Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για το tip φιλε μου. Δε συνεχιζω γιατι ειμαι ηδη off topic!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για το tip φιλε μου. Δε συνεχιζω γιατι ειμαι ηδη off topic!

Συνέχισε αν έχεις άλλη απορία. Τα μηνύματα θα μεταφερθούν στο αντίστοιχο θέμα οπότε η κουβέντα μπορεί να συνεχιστεί εκεί. Είναι καλό να γίνονται τέτοιες κουβέντες, όλοι κάτι μαθαίνουμε.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ένα έχω να πω πρώτο μου apple phone το 4s μετά είπα να το γυρίσω σε android αγοράζοντας το note 3 και τελικά σήμερα αγόρασα το 6s plus 64gb και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Μήπως έχετε καμιά θήκη να μου προτείνετε γιατί δεν πήρα ακόμα(λόγω ότι τα ξόδεψα όλα τα λεφτά σήμερα :lol: ) και λέω να πάρω την leather της apple τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ένα έχω να πω πρώτο μου apple phone το 4s μετά είπα να το γυρίσω σε android αγοράζοντας το note 3 και τελικά σήμερα αγόρασα το 6s plus 64gb και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Μήπως έχετε καμιά θήκη να μου προτείνετε γιατί δεν πήρα ακόμα(λόγω ότι τα ξόδεψα όλα τα λεφτά σήμερα :lol: ) και λέω να πάρω την leather της apple τώρα.

 

Καλοριζικο! Δες προτασεις αρκετες!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222312&page=116

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλορiζικο.

Θα πρέπει να έχεις υπομονή στην αρχή μέχρι να μάθεις την φιλοσοφία του iOS.

Είναι η καλύτερη εποχή για να πάει κάποιος σε iPhone γιατί οι ελλείψεις είναι πλέον ελάχιστες.

 

Για να απολαύσεις τις δυνατότητες του προσπάθησε να μην το χρησιμοποιείς σαν Android.

Δούλεψε για παράδειγμα με το Spotlight https://support.apple.com/en-us/HT201285

και τα gestures.

Κατέβασε στο iBook τον οδηγό χρήσης στα ελληνικά. Θα σε βοηθήσει πολύ να γνωρίσεις το πως γίνεται κάθε τι.

Πράγματι συνεχώς πιάνω τον εαυτό μου να προσπαθει να πατήσει το πλήκτρο back όπως κάνω με το νοουτ, οπότε μετά πατάω το κεντρικό και κάνω την δουλειά μου, μα δεν θα χαλάσει στο τέλος αυτό το κουμπί?

Θα δοκιμάσω να εφαρμόσω την συμβουλή σου για τα gestures και το spotlight μήπως και βρω κάποια άκρη, σ'ευχαριστώ πάντως.

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι συνεχώς πιάνω τον εαυτό μου να προσπαθει να πατήσει το πλήκτρο back όπως κάνω με το νοουτ, οπότε μετά πατάω το κεντρικό και κάνω την δουλειά μου, μα δεν θα χαλάσει στο τέλος αυτό το κουμπί?

Θα δοκιμάσω να εφαρμόσω την συμβουλή σου για τα gestures και το spotlight μήπως και βρω κάποια άκρη, σ'ευχαριστώ πάντως.

Υπάρχει το assistive touch για τη δουλειά αυτή και είναι ότι πρέπει για το κουμπί αλλά υπάρχει ένα μεγάλο αλλά .Μετα την 9αρα και μετέπειτα σε όλες τις εκδόσεις υπάρχει ένα bug που δημιουργεί θέματα στο motion της συσκευής . Το χρησιμοποιούσα συνέχεια αλλά τώρα όχι Το πρόβλημα υπάρχει στο 6αρι μου και στο 5αρι της γυναίκας μου

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι συνεχώς πιάνω τον εαυτό μου να προσπαθει να πατήσει το πλήκτρο back όπως κάνω με το νοουτ, οπότε μετά πατάω το κεντρικό και κάνω την δουλειά μου, μα δεν θα χαλάσει στο τέλος αυτό το κουμπί?

 

Θα δοκιμάσω να εφαρμόσω την συμβουλή σου για τα gestures και το spotlight μήπως και βρω κάποια άκρη, σ'ευχαριστώ πάντως.

 

 

Αν είναι να χαλάσει το home button, θα παρουσιάσει πρόβλημα στην αρχή. Διαφορετικά είναι αθάνατο.

Έχω το iPad 2 από τον Μάιο του 2011 και δουλεύει μια χαρά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να χαλάσει το home button, θα παρουσιάσει πρόβλημα στην αρχή. Διαφορετικά είναι αθάνατο.

Έχω το iPad 2 από τον Μάιο του 2011 και δουλεύει μια χαρά.

Σωστά, αν είναι κάτι να χαλάσει ας το κάνει στην αρχή, τουλάχιστον το ότι άντεξε το κουμπί του αιπαντ είναι καλό σημάδι, όμως βρε παιδί μου τόσο πια εμμονή στην διαφορετικότητα αυτή η εταιρία που δεν θέλουν να βάλουν έστω ένα buck button?, ίσα-ίσα θα έκανε πιο εύκολη την προσέλκυση ενδιαφερόμενων χρηστών, λέω εγώ τώρα..
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ένα έχω να πω πρώτο μου apple phone το 4s μετά είπα να το γυρίσω σε android αγοράζοντας το note 3 και τελικά σήμερα αγόρασα το 6s plus 64gb και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Μήπως έχετε καμιά θήκη να μου προτείνετε γιατί δεν πήρα ακόμα(λόγω ότι τα ξόδεψα όλα τα λεφτά σήμερα :lol: ) και λέω να πάρω την leather της apple τώρα.

 

Αν ενδιαφερέσε για καλη θηκη,με πολυ υψηλη προστασια δες spigen.com

Χρησιμοποιω στο s5 μου εδω και κανα χρονο.Την πηρα απο amazon σε καλυτερη τιμη απο το σιτε αλλα τσιμπιμενα μεταφορικα,και απο το amazon.de (γερμανιας) κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια αν θελετε θηκες καλες εγω προτεινω spigen. Βγαζει και "χοντρες" που προστατευουν αλλα και λεπτες για να μην το κανουν bulky.

Ποιοτητα και fitment ειναι σε υψηλο επιπεδο!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε το μοντέλο με τα 16gb ανεπαρκές? Πόσο χώρο καταλαμβάνει το λειτουργικό?

Να σημειώσω ότι δεν τραβάω πολλές φωτογραφίες/βίντεο ούτε αποθηκεύω μουσική.

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε το μοντέλο με τα 16gb ανεπαρκές? Πόσο χώρο καταλαμβάνει το λειτουργικό?

Να σημειώσω ότι δεν τραβάω πολλές φωτογραφίες/βίντεο ούτε αποθηκεύω μουσική.

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη

 

Τοτε θα εισαι μια χαρα με το 16αρι μοντελο. Δε θυμαμαι ποσα gb ελευθερα σου μενουν...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε το μοντέλο με τα 16gb ανεπαρκές? Πόσο χώρο καταλαμβάνει το λειτουργικό?

Να σημειώσω ότι δεν τραβάω πολλές φωτογραφίες/βίντεο ούτε αποθηκεύω μουσική.

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη

Ελεύθερο χώρο θα έχεις γύρω στα 11GB. Τώρα αν είναι επαρκή ή όχι εξαρτάται από την χρήση που θα του κάνεις και τι εφαρμογές θα περάσεις. Για εμένα προσωπικά τα 16 δεν φτάνουν όσο συντηρητική χρήση και να κάνεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, μέχρι τώρα σε note 2 16gb δεν είχα θέμα

αλλά αντιλαμβάνομαι πως οι απαιτήσεις λογισμικού και εφαρμογών σε χώρο

έχουν αλλάξει και γι αυτό το λόγο είμαι σε δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, μέχρι τώρα σε note 2 16gb δεν είχα θέμα

αλλά αντιλαμβάνομαι πως οι απαιτήσεις λογισμικού και εφαρμογών σε χώρο

έχουν αλλάξει και γι αυτό το λόγο είμαι σε δίλημμα.

 

Kοιτα, αν παιξεις με τιποτα GPS προγραμματα ή βαρια παιχνιδια, τοτε θα δεις τα mb να φευγουν νερακι...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό ναι. Πάνω σε αυτό που λες.

Έχω αγορασμένο το sygic στο note.

Θα μπορώ να το περάσω στο iphone ή θα ζητούν εκ νέου αγορά?

Link to comment
Share on other sites

θα σου ζητησουν εκ νεου αγορα...γιατι ειναι διαφορετικα store!

 

μπορεις να στειλεις ενα mail. αλλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι! εγω χρησιμοποιω το mireo-dont panic 13€ o χαρτης της ελλαδας και ειναι αρκετα χρησιμος!

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφερέσε για καλη θηκη,με πολυ υψηλη προστασια δες spigen.com

Χρησιμοποιω στο s5 μου εδω και κανα χρονο.Την πηρα απο amazon σε καλυτερη τιμη απο το σιτε αλλα τσιμπιμενα μεταφορικα,και απο το amazon.de (γερμανιας) κιολας.

 

 

 

Ευχαριστώ . Έχω ήδη παραγγείλει θήκη αυτής της εταιρείας από το skroutz θέλω να πιστεύω πως θα αντέξει

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση μια θήκη της πολυ γνωστής Rock (έχω ήδη τη dr v με το διάφανο καπάκι) η οποία κάνει χρήση του φλας της συσκευής και αναβοσβήνει ολόκληρη (ανάλογα με το χρώμα, είναι από κιμπάρικη έως απαίσια)
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πλέον στην παρέα σας. Μετά απο αρκετά χρόνια (από το 4) επέστρεψα στο iOS με ένα 6S Plus 64GB. Tα δύο σημαντικά "προβλήματα" των iphone παραδοσιακά (οι μικρές οθόνες και η αστεία μπαταρία) έχουν λυθεί πλέον στο 6. Η μπαταρία μόνο στο Plus βέβαια, σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες.

 

Μερικές διάσπαρτες εντυπώσεις γενικές αλλά και σε σύγκριση και με Note 3, S6, 930, 1520, Passport, G Flex 2, G3, που πέρασαν απο τα χέρια μου τους τελευταίους μήνες-χρόνο.

 

Πρώτα τα θετικά:

 

- η ποιότητα κατασκευής είναι σε εξαιρετικά υψηλό επίπεδο. Αριστη συναρμογή σε όλα τα σημεία. Σαφές πάτημα του κεντρικού πλήκτρου (του S6 πολύ υποδεέστερο σαν αίσθηση).

- πραγματικά εξαιρετική οθόνη (όπως το περίμενα). Δεν είδα κατι υποδεέστερο σε σχέση με την εξαιρετική οθόνη του S6.

- ταχύτατος αναγνώστης δακτυλικού. Του S6 το είχα απενεργοποιήσει γιατί δυσχέραινε την χρήση. Εδώ ειναι πλέον ιδανικός.

- Αριστο ηχείο και δυνατό. Η ποιότητα επίσης του ήχου του συνομιλητή είναι εξαιρετική.

- Αριστη λήψη σε δίκτυο κινητής και WiFi.

- O Σαφαρι πραγματικά ξεχωρίζει για την ταχύτητα του. Ενας βασικός λόγος επιστροφής στο IOS για μένα. Ειχα διπλα διπλα iPhone 6 Και Galaxy S6. Εμφανώς ταχύτερος και σε κάποια σάιτ ΠΟΛΥ ταχύτερος ο Safari.

- Γρήγορη διαμεταγωγή δεδομένων μέσω του καλωδίου. Μπορεί να είναι Usb2.0 αλλά η αίσθηση είναι ότι εξαντλεί πραγματικά τα όρια του προτύπου.

- H μπαταρία είναι πραγματικά εξαιρετική. Τρομερή διαχείριση ακόμα και υπό πίεση. Μπορεί να μην έχει γρήγορη φόρτιση αλλά φορτίζει αρκετά γρηγορότερα σε σχέση με παλαιά.

- η κάμερα είναι πολύ καλή αλλά μάλλον θα έλεγα ότι του S6 στα σημεία υπερέχει. Ομως είναι απλή στην χρήση και θα σου βγάλει "καλή" φωτογραφία υπό όλες τις συνθήκες.

- Ακόμα και υπο πίεση οι θερμοκρασίες κρατιούνται χαμηλά. Μονο μια μικρή περιοχή (κάτω δεξιά απο την κάμερα, που είναι ο επεξεργαστής) αρχίζει και θερμαίνεται. Ισως βοηθάει και η άνεση χώρου εσωτερικά.

- το 3D touch εχει χρηστικότητα αλλά ίσως αυτή αυξηθεί περισσότερο αυτή, με επόμενες εφαρμογές. Αυτό που χρησιμοποιώ αρκετά είναι ότι με μεγάλη πίεση στο πληκτρολόγιο μετακινείς τον κέρσορα όπου θέλεις. Πολύ βολικό.

- το λειτουργικό έχει σαφώς ακόμη τους περιορισμούς τους γνωστούς από παλιά αλλά πλέον μπορείς να χρησιμοποιείς αρκετά όπλα για να τους παρακάμπτεις (cloud).

- είναι ταχύτατο σε όλα του.

 

Κάποια αρνητικά:

 

- το μέγεθος αν και συνηθισμένος παραμένει μεγάλο σε σχέση με το μέγεθος οθόνης. Λογικά κρατάνε το συμμάζεμα για τις επόμενες γενιές.

- το βάρος αν και μεγάλο στα χαρτιά δεν φαίνεται τόσο στο χέρι. Αλλα δεν παύει να είναι ένα βαρύ κινητό. Με μια καλή θήκη φτάνει 210-220 γραμμάρια.

- το διπλό άγγιγμα στο πλήκτρο που κατεβάζει τις εφαρμογές είναι κάποιες φορές χρήσιμο. Ομως το "κόλλημα" να μην μπορείς να τοποθετήσεις χαμηλά τις συντομεύσεις αν δεν γεμίσουν οι πάνω θέσεις, είναι ενοχλητικό. Λύνεται με το anchor αλλά θέλει jailbreak. Εμενα πάντως μου φαίνεται πολύ βολικό να έχω τις κάτω 3-4 γραμμές γεμάτες.

- η χρήση με το ένα χέρι είναι σχεδόν απίθανη. Σε όλα τα μεγάλα εδώ υπάρχει θέμα αλλά λόγω των μεγάλων περιθωρίων εδώ είναι πιο δύσκολη.

- ασυρματη φόρτιση θα έπρεπε να υπάρχει. Κοντεύει πλέον να γίνει στανταρ.

- τα 16 γιγα ειναι αστεία χωρητικότητα σε αυτό το επίπεδο τιμής. Το να αφήνεις ελεύθερα 11-12 γίγα σε κινητό με 12ΜΡ και 4Κ βίντεο ειναι απλά πρόκληση. Το 64 γίγα είναι σχεδόν μονόδρομος για φυσιολογική χρήση. Προφανώς το κράτησαν έτσι αφενός να σε σπρώχνει στο 64 αλλά για να δώσει τα 32 σαν βασικό στο 7 ή στο 7S.

- η χωρητικότητα των 5 γίγα του icloud είναι επίσης πολύ μικρή για τέτοιες τιμές των συσκευών. Το κακό δεν είναι όμως μόνο αυτό όσο το ότι επηρεάζει και τους άλλους, όπως την Microsoft που ρίχνει και αυτή τον χώρο τον δωρεάν σστα 5 γίγα. Θα πρέπει να το πάνε τουλάχιστον 10 γίγα γιατι με ένα backup σχετικά μικρό των 2-3 γίγα το υπόλοιπο είναι ελάχιστο.

- το itunes παραμένει ένα δύσχρηστο πρόγραμμα (για μένα). Αν συνδέονται μάλιστα και δύο ή τρεις συσκευές IOS οι οποίες έχουν συνδεθεί με άλλο itunes αρχικά (έγκλημα) τότε το μυστήριο για απλές ενέργειες ανεβαίνει. Ας είναι καλά έτερες λύσεις για διαχείριση. Πλέον δεν ανοίγω καν Itunes.

 

Συνοπτικά, είναι μια πλήρης συσκευή με υψηλή ποιότητα. Τα όποια κουσούρια του λειτουργικού έχουν απαλυνθεί κατά πολύ. Το μέγεθος του plus είναι αρκετά μεγάλο και αν δεν είχε την αστεία μπαταρία το απλό 6S ίσως να ήμουν με το μικρό λόγω πρακτικότητας. Ομως η καλή μπαταρία σε ένα κινητό είναι ένα άγχος λιγότερο στην καθημερινότητα οπότε τελικά αξίζει να έχεις κάτι μεγαλύτερο (με σοβαρή μπαταρία αλλά και δυνατή οθόνη) μαζί σου. :-)

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω σε ολα μαζι σου sleon εκτος απο το home button του s6 edge οπου το θεωρω ανωτερο σε αισθηση απο του iPhone. Ααα και ο αισθητηρας δακτυλικων αποτυπωματων του s6 δεν ειναι το χαλι που περιγραφεις. Ειναι σχεδον ισοδυναμος του iPhone.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω σε ολα μαζι σου sleon εκτος απο το home button του s6 edge οπου το θεωρω ανωτερο σε αισθηση απο του iPhone. Ααα και ο αισθητηρας δακτυλικων αποτυπωματων του s6 δεν ειναι το χαλι που περιγραφεις. Ειναι σχεδον ισοδυναμος του iPhone.

Θα σου πω τις δικές μου παρατηρήσεις λίγο πιο αναλυτικά για αυτά τα δύο.

 

Είχα για ένα μήνα ένα S6 32 (μεταχειρισμένο) και για 3 περίπου μήνες ένα S6 128 (αγορά από μένα). Το 32 είχε "καλό" πλήκτρο αλλά το 128 είχε το γνωστό θέμα με το πλήκτρο να κανει ένα κλικ στο πλάι (όχι όταν το πάταγες. Ητανε χαλαρό στην περιφέρεια). Εφόσον λειτουργούσε δεν μπορούσα και ούτε ήθελα να το πάω για σέρβις αλλά βάζοντας τα δίπλα δίπλα σαφώς του 6S ήταν ανώτερο. Αν είχα το σφιχτό του 32 ίσως να έλεγα ότι είναι το ίδιο αλλά με το 128 δεν μπορώ να το πω. Και από όσα διάβασα δεν είναι και τόσο "σπάνιο" το χαλαρό πλήκτρο σε S6.

 

Για τον αισθητήρα δακτυλικού. Οταν στο S6 έβαζα μόνο ένα δακτυλικό στην μνήμη τότε είχα ποσοστό επιτυχίας περίπου 60-70%. Δλδ 3-4 στις 10 φορές δεν το έβρισκε και έπρεπε να ξαναπατήσω (και μάλιστα κάποιες φορές δεν το έβρισκε και με την δεύτερη). Οταν χρησιμοποίησα το κόλπο του να βάλεις 2-3 δάκτυλα ακόμη στην μνήμη το ποσοστό βελτιώθηκε αλλά όχι δραματικά. 1 με 2 φορές στις 10 πάλι δεν θα το έβρισκε. Εβαλα μόνο ένα δάκτυλο στο 6S και το πολύ να έχανε 1 στις 20. Οταν έβαλα 4 σύνολο (όχι για το "βοηθήσω" στην αναγνώριση αλλά για να μπορώ να ξεκλειδώνω και με άλλα δάκτυλα) πλέον ζήτημα να μου χάνει 1 φορά στις 20-30 και αυτές απο δικιά μου βιασύνη στην τοποθέτηση και το μισό δάκτυλο εκτός.

 

:)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 20 μέρες μέρες με το plus και οι εντυπώσεις μου δεν άλλαξαν.

 

Ναι η οθόνη θα ήθελα να έχει μεγαλύτερη ανάλυση αλλά το προβλέπω γιατί εδώ δεν έχουμε μια απλή FHD, αλλά την κορυφαία.

 

Εκείνο που μ ενοχλεί είναι η κάμερα όταν βλέπω φωτογραφίες τραβηγμένες στα ίδια σημεία με το Note 5.

Και μ ενοχλεί γιατί θα μπορούσε η Apple σε μια συσκευή των 1000 ευρώ να έχει χρησιμοποιήσει καλύτερο αισθητήρα.

Την επόμενη βδομάδα θα έχω ένα Note 5 στα χέρια μου για ένα πλήρες συγκριτικό.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα είμαι απόλυτα ικανοποιημενος. Περισσότερο από ότι περίμενα.

Ο Cook κινείται στην σωστή κατεύθυνση. Του βγάζω το καπέλο. Ναι μεν του λείπουν οι πρωτοποριακές ιδέες, αλλά τολμά σε αλλαγές που ίσως ο Jobs να μην εφαρμοζε από εμμονή και μόνο.

 

Το home button σε αίσθηση δεν μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο των s6 & note 5, αλλά σίγουρα είναι άριστο στην λειτουργία του finger print λογο κυκλικού σχήματος και μόνο.

Στα Samsung το μικρό μέγεθος και το σχήμα είναι η αιτία των αποτυχιμενων προσπαθειών. Λίγο πιο δεξιά η αριστερά να βάλεις το δάχτυλο, το έχασε.

Δεν μπορεί να δουλέψει αν δεν καλύπτεις ολόκληρη την επιφάνεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 20 μέρες μέρες με το plus και οι εντυπώσεις μου δεν άλλαξαν.

 

Ναι η οθόνη θα ήθελα να έχει μεγαλύτερη ανάλυση αλλά το προβλέπω γιατί εδώ δεν έχουμε μια απλή FHD, αλλά την κορυφαία.

 

Εκείνο που μ ενοχλεί είναι η κάμερα όταν βλέπω φωτογραφίες τραβηγμένες στα ίδια σημεία με το Note 5.

Και μ ενοχλεί γιατί θα μπορούσε η Apple σε μια συσκευή των 1000 ευρώ να έχει χρησιμοποιήσει καλύτερο αισθητήρα.

Την επόμενη βδομάδα θα έχω ένα Note 5 στα χέρια μου για ένα πλήρες συγκριτικό.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα είμαι απόλυτα ικανοποιημενος. Περισσότερο από ότι περίμενα.

Ο Cook κινείται στην σωστή κατεύθυνση. Του βγάζω το καπέλο. Ναι μεν του λείπουν οι πρωτοποριακές ιδέες, αλλά τολμά σε αλλαγές που ίσως ο Jobs να μην εφαρμοζε από εμμονή και μόνο.

 

Το home button σε αίσθηση δεν μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο των s6 & note 5, αλλά σίγουρα είναι άριστο στην λειτουργία του finger print λογο κυκλικού σχήματος και μόνο.

Στα Samsung το μικρό μέγεθος και το σχήμα είναι η αιτία των αποτυχιμενων προσπαθειών. Λίγο πιο δεξιά η αριστερά να βάλεις το δάχτυλο, το έχασε.

Δεν μπορεί να δουλέψει αν δεν καλύπτεις ολόκληρη την επιφάνεια.

 

Κώστα χαίρομαι που το βλέπεις αντικειμενικα σε σχέση με άλλους που είναι απλά κολλημένοι, για μένα προς το παρόν η samsung (και όχι μόνο) σαν κάμερα είναι αρκετά καλύτερη αλλά στο θέμα του δακτυλικου αποτυπωματος εδώ η Apple έδωσε ρέστα έχουν περάσει από τα χέρια μου όλα τα μήλα με το αποτύπωμα ( εννοειτε και τα άλλα απ την εποχή του 2) αλλά τόσο γρήγορη ανταπόκριση δεν έχω ξαναδεί. Πολλές φορές πατάω το κουμπί απλά για να δω την ώρα και με την μία ανοίγει το κινητό.

Είπαμε να το κάνει η Apple γρήγορο σε ανταπόκριση αλλά το έκανε πιο γρήγορο και από τον ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθίζω να λέω αυτό που βλέπω.

Η υλοποίηση της Samsung δύσκολα θα βελτιωθεί με αυτό το home button. Στο iPhone είναι έτσι που στην κυριολεξία βουτά το δάχτυλο και είναι αδύνατον να μην κεντράρει. Όποτε δεν υπάρχουν αποτυχίες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...