Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει προβλήματα η 10.2.1;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχει κάποια αλλά όχι σε όλες τις συσκευές

Μην το ρισκάρεις όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

διάβασα κάποια τελευταία ποστ για τη μπαταρία και επειδή εμένα έχει ένα μικρό θεματάκι με τη μπαταρία σκέφτηκα μήπως και τη φτιάξει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

διάβασα κάποια τελευταία ποστ για τη μπαταρία και επειδή εμένα έχει ένα μικρό θεματάκι με τη μπαταρία σκέφτηκα μήπως και τη φτιάξει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δηλαδή;

Είδες μήπως κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα;

Πχ viber και τέτοια

Νομίζω είσαι καλά και καλύτερα μην ρισκάρεις να αναβαθμίσεις γιατί μετά επιστροφή δεν υπάρχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

διάβασα κάποια τελευταία ποστ για τη μπαταρία και επειδή εμένα έχει ένα μικρό θεματάκι με τη μπαταρία σκέφτηκα μήπως και τη φτιάξει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν έχει σοβαρά θέματα Γιαμά σου χαλάσει την όλη εμπειρία χρήσης. Είναι αναβάθμιση που βγήκε για να διορθώσει διαφορά bugs.

 

Αφού λες πως είχες θέματα με την μπαταρία τότε πέρασε την.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φοβία με τα updates, τι φάση;

Χαχα

 

Η 10.2.1 είναι άψογη και σε 6s και σε 7.

 

Στο 7 δεν θα το έλεγα. Είμαι με το 7αρι και ξέρω

Αλλά δεν είναι σε όλους έτσι. Πως θα τύχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο 7 δεν θα το έλεγα. Είμαι με το 7αρι και ξέρω

Αλλά δεν είναι σε όλους έτσι. Πως θα τύχει

 

Κι εγώ με 7αρι είμαι. Είχα θέματα μετά από restore από 6s.

Με set up as new δεν έχω κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 7αρι είμαι. Είχα θέματα μετά από restore από 6s.

Με set up as new δεν έχω κανένα θέμα.

 

Ένας ξάδελφος πήρε προχθές το 7 αρι μετά από το 6s που είχε..Ολη μέρα με είχε πρήξει ότι του κάνει αυτό του κάνει εκείνο κλπ κλπ.....Ετοιμος ήταν να το σκοτώσει το τηλέφωνο ......Το είχε φορτώσει με σκουπίδια μέσω back up από το άλλο που είχε .....Αφου του ανέβασα όλα τα αρχεία στο icloud για καλό και για κακό του έκανα set up as new .....Σημερα είναι μες στην τρελή χαρά..απ όσα έλεγε διορθωθηκαν όλα ..τουλαχιστον δεν παρατηρήσαμε κάτι

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο πρόβλημα είναι ότι εκεί που έχει 60% μέσα σε ένα λεπτό μπορεί να πέσει και 3% κατά την χρήση βέβαια πάντα. Σκέφτομαι λοιπόν μήπως είναι κάποιο bug που φτιάχνει με τη 10.2.1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο πρόβλημα είναι ότι εκεί που έχει 60% μέσα σε ένα λεπτό μπορεί να πέσει και 3% κατά την χρήση βέβαια πάντα. Σκέφτομαι λοιπόν μήπως είναι κάποιο bug που φτιάχνει με τη 10.2.1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δεν ξέρω..Εγω έχω το 6αρι...Μερικές φορές εκεί που η μπαταρια έδειχνε πχ 30 η 20% έπαιρνε το κατήφορο και πήγαινε στο 10% ξαφνικά ..η μια άλλη φορα εκεί που έδειχνε 13% μου έσβησε....Αυτα όλα τα χαζά εξαφανιστηκαν με την 10.2.1..

Link to comment
Share on other sites

Την έκανες με καθαρή εγκατάσταση από pc ή την έκανες από το κινητό χωρίς set us new?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγω πως να σηκωσω τα παντα icloud,και set up as new.Γιατι με 10.2.1 κανει νερα το ποσοστο της μπαταριας κατω απο το 30.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Την έκανες με καθαρή εγκατάσταση από pc ή την έκανες από το κινητό χωρίς set us new?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Καθαρή εγκατάσταση....Ούτε επαναφορές backup ούτε τίποτα.Εντάξει το μόνο ότι φάγαμε μια ώρα για να γίνει η δουλειά..Γιαυτο το θέμα είχα συζητήσει με τεχνικό της Apple.Με την επαναφορά backup ..υπαρχει κίνδυνος οποιοδήποτε σφάλμα να το επαναφέρεις.

 

Τώρα το είδα ......μέσω ITunes

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση....Ούτε επαναφορές backup ούτε τίποτα.Εντάξει το μόνο ότι φάγαμε μια ώρα για να γίνει η δουλειά..Γιαυτο το θέμα είχα συζητήσει με τεχνικό της Apple.Με την επαναφορά backup ..υπαρχει κίνδυνος οποιοδήποτε σφάλμα να το επαναφέρεις.

 

Τώρα το είδα ......μέσω ITunes

 

Δεν υπάρχει κίνδυνος απλά, είναι σίγουρο πως διατηρούνται και τα προβλήματα σε εφεδρικό αντίγραφο ασφαλείας, ακόμη και κρυπτογραφημένου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κίνδυνος απλά, είναι σίγουρο πως διατηρούνται και τα προβλήματα σε εφεδρικό αντίγραφο ασφαλείας, ακόμη και κρυπτογραφημένου.

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα !!

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κύριοι καλησπέρα σας..... να κανω μια ηλιθια ερωτηση?

εχω αγορασει το iPhone 6s τον οκτωβρη....

μεσα στην εγγύηση περιερχονται και τα παρελκόμενα? εννοω το βύσμα της φορτισης...δεν μου δουλευει ξαφνικα...

ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

κύριοι καλησπέρα σας..... να κανω μια ηλιθια ερωτηση?

εχω αγορασει το iPhone 6s τον οκτωβρη....

μεσα στην εγγύηση περιερχονται και τα παρελκόμενα? εννοω το βύσμα της φορτισης...δεν μου δουλευει ξαφνικα...

ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση :)

 

Ναι είναι στην εγγύηση και πρέπει να επικοινωνήσεις με το κατάστημα για να δεις τι πρέπει να κανείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι στην εγγύηση και πρέπει να επικοινωνήσεις με το κατάστημα για να δεις τι πρέπει να κανείς

αα πολύ ωραια, σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

αα πολύ ωραια, σε ευχαριστω πολυ
κοιτα αν εχει σπασει το βυσμα ή έχει τσαλακωθει το καλωδιο τότε δε νομίζω να σε καλυψει εγγυηση ..επισης δες αν ειναι οκ η υποδοχη στο κινητο... μηπως εχει παθει κατι και δε φταιει το καλωδιο αλλα φταίει η υποδοχη στο κινητο.δοκιμασε να το συνδεσεις με υπολογιστη να δεις αν δουλευει ...ή αν φορτιζει.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

λοιπν περασα από το μαγαζι.

το πρβλημα ηταν στον μετασχηματιστη, εξαλλου με usb σε υπολογιστη πχ, φορτιζε κανονικα. το καλωδιο λειτουργουσε κανονικα δηλαδή.

μου ειπε ότι αν εφταιγε ο ανταπτορας, τον αλλαζουμε εδώ (όπως και εγινε, μου εδωσε καινουριο)

αν εφταιγε το πρωτο κομματι, εμπλεκα με apple.

 

ευτυχως μου εδωσαν άλλο αμεσως και ξεμπερδεψα

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....μετα απο πολυ καιρο στην 10.2.1 ξαφνικα αρχισε να κανει παλι κουλα με το σηματακι στον τηλεφωνητη... δεν αλλαξα καμμια ρυθμιση εσεις το εχετε το θεματακι; με ρομ;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....μετα απο πολυ καιρο στην 10.2.1 ξαφνικα αρχισε να κανει παλι κουλα με το σηματακι στον τηλεφωνητη... δεν αλλαξα καμμια ρυθμιση εσεις το εχετε το θεματακι; με ρομ;

 

Κι εμένα δεν σταμάτησε να τα κάνει καθόλου. Που και που εμφανίζεται χωρίς λόγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενα update για το προβλημα με την μπαταρια.

Τελικα επανηλθε το προβλημα παρολο που ειχε βελτιωθει αισθητα με την τελευταια αναβαθμιση. Ξαφνικα αρχισε να ξανακανει τα ιδια...Την τυχη μου, δεν ξερω τι να πω και τι να κανω πια...

Link to comment
Share on other sites

Ενα update για το προβλημα με την μπαταρια.

Τελικα επανηλθε το προβλημα παρολο που ειχε βελτιωθει αισθητα με την τελευταια αναβαθμιση. Ξαφνικα αρχισε να ξανακανει τα ιδια...Την τυχη μου, δεν ξερω τι να πω και τι να κανω πια...

 

Και μενα,αρχισε να την τρωει με μανια το iOS,απο τοτε που εκανα cloud backup.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...