Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι πρόβλημα δικτιου γιατί μόλις πατήσω δυο φορές το εικονίδιο με το μικρόφωνο φτιάχνει ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι πρόβλημα δικτιου γιατί μόλις πατήσω δυο φορές το εικονίδιο με το μικρόφωνο φτιάχνει ;

 

Πιθανόν μέχρι να κατεβάζεις από το αυτί και να πατήσεις διορθώνεται

Γιατί το κάνει και σε εμένα παρά πολλές φορές και με όλα τα κινητά που είχε;

Γιατί στο κάνει και με τα ακουστικά;

Κάποια loopΑ του δικτύου είναι

Η πολλές φορές παίρνω τηλ και το σηκώνει ο συνομιλητής και ακούω μέσα χρατσα χρουτσα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω διορθώνεται μόνο όταν πατήσω μια φορά το μεγάφωνο όπου ακούγεται μετά κανονικά κ δεύτερη φορά όπου ακούγεται πλέον κ στο μικρόφωνο ..Νομίζω είναι θέμα κινητού κ όχι δικτύου
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω διορθώνεται μόνο όταν πατήσω μια φορά το μεγάφωνο όπου ακούγεται μετά κανονικά κ δεύτερη φορά όπου ακούγεται πλέον κ στο μικρόφωνο ..Νομίζω είναι θέμα κινητού κ όχι δικτύου

 

Πήγαινε το για επισκευή αν νομίζεις αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλή χρονιά σε όλους.

 

κάτοχος του plus από βδομάδα, διαβάζω στο thread για παράπονα σχετικά με την camera αλλά από την άλλη σε site και συγκριτικά τη βγάζουν πολύ καλή αν και χειρότερη από s7 π.χ. Σε χαμηλό φωτισμό είναι τόσο χάλια; Επίσης η μπροστινή κάμερα πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κάμερα του σε γενικές γραμμές είναι καλή αλλά υποδεέστερη των σύγχρονων ναυαρχίδων (iPhone 7, Samsung S7, LG G5 κ.τ.λ.), ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

 

Για όποιον ενδιαφέρεται και τα 32gb του 2016 φοράνε τον samsung, το γράφω γιατί αναρωτιόμασταν πριν λίγο καιρό.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του σε γενικές γραμμές είναι καλή αλλά υποδεέστερη των σύγχρονων ναυαρχίδων (iPhone 7, Samsung S7, LG G5 κ.τ.λ.), ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Υποδεέστερη απ' το S7 δεν είναι σε καμία περίπτωση - φίλος έχει το Edge και ειδικά το βράδυ το 6S αποτυπώνει πολύ φυσικότερα πράγματα, ενώ το S7 έχει πάντα μια κιτρινίλα στις φωτογραφίες. Την ημέρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, απλά το S7 έχει πιο «επεξεργασμένα» και oversaturated αποτελέσματα - αλλά αυτό είναι γούστο.

Link to comment
Share on other sites

Υποδεέστερη απ' το S7 δεν είναι σε καμία περίπτωση - φίλος έχει το Edge και ειδικά το βράδυ το 6S αποτυπώνει πολύ φυσικότερα πράγματα, ενώ το S7 έχει πάντα μια κιτρινίλα στις φωτογραφίες. Την ημέρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, απλά το S7 έχει πιο «επεξεργασμένα» και oversaturated αποτελέσματα - αλλά αυτό είναι γούστο.

 

 

 

Τα έχω και τα δυο, το μόνο που υστερεί το s7 είναι σε πρόσωπα που τα βγάζει μακιγιαρισμένα σε μέτριο φωτισμό και κάτω. Την ημέρα είναι ίδιου επιπέδου, από το σούρουπο και μετά όμως το s7 είναι μια κλάση πάνω σε auto mode και δυο κλάσεις πάνω σε manual mode

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποδεέστερη απ' το S7 δεν είναι σε καμία περίπτωση - φίλος έχει το Edge και ειδικά το βράδυ το 6S αποτυπώνει πολύ φυσικότερα πράγματα, ενώ το S7 έχει πάντα μια κιτρινίλα στις φωτογραφίες. Την ημέρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, απλά το S7 έχει πιο «επεξεργασμένα» και oversaturated αποτελέσματα - αλλά αυτό είναι γούστο.

 

Δεκτή η άποψή σου, ωστόσο επειδή έχω τις συσκευές τη μία δίπλα στην άλλη και έχοντας κάνει πολλές δοκιμές... η υπεροχή του S7 (edge) είναι πολύ μεγάλη σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Επειδή όμως στο παρόν θέμα συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου, ας κλείσουμε εδώ την off topic συζήτηση μιας και υπάρχουν άλλα θέματα όπου μπορούν να γίνουν τέτοιου είδους συγκρίσεις.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

 

Για όποιον ενδιαφέρεται και τα 32gb του 2016 φοράνε τον samsung, το γράφω γιατί αναρωτιόμασταν πριν λίγο καιρό.

οι πρωτες παρτιδες ηταν με tsmc!!οπως και στα s7 με τον sony imx260..τα περισσοτερα τωρα samsung ειναι με isocell οπως και τα iphone 6s 6s plus με samsung..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κανω backup σε ενα 6s plus σε Η/Υ και μόλις το συνδέσω πετάει το εξής μήνυμα: Το iTunes δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το iPhone επειδή ελήφθη μη έγκυρη απόκριση από την συσκευή. Έχουν βάλει καμία νέα ρύθμιση στη συσκευή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κανω backup σε ενα 6s plus σε Η/Υ και μόλις το συνδέσω πετάει το εξής μήνυμα: Το iTunes δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το iPhone επειδή ελήφθη μη έγκυρη απόκριση από την συσκευή. Έχουν βάλει καμία νέα ρύθμιση στη συσκευή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πάτησες αξιόπιστη συσκευή στο iPhone?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάτησες αξιόπιστη συσκευή στο iPhone?

 

 

 

Ναι το είχα πατήσει.

Τελικά ξανα κατέβασα το iTunes και δούλεψε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια!ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας που χρησιμοποιει bluetooth ακουστικο αν εχει παρατηρησει αποσυνδεσεις!μετα την αναβαθμιση στο ios με το plantronics egde αλλα και to m165 που εχω μου κανει συνεχεια αποσυνδεσεις!υπαρχει καποια αποψη γι αυτο?
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ jabra storm Έχω και δεν παρατήρησα κάτι

Λίγο το δουλεύω βέβαια αλλά όσο χρειάστηκε ήταν συνδεμενο κανονικα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ jabra storm Έχω και δεν παρατήρησα κάτι

Λίγο το δουλεύω βέβαια αλλά όσο χρειάστηκε ήταν συνδεμενο κανονικα

Θά τσέκσρώ μήπώς θέλέί άνάβάθμίσή τό άκόύστίκό,έύχάρστώ πόλύ!

lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

έχω explorer 10 της plantronics είναι άψογο αλλά είμαι με iOS 9

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

έχω explorer 10 της plantronics είναι άψογο αλλά είμαι με iOS 9

 

iOS 9?

Νομίζω καλύτερα να πας σε iOS 10 θα δεις διάφορες στην συσκευή σου

Θα πάρει άλλο αέρα. Πιο γρήγορα εφέ κατ αρχήν. Σαν να παίρνεις καινούργιο τηλέφωνο

Φυσικά δες το πρώτα πως δουλεύει σε άλλη παρόμοια συσκευή γιατί μετά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

 

Δεν νομίζω να φταίει το iOS 9

Ίσως αν αναβαθμίσεις το ακουστικό κάτι να γίνει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το ακουστικό ή με την ανοικτή ακρόαση;

 

Κάνω κλήση σε ένα νούμερο και δεν ακούω τουτ-τουτ αλλά ούτε και τον συνομιλητή μου. Με Hard Reset φτιάχνει...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

iOS 9?

Νομίζω καλύτερα να πας σε iOS 10 θα δεις διάφορες στην συσκευή σου

Θα πάρει άλλο αέρα. Πιο γρήγορα εφέ κατ αρχήν. Σαν να παίρνεις καινούργιο τηλέφωνο

Φυσικά δες το πρώτα πως δουλεύει σε άλλη παρόμοια συσκευή γιατί μετά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

 

Δεν νομίζω να φταίει το iOS 9

Ίσως αν αναβαθμίσεις το ακουστικό κάτι να γίνει.

 

Δεν κάνω τέτοια λάθη μια χαρά είναι τώρα ... τα iOS 10 είναι από τις αποτυχημένες αναβαθμίσεις ever

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα iOS 10 είναι από τις αποτυχημένες αναβαθμίσεις ever

 

Σε καμία περίπτωση δεν ισχύει αυτό αλλά φυσικά ο καθένας μπορεί να εκφράζει την άποψή του ελεύθερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω τέτοια λάθη μια χαρά είναι τώρα ... τα iOS 10 είναι από τις αποτυχημένες αναβαθμίσεις ever

 

Ενώ δεν το έχεις το ξέρεις ότι είναι αποτυχημένο;

Είχα όλες τις εκδόσεις όλων των λειτουργικών.

Το ups 10 και συγκεκριμένα η 10.2 είναι από τις καλύτερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια απο Αμερική ..μετά απο ολα τα χρονια μου με σαμσουνγκ !! s2 s4 s5 s6 s6edge s6 edge plus s7 edge ..εχθές μια εταιρεία μας έκανε προσφορά 2 7plus 32gb με το ενα δωρο ..31 το μήνα για 2 χρονια ..διαφορα με την ελλαδα ..(3 γραμμες απεριόριστα ολα για Αμερική και δωρεάν κλήσεις για Ελλάδα 100 δολάρια το μήνα με τα 2 έξτρα τηλέφωνα 131 το μηνα ) η γυναικά μου δεν αλλάζει το νοτε 5 με τίποτα ...και ετσι εγω βρέθηκα και με τα 2 είναι η πρώτη φορά που εχω ..μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να μεταφέρω της φωτο τα μηνύματα απο το 7edge ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια απο Αμερική ..μετά απο ολα τα χρονια μου με σαμσουνγκ !! s2 s4 s5 s6 s6edge s6 edge plus s7 edge ..εχθές μια εταιρεία μας έκανε προσφορά 2 7plus 32gb με το ενα δωρο ..31 το μήνα για 2 χρονια ..διαφορα με την ελλαδα ..(3 γραμμες απεριόριστα ολα για Αμερική και δωρεάν κλήσεις για Ελλάδα 100 δολάρια το μήνα με τα 2 έξτρα τηλέφωνα 131 το μηνα ) η γυναικά μου δεν αλλάζει το νοτε 5 με τίποτα ...και ετσι εγω βρέθηκα και με τα 2 είναι η πρώτη φορά που εχω ..μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να μεταφέρω της φωτο τα μηνύματα απο το 7edge ?

 

Καλησπέρα,

 

Εγώ τα μετέφερα πριν από ένα μήνα με αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios

διάβασε σωστά τα βήματα, για τις φωτογραφίες δεν θυμάμαι αν τις μεταφέρει αλλά μπορείς κάλλιστα να το κάνεις μέσω cloud (google drive, dropbox etc).

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...