Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα παω για αλλαγη μπαταριας λοιπον... ξερετε τι παιζει απο τιμες και αν υπαρχουν μεγαλες διαφορές με την original? Eσεις που την αλλάξατε?
Link to comment
Share on other sites

θα παω για αλλαγη μπαταριας λοιπον... ξερετε τι παιζει απο τιμες και αν υπαρχουν μεγαλες διαφορές με την original? Eσεις που την αλλάξατε?

 

Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις βαλε σε κατάστημα επίσημο

Αλλιώς με 15€ κανείς την δουλειά σου με μια μπαταρία από το Ίντερνετ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις βαλε σε κατάστημα επίσημο

Αλλιώς με 15€ κανείς την δουλειά σου με μια μπαταρία από το Ίντερνετ

ελεγα να παω στο mediamarkt οπου εχω και πιστωτικό.... αλλα αν ειναι να δωσω ενα 50ρικο για μαιμου ασ' το καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παω στο mediamarkt οπου εχω και πιστωτικό.... αλλα αν ειναι να δωσω ενα 50ρικο για μαιμου ασ' το καλυτερα

 

όχι εάν θέλεις να γίνει σωστά και έχεις σκοπό να διαθέσεις τόσα καλυτερα σε επίσημο κατά την γνώμη μου

αλλιώς σου είπα με 10-15ευρω και στη αλλάζει κάποιος πολύ ευκολα στο 6ς δεν είναι δυσκολο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 ευρώ στοίχισε η δικιά μου μπαταρία ,μου την άλλαξαν σε κατάστημα Σερρες μέχρι στιγμής τα καλύτερα έχω να πω επιτέλους έχω και πάλι iPhone .

Γιατί τελευταία με την παλιά μπαταρία δούλευε σαν Android συνέχεια όταν έπεφτε κάτω από 30 % μου κάνε κολλήματα .

Link to comment
Share on other sites

22 ευρώ στοίχισε η δικιά μου μπαταρία ,μου την άλλαξαν σε κατάστημα Σερρες μέχρι στιγμής τα καλύτερα έχω να πω επιτέλους έχω και πάλι iPhone .

Γιατί τελευταία με την παλιά μπαταρία δούλευε σαν Android συνέχεια όταν έπεφτε κάτω από 30 % μου κάνε κολλήματα .

 

Άμα συνεχίσεις να παίρνεις αναβαθμίσεις μην φοβάσαι δεν μπορεί να γίνει σαν Android με τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 ευρώ στοίχισε η δικιά μου μπαταρία ,μου την άλλαξαν σε κατάστημα Σερρες μέχρι στιγμής τα καλύτερα έχω να πω επιτέλους έχω και πάλι iPhone .

 

Γιατί τελευταία με την παλιά μπαταρία δούλευε σαν Android συνέχεια όταν έπεφτε κάτω από 30 % μου κάνε κολλήματα .

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι ότι η 2η παράγραφος που γράφεις είναι πολύ "λάθος" έτσι?

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι ότι η 2η παράγραφος που γράφεις είναι πολύ "λάθος" έτσι?

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Άμα είχε pixel ή oneplus θα είχε άλλη άποψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι ότι η 2η παράγραφος που γράφεις είναι πολύ "λάθος" έτσι?

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Καλά ούτε ένα αστείο δεν σηκώνετε :):):)

Απλώς μου θύμισε παλιό Android που είχα το Sony z5 compact στο πρώτο βίντεο που τράβηξα κόλλησε και στον δεύτερο χρόνο άρχισε τα χαζά .

Τώρα βέβαια δεν ισχύει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

θα παω για αλλαγη μπαταριας λοιπον... ξερετε τι παιζει απο τιμες και αν υπαρχουν μεγαλες διαφορές με την original? Eσεις που την αλλάξατε?

 

 

 

15 ευρώ είχα βάλει την δική μου στο 6άρι σε 5 μήνες φούσκωσε μου ξεκολλησε την οθόνη και πήγε για πέταμα.Αν εδινα 35 ευρώ περισσότερα οτι και να γινόταν θα ηταν δικό τους πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

15 ευρώ είχα βάλει την δική μου στο 6άρι σε 5 μήνες φούσκωσε μου ξεκολλησε την οθόνη και πήγε για πέταμα.Αν εδινα 35 ευρώ περισσότερα οτι και να γινόταν θα ηταν δικό τους πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

ένα διάστημα ήταν σε προσφορά η αλλαγή μπαταρίας και συνεφερε αρκετά

 

τώρα για το 6ς δεν ξερω ποσό έχει.

εάν έχει 79ευρω είναι πολύ ακριβά όμως γιατί το τηλέφωνο είναι αρκετά παλιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως τελευταία η μπαταρία έχει πάρει την κατιούσα. Αν και την αντικατέστησα με γνήσια πριν ένα χρόνο, με δυσκολία μου βγάζει πλέον τη μέρα, χωρίς ιδιαίτερη διαφοροποίηση στη χρήση. Νομίζω οφείλεται στο ios13. :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως τελευταία η μπαταρία έχει πάρει την κατιούσα. Αν και την αντικατέστησα με γνήσια πριν ένα χρόνο, με δυσκολία μου βγάζει πλέον τη μέρα, χωρίς ιδιαίτερη διαφοροποίηση στη χρήση. Νομίζω οφείλεται στο ios13. :(

 

Τι ποσοστό σου βγάζει στην υγεία της μπαταρίας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και γω πριν ενα χρονο αντικατεστησα την μπαταρια στη document με την προσφορα σε iphone 7 και εχει παει 86% υγεια. Ενώ στο 80% μου ειχε παει σε 2 χρονια.(πριν την αλλαγη)
Link to comment
Share on other sites

και γω πριν ενα χρονο αντικατεστησα την μπαταρια στη document με την προσφορα σε iphone 7 και εχει παει 86% υγεια. Ενώ στο 80% μου ειχε παει σε 2 χρονια.(πριν την αλλαγη)

 

Ήταν σε προσφορά γι αυτό σου έπεσε και γρήγορα...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι ποσοστό σου βγάζει στην υγεία της μπαταρίας;

 

92% μετά από 1 χρόνο + 1 μήνα. Η αλήθεια είναι ότι έχω την κακή συνήθεια συχνά το βάζω για φόρτιση κατά τις 11-12 το βράδυ και το βγάζω κατά τις 6 το πρωί (συνεπώς μένει 6-7 ώρες για φόρτιση) :X αλλά το ίδιο έκανα και πριν αλλάξω μπαταρία. Επίσης δεν βλέπω κάποια εφαρμογή να τραβάει ανεξήγητα ενέργεια. Προσωπικά δεν έχω τόσο πρόβλημα με την έννοια ότι πήρα το κινητό έχοντας στο νου να το κρατήσω μια τετραετία. Το καλοκαίρι που θα συμπληρώσει τα 4 χρόνια και θα πέσει η τιμή του 11pro, θα το αντικαταστήσω. Είναι πολλά τα χρήματα βέβαια αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει μπαταρια 1700mah,και επισης οι εφαρμογες εχουν ανεβει σε απαιτησεις.

Μην περιμενετε κυριολεκτικα θαυματα απο μια συσκευη 4.5ετων. Και μονο τοσο που εχει αντεξει το κινητο,ειναι θαυμα απο μονο του.

Εαν ειχατε μια παρομοια συσκευη με το 6s(βλεπε Nexus 5x)και σε αυτο η μπαταρια νερο θα εφευγε.

Και δεν ειναι μονο το παραπανω.

Ο σημαντικοτερος λογος που πρεπει καποιος να αναβαθμισει τοσο παλια συσκευη ειναι γιατι μενει πισω και σε οτι αφορα την ιδια την καλυψη απο παροχους ή ακομα και το LTE.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ποτέ δεν έβγαζε πάνω από μέρα ακόμη και όταν πρωτοβγήκε.. Συμβιβάζεται κανείς με αυτό εξαρχής. Ανάλογα με τη χρήση του καθενός βέβαια. Αν θέλεις να το λιώνεις καθημερινά η θα είσαι με 2-3 φορτίσεις η θα έχεις αγκαλιά powerbank

Η κατάσταση με τις μπαταρίες δείχνει να ομαλοποιείται με την έλευση των φετινών iphone

Ακόμη και με το xsmax αν το λιώσω μέρα δεν βγάζω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κύριοι επανέρχομαι σε ένα θέμα που είχα αντιμετωπίσει παλιά, μου είχατε πει κάτι να κάνω αλλά δεν θυμάμαι δυστυχώς.

Η μπαταρία μου δείχνει συνεχώς ότι ναναι από ποσοστό. Αν το κλείσω και το ανοίξω πάλι ανεβαίνει πολύ αλλά πέφτει σαν αντίστροφη μέτρηση.

Τι να κάνω ; Κάτι είχατε πει για δυο ολόκληρες φορτίσεις νομίζω;;

Συγνώμη δεν θυμάμαι, αν κάποιος θυμάται η ξέρει κάτι να κάνω, θα το εκτιμήσω.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι επανέρχομαι σε ένα θέμα που είχα αντιμετωπίσει παλιά, μου είχατε πει κάτι να κάνω αλλά δεν θυμάμαι δυστυχώς.

 

Η μπαταρία μου δείχνει συνεχώς ότι ναναι από ποσοστό. Αν το κλείσω και το ανοίξω πάλι ανεβαίνει πολύ αλλά πέφτει σαν αντίστροφη μέτρηση.

 

Τι να κάνω ; Κάτι είχατε πει για δυο ολόκληρες φορτίσεις νομίζω;;

 

Συγνώμη δεν θυμάμαι, αν κάποιος θυμάται η ξέρει κάτι να κάνω, θα το εκτιμήσω.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

 

Υγεία μπαταρίας; Τι ποσοστό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υγεία μπαταρίας; Τι ποσοστό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είναι στο 85%.

Αλλά το είχα αντιμετωπίσει και όταν ήταν πολύ καλυτερα .

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο 85%.

 

Αλλά το είχα αντιμετωπίσει και όταν ήταν πολύ καλυτερα .

 

 

 

Κανε ένα force restart με power button+home button παρατεταμένα και παρακολούθησε το τις επόμενες ημέρες.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και στο κινητό της γυναίκας μου

Φαντάσου έκανα αναβάθμιση 10 εφαρμογές και από 74% έπεσε σε 6-7 λεπτά στο 32%

Ήταν στο iOS 12.4 και του έκανα αναβάθμιση σε 13.3 και επαναφορά από backup και έστρωσε αλλά και πάλι μου φαίνεται ότι την πίνει την μπαταρία πιο εύκολα από πριν.

Πέρσι τα Χριστούγεννα είχα αλλάξει την μπαταρία με το πρόγραμμα και η Υγεία μπαταρίας πριν την αναβάθμιση ήταν 93%

Μετά την αναβάθμιση είναι 92%

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον κόλπα της apple για να το αποτελειώσει

Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα force restart με power button+home button παρατεταμένα και παρακολούθησε το τις επόμενες ημέρες.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Θα το κάνω, ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...