Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε 5s με 9.2 μου το κανει. εχω τν εμτυπωση οτι μου το κανει και στο iPad. ειναι bug του λογισμικου. Δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ανησυχει. οπως ειπε και καποιος αλλος πιο πανω, απολαυσε την συσκευη σου!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχετε παρατηρησει να "χαλανε" τα εφε μεταβασης (οταν βγαινεις απο εφαρμογη, οταν κλειδωνεις κτλ) ετσι στα ξαφνικα απο μονα τους κ να στρωνει μετα απο επανεκινηση?

Δηλαδη να γινονται πιο αποτομα σαν να μην υπαρχουν (δε ξερω πως να το εξηγησω καλυτερα!)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει να "χαλανε" τα εφε μεταβασης (οταν βγαινεις απο εφαρμογη, οταν κλειδωνεις κτλ) ετσι στα ξαφνικα απο μονα τους κ να στρωνει μετα απο επανεκινηση?

Δηλαδη να γινονται πιο αποτομα σαν να μην υπαρχουν (δε ξερω πως να το εξηγησω καλυτερα!)

Εάν το δουλεύεις με assistive touch Αυτό φταίει .Από το IOS 9 το κάνει και ακόμα δεν το έχει πάρει χαμπάρι η Apple

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου

 

Δυο θέματα:

1) Σημερα ενώ ήμουν σε κλειστό χώρο με ομολογουμένως αρκετή φασαρία μιλούσα στο τηλέφωνο, και ένοιωσα κάπως σαν να βουλώνει και να ξεβουλωνει το αυτί μου η το ακουστικό δεν ξέρω τι ακριβώς, μια πολυ παράξενη αίσθηση καο μου το εχει κάνει ακριβώς το ίδιο την πρώτη φορά που τπ ενεργοποίησα κι έκανα την πρώτη μου κλήση.

2) αντιμετωπίζει κανείς θέμα με το App Store ? πάω να κατεβάσω ανανεώςεις εφαρμογών κ μ πετάει κωδικό τον βάζω καο μετά μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας στην κάρτα που έχω βάλει η οποία είναι άδεια όμως αυτή τη στιγμή από χρήματα. Του τον δίνω μου πετάει σφάλμα ότι υπάρχει θέμα με την κάρτα καο κάτι τέτοια.

Τι γίνεται ;

Οταν είναι άδεια σου παρουσιάζει αυό το πρόβλημα.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εάν το δουλεύεις με assistive touch Αυτό φταίει .Από το IOS 9 το κάνει και ακόμα δεν το έχει πάρει χαμπάρι η Apple

 

Ναι με assistive touch το δουλευω. Και οντως εχεις δικαιο πως πρεπει να ειναι απο αυτο γιατι στο ipad που δεν εχω το assistive touch δεν εχω παρατηρησει κατι αντιστοιχο.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Το Assistive Touch είναι.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Assistive Touch είναι.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό.

Βρεθήκαμε τεσσερις με αυτο το πρόβλημα και σιγουρα είναι και πολλοί αλλοι που το εχουν και δεν ξέρουν οτι είναι το assistive touch.....σε λίγο θα κάνουμε συλλαλητήριο

Εγω είχα το 6 αρι...τωρα διαλύθηκε....και δεν φαντάζεσαι τι τράβηξα για να βρώ τι φταίει..καμμιά δεκαριά restore εκανα και προσπαθούσα να δω τι αλλαγές είχε το ios 9 σε σχέση με την 8 αρα για να βγάλω ακρη...στην αρχή νόμιζα οτι εφταιγε το power saver γιατί οταν το κάνει χαμηλώνει και ο φωτισμός της οθόνης...τίποτα..μετα το wifi assist...παλι τίποτα...μετά εκανα restore και εγκαθιστούσα μια μια εφαρμογη μήπως χτύπαγε καμμία...τίποτα...και με τα χίλια κατάλαβα τι εφταιγε....εστειλα feedback στην apple αλλά μάλλον δεν κατάλαβαν τίποτα τι εγραφα σε αυτούς...εδω στα ελληνικά δεν μπορούμε να το περιγράψουμε θα το περιγrάψω στα αγγλικά?

Απορώ πώς δεν το εχει πάρει χαμπάρι η apple ακόμα...θα φτάσουμε στη 10 αρα και αυτό θα μείνει ετσι..πάντως δεν το περίμενα να το παρουσιάζει και στο 6s

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά γιατί δεν έχουν σκεφτεί ακόμα (ή δε θέλουν) έναν έξυπνο και βολικό τρόπο ώστε να κάνουμε back ή κλείσιμο της εφαρμογής χωρίς να πρέπει να πατάς όλη την ώρα το κουμπί. Δε μου αρέσει καθόλου να χρησιμοποιώ συνέχεια και για τα πάντα ένα hardware button. Γι αυτο υποθέτω έχουμε και αρκετά άτομα το assistive touch.

Πχ στο ipad μπορεις να το κάνεις αυτό κάνοντας zoom out με 3+ δάχτυλα.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Στα 6S/6S Plus, λόγω του force touch, μπορείς να μεταβαίνεις στην οθόνη πολύδιεργασίας και κατ' επέκταση στην οθόνη αφετηρίας, σύροντας το δάχτυλο σου από το αριστερό άκρο της οθόνης με λίγη πίεση (force swipe). Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξερω αυτο αλλα εγω εννοώ κάποια αντίστοιχη λειτουργεια του back button του android χωρις να πρεπει να πατας συνεχεια το home button (ακομα και το swipe (οχι το force swipe) απο αριστερα προς τα δεξια που κανει πισω σε καποιες οθονες, δεν μπορει να εφαρμοστει σε ολες τις οθονες οποτε αναγκαστικα πατας το home).

Γενικοτερα δε μου αρεσουν οι hardware λυσεις και προτιμω ολα να γινονται απο το software, ακομα και τα volume buttons και ειδικα αυτο της σιγασης θα μου αρεσε να απουσιαζουν εντελως!

Αυτη η λυση που προτεινεις δεν ειναι και τοσο ευχριστη κατα τη γνωμη μου και γενικα δε ξερω κατα ποσο το force touch εχει μπει η θα μπει στην καθημερινοτητα του χρηση καθως δε προσφερει κ πολλα πραγματα (τουχαλιστον ακομα)...

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξερω αυτο αλλα εγω εννοώ κάποια αντίστοιχη λειτουργεια του back button του android χωρις να πρεπει να πατας συνεχεια το home button (ακομα και το swipe (οχι το force swipe) απο αριστερα προς τα δεξια που κανει πισω σε καποιες οθονες, δεν μπορει να εφαρμοστει σε ολες τις οθονες οποτε αναγκαστικα πατας το home).

Γενικοτερα δε μου αρεσουν οι hardware λυσεις και προτιμω ολα να γινονται απο το software, ακομα και τα volume buttons και ειδικα αυτο της σιγασης θα μου αρεσε να απουσιαζουν εντελως!

Αυτη η λυση που προτεινεις δεν ειναι και τοσο ευχριστη κατα τη γνωμη μου και γενικα δε ξερω κατα ποσο το force touch εχει μπει η θα μπει στην καθημερινοτητα του χρηση καθως δε προσφερει κ πολλα πραγματα (τουχαλιστον ακομα)...

 

Με το assistive touch ..οταν δουλεύει....κάνεις τα πάντα χωρίς να πατάς το home button ,για το μπρός πίσω γινότανε μεσω των εφαρμογών το θέμα είναι να το πάρουν χαμπάρι εκεί στην apple να το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά παρατηρείτε drain στην μπαταρία ; Παίζει μεγάλο ρόλο η ποιότητα του σήματος κ η κάλυψη 3G?

Δεν έχω περάσει την 9.2.1 κ νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά, κατα μέσο όρο βγάζω χρήση οθόνης 8ωρο με αρκετή χρήση και θα τελειώσω την ημέρα με περίπου 40 %

Είναι φυσιολογικό ; Επηρεάζει το γεγονός ότι το φόρτιζω με φορτιστή που δίνει 2 αμπερ αντί για 1,5 ;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρείτε drain στην μπαταρία ; Παίζει μεγάλο ρόλο η ποιότητα του σήματος κ η κάλυψη 3G?

Δεν έχω περάσει την 9.2.1 κ νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά, κατα μέσο όρο βγάζω χρήση οθόνης 8ωρο με αρκετή χρήση και θα τελειώσω την ημέρα με περίπου 40 %

Είναι φυσιολογικό ; Επηρεάζει το γεγονός ότι το φόρτιζω με φορτιστή που δίνει 2 αμπερ αντί για 1,5 ;

 

Εγώ παρατηρώ drain εδώ και μια εβδομάδα αλλά τι εννοεις 8 ώρες οθόνη;

Είμαι με 7 ώρες χρήση και 25% μπαταρία αλλά πιο πριν έβγαζα παραπάνω.

Με τις αναβαθμίσεις κάποια εφαρμογή μου κάνει την ζημιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι με 29% κ χρήση 7 ώρες κ 7 λεπτά αλλά υποψιάζομαι ότι κάποια εφαρμογή κάτι τέλος πάντων δεν πάει καλά γιατί παλιά έπιανα περί περισσότερες ώρες

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι με 29% κ χρήση 7 ώρες κ 7 λεπτά αλλά υποψιάζομαι ότι κάποια εφαρμογή κάτι τέλος πάντων δεν πάει καλά γιατί παλιά έπιανα περί περισσότερες ώρες

 

Κάτι τέτοιο κι εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την εντύπωση ότι εδώ και καμία εβδομάδα σαν να μου τελείωνει λίγο πιο γρήγορα αλλά δούλεψα αρκετά what's app λόγω δουλειάς. Θα το τσεκάρω αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναβαθμίσετε σε 9.2.1, κάντε το καλύτερα μέσω iTunes και όχι OTA.

 

Γιατι έτσι; Εφόσον δίνεται η επιλογή για over the air γιατι προτείνεις μέσω iTunes ?

Επίσης αξίζει να την περάσω πλακα πλακα; Δεν είχαν αναφερθεί προβλήματα με την μπαταρία και την αυτονομία της;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γιατι έτσι; Εφόσον δίνεται η επιλογή για over the air γιατι προτείνεις μέσω iTunes ?

Επίσης αξίζει να την περάσω πλακα πλακα; Δεν είχαν αναφερθεί προβλήματα με την μπαταρία και την αυτονομία της;

 

Όπως και να την περάσεις το ίδιο είναι.

Να μην σας πω ότι οι γνωστοί μου που περνάν τις αναβαθμίσεις όλες ota Και ποτέ restore έχουν λιγότερα προβλήματα από εμένα που κάθε φορά από υπολογιστή και σε κάθε μεγάλη ενημέρωση κάνω restore

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε καθόλου το assistive touch; Εμένα με βολεύει πολυ αλλα μετά από κάποια ώρα χρήσης δεν λειτουργούν τα εφέ μετάβασης. Σαν να απενεργοποιούνται ειναι. Ειναι κάποιο bug αυτό;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε καθόλου το assistive touch; Εμένα με βολεύει πολυ αλλα μετά από κάποια ώρα χρήσης δεν λειτουργούν τα εφέ μετάβασης. Σαν να απενεργοποιούνται ειναι. Ειναι κάποιο bug αυτό;

Ναι είναι bug και περιμένουμε να το διορθώσουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε καθόλου το assistive touch; Εμένα με βολεύει πολυ αλλα μετά από κάποια ώρα χρήσης δεν λειτουργούν τα εφέ μετάβασης. Σαν να απενεργοποιούνται ειναι. Ειναι κάποιο bug αυτό;

 

40 εκδόσεις της 9αρας έχουν περάσει και δεν το έχουν φτιάξει ...τι στο κόρακα ....πρέπει να πάμε για διαδήλωση στο Κοπερτίνο για να το πάρουν χαμπάρι ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...