Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι καινούργιος στα iPhones και μπερδεύομαι λίγο στην εφαρμογή μουσική . Έκανα έναν φάκελο στον υπολογιστή μου με τραγούδια και τον συγχρονισα μέσω iTunes . Το θέμα μου είναι πως στο iPhone τα τραγούδια εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά και δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω την σειρά παρά μόνο αν κάνω λίστα αναπαραγωγής και πετάξω τα τραγούδια εκεί μέσα . Έτσι δουλεύει η εφαρμογή ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά ; Με μπερδεύει επίσης η επιλογή "ληφθεισα μουσική". Δηλαδή η άλλη που εμφανίζεται στη βιβλιοθήκη δεν βρίσκεται στο τηλέφωνο ; Αυτά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την πολυλογία . Πάντως ως τώρα ,χρόνια χρήστης top android συσκευών , μπορώ να πω πως μου αρέσει το iOS !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος στα iPhones και μπερδεύομαι λίγο στην εφαρμογή μουσική . Έκανα έναν φάκελο στον υπολογιστή μου με τραγούδια και τον συγχρονισα μέσω iTunes . Το θέμα μου είναι πως στο iPhone τα τραγούδια εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά και δεν μπορώ με τίποτα να την αλλάξω παρά μόνο αν κάνω λίστα αναπαραγωγής και πετάξω τα τραγούδια εκεί μέσα . Έτσι δουλεύει η εφαρμογή ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά . Με μπερδεύει επίσης η επιλογή "ληφθεισα μουσική". Δηλαδή η άλλη που εμφανίζεται στη βιβλιοθήκη δεν βρίσκεται στο τηλέφωνο ; Αυτά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την πολυλογία . Πάντως ως τώρα ,χρόνια χρήστης top android συσκευών , μπορώ να πω πως μου αρέσει το iOS !!

 

Πιο σωστά πρέπει να κανεις λίστα και εκεί μέσα να βάζεις ότι τραγούδια θέλεις

Να τα αριθμός η να τα βάζεις ονομαστικά

Μετά πηγαίνεις και λες στο iTunes θέλω να μου συγχρονισεις την λίστα Χ και Ψ

Αυτή είναι η σωστή διαδικασία.

 

Εμείς χρόνια χρήστες iPhone. Δεν μας αρέσει καθόλου. Χάλια είναι. Εγώ έχω αλλάξει 50-60 iPhone 10 χρόνια τώρα

Ο μόνος πρέπει να είσαι εδώ μέσα που του αρέσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιο σωστά πρέπει να κανεις λίστα και εκεί μέσα να βάζεις ότι τραγούδια θέλεις

Να τα αριθμός η να τα βάζεις ονομαστικά

Μετά πηγαίνεις και λες στο iTunes θέλω να μου συγχρονισεις την λίστα Χ και Ψ

Αυτή είναι η σωστή διαδικασία.

 

Εμείς χρόνια χρήστες iPhone. Δεν μας αρέσει καθόλου. Χάλια είναι. Εγώ έχω αλλάξει 50-60 iPhone 10 χρόνια τώρα

Ο μόνος πρέπει να είσαι εδώ μέσα που του αρέσει

Ναι δεν εννοούσα το iTunes. Αυτό όντως είναι ταλαιπωρία . Εννοούσα γενικότερα την χρήση του τηλεφώνου . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρήστης iPod πριν έρθουν Ελλάδα και iPhone από το 2008 (το πρώτο φερμένο από Αγγλία), το iTunes(για μουσική) είναι ένας από τους λόγους που με κρατάει στο iOS.

Παράξενος, ξέρω... :worry:

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εννοούσα το iTunes. Αυτό όντως είναι ταλαιπωρία . Εννοούσα γενικότερα την χρήση του τηλεφώνου . Ευχαριστώ

 

Λάθος κανεις. Το iTunes είναι σωτηρία αρκεί να το βρεις πως δουλεύει

Εγώ παίρνω πχ νέο iPhone και με 2-3 κλικ στο iTunes περνάω 1000 τραγούδια, 1000 φωτογραφίες και βίντεο. Πολύ εύκολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση..... ενεργοποιηησα την εξοικονομηση της μπαταριας....και το δουλεψα περιπου μιση μερα σημερα ετσι...

 

τι ακριβώς κανει? :lol:

βαιμπερ, ερχοντουσαν κανονικα... γουοτςαπ, το ιδιο, ειδοποιήσεις από εφαρμογες το ιδιο.... μονο η οθονη εκλεινε πολύ γρηγορα..

δεν ειδα μεγαλη διαφορα στην καταναλωση

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση..... ενεργοποιηησα την εξοικονομηση της μπαταριας....και το δουλεψα περιπου μιση μερα σημερα ετσι...

 

τι ακριβώς κανει? :lol:

βαιμπερ, ερχοντουσαν κανονικα... γουοτςαπ, το ιδιο, ειδοποιήσεις από εφαρμογες το ιδιο.... μονο η οθονη εκλεινε πολύ γρηγορα..

δεν ειδα μεγαλη διαφορα στην καταναλωση

 

Εφαρμογές τρίτων δεν τις επηρεάζει.

Την μετακληση των μαμά email κλείνει, η ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο, οι αυτόματες λήψεις, και μερικά οπτικά εφέ

Στην ουσία τίποτα για μένα γιατί αυτά τα έχω κλειστά έτσι κι αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές τρίτων δεν τις επηρεάζει.

Την μετακληση των μαμά email κλείνει, η ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο, οι αυτόματες λήψεις, και μερικά οπτικά εφέ

Στην ουσία τίποτα για μένα γιατί αυτά τα έχω κλειστά έτσι κι αλλιώς

 

ναι αυτό εννοω και εγω.... αυτά ετσι και αλλιως απενεργοποιημένα τα εχω... τωρα να μου κλεισει και οπτικαεφε, οκ, σιγα

αρα δεν υπαρχει πρόβλημα να το δουλευω ολη μερα ετσι? με ενεργοποιημενη την εξοικονομηση εννοω

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό εννοω και εγω.... αυτά ετσι και αλλιως απενεργοποιημένα τα εχω... τωρα να μου κλεισει και οπτικαεφε, οκ, σιγα

αρα δεν υπαρχει πρόβλημα να το δουλευω ολη μερα ετσι? με ενεργοποιημενη την εξοικονομηση εννοω

 

Δεν κερδίζεις κάτι όποτε γιατί;

Όπως νομίζεις πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κερδίζεις κάτι όποτε γιατί;

Όπως νομίζεις πάντως

 

γιατι νομιζω ότι καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια, εστω και αν δεν είναι πολύ μεγαλη η διαφορα

Link to comment
Share on other sites

γιατι νομιζω ότι καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια, εστω και αν δεν είναι πολύ μεγαλη η διαφορα

 

Εντάξει εσυ όπως θέλεις

Αλλάζει χρωμα η μπάρα επάνω όμως και μου την δίνει εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλή χρονιά.

Έχω από το καλοκαίρι τη συσκευή.

Από το 2011 ημουν με android συσκευές. Είπα να δώσω τα διπλάσια απ ότι έδινα και να μείνω με τη συσκευή για 2-3 χρόνια για απόσβεση χρημάτων.

Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος (εκτός από τη διαδικασία προσθήκης της μουσικής με itunes...).

Προχθές με απογοήτευσε λίγο.

Ημουν εκδρομή και είχα ανοιχτά δεδομένα, τοποθεσία, έβγαζα φωτογραφιες/βίντεο, είχα κλήσεις και ορισμένες φορές σέρφαρα που και που.

Το μεσημέρι είχα 50% μπαταρία και μου κλείνει στο εντελώς άκυρο.

Πάω να το ανοίξω και έλεγε ότι δεν έχω μπαταρία (έδειχνε το βύσμα στην οθόνη).

Ευτυχώς είχα μαζί μου το power bank.

Γενικά είμαι πολύ προσεκτικός στις διεργασίες που εκτελούνται στο υπόβαθρο. Πάει το μυαλό μου στην τελευταία έκδοση.

Έχω βάλει και το imei να δω μήπως βρίσκομαι σε προβληματική παρτίδα, όλα καλά, ευτυχώς.

Έχω περάσει καθαρή την 10.2 και μετά κλασσικά το αντίγραφο για να μη το ξαναστήνω.

 

Τι μπορεί να έγινε και να μου έσβησε;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλή χρονιά.

Έχω από το καλοκαίρι τη συσκευή.

Από το 2011 ημουν με android συσκευές. Είπα να δώσω τα διπλάσια απ ότι έδινα και να μείνω με τη συσκευή για 2-3 χρόνια για απόσβεση χρημάτων.

Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος (εκτός από τη διαδικασία προσθήκης της μουσικής με itunes...).

Προχθές με απογοήτευσε λίγο.

Ημουν εκδρομή και είχα ανοιχτά δεδομένα, τοποθεσία, έβγαζα φωτογραφιες/βίντεο, είχα κλήσεις και ορισμένες φορές σέρφαρα που και που.

Το μεσημέρι είχα 50% μπαταρία και μου κλείνει στο εντελώς άκυρο.

Πάω να το ανοίξω και έλεγε ότι δεν έχω μπαταρία (έδειχνε το βύσμα στην οθόνη).

Ευτυχώς είχα μαζί μου το power bank.

Γενικά είμαι πολύ προσεκτικός στις διεργασίες που εκτελούνται στο υπόβαθρο. Πάει το μυαλό μου στην τελευταία έκδοση.

Έχω βάλει και το imei να δω μήπως βρίσκομαι σε προβληματική παρτίδα, όλα καλά, ευτυχώς.

Έχω περάσει καθαρή την 10.2 και μετά κλασσικά το αντίγραφο για να μη το ξαναστήνω.

 

Τι μπορεί να έγινε και να μου έσβησε;

 

Δυστυχώς φίλε πολλά τέτοια φαινόμενα μετά τις τελευταίες ενημερώσεις

Αν και όλοι υποψιάζονται τις ενημερώσεις στο τέλος όμως αποδεικνύεται ότι η μπαταρία είναι αυτή που έφταιγε

Μπορεί να μην ανήκεις σε ελαττωματική παρτίδα αλλά να έχει χαλάσει η μπαταρία σου

Καλύτερα πήγαινε το να το κάνουν ένα τεστ και ανάλογα κρίνεις

 

Είναι σπαστικό αυτό το πρόβλημα και ακόμα δεν ξέρουμε γιατί και πως δημιουργείται και πως ταιριάζει η αναβάθμιση με την δυσλειτουργία της μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες καλή χρονιά.

Έχω από το καλοκαίρι τη συσκευή.

Από το 2011 ημουν με android συσκευές. Είπα να δώσω τα διπλάσια απ ότι έδινα και να μείνω με τη συσκευή για 2-3 χρόνια για απόσβεση χρημάτων.

Μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος (εκτός από τη διαδικασία προσθήκης της μουσικής με itunes...).

Προχθές με απογοήτευσε λίγο.

Ημουν εκδρομή και είχα ανοιχτά δεδομένα, τοποθεσία, έβγαζα φωτογραφιες/βίντεο, είχα κλήσεις και ορισμένες φορές σέρφαρα που και που.

Το μεσημέρι είχα 50% μπαταρία και μου κλείνει στο εντελώς άκυρο.

Πάω να το ανοίξω και έλεγε ότι δεν έχω μπαταρία (έδειχνε το βύσμα στην οθόνη).

Ευτυχώς είχα μαζί μου το power bank.

Γενικά είμαι πολύ προσεκτικός στις διεργασίες που εκτελούνται στο υπόβαθρο. Πάει το μυαλό μου στην τελευταία έκδοση.

Έχω βάλει και το imei να δω μήπως βρίσκομαι σε προβληματική παρτίδα, όλα καλά, ευτυχώς.

Έχω περάσει καθαρή την 10.2 και μετά κλασσικά το αντίγραφο για να μη το ξαναστήνω.

 

Τι μπορεί να έγινε και να μου έσβησε;

 

Μπορεί από τον έλεγχο που έκανες με το s/n (υποθέτω εδώ) η συσκευή σου να μην ανήκει στις προβληματικές παρτίδες, ωστόσο από τα λεγόμενά σου φαίνεται ότι ίσως έχεις το ίδιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Καλύτερα πήγαινε το να το κάνουν ένα τεστ και ανάλογα κρίνεις

 

 

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος διότι δε γνωρίζω;

Να το στείλω στο service της Apple εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος διότι δε γνωρίζω;

Να το στείλω στο service της Apple εννοείς;

 

 

Στην Θεσσαλονίκη πχ στο isquare έχει τεχνικό τμήμα που περνάει τεστ το κινητό και σου λέει αν όντως έχει πρόβλημα

Τώρα εσυ σε ποια πόλη είσαι και ποιο κατάστημα αναλαμβάνει επίσημα αυτη την διαδικασία δεν γνωρίζω

Apple επίσημα δεν έχουμε Ελλάδα. Μόνο μέσο τρίτων που εξουσιοδοτεί η apple

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να έχετε τα δεδομένα σε 3G μπας και γλιτώσετε κανα σβήσιμο μπαταρίας...απαράδεκτο πρόβλημα για μένα, καλύτερα και αλήθεια λέω να κάνανε και αυτά κανα μπουμ να τα παίρνανε όλα πίσω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να έχετε τα δεδομένα σε 3G μπας και γλιτώσετε κανα σβήσιμο μπαταρίας...απαράδεκτο πρόβλημα για μένα, καλύτερα και αλήθεια λέω να κάνανε και αυτά κανα μπουμ να τα παίρνανε όλα πίσω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τι ρόλο παίζουν τα δεδομένα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα το πρόβλημα, δε μου έκλεινε σε wifi, σε 3G σπάνια, σε 4G όμως δεν έμενε ρουθούνι στο 40%

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενος κάτοχος για ένα μήνα πλέον. Υπάρχουν πραγματάκια που μου λείπουν από το android αλλά μιας και έχω και το iPad και το MacBook, ο συνδυασμός είναι άψογος.

 

Η μπαταρία είναι χειρότερη από το προηγούμενο που είχα ήδη 1.5 χρόνο ωστόσο καλά κρατάει. Προχθές μου έκανε ένα περίεργο και έφυγε για πλάκα στο 0% σε μισή μέρα χωρίς ιδιαίτερη χρηση.

 

Απλά από τότε έχει φάει σκαλωμα και όταν πάω στο μενού της μπαταρίας για να δω τη χρήση δε μου δείχνει τίποτα και λέει πως θα εμφανιστεί μετά από λίγη ώρα χρήσης.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα το πρόβλημα, δε μου έκλεινε σε wifi, σε 3G σπάνια, σε 4G όμως δεν έμενε ρουθούνι στο 40%

 

 

Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα αυτό που λες.

Όπως είπα πιο πάνω, εμένα το έκανε μία φορά. Το έφερα στα όρια του (για εμένα).

Από το πρωί μέχρι το μεσημέρι το έλιωσα.

Συνήθως ανοίγω και κλείνω τα δεδομένα. Εκείνη τη μέρα άφησα το 4G και είδα το αποτέλεσμα!

Αν είναι όμως να κάνουμε αλχημείες τύπου 3G, πάμε σε Android καταστάσεις κάτι που προσωπικά με προβληματίζει.

580€ έδωσα γι αυτό το μαραφέτι ρε Apple και θέλω να είναι αψεγάδιαστο.

Θα το αφήσω να δω πως θα πάει. Δε θέλω να βγάλω βιαστικά συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν μπαταρίες που έχουν θέμα. Μην ισοπεδώνουμε την συσκευή.

Είναι σφαίρα το τηλέφωνο και είναι κρίμα να το μηδενίζουμε.

Οποίος έχει πρόβλημα με την μπαταρία ας πάει μια βόλτα στο service

Επίσης εδώ μέσα οι περισσότεροι μπαίνουν ψάχνουν και γράφονται επειδή συνήθως έχουν κάποιο πρόβλημα.

Πόσες χιλιάδες όμως στην Ελλάδα δεν έχουν θέμα και είναι μια χαρά;

Τυχαίνουν και ελαττωματικές παρτίδες όπως και να γίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν μπαταρίες που έχουν θέμα. Μην ισοπεδώνουμε την συσκευή.

Είναι σφαίρα το τηλέφωνο και είναι κρίμα να το μηδενίζουμε.

Οποίος έχει πρόβλημα με την μπαταρία ας πάει μια βόλτα στο service

Επίσης εδώ μέσα οι περισσότεροι μπαίνουν ψάχνουν και γράφονται επειδή συνήθως έχουν κάποιο πρόβλημα.

Πόσες χιλιάδες όμως στην Ελλάδα δεν έχουν θέμα και είναι μια χαρά;

Τυχαίνουν και ελαττωματικές παρτίδες όπως και να γίνει

εγω δε ξερω πολλα απο αππλε αλλα μη τρελεθουμε σε οποιον αππλακια ελεγα για μπαταρια ολοι μου ελεγαν οτι στα περισσοτερα μοντελα που ειχαν το φορτιστη τον ειχαν αγκαλιτσα....:lol: μη το παιζουμε κινεζακια...απλα υπαρχουν παρτιδες οπως παντου φυσικα που εχουν θεμα

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

εγω δε ξερω πολλα απο αππλε αλλα μη τρελεθουμε σε οποιον αππλακια ελεγα για μπαταρια ολοι μου ελεγαν οτι στα περισσοτερα μοντελα που ειχαν το φορτιστη τον ειχαν αγκαλιτσα....:lol: μη το παιζουμε κινεζακια...απλα υπαρχουν παρτιδες οπως παντου φυσικα που εχουν θεμα

 

Μάλλον κάνεις λάθος

Πέρα από LG g2 και κάποια Sony ποια τηλέφωνα έβγαζαν την μέρα με ίδια χρήση;

Το iPhone μετά το 6 έχει ανέβει πάλι δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κάποιος

Με τον φορτιστή είναι όλοι οι smartphone χρήστες μην γελιόμαστε

Από την στιγμή που όλα τα τηλέφωνα βγάζουν αυτονομία περίπου 5-6 ώρες οθόνη ή χρήση τότε υπάρχουν έξω χρήστες που σίγουρα φορτίζουν 2 φορές την ημέρα

 

Δεν είναι το τέλειο τηλέφωνο αλλά αυτά που συμβαίνουν σε εσένα συμβαίνουν μόνο σε εσένα

Και θέλουμε να σε βοηθήσουμε δεν σου εμέ κάποια πράγματα ούτε ειρωνικά ούτε τίποτα άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνεις λάθος

Πέρα από LG g2 και κάποια Sony ποια τηλέφωνα έβγαζαν την μέρα με ίδια χρήση;

Το iPhone μετά το 6 έχει ανέβει πάλι δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κάποιος

Με τον φορτιστή είναι όλοι οι smartphone χρήστες μην γελιόμαστε

Από την στιγμή που όλα τα τηλέφωνα βγάζουν αυτονομία περίπου 5-6 ώρες οθόνη ή χρήση τότε υπάρχουν έξω χρήστες που σίγουρα φορτίζουν 2 φορές την ημέρα

 

Δεν είναι το τέλειο τηλέφωνο αλλά αυτά που συμβαίνουν σε εσένα συμβαίνουν μόνο σε εσένα

Και θέλουμε να σε βοηθήσουμε δεν σου εμέ κάποια πράγματα ούτε ειρωνικά ούτε τίποτα άλλο

Mate 9 και άγιος ο θεός :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...