Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ενταξει τοτε! Ευτυχως γιατι ειναι κριμα (και κοροϊδια) μια τετοια συσκευη να λαγκαρει (ελεος)...! :)

 

Ε οχι και lag αυτή η υπερβολή! Είπαμε να ψάχνουμε για θέματα που είναι σοβαρά, αλλά όχι και τόσο ...αστεία! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε οχι και lag αυτή η υπερβολή! Είπαμε να ψάχνουμε για θέματα που είναι σοβαρά, αλλά όχι και τόσο ...αστεία! :p

 

Συγνώμη αλλα απο την Apple απαιτώ και οι παραμικρες λεπτομέρειες να ειναι τέλειες. Ετσι με έμαθε τόσα χρόνια. Γιαυτο με κέρδισε και με κερδίζει και με εχει κανει όταν κοιτάζω αλλου όχι απλά να αδιαφορώ λες και βλέπω σκέτα κονσερβοκούτια, αλλα να με πιάνουν και τα γέλια με κάθε λογής κοκοφτιαγμενης αντιγραφής που υπάρχει εκει έξω. Οπότε και "τη μαϊμού θα ψειρίζω", και τα "αστεία" πράγματα θα κοιτάζω και με οτι αλλο μου κανει κέφι με τα προϊόντα της! :D

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα απο την Apple απαιτώ και οι παραμικρες λεπτομέρειες να ειναι τέλειες. Ετσι με έμαθε τόσα χρόνια. Γιαυτο με κέρδισε και με κερδίζει και με εχει κανει όταν κοιτάζω αλλου όχι απλά να αδιαφορώ λες και βλέπω σκέτα κονσερβοκούτια, αλλα να με πιάνουν και τα γέλια με κάθε λογής κοκοφτιαγμενης αντιγραφής που υπάρχει εκει έξω. Οπότε και "τη μαϊμού θα ψειρίζω", και τα "αστεία" πράγματα θα κοιτάζω και με οτι αλλο μου κανει κέφι με τα προϊόντα της! :D

 

Συμφωνώ γενικότερα, αλλά το συγκεκριμένο έπρεπε να μας το δείξουν για να το καταλάβουμε... Αν και για να πω την αλήθεια απο την αρχή με το 6s plus κατάλαβα τη διαφορά από το 6 στα animations, αλλά το θεώρησα "φυσιολογικό".

 

Πιο πολύ θα ήθελα να δω τη Siri να καταλαβαίνει και να μιλάει Ελληνικά, παρά τα fps... :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο topic αν οχι ας το μεταφερει καποιος mod.

 

Πριν απο λιγο μου ηρθε στο s plus το εξης sms

 

''Please login to verify and update your Apple ID follow the link http://tinyurl.com/q4qr6ww You will be unable to use your Apple ID or make purchases until this process is completed.''

 

Αποστολεας γραφει Apple.

 

Eιναι οκ ή παιζει τιποτα fraud ?

 

thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο topic αν οχι ας το μεταφερει καποιος mod.

 

Πριν απο λιγο μου ηρθε στο s plus το εξης sms

 

''Please login to verify and update your Apple ID follow the link http://tinyurl.com/q4qr6ww You will be unable to use your Apple ID or make purchases until this process is completed.''

 

Αποστολεας γραφει Apple.

 

Eιναι οκ ή παιζει τιποτα fraud ?

 

thanks in advance.

 

Δεν νομίζω να στέλνει sms η Apple. Για να εισαι σίγουρος επικοινώνησε στο τηλ της Apple και ρώτησε. Μην ανοίξεις τη σελίδα αυτή με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο topic αν οχι ας το μεταφερει καποιος mod.

 

Πριν απο λιγο μου ηρθε στο s plus το εξης sms

 

''Please login to verify and update your Apple ID follow the link http://tinyurl.com/q4qr6ww You will be unable to use your Apple ID or make purchases until this process is completed.''

 

Αποστολεας γραφει Apple.

 

Eιναι οκ ή παιζει τιποτα fraud ?

 

thanks in advance.

H apple για επιβεβαίωση id στέλνει email. Όσα χρόνια έχω apple id και iphone ποτέ δεν δέχτηκα μήνυμα από την apple. Προφανώς είναι κάποιο παραπλανητικό μήνυμα. Εγώ πάντως που άνοιξα το link από το υπολογιστή με οδηγεί στο youtube :lol::lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετες μερες που το εχω να πω το εξης.

 

απιστευτα αξιοπιστο εργαλειο δουλειας.Το εχω μονο με την sim της δουλειας μου και μου βγαζει ανετα 2 μερες.

Χρησιμοποιειται για κλησεις,mails,ΒΤ,internet,navi.

 

δεν με εχει αφησει ποτε και δεν εχει κανενα προβλημα,ειναι η ταχυτερη συσκευη που ειχα μεσα στο 15.

προφανως η οθονη και η καμερα δεν ειναι top.

προφανως η εργονομια και το μεγεθος δεν ειναι τοπ.

 

ομως σε ολα τα αλλα ειναι απιστευτα καλο πακετο.

Αξιζε τα 995Ε που εδωσα για να το παρω;Οχι.Πολλα.

Θα το κρατησω;Ναι γιατι το χρειαζομαι ,ειναι αξιοπιστο και ξερω δεν θα με κρεμασει πουθενα.

Μου αρεσει το iOS? ειναι απιστευτα κλειστοφοβικο πλεον για τα γουστα μου αλλα με ανταμοιβουν οι ομορφες εφαρμογες και η μπαταρια.

 

δεν ειμαι ενθουσιασμενος,μαλλον ειναι βαρετο σαν κινητο μια και δεν σου δινει τις ελευθεριες που θελω.

Εμαθα να φλασαρω roms,να αλλαζω launchers,themes, να παιζω με xposed κλπ και ειναι ενας κοσμος βαρετος.

Αναγνωριζω ομως οτι ειναι βαρετο γιατι δεν χρειαζεται καποιος να κανει τιποτα και να πειραξει το παραμικρο.

απλα δουλευει.

Το πρωτο iPhone που το σεβομαι σαν δυνατο εργαλειο

Δεν το ερωτευθηκα οπως το Μ8 ή τα διαφορα Nexus,άλλα πρεπει να παραδεχτω οτι κατασκευασαν ενα σοβαρο εργαλειο επικοινωνιας.

 

Μπραβο στην apple. :D

ειναι σαν την Bugatti Veyron των κινητων...δεν δεχεται κριτικες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

H apple για επιβεβαίωση id στέλνει email. Όσα χρόνια έχω apple id και iphone ποτέ δεν δέχτηκα μήνυμα από την apple. Προφανώς είναι κάποιο παραπλανητικό μήνυμα. Εγώ πάντως που άνοιξα το link από το υπολογιστή με οδηγεί στο youtube :lol::lol:

 

Και γω αυτο θυμαμαι, μονο με email.... ειπα μπας και ηταν τιποτα καινουργιο... :O

 

 

Με εβγαζε στην σελιδα της apple να βαλω το apple id μου, (το εβαλα) και μετα ζητουσε τον αριθμο της καρτας μου, ΑΛΛΑ και τον αριθμο λογαριασμου.... (εκει την εκλεισα κατευθειαν την σελιδα και αλλαξα κατευθειαν password στο apple id...)

 

Tελος καλο..... :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο θυμαμαι, μονο με email.... ειπα μπας και ηταν τιποτα καινουργιο... :O

 

 

Με εβγαζε στην σελιδα της apple να βαλω το apple id μου, (το εβαλα) και μετα ζητουσε τον αριθμο της καρτας μου, ΑΛΛΑ και τον αριθμο λογαριασμου.... (εκει την εκλεισα κατευθειαν την σελιδα και αλλαξα κατευθειαν password στο apple id...)

 

Tελος καλο..... :)

 

Έτσι / έτσι κοινός φέτα ρε τυριά που νομίζατε ότι θα ψαρωνα.

Δυστυχώς όμως είμαι και πολλοί που δεν....οπότε την πατάνε!!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετες μερες που το εχω να πω το εξης.

 

απιστευτα αξιοπιστο εργαλειο δουλειας.Το εχω μονο με την sim της δουλειας μου και μου βγαζει ανετα 2 μερες.

Χρησιμοποιειται για κλησεις,mails,ΒΤ,internet,navi.

 

δεν με εχει αφησει ποτε και δεν εχει κανενα προβλημα,ειναι η ταχυτερη συσκευη που ειχα μεσα στο 15.

προφανως η οθονη και η καμερα δεν ειναι top.

προφανως η εργονομια και το μεγεθος δεν ειναι τοπ.

 

ομως σε ολα τα αλλα ειναι απιστευτα καλο πακετο.

Αξιζε τα 995Ε που εδωσα για να το παρω;Οχι.Πολλα.

Θα το κρατησω;Ναι γιατι το χρειαζομαι ,ειναι αξιοπιστο και ξερω δεν θα με κρεμασει πουθενα.

Μου αρεσει το iOS? ειναι απιστευτα κλειστοφοβικο πλεον για τα γουστα μου αλλα με ανταμοιβουν οι ομορφες εφαρμογες και η μπαταρια.

 

δεν ειμαι ενθουσιασμενος,μαλλον ειναι βαρετο σαν κινητο μια και δεν σου δινει τις ελευθεριες που θελω.

Εμαθα να φλασαρω roms,να αλλαζω launchers,themes, να παιζω με xposed κλπ και ειναι ενας κοσμος βαρετος.

Αναγνωριζω ομως οτι ειναι βαρετο γιατι δεν χρειαζεται καποιος να κανει τιποτα και να πειραξει το παραμικρο.

απλα δουλευει.

Το πρωτο iPhone που το σεβομαι σαν δυνατο εργαλειο

Δεν το ερωτευθηκα οπως το Μ8 ή τα διαφορα Nexus,άλλα πρεπει να παραδεχτω οτι κατασκευασαν ενα σοβαρο εργαλειο επικοινωνιας.

 

Μπραβο στην apple. :D

ειναι σαν την Bugatti Veyron των κινητων...δεν δεχεται κριτικες.

 

 

Εγώ πάλι χαίρομαι που επιτέλους έχω ένα iPhone όπως το ζήταγα τα τελευταία χρόνια και δεν χρειάζεται να προσθέσω η να αφαιρέσω τίποτα.

Δεν έχω να ανησυχώ για εφαρμογές που τρώνε την μπαταρία.

Ξέρω ότι όταν κλείσω μια εφαρμογή θα κλείσει πραγματικά και όχι να τρέχει σε φάση αναμονής και να καταναλώνει επειδή το θέλει ο κάθε developer.

 

Δεν έχω εκπλήξεις και μ αρέσει. Ξέρω κάcreates a contour look bad, because it has good adhesion at these points.θε βράδυ ότι θα πέσω για ύπνο και το πρωί θα το βρω το ποσοστό της μπαταρίας όπως το άφησα.

 

Γιατί στο ανοικτό android που κάνει τα πάντα δεν βάζουν παρόμοιες δυνατότητες ώστε απαγορεύεις σε εφαρμογές που ξέρεις ότι καταναλώνουν αδιάκοπα, να πραγματοποιούν διεργασίες στο παρασκήνιο;

Ναι γίνεται, αλλα με root και χάσιμο της εγγύησης στις συσκευές που θα μ ενδιέφεραν.

 

Για την οθόνη και την κάμερα τα έχω ξαναπεί.

Ευτυχώς για το είδος φωτογραφίας που μ ενδιαφέρει βρηκα λύση μέσω επεξεργασίας.

 

Το μέγεθος το ξέραμε όποτε το δεχτήκαμε.

 

Εγώ έριξα άγκυρα εκτός και αν αρχίσουν πάλι τις στασιμότητες. Έχω τις επιφυλάξεις μου γιατί και το 2010 είχαν την πιο προχωρημένη συσκευή και μετά την άφησαν 4 χρόνια σχεδόν στα ίδια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετες μερες που το εχω να πω το εξης.

 

απιστευτα αξιοπιστο εργαλειο δουλειας.Το εχω μονο με την sim της δουλειας μου και μου βγαζει ανετα 2 μερες.

Χρησιμοποιειται για κλησεις,mails,ΒΤ,internet,navi.

 

δεν με εχει αφησει ποτε και δεν εχει κανενα προβλημα,ειναι η ταχυτερη συσκευη που ειχα μεσα στο 15.

προφανως η οθονη και η καμερα δεν ειναι top.

προφανως η εργονομια και το μεγεθος δεν ειναι τοπ.

 

ομως σε ολα τα αλλα ειναι απιστευτα καλο πακετο.

Αξιζε τα 995Ε που εδωσα για να το παρω;Οχι.Πολλα.

Θα το κρατησω;Ναι γιατι το χρειαζομαι ,ειναι αξιοπιστο και ξερω δεν θα με κρεμασει πουθενα.

Μου αρεσει το iOS? ειναι απιστευτα κλειστοφοβικο πλεον για τα γουστα μου αλλα με ανταμοιβουν οι ομορφες εφαρμογες και η μπαταρια.

 

δεν ειμαι ενθουσιασμενος,μαλλον ειναι βαρετο σαν κινητο μια και δεν σου δινει τις ελευθεριες που θελω.

Εμαθα να φλασαρω roms,να αλλαζω launchers,themes, να παιζω με xposed κλπ και ειναι ενας κοσμος βαρετος.

Αναγνωριζω ομως οτι ειναι βαρετο γιατι δεν χρειαζεται καποιος να κανει τιποτα και να πειραξει το παραμικρο.

απλα δουλευει.

Το πρωτο iPhone που το σεβομαι σαν δυνατο εργαλειο

Δεν το ερωτευθηκα οπως το Μ8 ή τα διαφορα Nexus,άλλα πρεπει να παραδεχτω οτι κατασκευασαν ενα σοβαρο εργαλειο επικοινωνιας.

 

Μπραβο στην apple. :D

ειναι σαν την Bugatti Veyron των κινητων...δεν δεχεται κριτικες.

Συμφωνώ σε όλα.

 

Για το "βαρετό" του θέματος, εγώ είχα κόψει το ρουτ στο ντροιντ εδώ και καιρό. Το έκανα μόνο για την ηχογράφηση συνομιλίας. Δεν σκάλιζα πολύ. Παρόλο λοιπόν που θεωρούσα πιο "σκαλισματικό" (έστω και χωρίς ρουτ) το Android μπορώ να πω ότι το S6 το "βαρέθηκα" αρκετά σύντομα. Περίπου σε 3 μήνες. Μάλιστα ειχα κάνει την ανοησία και πήρα και το 128 όταν είχα δοκιμάσει το 32 για 1 μήνα και μου αρεσε πολύ. Δυστυχώς ξεφούσκωσε γρήγορα. Με κάποιες αφορμές βρέθηκα στο 6s plus. Και μπορώ να πω ότι δεν βαριέμαι όπως το περίμενα.

 

Βέβαια σε αυτό συνεισφέρει το jailbreak. Οχι τόσο για themes αλλα για κάποια που θεωρώ σημαντικά (για μένα).

 

- Ηχογράφηση συνομιλίας.

- Tοποθέτηση εικονιδίων όπου θέλω χωρίς να "γεμίζουν" τα πάνω πρώτα. Με βολεύει αυτό γιατι τα "πάνω" δεν φτάνονται εύκολα και έτσι βάζοντας τα κάτω διευκολύνει. (anchor)

- απεικόνιση και έλεγχος του κινητού στο πισι με vnc (veency)

- ελαφριά δόνηση στα πατήματα του πληκτρολογίου (βασικό στο αντροιντ, τεράστια έλλειψη στο Ios)

- επιτάχυνση του animation ανόιγματος-κλεισίματος εφαρμογών. Αυτό ήταν το πρώτο που έκανα στο Nova Launcher και το ήθελα.

- και κάποια άλλα μικρότερα.

 

Με αυτά τα μικρά μεν αλλά σημαντικά για μένα, είμαι πραγματικά χωρις "ενοχλήσεις" στην επιστροφή μου στο iOS μετά απο 4 χρόνια περίπου. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να το ψάχνω και να μην το βρίσκω, οπότε ρωτώ απ' ευθείας εδώ, που πάμε για να ρυθμίσουμε το φορματ των φωτογραφιών σε 16:9 από 4:3 που είναι από προεπιλογή, μέσα από την εφαρμογή η από το μενού? δεν αναφέρομαι στην επεξεργασία μετά την λήψη, αλλά στην εξ αρχής ρύθμιση της κάμερας.

Αν έχει ήδη απαντηθεί παραπέμψτε με αναλόγως.

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να το ψάχνω και να μην το βρίσκω, οπότε ρωτώ απ' ευθείας εδώ, που πάμε για να ρυθμίσουμε το φορματ των φωτογραφιών σε 16:9 από 4:3 που είναι από προεπιλογή, μέσα από την εφαρμογή η από το μενού? δεν αναφέρομαι στην επεξεργασία μετά την λήψη, αλλά στην εξ αρχής ρύθμιση της κάμερας.

Αν έχει ήδη απαντηθεί παραπέμψτε με αναλόγως.

 

Στη κάμερα τα έχει όταν πας να τραβήξεις φωτογραφία βίντεο τετράγωνη, αργή κίνηση κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται με τη native κάμερα να τραβήξεις 16:9
Απ' ότι κατάλαβα σε 16:9 μπορείς να τραβήξεις μόνο κατά την λήψη βίντεο, αν την ώρα δηλαδή που γράφει το βίντεο τραβάς και φωτογραφίες, τότε αυτές βγαίνουν 16:9...δεν πάνε καλά εκεί στο κουπερτίνο!!
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χαίρομαι που επιτέλους έχω ένα iPhone όπως το ζήταγα τα τελευταία χρόνια και δεν χρειάζεται να προσθέσω η να αφαιρέσω τίποτα.

Δεν έχω να ανησυχώ για εφαρμογές που τρώνε την μπαταρία.

Ξέρω ότι όταν κλείσω μια εφαρμογή θα κλείσει πραγματικά και όχι να τρέχει σε φάση αναμονής και να καταναλώνει επειδή το θέλει ο κάθε developer.

 

Δεν έχω εκπλήξεις και μ αρέσει. Ξέρω κάcreates a contour look bad, because it has good adhesion at these points.θε βράδυ ότι θα πέσω για ύπνο και το πρωί θα το βρω το ποσοστό της μπαταρίας όπως το άφησα.

 

Γιατί στο ανοικτό android που κάνει τα πάντα δεν βάζουν παρόμοιες δυνατότητες ώστε απαγορεύεις σε εφαρμογές που ξέρεις ότι καταναλώνουν αδιάκοπα, να πραγματοποιούν διεργασίες στο παρασκήνιο;

Ναι γίνεται, αλλα με root και χάσιμο της εγγύησης στις συσκευές που θα μ ενδιέφεραν.

 

Για την οθόνη και την κάμερα τα έχω ξαναπεί.

Ευτυχώς για το είδος φωτογραφίας που μ ενδιαφέρει βρηκα λύση μέσω επεξεργασίας.

 

Το μέγεθος το ξέραμε όποτε το δεχτήκαμε.

 

Εγώ έριξα άγκυρα εκτός και αν αρχίσουν πάλι τις στασιμότητες. Έχω τις επιφυλάξεις μου γιατί και το 2010 είχαν την πιο προχωρημένη συσκευή και μετά την άφησαν 4 χρόνια σχεδόν στα ίδια.

καθε συσκευη εχει συμβιβασμους.

Εδω τους χωνευουμε καλυτερα γιατι εχουμε σοβαρη υποστηριξη,πολυ καλη μπαταρια και καλογραμμενες εφαρμογες που δενουν αρμονικα με την ολη χρηση του κινητου.

Αγκυρα εριξα αλλα για αλλους λογους σε σχεση με σενα :p

 

To android δεν το αφηνω,εχω ενα κινεζακι για 2ο και ασχολουμαι και με τα 2 λειτουργικα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!! Κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες ώρες :) πρώτη εντυπωση μπορώ να πω πως είναι σούπερ!! Καθώς πρώτη επαφή με iPhone!! Είχα όλα τα Νοτε από το ένα μέχρι το 4 αλλά είπα καιρός για αλλαγή! :) θέλω να κάνω μια ερώτηση μόνο. Υπάρχει η επιλογή να κάνω μπλοκ έναν αριθμό αλλά μόνο στα μηνύματα.. Δλδ να μπορεί να με πέρνει τηλέφωνο κανονικά αλλά να μην εμφανίζονται τα μηνύματα.. Ευχαριστώ εκ το προτέρων για οποία απάντηση :)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!! Κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες ώρες :) πρώτη εντυπωση μπορώ να πω πως είναι σούπερ!! Καθώς πρώτη επαφή με iPhone!! Είχα όλα τα Νοτε από το ένα μέχρι το 4 αλλά είπα καιρός για αλλαγή! :) θέλω να κάνω μια ερώτηση μόνο. Υπάρχει η επιλογή να κάνω μπλοκ έναν αριθμό αλλά μόνο στα μηνύματα.. Δλδ να μπορεί να με πέρνει τηλέφωνο κανονικά αλλά να μην εμφανίζονται τα μηνύματα.. Ευχαριστώ εκ το προτέρων για οποία απάντηση :)

 

Όταν κανεις μπλοκ κάποιο αριθμό τον κάνε σε όλα. Αν πας ρυθμίσεις μηνύματα αποκλεισμένοι δες κάτω λέει αναλυτικά. Τον κάνει μπλοκ σε όλα, το μονο που δεν κάνει το κρυφά νούμερα. Αν κάνω λάθος ας μας πει κάποιος που ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα πριν από αρκετές μέρες που το είχε ένας φίλος και φάνηκε απίστευτο. Ο ορισμός του smooth για iOS. Με βίντεο, φωτογραφίες και 2 παιχνίδια από πίσω, μόνο κάποια μικροκολληματάκια στην αρχική είδα.

Τα bezel όμως, είναι τρομερά μεγάλα ακόμα. Στο Z Ultra μπορεί να υπήρχε ένα μικρό bezel κάτω από την οθόνη που αν δεν είχε τα on screen buttons δεν θα φαινόταν καν, αλλά στο iPhone έιναι πάνω κάτω.

 

Όπως και να 'χει, το τιμητικό log in στο myPhone έγινε! :up:

Να το χαρείτε το εργαλείο, παίδες!

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα πριν από αρκετές μέρες που το είχε ένας φίλος και φάνηκε απίστευτο. Ο ορισμός του smooth για iOS. Με βίντεο, φωτογραφίες και 2 παιχνίδια από πίσω, μόνο κάποια μικροκολληματάκια στην αρχική είδα.

Τα bezel όμως, είναι τρομερά μεγάλα ακόμα. Στο Z Ultra μπορεί να υπήρχε ένα μικρό bezel κάτω από την οθόνη που αν δεν είχε τα on screen buttons δεν θα φαινόταν καν, αλλά στο iPhone έιναι πάνω κάτω.

 

Όπως και να 'χει, το τιμητικό log in στο myPhone έγινε! :up:

Να το χαρείτε το εργαλείο, παίδες!

 

 

Από περίεργια και μόνο: Τα μικροκολληματάκια που τα κάνει;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο 6αρι η 9.1 έχει σκαλωματα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, είμαι εντυπωσιασμένος για πρώτη φορά με iPhone μετα από τον Οκτώβρη του 2010 που αγόρασα το iPhone4.

Και δεν είμαι πρωτάρης σε iPhone.

Είχα τα i3g, 3GS, i4, i4s και 5s.

 

Βέβαια του πέρασα αμέσως beta οποτε δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που δεν έχω δει.

 

Για τα 6αρια, τυχόν σκαλώματα θέλω να πιστεύω ότι οφείλονται στο ότι δεν έχουν δώσει το ίδιο βάρος στο software καθώς όλες οι εταιρείες πέφτουν με τα μούτρα στο πρόσφατο μοντέλο.

Πιθανοί δισταγμοί σε εφαρμογές όταν η free ram βρίσκεται σε οριακά σημεία, ναι ίσως υπάρξουν.

Αν και στο 6s ακόμα και με 45mb free ram δεν είδα σημαντική διαφορά σε χρόνους.

Προσωπικά δεν ασχολούμαι με κλείσιμο εφαρμογών. Κλείνω μόνο maps και κάποιες εφαρμογές που δεν τις χρειάζομαι καθημερινά όπως PhotoSync κλπ.

 

Το τηλέφωνο είναι απολαυστικό στην χρήση του και το κυριότερο ακόμα και με χρήση 3G δεν έχω αισθανθεί την πλάτη έστω και λίγο ζέστη. Απλά παύει να είναι παγωμένη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Που τα εχει;

 

 

Υπάρχουν συχνά πυκνά διαφορά stutter κατα την πλοήγηση στα διαφορά μενού. Έχεις 6αρι με 9.1 και δουλεύουν οκά τέλεια; Γιατί η 8.4 που είχα πριν ήταν πολύ καλύτερη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...