Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο τοσο δουλεμα που μας εχει ριξει αυτη η ριμαδοεταιρια... σιγα μην την πιστεψω, για αυτο ψαχνω για κατι ποιο φερεγγυο.... btw ειδα για καποιο προγραμματακι στις πισω σελιδες [icopybot] και λεω να το δοκιμασω
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσο δουλεμα που μας εχει ριξει αυτη η ριμαδοεταιρια... σιγα μην την πιστεψω, για αυτο ψαχνω για κατι ποιο φερεγγυο.... btw ειδα για καποιο προγραμματακι στις πισω σελιδες [icopybot] και λεω να το δοκιμασω
ibackupbot λέγεται, να ξέρεις πάντως και η υγεία του iOS είναι μια χαρά σαν ένδειξη

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε 6s μετα απο αλλαγη μπαταριας φιλος διαπιστωσε στην κατω δεξια γωνια διαροη λευκου χρωματος. Δεν νομιζω να ειναι απο την αλλαγη της μπαταριας μιας και την εχει ξαναλλαξει αλλα ειπα να ρωτησει αν γνωριζει κανεις τον πιθανο λογο που εγινε αυτο. Ειναι εκτος εγγυησης.
Link to comment
Share on other sites

σε 6s μετα απο αλλαγη μπαταριας φιλος διαπιστωσε στην κατω δεξια γωνια διαροη λευκου χρωματος. Δεν νομιζω να ειναι απο την αλλαγη της μπαταριας μιας και την εχει ξαναλλαξει αλλα ειπα να ρωτησει αν γνωριζει κανεις τον πιθανο λογο που εγινε αυτο. Ειναι εκτος εγγυησης.

 

Σε κάποιο άνοιγμα της συσκευής του "άνοιξε" το lcd panel και τώρα έχει Light bleeding.

Link to comment
Share on other sites

σε καταστημα εγινε η αλλαγη της μπαταριας. Ποσο ευκολο ειναι να ανοιξει αυτο το lcd panel; Μπορει να γινει λογο φορτιστης/υψηλης θερμοκρασιας η κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

σε καταστημα εγινε η αλλαγη της μπαταριας. Ποσο ευκολο ειναι να ανοιξει αυτο το lcd panel; Μπορει να γινει λογο φορτιστης/υψηλης θερμοκρασιας η κατι τετοιο;

 

Η οθόνη με το γυαλί το εξωτερικό είναι κολλημένα δεν γίνεται να χάνει από εκεί φως

Εκτός εάν η οθόνη είναι μάπα ποιότητα

Εάν η οθόνη είναι original τότε έχει ξεκολλήσει το πλαστικό περιμετρικά της οθόνης κάτι που είναι αστείο ξανά φτιάχνεται πολύ εύκολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε καταστημα εγινε η αλλαγη της μπαταριας. Ποσο ευκολο ειναι να ανοιξει αυτο το lcd panel; Μπορει να γινει λογο φορτιστης/υψηλης θερμοκρασιας η κατι τετοιο;

 

Σε ποιο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη με το γυαλί το εξωτερικό είναι κολλημένα δεν γίνεται να χάνει από εκεί φως

Εκτός εάν η οθόνη είναι μάπα ποιότητα

Εάν η οθόνη είναι original τότε έχει ξεκολλήσει το πλαστικό περιμετρικά της οθόνης κάτι που είναι αστείο ξανά φτιάχνεται πολύ εύκολα

 

Δεν πειράχτηκε καν η οθόνη. Γνήσια είναι. Η διαρροή είναι αμελητέα και μόνο αν βάλω φωτεινότητα στα μέγιστα μπορεί να δω ένα ίχνος. Σε ταινία στο Netflix ας πούμε φαίνεται και με ενοχλεί. Παίζει λόγο βλαστικών κινήσεων να έκανε κάποια ζημιά;

Με ποιον τρόπο επισκευάζεται;

Κάτω αριστερά είναι αυτή η μικρή διαρροή φωτός

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράχτηκε καν η οθόνη. Γνήσια είναι. Η διαρροή είναι αμελητέα και μόνο αν βάλω φωτεινότητα στα μέγιστα μπορεί να δω ένα ίχνος. Σε ταινία στο Netflix ας πούμε φαίνεται και με ενοχλεί. Παίζει λόγο βλαστικών κινήσεων να έκανε κάποια ζημιά;

Με ποιον τρόπο επισκευάζεται;

Κάτω αριστερά είναι αυτή η μικρή διαρροή φωτός

 

Κάτω αριστερά που;

Μεταξύ πλαίσιο-σασί και οθόνης;

Άμα την βγάλει κάποιος και βάλει μια απλή κόλλα και μπει στην θέση της μια χαρά θα είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτω αριστερά στην γωνία. Ειναι σαν το κλασικό light leak που κάνουν κάποιες οθόνες λαπτοπ όπως η Asus.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ την ομάδα !

Πουλάω ένα iPhone 6s αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει μήνυμα

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα !

Πουλάω ένα iPhone 6s αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει μήνυμα

Ευχαριστω !

 

βλέπεις να γράφει αγορές-πωλήσεις το νήμα?

γράψε την αγγελία σου στο κατάλληλο νήμα. δεν διάβασες κατά την εγγραφή σου τους κανόνες του myphone:)

Link to comment
Share on other sites

βλέπεις να γράφει αγορές-πωλήσεις το νήμα?

γράψε την αγγελία σου στο κατάλληλο νήμα. δεν διάβασες κατά την εγγραφή σου τους κανόνες του myphone:)

 

Έλα μην τρελαίνεσαι για την αγγελία δεν έγραψα λεπτομέριες εδώ γράφουνε αλλά και αλλά αυτό σε πείραξε

Και τους κανόνες τους ξέρω

Εάν ήταν έτσι έπρεπε να βγάζω κόκκινη κάρτα σε πολλά θέματα για αυτα που γραφουν εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαιρετώ την ομάδα !

Πουλάω ένα iPhone 6s αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει μήνυμα

Ευχαριστω !

 

Είναι αυτό που είχες αλλάξει μόνος σου τη μπαταρία που είχες πάρει από eBay;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που είχες αλλάξει μόνος σου τη μπαταρία που είχες πάρει από eBay;

 

Άμα θες γράψε μου μήνυμα γιατί εδώ θα έχουμε θέμα συζητήσεις

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες γράψε μου μήνυμα γιατί εδώ θα έχουμε θέμα συζητήσεις

 

Με λίγα λόγια εννοεί βάλε την αγγελία σου στο κατάλληλο μέρος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έλα μην τρελαίνεσαι για την αγγελία δεν έγραψα λεπτομέριες εδώ γράφουνε αλλά και αλλά αυτό σε πείραξε

Και τους κανόνες τους ξέρω

Εάν ήταν έτσι έπρεπε να βγάζω κόκκινη κάρτα σε πολλά θέματα για αυτα που γραφουν εδω μεσα.

 

αν τους ξέρεις τους κανόνες, την αγγελία στο σωστό νήμα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειμαι 8,5 χρονια στο myphone και νημα για αγγελιες ποτε δεν ειδα..:wacko:

 

Εκτός από τους περιορισμούς που έχουν τα νέα μέλη, εξαρτάται και από το πόσο ενεργή είναι η συμμετοχή ενός μέλους στο φόρουμ γενικότερα. Το link είναι αυτό πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 8,5 χρονια στο myphone και νημα για αγγελιες ποτε δεν ειδα..:wacko:

 

Υπάρχει και είναι και αρκετά ενεργό

Επίσης τα περισσότερα μέλη είναι σοβαρά και έμπιστα σε αντίθεση με άλλες σελίδες που μπορεί να πέσεις εύκολα σε απατεώνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ιδιαίτερα ενεργός ίσως γι αυτό δεν μπορούσα να το βρω άμεσα.Μπαίνω κανονικά στις αγγελίες τώρα με το Λίνκ, ευχαριστώ.

Προσωπικά προτιμώ insomnia. Εδώ μπαίνω μόνο για το 6s! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς jb στην 11.4.1;

Έτυχε να δω κάποια βίντεο που ισχυρίζονται ότι κάνουν ακόμα και στην 12. Πάνε χρόνια που ασχολήθηκα με το θέμα και δεν κατάλαβα και πολλά από αυτά που είδα. Έχετε καταλάβει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 12.0.1 εδω και καποιες μερες παρατηρω οτι το ποσοστο της μπαταριας δειχνει οτι να 'ναι...μετα απο επανεκκινησεις τη μια δειχνει 92% την αλλη 60%,μετα 75% κτλ...απο την υγεια της μπαταριας βλεπω μεγιστη χωρητικοτητα 95%...εχει παρομοιο θεμα αλλος;καμια βοηθεια για το την να κανω;εχω ηδη κλεισει την ανανεωση στο παρασκηνιο και υπηρεσιες τοποθεσιας.
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 12.0.1 εδω και καποιες μερες παρατηρω οτι το ποσοστο της μπαταριας δειχνει οτι να 'ναι...μετα απο επανεκκινησεις τη μια δειχνει 92% την αλλη 60%,μετα 75% κτλ...απο την υγεια της μπαταριας βλεπω μεγιστη χωρητικοτητα 95%...εχει παρομοιο θεμα αλλος;καμια βοηθεια για το την να κανω;εχω ηδη κλεισει την ανανεωση στο παρασκηνιο και υπηρεσιες τοποθεσιας.

 

 

 

Σε μένα δε συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δε συμβαίνει αυτό.

 

γνωριζεις αν η υγεια της μπαταριας ειναι μια αξιοπιστη μετρηση του ios;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...