Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.μενει να παρω το κιν στα χερια μου και να το δοκιμασω....παντως στο σαμυ τα 16gb μου εφταναν να δουμε στο iphone..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.μενει να παρω το κιν στα χερια μου και να το δοκιμασω....παντως στο σαμυ τα 16gb μου εφταναν να δουμε στο iphone..

 

Θα σου φτάσουν και εδώ τότε

Για απλή χρήση είναι καλά και τα 16gb

Τα βίντεο ρίχνουν πολύ τον ελεύθερο χώρο της συσκευής και κάποια μεγάλα σε μέγεθος παιχνίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κολληματα με βιντεο..μονο app και φωτο.αρκετες φωτο απο ταξιδια...:cool:

 

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα

Μην σε πάρουμε στον λαιμό μας αλλά πιστεύω θα σε καλύψει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είμαι εγώ στο 6s plus 16gb,ανετα χώρας 900 φωτογραφίες και εφαρμογές και 280 τραγούδια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες του ειναι υψηλής ανάλυσης, αλλα αυτο αντιμετωπίζεται. Είτε μειώνεις την ανάλυση, είτε οταν φουλάρει η μνήμη τα περνας στο pc ή iCloud!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο αντροιντ σε Iphone 6s 16γβ. ερωτησεις: 1.πως βαζουμε γενεθλια και ονομαστικες εορτες; 2. πως σβηνουμε ομαδικα επαφες; 3. μπορω να φτιαξω ομαδες επαφων(σαν φακελος ας πουμε); θηκη βιβλιο οικονομικη(απο Ελλάδα) αλλα οχι να σπαει στην πρωτη προσπαθεια να βγαλεις το κινητο...(ασχημη εμπειρια απο πλαισιο...μια φορα πηγα να το βγαλω και εσπασε....η πλάτη!);;;;;ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο αντροιντ σε Iphone 6s 16γβ. ερωτησεις: 1.πως βαζουμε γενεθλια και ονομαστικες εορτες; 2. πως σβηνουμε ομαδικα επαφες; 3. μπορω να φτιαξω ομαδες επαφων(σαν φακελος ας πουμε); θηκη βιβλιο οικονομικη(απο Ελλάδα) αλλα οχι να σπαει στην πρωτη προσπαθεια να βγαλεις το κινητο...(ασχημη εμπειρια απο πλαισιο...μια φορα πηγα να το βγαλω και εσπασε....η πλάτη!);;;;;ευχαριστω

1) πας στο ημερολόγιο και προσθέτεις γεγονότα. Αν θες μπορείς να βάλεις γενέθλια και μέσα στην επαφή.

2) Δεν σβήνεις ομαδικά επαφές, μια μια.

3) Από την εφαρμογή επαφές δεν φτιάχνεις αλλά αν δεν κάνω λάθος στο appstore υπάρχουν εφαρμογές που μπορείς να το κάνεις.

4) Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποια αλλά για ρίξε μια ματιά στο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222312

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο αντροιντ σε Iphone 6s 16γβ. ερωτησεις: 1.πως βαζουμε γενεθλια και ονομαστικες εορτες; 2. πως σβηνουμε ομαδικα επαφες; 3. μπορω να φτιαξω ομαδες επαφων(σαν φακελος ας πουμε); θηκη βιβλιο οικονομικη(απο Ελλάδα) αλλα οχι να σπαει στην πρωτη προσπαθεια να βγαλεις το κινητο...(ασχημη εμπειρια απο πλαισιο...μια φορα πηγα να το βγαλω και εσπασε....η πλάτη!);;;;;ευχαριστω

 

1. Μπορεις να συγχρονισεις τα ημερολογια σου απο το Pc, αν τα εχεις στο gmail μπορεις να το κανεις import στα ημερολογια του iphone Και θα τα δειχνει κανονικα.

2.ομαδικες επαφες δεν γινεται , πρεπει να κανεις πληρης διαγραφη.

3.Οπως ειπε και ο stendor μονο με app.

4. http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=iphone+6s+case&from=autocomplete Θα βρεις αρκετες επιλογες. Αν ηταν απο ebay θα σου προτεινα διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

Για το "3" γινεται και απο την stock εφαρμογη να χωρισεις τις επαφες σου σε ομαδες. Στο field που λεει "εταιρεία" μπορεις να ορισεις δικες σου ομάδες πχ εγω εχω Οικογένεια , Φίλοι και Μεταπτυχιακό. Με το που παω να γραψω στο search "Οικ" μου κανει grep ολες τις επαφες της οικογενειας μου κλπ. Με εχει βολεψει πολυ! Ελπιζω να βοηθησα.
Link to comment
Share on other sites

Για το "3" γινεται και απο την stock εφαρμογη να χωρισεις τις επαφες σου σε ομαδες. Στο field που λεει "εταιρεία" μπορεις να ορισεις δικες σου ομάδες πχ εγω εχω Οικογένεια , Φίλοι και Μεταπτυχιακό. Με το που παω να γραψω στο search "Οικ" μου κανει grep ολες τις επαφες της οικογενειας μου κλπ. Με εχει βολεψει πολυ! Ελπιζω να βοηθησα.

Δεν το θυμόμουν, νόμιζα πως δεν γίνεται. Οπότε λάθος είπαμε πριν.

 

Ευχαριστούμε για την πληροφορία :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, ειναι και αυτο μια επιλογη - ετσι το χρησιμοποιω εγω!! απλα απ οτι καταλαβα θα θελει να βλεπει φακελο πχ οικογενεια χωρις να παταει στην αναζητηση!
Link to comment
Share on other sites

2) Δεν σβήνεις ομαδικά επαφές, μια μια.

3) Από την εφαρμογή επαφές δεν φτιάχνεις αλλά αν δεν κάνω λάθος στο appstore υπάρχουν εφαρμογές που μπορείς να το κάνεις.

 

Για τα 2 & 3 να προσθεσω οτι ομαδικα επαφες σβηνεις απο την εφαρμογη "Επαφες" του Mac οπως επισης μπορεις να φτιαξεις και ομαδες απο την ιδια εφαρμογη!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Για τα 2 & 3 να προσθεσω οτι ομαδικα επαφες σβηνεις απο την εφαρμογη "Επαφες" του Mac οπως επισης μπορεις να φτιαξεις και ομαδες απο την ιδια εφαρμογη!

Το ξέρω απλά δεν ξέρω αν το παιδί έχει και mac, για αυτό δεν το ανέφερα.

Αν έχει θα του φανεί χρήσιμη η πληροφορία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μακ δεν εχω μονο κινητο...αλλα αυτο με την εταιρια πολυ καλο δουλεευι αψογα....επομενες ερωτησεις...αχαχαχαχαχ 1. φωτο πως βαζουμε σε επαφη; 2. με κλειστα τα δεδομενα γιατι μου βγαζει μηνυμα για imessage οτι μπορει να εχω χρεωσεις απο φορεα....δε το καταλαβαινω... imessage & facetime ειναι απενεργοποιησμενα...τιαλλο να κανω για να ειναι σιγουρο οτι ΣΕ καμμια περίπτωση ΔΕΝ θα παιζει δεδομενα; Ελαβα σημερα απο wind οτι η χτεσινη μου χρεωση για δεδομενα ηταν 1 €... με τις ρυθμισεις που αναφερω παραπανω... 3. με συνδεδεμενο ακουστικο Bluetooth νομιζω οτι κουδουνιζει μονο μεσα στο ακουστικο και οχι η συσκευη....οταν ειναι σβηστη η οθονη...και το ακουστικο φαινεται να αποσυνδεεται και να συνδεεται παλι... παντως βρε παιδια να σας πω την αληθεια νομιζω οτι το ανδτροιντ...ειναι πιο ευκολο στη χρηση!2 Μερες τωρα παιδευομαι...και προκοπη δεν βλέπω...δυσκολο ..σαν φωτο μου φαινεται!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μακ δεν εχω μονο κινητο...αλλα αυτο με την εταιρια πολυ καλο δουλεευι αψογα....επομενες ερωτησεις...αχαχαχαχαχ 1. φωτο πως βαζουμε σε επαφη; 2. με κλειστα τα δεδομενα γιατι μου βγαζει μηνυμα για imessage οτι μπορει να εχω χρεωσεις απο φορεα....δε το καταλαβαινω... imessage & facetime ειναι απενεργοποιησμενα...τιαλλο να κανω για να ειναι σιγουρο οτι ΣΕ καμμια περίπτωση ΔΕΝ θα παιζει δεδομενα; Ελαβα σημερα απο wind οτι η χτεσινη μου χρεωση για δεδομενα ηταν 1 €... με τις ρυθμισεις που αναφερω παραπανω... 3. με συνδεδεμενο ακουστικο Bluetooth νομιζω οτι κουδουνιζει μονο μεσα στο ακουστικο και οχι η συσκευη....οταν ειναι σβηστη η οθονη...και το ακουστικο φαινεται να αποσυνδεεται και να συνδεεται παλι... παντως βρε παιδια να σας πω την αληθεια νομιζω οτι το ανδτροιντ...ειναι πιο ευκολο στη χρηση!2 Μερες τωρα παιδευομαι...και προκοπη δεν βλέπω...δυσκολο ..σαν φωτο μου φαινεται!

Ή θα πας στην επαφή που θες θα πατήσεις edit και θα προσθέσεις φωτογραφία στην αντίστοιχη θέση ή θα πας στις φωτογραφίες που έχεις στο κινητό σου και θα πατήσεις το σύμβολο με το τετράγωνο και το βελάκι και θα επιλέξεις να την προσθέσεις στην επαφή.

 

Αυτό στο βγάζει για να σε ενημερώσει. Το κάνει κάθε φορά που ενεργοποιούνται τα imessage και facetime. Αφού τα έχεις κλειστά όλα τότε δεν σε χρεώνει κάτι.

 

Ναι όταν έχεις bt ή ακουστικά όλοι οι ήχοι περνάνε από εκεί. Ο μόνος ήχος που ακούγεται και από bt και από κινητό είναι ο ήχος κλήσης.

 

Αυτό με τις αποσυνδέσεις μπορεί να είναι και του ακουστικού. Δεν είναι απαραίτητο να φταίει το κινητό.

 

Σου φαίνεται δύσκολο γιατί είχες android. Και σε εμένα να μου δώσεις ένα android θα παιδεύομαι ακόμα πιο πολύ που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου. Σε κάθε αλλαγή πάντα θα υπάρχει αυτή η δυσκολία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ή θα πας στην επαφή που θες θα πατήσεις edit και θα προσθέσεις φωτογραφία στην αντίστοιχη θέση ή θα πας στις φωτογραφίες που έχεις στο κινητό σου και θα πατήσεις το σύμβολο με το τετράγωνο και το βελάκι και θα επιλέξεις να την προσθέσεις στην επαφή.Αυτό στο βγάζει για να σε ενημερώσει. Το κάνει κάθε φορά που ενεργοποιούνται τα imessage και facetime. Αφού τα έχεις κλειστά όλα τότε δεν σε χρεώνει κάτι.Ναι όταν έχεις bt ή ακουστικά όλοι οι ήχοι περνάνε από εκεί. Ο μόνος ήχος που ακούγεται και από bt και από κινητό είναι ο ήχος κλήσης.Αυτό με τις αποσυνδέσεις μπορεί να είναι και του ακουστικού. Δεν είναι απαραίτητο να φταίει το κινητό.

Σου φαίνεται δύσκολο γιατί είχες android. Και σε εμένα να μου δώσεις ένα android θα παιδεύομαι ακόμα πιο πολύ που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου. Σε κάθε αλλαγή πάντα θα υπάρχει αυτή η δυσκολία.

Ευχαριστω φιλε μου, αλλα το περιεργο ειναι οτισημερα ελαβα σμσ οτι χτες χρεωθηκα 1 ευρω δεδομενα....δε καταλαβαινω απο που και πως! υπαρχει περιπτωση να ηταν ενεργοποιημενο το air drop... λες να ηταν απο εκει η χρεωση; ισως κατα λαθος πατηθηκε στην οθονη μετα shortcuts (συρσιμο απο κατω προςταπανω ). αλλιως δε ξερωτι αλλο να κανω..για τα ακουστικα δε παιζει να εχουν θεμα...απλα γιατι το Bluetooth to παιζει με το ανδροιντ κανονικοτατα! και μαλιστα συγχρονος σε 2 συσκευες....μονο στο ιφονε εχει θεμα!....και με χαλαει απιστευτα!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου, αλλα το περιεργο ειναι οτισημερα ελαβα σμσ οτι χτες χρεωθηκα 1 ευρω δεδομενα....δε καταλαβαινω απο που και πως! υπαρχει περιπτωση να ηταν ενεργοποιημενο το air drop... λες να ηταν απο εκει η χρεωση; ισως κατα λαθος πατηθηκε στην οθονη μετα shortcuts (συρσιμο απο κατω προςταπανω ). αλλιως δε ξερωτι αλλο να κανω..για τα ακουστικα δε παιζει να εχουν θεμα...απλα γιατι το Bluetooth to παιζει με το ανδροιντ κανονικοτατα! και μαλιστα συγχρονος σε 2 συσκευες....μονο στο ιφονε εχει θεμα!....και με χαλαει απιστευτα!

 

To airdrop δε χρεωνει data οποτε αποκλειεται! Επισης κανε ενα reset τα ακουστικα, σβησε τα απο τις συσκευες του iPhone και μετα ξανασυνδεσε τα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω το κινητο σε προφιλ airplane ή οταν κλεινω και ανοιγω την συσκευη μου λεει οτι θα εχω χρεωσεις στο imessage , τι γινετε? καθε φορα που θα κλεινω το κινητο η θα το βαζω airplane θα χρεωνομαι? wind εχω τι αλλο μπορω να κανω για να ΜΗΝ χρεωνομαι; στο μυνημα που μου βγάζει έχει2 επιλογες ακυρωση και ΟΚ....αν πατήσω ΟΚ με χρεωνει; αλλιώς οχι? αν ξερει κανεις αυτη τη λεπτομερεια...θα μας σωσει....ισως η χρέωση να μην ειναι δεδομενα αλλα χρεωση μυνηματος....καρτοκινητο εχω!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Τα imessage - facetime λειτουργουν σαν τον viber/whatsapp κλπ. Οποτε 1€ χρεωση θα ηταν μαλλον γιατι συνδεθηκες στα δεδομενα σου γενικα. Δεν σε χρεωνει ΑΝ δεν χρησιμοποιησεις Ή στειλεις καποιο μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζω το κινητο σε προφιλ airplane ή οταν κλεινω και ανοιγω την συσκευη μου λεει οτι θα εχω χρεωσεις στο imessage , τι γινετε? καθε φορα που θα κλεινω το κινητο η θα το βαζω airplane θα χρεωνομαι? wind εχω τι αλλο μπορω να κανω για να ΜΗΝ χρεωνομαι; στο μυνημα που μου βγάζει έχει2 επιλογες ακυρωση και ΟΚ....αν πατήσω ΟΚ με χρεωνει; αλλιώς οχι? αν ξερει κανεις αυτη τη λεπτομερεια...θα μας σωσει....ισως η χρέωση να μην ειναι δεδομενα αλλα χρεωση μυνηματος....καρτοκινητο εχω!

 

Είναι κάποια δυσλειτουργία

Προσπαθεί κάθε φορά να κάνει ενεργοποίηση του iMessage

Πήγαινε ρυθμίσεις μηνύματα και κλείσε το iMessage

Κάνε επανεκκίνηση την συσκευή και μετά πήγαινε πάλι να το ξανά ενεργοποιήσεις. Θα σε ρωτήσει πάλι αυτό που ανέφερες.

Μετά αν στο ξανά κάνει δεν ξέρω ίσως φταίει κάτι από την wind

 

Αν βγάλεις την sim και την ξανά βάλεις πάντα το πετάει εκτός το iMessage αλλά με λειτουργία πτήσης και λοιπά δεν έπρεπε να σε πετάει

Όντως έχει και μια χρέωση αυτό το μήνυμα και είναι και σπαστικό κάθε φορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα imessage - facetime λειτουργουν σαν τον viber/whatsapp κλπ. Οποτε 1€ χρεωση θα ηταν μαλλον γιατι συνδεθηκες στα δεδομενα σου γενικα. Δεν σε χρεωνει ΑΝ δεν χρησιμοποιησεις Ή στειλεις καποιο μηνυμα.

ναι το φανταζομαι αλλα γιατι με ρωταει συνεχεια οποτε κλεινω και ανοιγω το κινητο αφου τα έχω κλειστα????????? επίσης τι πρεπει να απανταω ΟΚ ή ακύρωση? παιζει ρόλο; μήπως το ΟΚ τα ενεργοποιει;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ναι το φανταζομαι αλλα γιατι με ρωταει συνεχεια οποτε κλεινω και ανοιγω το κινητο αφου τα έχω κλειστα????????? επίσης τι πρεπει να απανταω ΟΚ ή ακύρωση? παιζει ρόλο; μήπως το ΟΚ τα ενεργοποιει;

 

Αν δεν θέλεις να το χρησιμοποιείς απενεργοποίησε το απλα από ρυθμίσεις μηνύματα και δεν θα σε ξανά ρωτάει.

Αλλά να ξέρεις ότι είναι αρκετά χρήσιμο και βολικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να το χρησιμοποιείς απενεργοποίησε το απλα από ρυθμίσεις μηνύματα και δεν θα σε ξανά ρωτάει.

Αλλά να ξέρεις ότι είναι αρκετά χρήσιμο και βολικό

εννοεις εκει που λέει ΜΜΣ? εκει εννοεις?

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

εννοεις εκει που λέει ΜΜΣ? εκει εννοεις?

 

Ρυθμίσεις/μηνύματα/iMessage

Το κλείνεις αν δεν το θες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...