Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επέρασα και την τελευταία αναβαθμισούλα της Apple , 12.1.1, στο 6s μου..καμία ουσιαστική διαφορά , ΑΛΛΑ: πάνω στο κουμπί των ρυθμίσεων, μου έχει βγάλει και ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ με τίποτα έναν κόκκινο 1!

Μπαίνω στις ρυθμίσεις, και δεν υπάρχει καμιά ένδειξη ότι πρέπει να κάνω κάτι?!

Συμβαίνει και σε άλλους?!

Ούτε με restart έχει στρώσει εννοείται...

 

Κανε μια αποσύνδεση από τo icloud και επανασύνδεση και μάλλον θα φύγει

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες κόλλησε

Θα φύγει σίγουρα μόνο του

 

μόνο του - μόνο του?!

χωρίς μελλοντική αναβάθμιση ή set up as a new iphone?!

:O

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

επέρασα και την τελευταία αναβαθμισούλα της Apple , 12.1.1, στο 6s μου..καμία ουσιαστική διαφορά , ΑΛΛΑ: πάνω στο κουμπί των ρυθμίσεων, μου έχει βγάλει και ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ με τίποτα έναν κόκκινο 1!

Μπαίνω στις ρυθμίσεις, και δεν υπάρχει καμιά ένδειξη ότι πρέπει να κάνω κάτι?!

Συμβαίνει και σε άλλους?!

Ούτε με restart έχει στρώσει εννοείται...

Για ριξε μια ματια εδω...

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια εδω...

 

..μπα...

εγώ ήδη την γλώσσα στα Αγγλικά την έχω... αλλά δεν...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία; Με ποιο σκεπτικό κάνετε αμέσως update σε καινούργια έκδοση πριν τελειοποιηθεί η μέχρι να φύγουν τα bugs που σίγουρα θα έχει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία; Με ποιο σκεπτικό κάνετε αμέσως update σε καινούργια έκδοση πριν τελειοποιηθεί η μέχρι να φύγουν τα bugs που σίγουρα θα έχει;

 

 

 

Ενα δικιο το εχεις.. ετσι πορευομαι εγω τουλαχιστον σε αλλαγες ΜΕΓΑΛΕΣ.. πχ απο την 10 ->11, απο 11->12 κοκ.. κ ΠΑΝΤΑ ΑΦΟΥ ΓΙΝΟΥΝ release οι εκδοσεις..

 

Πού να φανταστω οτι στην μεταβαση απο 12.0.1 σε 12.1.1, κ μαλιστα ΟΧΙ beta, αλλα ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ, θα υπαρχει τετοια @@ρια..;

Παλι καλα που δεν εχει / εχω αντιστοιχα λειτουργικα θεματα...

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Την έχω πατήσει γι αυτό λειτουργώ έτσι. Το ίδιο γίνεται και σε κάθε νέο κινητό. Στην αρχή όλα έχουν πάντα κάποιο θέμα. Παλιά ήταν ωραίο να πάρεις από τους πρώτους ένα προϊόν. Πλέον καλύτερα να το πάρεις αργότερα τόσο για τυχόν ενδεχόμενες βλάβες/ατέλειες όσο και για χαμηλότερη τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Μα τα οποία bugs θα φύγουνε στην επόμενη ενημέρωση κτλ κτλ. Δεν υπάρχει περίπτωση να στρώσει από μόνη της μια έκδοση. Αν έχει θέματα πχ η 12.1.1 ( δεν την έχω βάλει ακόμη) θα διορθωθούν στην 12.1.2 ξέρω γω και τα νέα στην επόμενη. Αλλιώς ποιος ο λόγος να βγαίνουν ενημερώσεις; Όποτε τι κανεις περιμένεις την 13 μια και καλή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα τα οποία bugs θα φύγουνε στην επόμενη ενημέρωση κτλ κτλ. Δεν υπάρχει περίπτωση να στρώσει από μόνη της μια έκδοση. Αν έχει θέματα πχ η 12.1.1 ( δεν την έχω βάλει ακόμη) θα διορθωθούν στην 12.1.2 ξέρω γω και τα νέα στην επόμενη. Αλλιώς ποιος ο λόγος να βγαίνουν ενημερώσεις; Όποτε τι κανεις περιμένεις την 13 μια και καλή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πάντα θα υπάρχουν

Η αναβαθμίσεις και ευχαριστιεσαι θ κάθεσαι και τρωγεσαι με τα ρούχα σου μήπως και εάν και άμα και αφού και εφόσον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με μια πρώτη εντύπωση καθώς την πέρασα ΟΤΑ με το που βγήκε, είναι απλά άψογη μέχρι τώρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αποσύνδεση από τo icloud και επανασύνδεση και μάλλον θα φύγει

 

 

 

Αυτη ηταν η λυση!!!

Ενα απλο log out και log in!!!

Αλλα τωρα ειμαι στο αναμενε μα κατεβασει οοοοολα τα πραγματα αππ icloud..!

 

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και βγήκε και η νέα έκδοση ... και ... κλασσικά την πέρασα στο κινητό μου.... 12.1.2 και τί κατάλαβα... τίποτα ΚΑΛΟ.. παραμόνο, χάλασε η ένδειξη του εικονιδίου Bluetooth όταν συνδέεται με αξεσουάρ bluetooth.. συγχαρητήρια.. μια βελτίωση για τις έρημες τις συσκευές μας θα βγεί άραγε(ς) ποτε(ς)?

και το γεγονός ότι γράφει η περιγραφή της αναβάθμισης ότι διορθώνει κάποια θέματα στα τελευταία μοντέλα, δεν μου αρκεί και δεν με καλύπτει... αν δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως στα παλιά, ΑΣ μην είναι διαθέσιμη για το μοντέλο μας... όχι να είναι και να κάνει και .. 'κακό'... οκ ρε παιδιά, δεν είναι τραγικό το πρόβλημα, μιας και λειτουργεί κανονικά το BT, αλλά με χαλάει να ΜΗΝ βλέπω την ένδειξη...(είμαι πολύ ψείρας?!?!)

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται στα καινουρια επειδή έχουν notch, οπότε είπαν να τη βγάλουν και από μας την ένδειξη να μη μείνουν παραπονεμένοι :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και βγήκε και η νέα έκδοση ... και ... κλασσικά την πέρασα στο κινητό μου.... 12.1.2 και τί κατάλαβα... τίποτα ΚΑΛΟ.. παραμόνο, χάλασε η ένδειξη του εικονιδίου Bluetooth όταν συνδέεται με αξεσουάρ bluetooth.. συγχαρητήρια.. μια βελτίωση για τις έρημες τις συσκευές μας θα βγεί άραγε(ς) ποτε(ς)?

και το γεγονός ότι γράφει η περιγραφή της αναβάθμισης ότι διορθώνει κάποια θέματα στα τελευταία μοντέλα, δεν μου αρκεί και δεν με καλύπτει... αν δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως στα παλιά, ΑΣ μην είναι διαθέσιμη για το μοντέλο μας... όχι να είναι και να κάνει και .. 'κακό'... οκ ρε παιδιά, δεν είναι τραγικό το πρόβλημα, μιας και λειτουργεί κανονικά το BT, αλλά με χαλάει να ΜΗΝ βλέπω την ένδειξη...(είμαι πολύ ψείρας?!?!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλά, τώρα λες σοβαρά να συμβαίνει κάτι τέτοιο?!?!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Άνετα το θεωρώ να συμβαίνει κάτι τέτοιο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

τί να πώ.... απλά τραγικοί!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

και βγήκε και η νέα έκδοση ... και ... κλασσικά την πέρασα στο κινητό μου.... 12.1.2 και τί κατάλαβα... τίποτα ΚΑΛΟ.. παραμόνο, χάλασε η ένδειξη του εικονιδίου Bluetooth όταν συνδέεται με αξεσουάρ bluetooth.. συγχαρητήρια.. μια βελτίωση για τις έρημες τις συσκευές μας θα βγεί άραγε(ς) ποτε(ς)?

και το γεγονός ότι γράφει η περιγραφή της αναβάθμισης ότι διορθώνει κάποια θέματα στα τελευταία μοντέλα, δεν μου αρκεί και δεν με καλύπτει... αν δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως στα παλιά, ΑΣ μην είναι διαθέσιμη για το μοντέλο μας... όχι να είναι και να κάνει και .. 'κακό'... οκ ρε παιδιά, δεν είναι τραγικό το πρόβλημα, μιας και λειτουργεί κανονικά το BT, αλλά με χαλάει να ΜΗΝ βλέπω την ένδειξη...(είμαι πολύ ψείρας?!?!)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλά, τώρα λες σοβαρά να συμβαίνει κάτι τέτοιο?!?!

 

 

Εδω και μερικούς μήνες δεν υπάρχει η ένδειξη για το bluetooth .....Με το IOS 12. Δεν έφυγε προχθές

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικούς μήνες δεν υπάρχει η ένδειξη για το bluetooth .....Με το IOS 12. Δεν έφυγε προχθές

 

 

 

Καλησπερα, λανθανεις τα μαλλα φιλτατε, που ελεγε κ μια ψυχη..

Μεχρι την 12.1.1, επαιζε κανονικοτατα στο iphone μου, 6s..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, λανθανεις τα μαλλα φιλτατε, που ελεγε κ μια ψυχη..

Μεχρι την 12.1.1, επαιζε κανονικοτατα στο iphone μου, 6s..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Εδώ είσαι λάθος, ποτέ δεν είχες ένδειξη με το iOS 12 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι λάθος, ποτέ δεν είχες ένδειξη με το iOS 12 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

O Φίλος φαίνεται είχε διαφορετικό IOS 12 από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Γνωρίζει κάποιος φίλος να μου πει, υπάρχει περίπτωση να μου τρωει παραπάνω μπαταρία after market οθόνη για το 6s μου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Γνωρίζει κάποιος φίλος να μου πει, υπάρχει περίπτωση να μου τρωει παραπάνω μπαταρία after market οθόνη για το 6s μου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να σου πω την αληθεια, το ακουσα απο αρκετους αυτο. Αρα ισως να ισχυει.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Γνωρίζει κάποιος φίλος να μου πει, υπάρχει περίπτωση να μου τρωει παραπάνω μπαταρία after market οθόνη για το 6s μου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ναι είναι πολύ πιθανό. Το στοιχείο της συσκευής που καταναλώνει την περισσότερη ενέργεια είναι η οθόνη (και το soc φυσικά).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλησπέρα σας.

Μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατι κοντεύω να σαλτάρω αχαχαχ. Η ένδειξη στο iPhone 6s μου στην μπαταρια ήταν στο 9%. Το κάνω επανεκκίνηση και μου εμφανιζει 32...31...30...29...28...ακριβώς όπως σας τα γράφω ανα 3 δευτερόλεπτα έπεφτε.

Τωρα που σας γραφω έχει μείνει στο 27.

Τι ακριβώς γίνεται??? βοηθήστε με γιατι θα τρελαθώ :lol:

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...