Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πιο λόγο;

 

Έχει κάποιες μικρές βελτιώσεις

Επίσης αν θέλεις να μείνεις σε iOS 11 και να μην πας σε iOS 12 τώρα μόνο μπορείς να την περάσεις μετά δεν θα υπάρχει δυνατότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ποιός από την παρέα μας, υπήρξε ανυπόμονος και πέρασε την 12 στο τηλεφωνάκι μας?!?!?!

 

ή όλοι είμαστε διστακτικοί?!?!

 

Δεν ξέρω γιατί, ενώ στην 11 ήμουν διστακτικός, τώρ αγι ατην 12, λέω .."αέρααααααα"...

Να το κάνω?!?!

χαχαχα

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

ποιός από την παρέα μας, υπήρξε ανυπόμονος και πέρασε την 12 στο τηλεφωνάκι μας?!?!?!

 

ή όλοι είμαστε διστακτικοί?!?!

 

Δεν ξέρω γιατί, ενώ στην 11 ήμουν διστακτικός, τώρ αγι ατην 12, λέω .."αέρααααααα"...

Να το κάνω?!?!

χαχαχα

 

Ακούγονται καλά λόγια

Έτσι φαίνονται και στα βίντεο στο YouTube

Και πιο παλιές συσκευές έχουν μια βελτίωση

Εγώ δεν θα το κάνω ακόμα το update πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακούγονται καλά λόγια

Έτσι φαίνονται και στα βίντεο στο YouTube

Και πιο παλιές συσκευές έχουν μια βελτίωση

Εγώ δεν θα το κάνω ακόμα το update πάντως

 

καλέ μου φίλε, με τα λεγόμενά σου και βοηθάς και δεν βοηθάς!

χαχαχα

(πλάκα κάνω εννοείται!)

 

Για να δούμε τελικά τί θα κάνω..

Σκέφτομαι πάντως να την περάσω over the air και άν κάτι δεν "κάτσει" καλά.. θα πάω για setup as a new.. μιας και έχω να το καθαρίσω από την 10... και την 11 την είχα περάσει μέσω wifi και τελικά ήταν πολύ smooth η μετάβαση..:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

καλέ μου φίλε, με τα λεγόμενά σου και βοηθάς και δεν βοηθάς!

χαχαχα

(πλάκα κάνω εννοείται!)

 

Για να δούμε τελικά τί θα κάνω..

Σκέφτομαι πάντως να την περάσω over the air και άν κάτι δεν "κάτσει" καλά.. θα πάω για setup as a new.. μιας και έχω να το καθαρίσω από την 10... και την 11 την είχα περάσει μέσω wifi και τελικά ήταν πολύ smooth η μετάβαση..:D

 

Ναι ξέρω ότι δεν σε βοηθάω πλήρως αλλά δεν θέλω να σε πάρω και στον λαιμό μου

Τι λένε οι άλλοι και τι κάνω εγώ είναι διαφορετικό.

Αν δεν δω πλέον από κοντά δεν πιστεύω

Ειδικά την απόδοση της μπαταρίας θέλω να μάθω γιατί έτσι κι αλλιώς τα iPhone έχουν μικρή μπαταρία και συνέχεια ξεμένω όποτε δεν έχω περιθώρια να γίνει χειρότερα η συσκευή μου σε θέμα αυτονομίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν στο 6αρη η μπαταρία να μειώθηκε κατά 30 λεπτά και στο 6s να μειώθηκε κατά 15 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω ότι δεν σε βοηθάω πλήρως αλλά δεν θέλω να σε πάρω και στον λαιμό μου

Τι λένε οι άλλοι και τι κάνω εγώ είναι διαφορετικό.

Αν δεν δω πλέον από κοντά δεν πιστεύω

Ειδικά την απόδοση της μπαταρίας θέλω να μάθω γιατί έτσι κι αλλιώς τα iPhone έχουν μικρή μπαταρία και συνέχεια ξεμένω όποτε δεν έχω περιθώρια να γίνει χειρότερα η συσκευή μου σε θέμα αυτονομίας

 

Πάντως οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν στο 6αρη η μπαταρία να μειώθηκε κατά 30 λεπτά και στο 6s να μειώθηκε κατά 15 λεπτά.

 

εννοείται πώς το θέμα της μπαταρίας είναι από τα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ βασικά και κανέναν μας δεν "παίρνει" να χάσουμε κι άλλο από την αυτονομία..

Φαντάσου, μιλάω, με δεδομένη την ύπαρξη νέας μπαταρίας που άλλαξα μέσω του προγράμματος αλλαγής - προσφοράς της Apple με 39€...:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου, μιλάω, με δεδομένη την ύπαρξη νέας μπαταρίας που άλλαξα μέσω του προγράμματος αλλαγής - προσφοράς της Apple με 39€...:confused:

 

Άσχετο-σχετικό!!

Έχω το 6-αρη (δεν έχει σχέση το μοντέλο από ό,τι καταλαβαίνω) αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όσους αλλάξαν μπαταρία μέσω του επισήμου προγράμματος αλλαγής, την συσκευή την πήρατε πίσω αναβαθμισμένη;

Τι θέλω να πω... Εγώ ας πούμε το έχω με 10.3.3. Άμα το πάω για αλλαγή θα το πάρω με το τελευταίο iOS που κυκλοφορεί;

Και κάτι τελευταίο. Πρέπει να το πάω σβησμένο/φορμαρισμένο και με iCloud/find my iPhone απενεργοποιημένο;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο-σχετικό!!

Έχω το 6-αρη (δεν έχει σχέση το μοντέλο από ό,τι καταλαβαίνω) αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όσους αλλάξαν μπαταρία μέσω του επισήμου προγράμματος αλλαγής, την συσκευή την πήρατε πίσω αναβαθμισμένη;

Τι θέλω να πω... Εγώ ας πούμε το έχω με 10.3.3. Άμα το πάω για αλλαγή θα το πάρω με το τελευταίο iOS που κυκλοφορεί;

Και κάτι τελευταίο. Πρέπει να το πάω σβησμένο/φορμαρισμένο και με iCloud/find my iPhone απενεργοποιημένο;

 

Επικοινώνησε με document μέσω messenger και ενημέρωσε πως δεν επιθυμείς να αναβαθμίσεις τη συσκευή σου. Και όχι δεν χρειάζεται restore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοείται πώς το θέμα της μπαταρίας είναι από τα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ βασικά και κανέναν μας δεν "παίρνει" να χάσουμε κι άλλο από την αυτονομία..

Φαντάσου, μιλάω, με δεδομένη την ύπαρξη νέας μπαταρίας που άλλαξα μέσω του προγράμματος αλλαγής - προσφοράς της Apple με 39€...:confused:

 

Στο 7 πάντως που είδα έχει απώλεια 10 λεπτά σε μπαταρία. Προσωπικά θα μείνω κολλημένος στην 11. Στην παρούσα έκδοση πάει μια χαρά το κινητο( αναφέρομαι στην 11.4.1)

 

Να επισημάνουμε λοιπόν πως έχω την εντύπωση πως η 11.4.1 δεν εγκαθίσταται πλέον.

Είτε την κατεβάσουμε ως ipsw είτε βάλουμε να την κατεβάσει το iTunes (προς το τέλος βγάζει υπήρχε ένα σφάλμα απροσδιόριστο και δεν κατεβαίνει αποτυγχάνοντας)

 

 

Ακόμα και αν την κατεβάσουμε λοιπόν σαν 11.4.1 ως ipsw είτε σε mac είτε σε Windows γνωρίζω για το alt και το shift και επιλογή ipsw δεν εγκαθίσταται σε iphone 6αρη δίνοντας σφάλμα 14. Από την άλλη πλευρά η 12 εγκαθίσταται κανονικότητα. Οι δοκιμές έγιναν σε 6αρη και ακόμα και με dfu η 11.4.1 δεν εγκαθίσταται. Όποτε προτείνω πολύ προσοχή!!!!

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με document μέσω messenger και ενημέρωσε πως δεν επιθυμείς να αναβαθμίσεις τη συσκευή σου. Και όχι δεν χρειάζεται restore.

 

επειδή άλλαξα κι εγώ στην Document, ΕΜΕΝΑ προσωπικά ΔΕΝ με ρωτήσανε κάν για αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, μιας και ήμουν ήδη στην 11..

αλλά μπορεί να ΑΠΑΤΕΙΤΑΙ γιατί με την 10, ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ δεν έχεις την δυνατότητα να δεις τους κύκλους φόρτισης και το ποσοστό υγείας της μπαταρίας..

καλύτερα, στείλε μνμ..:cool:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

επειδή άλλαξα κι εγώ στην Document, ΕΜΕΝΑ προσωπικά ΔΕΝ με ρωτήσανε κάν για αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, μιας και ήμουν ήδη στην 11..

αλλά μπορεί να ΑΠΑΤΕΙΤΑΙ γιατί με την 10, ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ δεν έχεις την δυνατότητα να δεις τους κύκλους φόρτισης και το ποσοστό υγείας της μπαταρίας..

καλύτερα, στείλε μνμ..:cool:

 

Δεν παίζει ρόλο. Εάν δεν έχει αλλάξει μπαταρία ή να έχει ανοίξει τη συσκευή του μπορεί να πάει και να ζητήσει να αλλαχθεί η μπαταρία με κόστος 39 ευρώ ακόμα και αν είναι στην έκδοση 9 ή και 8 ;)

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα μέσω iTunes. Παρεμπιπτόντως κατέβηκε σε 20 λεπτά!!! Πολύ γρήγορα σε σχέση με άλλες χρονιές.

Κάποια στιγμή θα την εγκαταστήσω καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

επειδή άλλαξα κι εγώ στην Document, ΕΜΕΝΑ προσωπικά ΔΕΝ με ρωτήσανε κάν για αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, μιας και ήμουν ήδη στην 11..

αλλά μπορεί να ΑΠΑΤΕΙΤΑΙ γιατί με την 10, ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ δεν έχεις την δυνατότητα να δεις τους κύκλους φόρτισης και το ποσοστό υγείας της μπαταρίας..

καλύτερα, στείλε μνμ..:cool:

 

Ναι στο iOS 10 δεν υπάρχει η δυνατότητα να δεις 'υγεία μπαταρίας' και κύκλους φόρτισης.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Θα δω στη καθημερινότητα πως πάει και θα επανέλθω. Δείχνει πολλά υποσχόμενη από τη πρώτη κιόλας έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δε διαβάσα οτιδήποτε τραγικό, δεν άντεξα, σύνδεσα iPhone με iTunes και του πέρασα την 12. Ένα κλικ είναι όντως πιο γρήγορα τα πράγματα. Η μπαταρία η δικιά μου σε θέμα hardware είναι βράχος αφού είναι και καινούργια βέβαια, τώρα στην πράξη δύσκολο να καταλάβω, καθώς άλλαξε τελείως ο τρόπος μέτρησης πλέον.

eb7afbe5b47d0a729e8a62a5033ba829.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε διαβάσα οτιδήποτε τραγικό, δεν άντεξα, σύνδεσα iPhone με iTunes και του πέρασα την 12. Ένα κλικ είναι όντως πιο γρήγορα τα πράγματα. Η μπαταρία η δικιά μου σε θέμα hardware είναι βράχος αφού είναι και καινούργια βέβαια, τώρα στην πράξη δύσκολο να καταλάβω, καθώς άλλαξε τελείως ο τρόπος μέτρησης πλέον.

eb7afbe5b47d0a729e8a62a5033ba829.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μίλησα με το κατάστημα και τη Δευτέρα θα το στείλω να μου το φτιάξει γιατί η μπαταρία που έβαλα από το ifixit βγήκε off.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το κατάστημα και τη Δευτέρα θα το στείλω να μου το φτιάξει γιατί η μπαταρία που έβαλα από το ifixit βγήκε off.

 

 

 

Για μένα αφού δεν αναβάθμισες σε 12, στείλε το, παρτο πίσω να συγκρίνεις στην 11.4.1 τους χρόνους χρήσης, και μετά αναβαθμίζεις όποτε θες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αφού δεν αναβάθμισες σε 12, στείλε το, παρτο πίσω να συγκρίνεις στην 11.4.1 τους χρόνους χρήσης, και μετά αναβαθμίζεις όποτε θες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δεν με άφησε να μην αναβαθμισω. Με πήγε στην 12 είτε με ipsw είτε με όποιον άλλο τρόπο σε mac / Windows συν alt /shift και επιλογή της ipsw οδηγούσε σε σφάλμα 14. Πέρασα την 12 και προχωρησε

Link to comment
Share on other sites

Δεν με άφησε να μην αναβαθμισω. Με πήγε στην 12 είτε με ipsw είτε με όποιον άλλο τρόπο σε mac / Windows συν alt /shift και επιλογή της ipsw οδηγούσε σε σφάλμα 14. Πέρασα την 12 και προχωρησε

 

 

 

Είχα μια κουβέντα με τον τύπο, μου είπε πως το 99% των μπαταριών που παίζουν έξω είναι σαβούρα και του πήρε πολύ καιρό να βρει προμηθευτή της προκοπής, γιατί έκαναν νερά και αυτουνου οι μπαταρίες και γύρναγε ο κόσμος πίσω. Πλέον λέει εδώ και 2 χρόνια έχει ήσυχο το κεφάλι του

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια κουβέντα με τον τύπο, μου είπε πως το 99% των μπαταριών που παίζουν έξω είναι σαβούρα και του πήρε πολύ καιρό να βρει προμηθευτή της προκοπής, γιατί έκαναν νερά και αυτουνου οι μπαταρίες και γύρναγε ο κόσμος πίσω. Πλέον λέει εδώ και 2 χρόνια έχει ήσυχο το κεφάλι του

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μακάρι και εμένα το ίδιο μου είπε. Προσπαθούσαν από ένα γνωστό μαγαζί στη Θεσσαλονίκη στην Αγίου Δημητρίου να μου βγάλουν πως φταίει το κινητό μου. Άλλαξα 3,4 μπαταρίες εκεί και μου έλεγαν η πλακέτα έχει πρόβλημα, ώσπου έβαλα του ifixit και σταμάτησαν τα restart αλλά και πάλι ούτε υγεία μπαταρίας έχω και ούτε κρατάει παραπάνω από 2 ώρες το κινητό. Μακάρι να είναι καλός και να έχει καλές μπαταρίες. Θα τον εμπιστευτώ και άλλα iphone.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο μόνος που ρώτησα αν θα μου δείχνει την υγεία μπαταρίας μετά την αλλαγή και μου είπε κατηγορηματικά ναι. Στα υπόλοιπα μου έλεγαν όχι και δε γίνεται με καμία aftermarket και ήταν και πιο ακριβοί. Το γκαντεμιάζουμε τώρα αλλά ελπίζω να είναι εντάξει και σε σένα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο μόνος που ρώτησα αν θα μου δείχνει την υγεία μπαταρίας μετά την αλλαγή και μου είπε κατηγορηματικά ναι. Στα υπόλοιπα μου έλεγαν όχι και δε γίνεται με καμία aftermarket και ήταν και πιο ακριβοί. Το γκαντεμιάζουμε τώρα αλλά ελπίζω να είναι εντάξει και σε σένα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Χαχαχα τα ίδια ακριβώς τον ρώτησα και εγώ και με την ίδια σειρά :-P . Μπράβο του πάντως ήταν επαγγελματίας. Ανυπομονώ να πάει Δευτέρα να του το στειλω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...