Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπερα

 

Προσανατολιζομαι για αγορά γύρω στο Δεκέμβρη Γιατί το android το τελευταίο διάστημα μου έχει σπάσει τα νεύρα και θα χρειαστεί φορματ τις διαφημίσεις μου μέσα.

Στο θέμα μας δεδομένου ότι του χρόνου έχουμε 7 και άρα νέο design και μιας και τα μήλα κρατάνε την αξία Τους σκεφτόμουν να μεταβώ σε ένα πλας 6 απλο.

Και του χρόνου μια και Καλή το 7 με το νέο design και τη ραμ, η πιστεύετε από τη χρήση σας ότι είναι τόσο Μεγάλο άλμα μπροστά το 6s που θα δικαιολογούσε το ξεφραγκιασμα?

Ευχαριστώ!

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλώς σας βρήκα και επίσημα ως κάτοχος πλέον της συσκευής.

Επέστρεψα μετά από μια περιπλάνηση σε android και το τελευταίο διάστημα με iPhone 5 εν αναμονή του 6s Plus.

Το μέγεθος δεν το έχω συνηθίσεις ακόμη όμως το τηλέφωνο είναι ταχύτατο.

Πολύ καλή η υλοποίηση του 3D Touch και θεωρητικά θα δούμε πολλά καλούδια στο μέλλον όσο θα αναβαθμίζουν τις εφαρμογές.

Μόνο η τοποθέτηση της γραφίδας κειμένου σε οποιοδήποτε σημείο, απλά με λίγη πίεση, αρκεί! Πραγματικά, με έχει σώσει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα απο κοντα στο πλαισιο!Ωραια συσκευη φαινεται πιο στιβαρη απο το προκατοχο αλλα ρε παιδια ειλικρινα και πειτε με ανωμαλο αλλα το 3d touch δν μου αρεσε αυτη σα δονηση που κανει οταν ενεργοπηειται!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το δικό μου plus. (Thanks Megatron)
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το δικό μου plus. (Thanks Megatron)

 

Με γεια φιλε Κωστα! Περιμενω τα συγκριτικα σου για την καμερα του 6s plus!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το δικό μου plus. (Thanks Megatron)

 

βαρυ πραμα στο χερι...

επιβεβαιωσε μου αν θες για την οθονη αν ειναι πιο φωτεινη απο τα πρωην δικα μας S6edge+/NOTE5.

 

μερσι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

βαρυ πραμα στο χερι...

επιβεβαιωσε μου αν θες για την οθονη αν ειναι πιο φωτεινη απο τα πρωην δικα μας S6edge+/NOTE5.

 

μερσι.

 

Επειδη πηρα το Note 5 του Κωστα, επιβεβαιωνω οτι ειναι πιο φωτεινη η οθονη του 6s plus, οχι τραγικα πραγματα, αλλα ειναι.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηρα το Note 5 του Κωστα, επιβεβαιωνω οτι ειναι πιο φωτεινη η οθονη του 6s plus, οχι τραγικα πραγματα, αλλα ειναι.

 

αγαπητε το ξερω...

πριν παραγγειλω το 6s Plus πηγα στο apple store με το S6edge+ και εκανα συγκριση σε πολλα πραγματα.

Του Κωστα θα του ειναι πολυ χρησιμο γιατι μενει σε χωρα που βλεπουν το συννεφο με το κυαλι!

ισχυει ειναι πιο φωτεινη ομως και με καλυτερο λευκο αν μου επιτρεπεις.

ειναι οι δυο ανωτερες συσκευες του 2015 ,σε ολα.

Όντως είναι βαρύ...

 

εμενα μου αρεσει αυτη η αισθηση να σου πω την αληθεια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου αρέσει είναι η αλήθεια, απλά πρέπει να το συνηθίσω γιατί τους τελευταίους 4 μήνες την έβγαλα με ένα 5αρι.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

 

Μόλις ολοκλήρωσα το πρώτο τεστ μπαταρίας. Αποσυνδέθηκε πλήρως φορτισμένο χθες το πρωί και η συσκευή έκλεισε πριν λίγο. Δείτε την αναλυτική χρήση στις εικόνες.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=D80E45E19C3BEDFA!210106&authkey=!AGrUHG4-H3e98NY&ithint=folder%2c

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μετα τις περιπετιουλες μου ότι βρήκα λιμάνι! δεν έχω προβλημα με τιποτα απλα θελω να βρω μια θηκη σε...λογικες τιμες. Το μονο που παρατηρησα είναι ότι δεν το καλυπτουν οι θήκες του 6plus οπωτε προς το παρον ειμαι σε αναμονη να βγαλουν για αυτό και φυσικα πριν την αγορα να κάνω δοκιμη.

αλλά μπαταρια και ποιώτητα κατασκευης...απλά δαγκωμένο μηλο rulezzz. τώρα περι επιδώσεων.... ακομα ειναι νωρις να το κρίνω αλλά...μονο το καθαρισμα καθε 3 και ξυστον, μονο το οτι το ios ειναι φτιαγμένο για συσκευες που δεν ξεπερνουν τα δαχτυλα του ενος χεριου... η λογικη λέει...ότι τα σπάει και έτσι θα συνεχίσει!!!!

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μετα τις περιπετιουλες μου ότι βρήκα λιμάνι! δεν έχω προβλημα με τιποτα απλα θελω να βρω μια θηκη σε...λογικες τιμες. Το μονο που παρατηρησα είναι ότι δεν το καλυπτουν οι θήκες του 6plus οπωτε προς το παρον ειμαι σε αναμονη να βγαλουν για αυτό και φυσικα πριν την αγορα να κάνω δοκιμη.

αλλά μπαταρια και ποιώτητα κατασκευης...απλά δαγκωμένο μηλο rulezzz. τώρα περι επιδώσεων.... ακομα ειναι νωρις να το κρίνω αλλά...μονο το καθαρισμα καθε 3 και ξυστον, μονο το οτι το ios ειναι φτιαγμένο για συσκευες που δεν ξεπερνουν τα δαχτυλα του ενος χεριου... η λογικη λέει...ότι τα σπάει και έτσι θα συνεχίσει!!!!

Η γνησια θηκη σιλικονης του 6plus μια χαρα κανει...την εχω πανω απ την πρωτη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς θέμα φωτεινότητας στις φετινές συσκευές δεν υπάρχει και δεν πρέπει να απασχολεί κανένα αν κάποια συσκευή είναι ελάχιστα πιο φωτεινή.

Δεν είχα πρόβλημα φωτεινότητας με καμιά συσκευή τον τελευταίο χρόνο. Οπότε παύει να είναι κριτήριο επιλογής

 

Η κάμερα διαθέτει τον γνωστό στιλ όλων των iPhone.

Δεν θα πάρεις ποτέ κακή φωτογραφία αλλά βρίσκεται πιο κάτω από τα φετινά Samsung και ίσως από τα νέα nexus που ακούγεται ότι έχουν φοβερή κάμερα.

 

Σε βίντεο είναι στο ίδιο επίπεδο. Χάνει μόνο λίγο σε λεπτομέρεια αλλά κερδίζει αλλού.

Σοβαρές δοκιμές θα κάνω κάποια στιγμή αργότερα.

 

Η μπαταρία καλή αλλά όχι όσο θέλουν να την παρουσιάζουν.

Σε ξεγελά με την αργή πτώση μετά την φόρτιση, αλλά στο τέλος της μέρας η διαφορά με το note είναι πολύ μικρή.

 

Μάλλον θα μείνω σε iPhone για πολύ.

Όχι γιατί είναι καλύτερη συσκευή από το Νο1 fablet, αλλά γιατί το Ios γίνεται σιγά σιγά όπως θα έπρεπε να ήταν από το 2012.

 

Το 6s plus έχει φοβερό μέσο όρο στην βαθμολόγηση του. Δεν με εντυπωσίασε αλλά και δεν με απογοήτευσε κάπου.

Θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη συσκευή του .......2014

Δεν είναι τυπογραφικό λάθος.

Σχεδιαστικά με τα τεράστια bezels, την FHD ανάλυση στην οθόνη και την ποιότητα στις φωτογραφίες πηγαίνει στο 2014.

 

CPU & GPS είναι κορυφαίες, τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι καινούργιου exynos & snapdragon. Σε συνάρτηση με το νέο Ios και οικοσυστημα της Apple είναι πλήρες πακέτο.

 

Δεν ζεσταίνεται με τίποτα.

Τα γραφικά στο κλείσιμο των εφαρμογών είναι αργά, παίρνει βελτίωση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα συμφωνω σε ολα. Και για την ενδειξη της μπαταριας εχεις δικιο, δεν το ειχα παρατηρησει. Στα iphone πεφτει αργα στην αρχη αλλα μετα κατεβαινει πιο γρηγορα σε αντιθεση με τα samsung που στην αρχη φευγει νερο αλλα μετα αργει!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιειται η δόνηση της λειτουργίας του 3d touch;

 

 

Εννοείς αν υπάρχει ρύθμιση για ανενεργοποίηση?

Δεν βρήκα κάτι και η δίνει δόνηση είναι εκεί κανονικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αν υπάρχει ρύθμιση για ανενεργοποίηση?

Δεν βρήκα κάτι και η δίνει δόνηση είναι εκεί κανονικά.

Έχει επιλογή για την δόνηση μέσα στο accessibility, οπότε δες αν κλείνοντας τoν διακόπτη κλείνει και το feedback από το 3d touch. Πχ στα προηγούμενα iphones κλείνοντας τον διακόπτη κόβει την δόνηση όταν το βάζεις στην φόρτιση ή την δόνηση όταν ενεργοποιείς την siri.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η γνησια θηκη σιλικονης του 6plus μια χαρα κανει...την εχω πανω απ την πρωτη μερα.
η γνήσια του 6 plus αν δεν κάνω λάθος... έχει περίπου στα 40-45ευρώ και είναι ένα ποσο που ειδικά για σιλικονη...δεν θέλω, εγω προσωπικα να δωσω.
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

η γνήσια του 6 plus αν δεν κάνω λάθος... έχει περίπου στα 40-45ευρώ και είναι ένα ποσο που ειδικά για σιλικονη...δεν θέλω, εγω προσωπικα να δωσω.

Είναι αρκετά τα χρήματα για μία θήκη. Ωστόσο, έχει το εξής καλό: Έχει υφασμάτινη/χνουδωτή επένδυση έτσι ώστε αν καταφέρει και μπει σκόνη, να μην υπάρχει φόβος φθοράς. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

 

Έψαξα online για κάποια φθηνή απομίμηση αλλά δεν κατάφερα να βρω με την συγκεκριμένη επένδυση.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τι είναι πάλι αυτό το κόλλημα που έχει η Apple με τα αρχεία pdf?

 

Δεν επιτρέπει την αποθήκευση τους στο iCloud αν τα λάβεις σαν συνημμένο και επίσης ακόμα και αν το έχεις στο Mac και το βάλεις στον φάκελο του iCloud, δεν εμφανίζεται στο iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τι είναι πάλι αυτό το κόλλημα που έχει η Apple με τα αρχεία pdf?

 

Δεν επιτρέπει την αποθήκευση τους στο iCloud αν τα λάβεις σαν συνημμένο και επίσης ακόμα και αν το έχεις στο Mac και το βάλεις στον φάκελο του iCloud, δεν εμφανίζεται στο iPhone.

Μια χαρά τα αποθηκεύω στο icloud. Πχ μου έρχεται ο λογαριασμός της cosmote με email και μέσω του spark το αποθηκεύω και στο icloud και στο google drive.

 

Δοκίμασες και σου βγάζει κάποιο σφάλμα;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα αποθηκεύω στο icloud. Πχ μου έρχεται ο λογαριασμός της cosmote με email και μέσω του spark το αποθηκεύω και στο icloud και στο google drive.

 

Δοκίμασες και σου βγάζει κάποιο σφάλμα;

 

 

Χθες δεν μπορούσα να αποθηκευσω επισυναπτόμενο σε mail.

Σήμερα κατέβασα ένα pdf από το e-παραβολο στο Mac το έριξα σε φάκελο στο iCloud αλλά δεν μπορούσα να το δω στην εφαρμογή iCloud του iPhone.

Αντιθέτως με το One Drive έγινε αμέσως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...