during-apple-ipad-pro-keynote.html?PID=6151279

 

During Apple’s keynote, we also demonstrated the extraordinary speed and precision of Adobe’s Creative Cloud mobile apps on Apple’s new iPad Pro. iPad Pro is great for creative workflows with a high res 12.9″ touch screen display at 2732 x 2048 pixels, A9X chip, and 4GB RAM.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να βρω μεγαλύτερη κίνηση στο thead. Άραγε μόνο σε εμένα αρέσει η ιδέα και σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να βρω μεγαλύτερη κίνηση στο thead. Άραγε μόνο σε εμένα αρέσει η ιδέα και σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά;

 

Ειναι μια ιδιαίτερη συσκευή και με μεγάλο κόστος δεν απευθύνεται στο ευρύ κοινό

Θέλει και 1μιση μήνα δουλειάς για να το πάρεις.

Μόλις το πάρουν κάποιοι στα χέρια τους θα έχει κίνηση το θέμα τώρα στην θεωρία τι να πεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να βρω μεγαλύτερη κίνηση στο thead. Άραγε μόνο σε εμένα αρέσει η ιδέα και σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά;

 

Περιμενω την day1 να το αποκτησω! Καλο το Air1,2 και ελαφρυ δε λεω αλλα μικρο...

 

Ειναι μια ιδιαίτερη συσκευή και με μεγάλο κόστος δεν απευθύνεται στο ευρύ κοινό

Θέλει και 1μιση μήνα δουλειάς για να το πάρεις.

Μόλις το πάρουν κάποιοι στα χέρια τους θα έχει κίνηση το θέμα τώρα στην θεωρία τι να πεις

 

Η φθηνοτερη του εκδοση δεν ειναι κ τοσο εξωφρενικη παντως για 13"

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια ιδιαίτερη συσκευή και με μεγάλο κόστος δεν απευθύνεται στο ευρύ κοινό

Θέλει και 1μιση μήνα δουλειάς για να το πάρεις.

Μόλις το πάρουν κάποιοι στα χέρια τους θα έχει κίνηση το θέμα τώρα στην θεωρία τι να πεις

 

Προφανώς είναι ιδιαίτερη συσκευή φίλε μου. Αλλά εδώ μέσα είναι forum για ιδιαίτερα τρελαμένους με την τεχνολογία. Γι αυτό το έθεσα έτσι. :)

 

Τώρα ότι θέλει 1,5 μήνα για την κυκλοφορία του είναι καλό για να μαζέψουμε χρήματα. Προσωπικά θα πουλήσω το Air2 για να το αντικαταστήσω με το pro οπότε θα γλιτώσω κάτι από εκεί.

 

Υ.Γ. Αυτό για τα 4GB που είδα να αναφέρεται πιο πάνω πολύ αμφιβάλω ότι ισχύει.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι ιδιαίτερη συσκευή φίλε μου. Αλλά εδώ μέσα είναι forum για ιδιαίτερα τρελαμένους με την τεχνολογία. Γι αυτό το έθεσα έτσι. :)

 

Τώρα ότι θέλει 1,5 μήνα για την κυκλοφορία του είναι καλό για να μαζέψουμε χρήματα. Προσωπικά θα πουλήσω το Air2 για να το αντικαταστήσω με το pro οπότε θα γλιτώσω κάτι από εκεί.

 

Υ.Γ. Αυτό για τα 4GB που είδα να αναφέρεται πιο πάνω πολύ αμφιβάλω ότι ισχύει.

Ισχύει όπως και ότι τα νέα iPhone έχουν 2GB, http://9to5mac.com/2015/09/13/iphone-6s-2gb-ram-ipad-pro-4gb-ram/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι ιδιαίτερη συσκευή φίλε μου. Αλλά εδώ μέσα είναι forum για ιδιαίτερα τρελαμένους με την τεχνολογία. Γι αυτό το έθεσα έτσι. :)

 

Τώρα ότι θέλει 1,5 μήνα για την κυκλοφορία του είναι καλό για να μαζέψουμε χρήματα. Προσωπικά θα πουλήσω το Air2 για να το αντικαταστήσω με το pro οπότε θα γλιτώσω κάτι από εκεί.

 

Υ.Γ. Αυτό για τα 4GB που είδα να αναφέρεται πιο πάνω πολύ αμφιβάλω ότι ισχύει.

 

Δεν γινεται να μην ισχυει. Ειναι με συσκευη με επαγγελματικες βαριες εφαρμογες που θα τρεχουν και 2 μαζι ταυτοχρονα δεν θα μπορουσε να τα τρεξει αλλιως.

Edited by impreza_sti
Αγγελίες εκτός buy&sell απαγορεύονται
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όπως και ότι τα νέα iPhone έχουν 2GB, http://9to5mac.com/2015/09/13/iphone-6s-2gb-ram-ipad-pro-4gb-ram/

 

Δεν γινεται να μην ισχυει. Ειναι με συσκευη με επαγγελματικες βαριες εφαρμογες που θα τρεχουν και 2 μαζι ταυτοχρονα δεν θα μπορουσε να τα τρεξει αλλιως.

 

Αν ισχύει μιλάμε για πολύ καλά νέα!

 

Υ.Γ. Όσο για τα νέα iPhone εγώ αποφάσισα φέτος να μην αναβαθμίσω. Θα μείνω να περιμένω το 7.

Edited by impreza_sti

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει μιλάμε για πολύ καλά νέα! Τάσο σου έστειλα μήνυμα.

 

Υ.Γ. Όσο για τα νέα iPhone εγώ αποφάσισα φέτος να μην αναβαθμίσω. Θα μείνω να περιμένω το 7.

 

Όσο και να λένε για την Apple εγώ πιστεύω βάζει αυτά που χρειάζονται δεν κάνει τσιγγουνιες όπως λένε κάποιοι.

Φέτος το iPhone δεν μπορούσε να δουλέψει με 1gb. Έτσι ανέβηκαν επίπεδο. Το iPhone 6 όμως μια χαρά δουλεύει. Ακούω κάτι τρελά λέει ο άλλος αφήνω το ένα παιχνίδι πάω να μπω στο άλλο και έχει κλείσει. Ε κάτσε ρε φίλε είπαμενα κάνεις εναλλαγή εφαρμογών αλλά όχι και να παίζεις 2 παιχνίδια ταυτόχρονα.

Ούτε σελίδες έχω παρατηρήσει να ξανά φορτώνει. Αν κάνεις 2-3 αλλά πράγματα και μετά πας ε κάπου λίγο λογική τι πειράζει άμα ξανά φόρτωση μια σελίδα?

Μόνο για την μπαταρία εγώ έφυγα και πήγα σε LG G2

Στο G2 έχω 800mb συνέχεια ελεύθερα ενώ το iPhone έχει το πολύ 100 μονίμως ελεύθερα κι όμως δουλεύει πιο καλά από το G2. Να λέμε και την αλήθεια καλά είναι και τα gb και τα mah και όλα αλλά να μπορείς να τα δουλέψεις.

Ανοίγω κάτι κινητά κινέζικα και βλέπω μέσα αρπα κόλλα δουλειά πεταξαμε μέσα 2-3 πράγματα τα κολλησαμε βάλαμε και μια μπαταρία του δήθεν 4000mah και εντάξει . Δεν είναι έτσι.

 

Όσο για την μπαταρία αυτό όμως οφείλεται ότι μας παρακολουθούν από θέμα λειτουργικού που καταγράφει τα πάντα όπως και ο m7 επεξεργαστής και όπως ο νέος επεξεργαστής που κρατάει μόνιμα σε λειτουργία την siri και πλέον το τηλέφωνο θα μας καταγράφει και από θέμα ήχου επίσημα.

Ας μην γελιομαστε παιδιά όλα τα κάνουν για να μας καταγράφουν να πουλάνε δεδομένα να ελέγχουν τι αγοράζουμε τι τρώμε με τι πληρώνουμε πόσες θερμίδες καιμε σε τι φυσική κατάσταση βρισκόμαστε που πηγαίνουμε πόσες ώρες κοιμομαστε και γενικά να είναι ο μεγάλος αδερφός στην ζωή μας.

Η Apple TV έχει κι αυτή τεχνολογία για μόνιμα ανοιχτή siri. Δεν είναι καθόλου τυχαία όλα αυτά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι ιδιαίτερη συσκευή φίλε μου. Αλλά εδώ μέσα είναι forum για ιδιαίτερα τρελαμένους με την τεχνολογία. Γι αυτό το έθεσα έτσι. :)

 

Τώρα ότι θέλει 1,5 μήνα για την κυκλοφορία του είναι καλό για να μαζέψουμε χρήματα. Προσωπικά θα πουλήσω το Air2 για να το αντικαταστήσω με το pro οπότε θα γλιτώσω κάτι από εκεί.

 

Υ.Γ. Αυτό για τα 4GB που είδα να αναφέρεται πιο πάνω πολύ αμφιβάλω ότι ισχύει.

 

Δε σκεφτομαι να δωσω ακομη το air αν δε δω το βαρος του προ στα χερια μου!

 

Με τα χαρακτηριστικα παντως του προ 4/α9Χ κλπ νομιζω οτι πολλα θα αραχνασιουν!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ. Όσο για τα νέα iPhone εγώ αποφάσισα φέτος να μην αναβαθμίσω. Θα μείνω να περιμένω το 7.

 

Αν αναβαθμισω το 6ρι θα παω στο 6S plus πολυ επιφυλακτικα λογω χωρου σε τσεπες κ θηκες...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολλές ίντσες. Πιστεύω απευθύνεται σε συγκεκριμένο πελατολόγιο και όχι στο μέσο χρήστη για τον οποίο και το απλό Ipad 9,7''είναι ικανοποιητικό
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κανένα νέο με την ημερομηνία κυκλοφορίας υπάρχει? Εχουμε μεινει στο iPad air 1 και τρεχουν τα σαλια μας πλεον!
Άξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει... (Α. Αλκαίου)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το πηρα χτες.

 

Εντυπωσεις? Απλα ενα μεγαλυτερο... ipad AIR. Γρηγορο, αλλα δεν ειναι για το κουβαλημα που ειναι το μικροτερο αδελφακι του. Και σαφως προοριζεται για laptop αντικατασταση. Η οθονη καταπληκτικη, το multitasking μια χαρα. Θα κρατησω ομως και το air, εκει που σκοπευα να το πουλησω.

Edited by s5607
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χτες.

 

Εντυπωσεις? Απλα ενα μεγαλυτερο... ipad AIR. Γρηγορο, αλλα δεν ειναι για το κουβαλημα που ειναι το μικροτερο αδελφακι του. Και σαφως προοριζεται για laptop αντικατασταση. Η οθονω καταπληκτικη, το multitasking μια χαρα. Θα κρατησω ομως και το air, εκει που σκοπευα να το πουλησω.

 

Φτουυυυυ κ ελεγα κ εγω πως θα το πουλησω....

 

Καλοριζικο, εντος σπιτιου λοιπον!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα χτες.

 

Εντυπωσεις? Απλα ενα μεγαλυτερο... ipad AIR. Γρηγορο, αλλα δεν ειναι για το κουβαλημα που ειναι το μικροτερο αδελφακι του. Και σαφως προοριζεται για laptop αντικατασταση. Η οθονη καταπληκτικη, το multitasking μια χαρα. Θα κρατησω ομως και το air, εκει που σκοπευα να το πουλησω.

 

που το βρηκες και ποσο ?

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες και ποσο ?

 

Απο το Apple store εδω στη Μελβουρνη, 1699 AUD , το 128 GB + Cellular

 

Προσπαθω να ανεβασω εικονες αλλα μου λεει το site οτι η εικονα εχει κανει υπερβαση του quota κατα χχχχ ΚΒ..

Link to comment
Share on other sites

Απο το Apple store εδω στη Μελβουρνη, 1699 AUD , το 128 GB + Cellular

 

Προσπαθω να ανεβασω εικονες αλλα μου λεει το site οτι η εικονα εχει κανει υπερβαση του quota κατα χχχχ ΚΒ..

Ανέβασε τις σε κάποιο cloud service (dropbox, flickr, κτλ) και βάλε το λινκ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω και κινηση στα σκρουτζομαγαζα για να το φερουν.εκτος αν εχουν προβλημα με τα cc και δεν προχωρανε σε παραγγελιες στο εξωτερικο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

οι επισημες τιμεσ στην ελλαδα παιδια

http://www.isquare.gr/store/ipad/ipad-pro.html

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Apple Pencil vs Wacom Cintiq Review

 

Οσοι ασχολουνται με το sketching και θελουν να χρησιμοποιησουν και σουτες της adobe κ.α.,μια χαρα το Astropad φαινεται να ειναι μια καλη λυση!.

 

Απλα να εχεται υποψη οτι ο server,ειναι μονο για OSX(MAC) και δε δουλευει με τα windows.Δλδ δε μπορειται να εχετε minoring απο το Photoshop που τρεχει σε windows PC,αλλα μονο απο mac PC!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αξίζει να πάει κάποιος σε pro η να πάρει το iPad Air 2? Δηλαδή το iPad Air 2 θα αντέξει στο χρόνο η θα παλιώσει γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Pro 12.9-inch (1st gen - 2015)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...