Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι σου είπε ο χρήστης Ιtchrist86 ισχύει,απλά σου προτείνω μην αγοράσεις την έκδοση με τα 16GB και να πας στα 32GB χώρου.Κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά η διαφορά του εσωτερικού χώρου είναι αρκετή έστω που είναι μικρή η διαφορά

 

Ναι,αξιζει να πας στα 32.Με 16 απλα δεν μπορεις πλεον.Εγω δεν βγαζω βιντεο αλλα στο 5s που εχω,τωρα αρχιζω να γεμιζω.Εχω πλεον θεμα μη ξεμεινω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ότι σου είπε ο χρήστης Ιtchrist86 ισχύει,απλά σου προτείνω μην αγοράσεις την έκδοση με τα 16GB και να πας στα 32GB χώρου.Κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά η διαφορά του εσωτερικού χώρου είναι αρκετή έστω που είναι μικρή η διαφορά

 

Η οποια διαφορα στη χρεωση ισχυει μονο εδω :blink:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην κάνει κανείς το λάθος και περάσει την Public Beta σε καθημερινή συσκευή και θέλει μετά λόγω τον bug να κάνει downgrade.Το κινητό με restore απευθείας σε 10.3.2 κολλάει σε recovery loop.Δοκιμάζω μία πιθανή λύση που βρήκα,να κατέβω σε 10.3.3 beta πρώτα και μετά σε 10.3.2:(:mad:

 

Edit:Όποιος έχει το ίδιο θέμα με εμένα πέτυχε η μέθοδος από 11 Public Beta>10.3.3>10.3.2

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς οι beta είναι για δοκιμή

Δεν είναι λογικό ένας απλός χρήστης να την περάσει στην συσκευή του

Πολλές μπορεί να είναι σταθερές αλλά δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό ο καθένας να αφήνει την σταθερή official έκδοση για να βάλει μια beta που μόνο προβλήματα θα του φέρει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έχω την τελευταία έκδοση. Ωστόσο δεν συνδέετε το wifi hotspot με τον φορητό αν και όλα ειναι οκ, το δοκίμασα και σε δεύτερο φορητό αλλά τίποτα, με το iPad mini συνδέεται κανονικά και μοιράζει, έχω στους φορητούς τελευταία win 10.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχω το 6s plus και έχω μια απορία για την μπαταρία. Με ανοικτά δεδομένα και wifi και μέτρια χρήση κι ίσως λίγο περισσότερο (κυρίως σερφάρισμα και παρακολούθηση video) μου κρατά μετά βίας μια μέρα. Είναι φυσιολογικό? Το κινητό αγοράστηκε τον Μάρτιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, έχω το 6s plus και έχω μια απορία για την μπαταρία. Με ανοικτά δεδομένα και wifi και μέτρια χρήση κι ίσως λίγο περισσότερο (κυρίως σερφάρισμα και παρακολούθηση video) μου κρατά μετά βίας μια μέρα. Είναι φυσιολογικό? Το κινητό αγοράστηκε τον Μάρτιο.

 

Η παρακολούθηση βίντεο καταναλώνει μπαταρία

Φυσικά όλες οι συσκευές στις μέρες μας μια μέρα κρατάνε ανάλογα την χρήση βέβαια.

Υπάρχουν δυο τρία άχρηστα πράγματα μέσα στις ρυθμίσεις που μπορείς να κλείσεις και θα κερδίσεις κάποια επιπλέον ποσοστά μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω βρίσκω το iphone 6s plus στην Ρωσία σε πολύ καλή τιμή καινούργιο απο Αμερική.Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν είχα ποτέ iphone αν αυτό που προορίζεται για την Αμερική μπορεί να δουλέψει στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω βρίσκω το iphone 6s plus στην Ρωσία σε πολύ καλή τιμή καινούργιο απο Αμερική.Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν είχα ποτέ iphone αν αυτό που προορίζεται για την Αμερική μπορεί να δουλέψει στην Ελλάδα

 

Το σίγουρο είναι ότι έχει μόνο 1 χρόνο εγγύηση σε σύγκριση με τα 2 χρόνια των ευρωπαϊκών.Με ένα γρήγορο ψάξιμο το Αμερικάνικο έχει κάποιες συχνότητες κινητής παραπάνω για τα αμερικάνικα δίκτυα.Αν είναι unlocked μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά στην Ελλάδα.

 

Να προσέξεις επίσεις να μην είναι iCloud locked ή κλεμμένο αλλά αφού λες ότι είναι καινούργειο δεν θα έχεις θέμα με αυτά

 

Επίσης να είναι αξιόπιστη σελίδα και όχι καμία παγίδα με χαμηλή τιμή

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από τον 6/2016 ένα iphone 6S plus 64GB το οποίο έκανα δώρο στο γιο μου με την αποφοίτησή του. Η αγορά έγινε από γνωστή κατάστημα και όχι από skroutzομάγαζο. Το τηλέφωνο από το 8μηνο και μετά άρχισε να του παρουσιάζει διάφορα προβλήματα όπως:

1. Το τηλέφωνο απενεργοποιείται μόνο του (shut down)

2. Μπαίνει σε headphones mode χωρίς να εισαχθούν τα ακουστικά

3. Λειτουργεί κανονικά αλλά η οθόνη δεν αποκρίνεται και μένει μαύρη

4. Δε φορτίζει ακόμα και με διαφορετικό φορτιστή π.χ του iPad

Λόγω του ότι ήταν στο εξωτερικό για σπουδές το πήγε σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα (Service) το περασμένο μήνα όπου του είπαν ότι η εγγύηση είναι 1 έτος αλλά και πως αν ήταν εντός εγγύησης δεν θα το επισκεύαζαν επειδή έχει έρθει στην Ελλάδα από τη Τσεχία και όχι από νόμιμο εισαγωγέα.

Εν συνεχεία πήγαμε το τηλέφωνο στο κατάστημα που το είχαμε αγοράσει, μας επιβεβαίωσαν και εκεί ότι η εγγύηση είναι 1 έτος και κράτησαν το τηλέφωνο με σκοπό να το στείλουν σε επίσημο διανομέα στην Ελλάδα (πολύ γνωστή εταιρεία).

Μετά από 3 εβδομάδες πήραμε απάντηση μέσω του καταστήματος αγοράς που μας έλεγε πως θα μας καλύψει την επισκευή εντός εγγύησης αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να μας αντικαταστήσουν την οθόνη επειδή στο πάνω δεξί σημείο στη μαύρη λωρίδα υπάρχει μια χαρακιά (επιφανειακή) κατ αυτούς ράγισμα. Η αλλαγή της οθόνης θα γίνει με αποστολή του τηλεφώνου στην επίσημη αντιπροσωπεία στην Ολλανδία και το κόστος είναι 180 ευρώ και βέβαια θα πρέπει να το πληρώσω εγώ. Θέλουν δηλαδή να είναι σε άψογη κατάσταση η εξωτερική εμφάνιση για να προβούν σε δωρεάν επισκευή του εσωτερικού.

Πιστεύεται ότι αξίζει να τους δώσω το οκ για την επισκευή ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο τρόπο να κινηθώ ανάλογα. Μη ξεχνάμε ότι το κινητό αυτό πέρυσι είχε 899 ευρώ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από τον 6/2016 ένα iphone 6S plus 64GB το οποίο έκανα δώρο στο γιο μου με την αποφοίτησή του. Η αγορά έγινε από γνωστή κατάστημα και όχι από skroutzομάγαζο. Το τηλέφωνο από το 8μηνο και μετά άρχισε να του παρουσιάζει διάφορα προβλήματα όπως:

1. Το τηλέφωνο απενεργοποιείται μόνο του (shut down)

2. Μπαίνει σε headphones mode χωρίς να εισαχθούν τα ακουστικά

3. Λειτουργεί κανονικά αλλά η οθόνη δεν αποκρίνεται και μένει μαύρη

4. Δε φορτίζει ακόμα και με διαφορετικό φορτιστή π.χ του iPad

Λόγω του ότι ήταν στο εξωτερικό για σπουδές το πήγε σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα (Service) το περασμένο μήνα όπου του είπαν ότι η εγγύηση είναι 1 έτος αλλά και πως αν ήταν εντός εγγύησης δεν θα το επισκεύαζαν επειδή έχει έρθει στην Ελλάδα από τη Τσεχία και όχι από νόμιμο εισαγωγέα.

Εν συνεχεία πήγαμε το τηλέφωνο στο κατάστημα που το είχαμε αγοράσει, μας επιβεβαίωσαν και εκεί ότι η εγγύηση είναι 1 έτος και κράτησαν το τηλέφωνο με σκοπό να το στείλουν σε επίσημο διανομέα στην Ελλάδα (πολύ γνωστή εταιρεία).

Μετά από 3 εβδομάδες πήραμε απάντηση μέσω του καταστήματος αγοράς που μας έλεγε πως θα μας καλύψει την επισκευή εντός εγγύησης αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να μας αντικαταστήσουν την οθόνη επειδή στο πάνω δεξί σημείο στη μαύρη λωρίδα υπάρχει μια χαρακιά (επιφανειακή) κατ αυτούς ράγισμα. Η αλλαγή της οθόνης θα γίνει με αποστολή του τηλεφώνου στην επίσημη αντιπροσωπεία στην Ολλανδία και το κόστος είναι 180 ευρώ και βέβαια θα πρέπει να το πληρώσω εγώ. Θέλουν δηλαδή να είναι σε άψογη κατάσταση η εξωτερική εμφάνιση για να προβούν σε δωρεάν επισκευή του εσωτερικού.

Πιστεύεται ότι αξίζει να τους δώσω το οκ για την επισκευή ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο τρόπο να κινηθώ ανάλογα. Μη ξεχνάμε ότι το κινητό αυτό πέρυσι είχε 899 ευρώ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Η εγγύηση ειναι 2 έτη και η apple το αναγνωρίζει. Έχω αλλάξει 2 iphone 6 σε εγγύηση μετά το 1ο χρόνο.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από τον 6/2016 ένα iphone 6S plus 64GB το οποίο έκανα δώρο στο γιο μου με την αποφοίτησή του. Η αγορά έγινε από γνωστή κατάστημα και όχι από skroutzομάγαζο. Το τηλέφωνο από το 8μηνο και μετά άρχισε να του παρουσιάζει διάφορα προβλήματα όπως:

1. Το τηλέφωνο απενεργοποιείται μόνο του (shut down)

2. Μπαίνει σε headphones mode χωρίς να εισαχθούν τα ακουστικά

3. Λειτουργεί κανονικά αλλά η οθόνη δεν αποκρίνεται και μένει μαύρη

4. Δε φορτίζει ακόμα και με διαφορετικό φορτιστή π.χ του iPad

Λόγω του ότι ήταν στο εξωτερικό για σπουδές το πήγε σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα (Service) το περασμένο μήνα όπου του είπαν ότι η εγγύηση είναι 1 έτος αλλά και πως αν ήταν εντός εγγύησης δεν θα το επισκεύαζαν επειδή έχει έρθει στην Ελλάδα από τη Τσεχία και όχι από νόμιμο εισαγωγέα.

Εν συνεχεία πήγαμε το τηλέφωνο στο κατάστημα που το είχαμε αγοράσει, μας επιβεβαίωσαν και εκεί ότι η εγγύηση είναι 1 έτος και κράτησαν το τηλέφωνο με σκοπό να το στείλουν σε επίσημο διανομέα στην Ελλάδα (πολύ γνωστή εταιρεία).

Μετά από 3 εβδομάδες πήραμε απάντηση μέσω του καταστήματος αγοράς που μας έλεγε πως θα μας καλύψει την επισκευή εντός εγγύησης αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να μας αντικαταστήσουν την οθόνη επειδή στο πάνω δεξί σημείο στη μαύρη λωρίδα υπάρχει μια χαρακιά (επιφανειακή) κατ αυτούς ράγισμα. Η αλλαγή της οθόνης θα γίνει με αποστολή του τηλεφώνου στην επίσημη αντιπροσωπεία στην Ολλανδία και το κόστος είναι 180 ευρώ και βέβαια θα πρέπει να το πληρώσω εγώ. Θέλουν δηλαδή να είναι σε άψογη κατάσταση η εξωτερική εμφάνιση για να προβούν σε δωρεάν επισκευή του εσωτερικού.

Πιστεύεται ότι αξίζει να τους δώσω το οκ για την επισκευή ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο τρόπο να κινηθώ ανάλογα. Μη ξεχνάμε ότι το κινητό αυτό πέρυσι είχε 899 ευρώ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Για να ανοίξει το κινητό πρέπει να αφαιρεθεί η οθόνη και επειδή είναι ραγισμένη υπάρχει πιθανότητα να τους σπάσει γι αυτό σου λένε ότι πρέπει να αλλάξουν την οθόνη πρώτα. Εγώ θα τα έδεινα τα 180€ γιατί για καινούριο δεν υπάρχει μία. Εσύ αν έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις καινούριο π.χ iphone 7 παρε καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίξει το κινητό πρέπει να αφαιρεθεί η οθόνη και επειδή είναι ραγισμένη υπάρχει πιθανότητα να τους σπάσει γι αυτό σου λένε ότι πρέπει να αλλάξουν την οθόνη πρώτα. Εγώ θα τα έδεινα τα 180€ γιατί για καινούριο δεν υπάρχει μία. Εσύ αν έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις καινούριο π.χ iphone 7 παρε καινούριο.

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό σκέφτηκα και εγώ με την οθόνη και με τα λεγόμενά σου με επιβεβαίωσες. Ούτε εμένα που περισσεύουν για νέα συσκευή αλλά σκέφτομαι να τους το τραβήξω το σχοινί αρκετά με το θέμα της εγγύησης που επιμένουν ότι είναι 1 έτος μέσω της γ.γ. καταναλωτή. Είδομεν...

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα επειδή στο θέμα εφαρμογές δεν έλαβα απάντηση, μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή για να αποθηκεύω βίντεο από youtube, τραγούδια κτλ. ώστε να τα βλέπω/ακούω offline?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή στο θέμα εφαρμογές δεν έλαβα απάντηση, μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή για να αποθηκεύω βίντεο από youtube, τραγούδια κτλ. ώστε να τα βλέπω/ακούω offline?

 

iMusic,tabidy

Εχει αρκετες,αλλα προτιμω να περναω με itunes ή να κανω συνδρομη στο spotify και να εχω τη μουσικη μου παντου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Με την 11 αυτονομία απλά δεν υπάρχει. Φορτίζω 4 φορές την ημέρα. Μέχρι και το ρολόι δεν βγάζει ημέρα πλέον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από 14 χρόνια ασχολίας μου με την κινητή τηλεφωνία, είχα το πρώτο μου ατύχημα με αποτέλεσμα να καταστραφεί το 6S Plus μου. Μου έπεσε, χωρίς να βρίσκεται σε θήκη, από ύψος περίπου 4,5 μέτρων (μπαλκόνι). Είναι η πρώτη φορά που σπάω κινητό τηλέφωνο. Συγκεκριμένα η οθόνη, το προστατευτικό της (tempered glass) και το τζάμι της κάμερας, έγιναν "καινούρια".

Τέλος πάντων, long story short, πήγα σε ένα Apple Store εδώ της περιοχής μου και μου αντικατέστησαν, με το αζημίωτο φυσικά - $340 στο σύνολο.

 

For your viewing pleasure...

DSC00144.jpg DSC00150.jpg DSC00153.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πονεσε και μπορω να καταλαβω πως ενιωσες. ειμαι και γω πολυ ψειρας με το τηλεφωνο μου. εσκυψα να δεσω το κορδονι , πεφτει απο την τσεπη ειχε ενα εξωγκομα το πεζοδρομιο και βρηκε μεσα στο ακουστικο...στο 5αρι το ειχα παθει που ηταν και ποιο φθηνες οι οθονες αλλα και παλι ηταν στεναχωρια.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 11.0.1 και βλέπω μια βελτίωση συγκριτικά με την 11. Πάλι καλά.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε παιδιά σε 5 ώρες βγάλατε συμπέρασμα για τη μπαταρία; χθες βράδυ βγήκε η ενημέρωση. Και γω θέλω να πιστέψω ότι είναι καλύτερη αλλά θα είναι placebo πιο πολύ και όχι η πραγματικότητα. :p
Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία όντως δεν έχω δει βελτίωση.

Έχουν μειωθεί μόνο τα κολληματάκια και έχει καλύτερη απόκριση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Καλησπέρα...Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία να μου πει ποια ακριβώς έβαλε για να παραγγείλω κι εγώ?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η πρόσφατη αποκάλυψη πως η Apple μειώνει το χρονισμό των επεξεργαστών στα iPhone 6 και 6S, με τη πάροδο του χρόνου και συναρτήσει της φθοράς της μπαταρίας, εκτός του πως με ενόχλησε, μου κίνησε το ενδιαφέρον.

Έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι ανάλογο και εγώ ο ίδιος, ώστε να διαπιστώσω ιδίοις όμμασι εάν πρόκειται πράγματι για γενική πρακτική που ακολουθεί η Apple σε όλες τις συσκευές της, ή είναι κάτι που εφαρμόζει μόνο στα 6 και 6S, ή απλά η όλη ιστορία είναι μούφα.

Οι συσκευές που χρησιμοποίησα είναι ακριβώς οι ίδιες, με μόνη διαφορά την ηλικία. Συγκεκριμένα, έτρεξα το Geekbench 4 σε δύο iPhone 6S Plus. Η μια συσκευή είναι ηλικίας 2 ετών, αγορασμένη τον Νοέμβριο του 2015, και η μπαταρία της έχει μια σχετική φθορά. Αντιθέτως, η δεύτερη συσκευή είναι μόλις 3 μηνών, αγορασμένη τον προηγούμενο Σεπτέμβριο, και η μπαταρία της είναι καινούρια, με ελάχιστες φορτήσεις. Επίσης, αμφότερες οι συσκευές τρέχουν την έκδοση 10.3.3 του iOS, είναι χωρητικότητας 64 GB και ο επεξεργαστής τους ειναι κατασκευής Sumsung (N66AP). Πριν τρέξω το benchmark, φόρτισα πλήρως και τις δύο συσκευές, έκλεισα τυχών εφαρμογές που έτρεχαν στο παρασκήνιο και τους έκανα και από μια επανεκκίνηση. Τα αποτελέσματα φαίνονται παρακάτω.

 

Το screenshot στα δεξιά είναι από τη νέα συσκευή, ενώ αυτό στα αριστερά ανήκει στη συσκευή των 2 ετών.

IMG_0387.png IMG_0392.png

 

Όπως βλέπετε όχι μόνο δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιου είδους μείωση των επιδόσεων μεταξύ των συσκευών, αλλά η παλιότερη συσκευή, με την φθαρμένη μπαταρία, πετυχαίνει καλύτερη βαθμολογία και στα επιμέρους τεστ, αλλά και στο σύνολο.

Ως εκ τούτου, καταλήγω στα δύο παρακάτω συμπεράσματα:

  • είτε ο υποχρονισμός των επεξεργαστών συμβαίνει μόνο στα μοντέλα 6 και 6S, καθώς φθείρεται η μπαταρία τους,
  • είτε απλά πρόκειται περί προσπάθειας δημιουργίας θέματος εκ του μη όντος, για ακόμη μια φορά.

 

 

Λεπτομέρειες της κατάστασης των μπαταριών με τη χρήση του προγράμματος iBackupBot.

Νέα συσκευή:

CycleCount: 23

DesignCapacity: 2725

FullChargeCapacity: 2700

Status: Success

 

Παλαιά συσκευή:

CycleCount: 275

DesignCapacity: 2725

FullChargeCapacity: 2400

Status: Success

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...