Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραίο changelog :) thanks Edited by Itchrist86

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα είμαι νέος στο iphone και έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες .εχω περάσει από τον υπολογιστή φωτό μέσα στην συσκευή και όταν πάω να τις σβήσω δεν μου το επιτρέπει .ξερει κανένας τι πρέπει να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέος στο iphone και έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες .εχω περάσει από τον υπολογιστή φωτό μέσα στην συσκευή και όταν πάω να τις σβήσω δεν μου το επιτρέπει .ξερει κανένας τι πρέπει να κάνω

 

Αν τις είχες περάσει μέσω iTunes θα τις σβήσεις πάλι μέσω iTunes .Θυμάμαι παλιά που είχα συγχρονίσει φωτό μέσω iTunes δεν μου είχε την επιλογή διαγραφή τις φωτό για αυτον τον λόγο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέος στο iphone και έχω πρόβλημα με τις φωτογραφίες .εχω περάσει από τον υπολογιστή φωτό μέσα στην συσκευή και όταν πάω να τις σβήσω δεν μου το επιτρέπει .ξερει κανένας τι πρέπει να κάνω

 

Τις πέρασες από το iTunes γι αυτό

Έτσι δουλεύει το iTunes. Συγχρονισμό κανεις δηλαδή ότι έχεις ορίσει στον υπολογιστή να το έχεις και στην συσκευή. Μόλις σβήσεις κάτι από τον υπολογιστή θα σβηστεί μετα από συγχρονισμό και στην συσκευή

Δεν μπορείς να τις σβήσεις από την συσκευή.

Μόνο μέσο του iTunes

 

Εμένα πάλι μου εμφανίζει διπλές πάνω από 100 φωτογραφίες. Δεν ξέρω γιατί

Κάνω συγχρονισμό και μου τις έβγαλε μετα διπλές. Όσες είναι τραβηγμένες από την κάμερα μπορώ να τις σβήσω. Τις υπόλοιπες τις πέρασε με συγχρονισμό και δεν μπορώ να τις σβήσω.

Κάτι παίζει με αυτούς που είναι τραβηγμένες από την κάμερα και μου τις εμφάνισε διπλές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Αγόρασα πριν λίγες μέρες ένα iPhone 6s Plus 16GB, καινούριο.

Εχθές το βράδυ παρατήρησα ότι αν ακουμπήσω την πίσω μεριά του τηλεφώνου στο αυτί μου, στο ύψος της κάμερας και του πίσω μικροφώνου, ακούγετε -μάλλον- ένα μηχανικό "τικ" - "τικ" - "τικ" το οποίο το κάνει με σταθερό μοτίβο άλλοτε γρηγορότερα και άλλοτε πιο αργά.

 

Το κάνει ακόμη και σε Sleep. Δεν είναι ο κλασσικός θόρυβος που κάνουν οι φακοί τις κάμερας λόγω autofocus.

 

όταν απενεργοποιώ το κινητό, σταματάει..

 

Το έχει δεί κάποιος άλλος αυτό;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Αγόρασα πριν λίγες μέρες ένα iPhone 6s Plus 16GB, καινούριο.

Εχθές το βράδυ παρατήρησα ότι αν ακουμπήσω την πίσω μεριά του τηλεφώνου στο αυτί μου, στο ύψος της κάμερας και του πίσω μικροφώνου, ακούγετε -μάλλον- ένα μηχανικό "τικ" - "τικ" - "τικ" το οποίο το κάνει με σταθερό μοτίβο άλλοτε γρηγορότερα και άλλοτε πιο αργά.

 

Το κάνει ακόμη και σε Sleep. Δεν είναι ο κλασσικός θόρυβος που κάνουν οι φακοί τις κάμερας λόγω autofocus.

 

όταν απενεργοποιώ το κινητό, σταματάει..

 

Το έχει δεί κάποιος άλλος αυτό;

 

Πήγαινε το πίσω να προλάβεις DOA να πάρεις καινούργια συσκευή ζελατίνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το πίσω να προλάβεις DOA να πάρεις καινούργια συσκευή ζελατίνα

 

το DOA είναι 7 ημέρες, δυστυχώς το έχω παραπάνω. Το θέμα είναι μήπως είναι κάποιο Bug της 10.1. Νομίζω πως ο ήχος που ακούγεται είναι από τα Servo της κάμερας..

 

Για αυτό περιμένω μήπως κάποιος μου το επιβεβαιώσει...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

το DOA είναι 7 ημέρες, δυστυχώς το έχω παραπάνω. Το θέμα είναι μήπως είναι κάποιο Bug της 10.1. Νομίζω πως ο ήχος που ακούγεται είναι από τα Servo της κάμερας..

 

Για αυτό περιμένω μήπως κάποιος μου το επιβεβαιώσει...

 

Σε ηρεμία χωρίς να δουλεύεις την συσκευή ακούγεται κάτι; Μήπως το κουνάς πέρα δοθε και ακούς τον μηχανικό για την κάμερα και τον σταθεροποιητικό;

Σου ακούγεται κάτι σαν ρεύμα η κάτι σαν ξεβιδωμενο μέσα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

όπως έιπα, με την συσκευή σε Sleep και αφημένη στο τραπέζι, ακούγεται από το ύψος της κάμερες αυτό το "μηχανικό" μοτίβο (τικ τικ τικ)..

 

Η συσκευή είναι σε πλήρη ηρεμία και ο ήχος σταματάει μόνο αν κάνω απενεργοποίηση.

 

Μην φανταστείτε ότι το κάνει και στη διαπασών, πρέπει να ακουμπήσω το αυτί μου πάνω για να το ακούσω...

 

8 Νοεμβρίου αγόρασα τη συσκευή....

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 Νοεμβρίου αγόρασα τη συσκευή....

 

Από που το αγόρασες; Οι μέρες που δίνει DOA το εκάστοτε κατάστημα δεν είναι οι ίδιες. Για παράδειγμα σε μια παλαιότερη έρευνα που είχα κάνει...

γερμανος: 3 μερες doa

κωτσοβολος: 10 μερες doa

media markt: 14 μερες doa

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι όμως σήμερα που μιλάμε. Καλό είναι να επικοινωνήσεις άμεσα με isquare / infoquest.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες; Οι μέρες που δίνει DOA το εκάστοτε κατάστημα δεν είναι οι ίδιες. Για παράδειγμα σε μια παλαιότερη έρευνα που είχα κάνει...

γερμανος: 3 μερες doa

κωτσοβολος: 10 μερες doa

media markt: 14 μερες doa

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι όμως σήμερα που μιλάμε. Καλό είναι να επικοινωνήσεις άμεσα με isquare / infoquest.

 

από citisshop το αγόρασα, τους έστειλα ήδη e-mail με το "πρόβλημα".

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά ξυπνάω πιάνω το κινητό με 44% μπαταρία και μέσα σε 3 λεπτά μου κλείνει απο μπαταρία. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο? Λέτε να προβώ σε αντικατάσταση μπαταρίας?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά ξυπνάω πιάνω το κινητό με 44% μπαταρία και μέσα σε 3 λεπτά μου κλείνει απο μπαταρία. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλο? Λέτε να προβώ σε αντικατάσταση μπαταρίας?

 

Δεν έχω 6S η plus αλλά σε πολλά φόρουμ ακούγεται αυτό το θέμα με την μπαταρία , δεν πιστεύω να είναι θέμα συσκευής αλλά λογισμικού .Αποψή μου έτσι

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω 6S η plus αλλά σε πολλά φόρουμ ακούγεται αυτό το θέμα με την μπαταρία , δεν πιστεύω να είναι θέμα συσκευής αλλά λογισμικού .Αποψή μου έτσι

 

Πρώτη φορά μου κάνει κάτι τέτοιο. Και σε καμιά ενημέρωση δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Τέλος πάντων για όλα υπάρχει πρώτη φορά. Την αφήνω τότε και βλέπω στην πορεία. Ευχαριστώ για την απάντηση

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά μου κάνει κάτι τέτοιο. Και σε καμιά ενημέρωση δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Τέλος πάντων για όλα υπάρχει πρώτη φορά. Την αφήνω τότε και βλέπω στην πορεία. Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Τέτοια προβλήματα είναι συνήθως μπαταρια αλλα τώρα ακούγεται πολύ το συγκεκριμένο φαινόμενο μετα την 10.1

Είναι σπαστικό και σε καταλαβαίνω αλλα λίγο υπομονή μήπως κάποια αναβάθμιση διορθώσει το πρόβλημα

Το πιο σωστό είναι να γίνει restore από dfu για να γίνει και αναβάθμιση του firmware

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο Update με Clean Install έχω κάτι τρελά Battery Drains με το ίδιο ακριβώς set-up με την προηγούμενη έκδοση.Ελπίζω το επόμενο update να τα διορθώσει.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Τρέλα battery drains με το τελευταίο update είχα και εγώ στο 6s.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

υπομονή μέχρι την επόμενη αναβάθμιση!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω δει κανένα battery drain.Ισα ίσα που ξεχναω να το φορτισω.Data μόνιμα ανοιχτά και sync με εταιρικό email.

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τρέλα battery drains με το τελευταίο update είχα και εγώ στο 6s.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχετε δοκιμάσει restore και set up as new αλλα μέσο DFU?

Τα drains αυτά τα παρατηρείται και χωρίς να βάλετε κάποια εφαρμογή μέσα από το store

Καλό είναι αν κάποιος έχει πρόβλημα να στήσει την συσκευή από την αρχή και μια δυο μέρες να μην βάλει καμια εφαρμογή.

Μόνο τα απλά που έχει η συσκευή

 

Μόλις βγήκε το iOS 10.1 είχα θέματα κι εγώ αλλα με τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών έστρωσε. Δεν πείραξα τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σε Iphone 6s Plus 16αρι πόσο χώρο έχει ελεύθερο?

Αν θυμάμαι καλά 11 και κάτι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά μεταξύ των iphone 6s plus 32 με το 64 (πέρα φυσικά από το μέγεθος της μνήμης);

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαφορά μεταξύ των iphone 6s plus 32 με το 64 (πέρα φυσικά από το μέγεθος της μνήμης);

 

Ευχαριστώ

 

Σαν τι διαφορά να έχει δηλαδή;

Καμία διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι διαφορά να έχει δηλαδή;

Καμία διαφορά

 

Εννοώ επεξεργαστή, ταχύτητα μνήμης, μπαταρία (τύπο, όχι χωρητικότητα).

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...