Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο, όπως γνωρίζετε υπάρχουν άλλα θέματα για συγκρίσεις συσκευών κτλ. Παρακαλώ να επανέλθουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα το σκεφτεσαι παρε ενα 6s plus που τα εχει ολα.

 

@Tasos , το σκεφομαι για 6s Plus .

Πολύ μεγάλο όμως ... ίσως σε βαθμό κουραστικό .. Επίσης , πολύ βάρος ρε παιδί μου ...

http://www.phonearena.com/phones/size/Apple-iPhone-6s,Apple-iPhone-6s-Plus/phones/9501,9502#/phones/size/Apple-iPhone-6s,Apple-iPhone-6s-Plus,Samsung-Galaxy-S7-edge/phones/9501,9502,9818

 

p.s: sorry για το συνεχές off topic , δεδομένου ότι εδώ είμαστε για να μιλάμε για το 6s και όχι να το κάνουμε Versus ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει όμως να μεγαλώσουν την οθόνη μειώνοντας τα bezel

Όχι να γίνει δύσχρηστο το τηλέφωνο αλλα ειδικά το plus θέλει πολύ κόψε ράψε.

Στο μικρό μια 5" οθόνη να έβαζαν σ αυτό το πλαίσιο θα ήταν ιδανικό

 

Σωστός !!!! Συμφωνώ απόλυτα !!:lol:

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το iOS είναι μονόδρομος

Το 6s αν είχε σταθεροποιητή στο βίντεο δεν το άλλαζα με τίποτα

Σήμερα όμως πάει σε νέο κάτοχο και ίσως πάρω iPhone 7 η 6s plus 64αρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7άρι και ξερό ψωμί, by the way με το που βγαίνω από το σπίτι, τα δεδομένα ενώ δείχνουν ενεργά, είναι fake σήμα, μόνο με flight mode και ξανά μανά για να ενεργοποιηθούν...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το iOS είναι μονόδρομος

Το 6s αν είχε σταθεροποιητή στο βίντεο δεν το άλλαζα με τίποτα

Σήμερα όμως πάει σε νέο κάτοχο και ίσως πάρω iPhone 7 η 6s plus 64αρι

 

το 7αρι εχει πεσει πολυ χαμηλα , οποτε σκεψου το σοβαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το iOS είναι μονόδρομος

Το 6s αν είχε σταθεροποιητή στο βίντεο δεν το άλλαζα με τίποτα

Σήμερα όμως πάει σε νέο κάτοχο και ίσως πάρω iPhone 7 η 6s plus 64αρι

 

Ό,τι και να πάρεις , εύχομαι να κάνεις σωστή επιλογή και να το χαρείς !!

Εγώ θα το σκεφτώ λίγες μέρες ακόμη... αν και με βλέπω να κάνω αλλαγή σύντομα...

3 μηνών συσκευή είναι το 6s που έχω ... ( τυχερός όποιος το πάρει σε λίγες μέρες ...) χα χα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το 7αρι εχει πεσει πολυ χαμηλα , οποτε σκεψου το σοβαρα!!

 

@Volcom Όντως έχει κατέβει αρκετά το 7άρι ( σε σχέση βέβαια με το ποσό απόκτησης που χρειαζόταν αρχικά) , όχι οτι το λες φθηνό ....

Με 100 € λιγότερα όμως , παίρνει s7 Edge o Tasos19s ....

Χα χα .. :p

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, το ινητο εχει ανοιχτο μονο ασυρματο ιντερνετ...και εχει σιμ χωρις νουμερο. παρατηρω οτικαθε 1-2 ωρες χανει 1-2% μπαταρια...δε το βλεπω και πολυ καλο αυτο... νεα εγκατασταση χτες το απογευμα... μαλλον δε θα το κρατησω.. τι λετε; εχετε καμμια ιδεα;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, το ινητο εχει ανοιχτο μονο ασυρματο ιντερνετ...και εχει σιμ χωρις νουμερο. παρατηρω οτικαθε 1-2 ωρες χανει 1-2% μπαταρια...δε το βλεπω και πολυ καλο αυτο... νεα εγκατασταση χτες το απογευμα... μαλλον δε θα το κρατησω.. τι λετε; εχετε καμμια ιδεα;

 

καθε 1-2 ωρες 1-2 τις εκατο δηλαδη 100ωρες αναμονη με ανοιχτο wifi και συγχρονισμους?

Δεν ειναι και ασχημα αλλα ισως και καποια εφαρμογη να φταιει πχ facebook?

γιατι δεν το βαζεις σε πτηση αφου δεν εχει αριθμο? Δεν θα καταναλωνει καθολου. θα ανοιξεις και το wifi και σαν να εχεις ipod θα ειναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαζι με το θεμα της μπαταρίας πρόσφατα μου παρουσίασε πρόβλημα στο Touch ID. Δηλαδη παω να ξεκλειδωσω το κινητο με το δάχτυλο και δε το δέχεται, αναγκαστικα τον κωδικό. Το οποιο ειναι αρκετά εκνευριστικό και αν κανεις hard reset δουλεύει σωστα. Εχει κανεις το ίδιο πρόβλημα;;;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ποσό σας χάνει η μπαταρία το βράδυ; με την προϋπόθεση να μην ειναι στο 100% όταν κοιμηθείτε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποσό σας χάνει η μπαταρία το βράδυ; με την προϋπόθεση να μην ειναι στο 100% όταν κοιμηθείτε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σε αυτό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το σήμα της κινητής.

Στο ίδιο δωμάτιο αν το αφήσω στο γραφείο μου έτρωγε 3-4%, ενώ αν το είχα κάπου στο κρεβάτι έφτανε και 10%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο 7-8 με κακό σήμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με κακό σήμα , είμαι max 5%

Φορτισμένο 100% , όλη νύχτα ( καλό σήμα ) και wifi ενεργό , μένει το πρωϊ 100 % , αντε το πολύ να πάει 99% .

Εκπληκτκό το ios...:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

καθε 1-2 ωρες 1-2 τις εκατο δηλαδη 100ωρες αναμονη με ανοιχτο wifi και συγχρονισμους?

Δεν ειναι και ασχημα αλλα ισως και καποια εφαρμογη να φταιει πχ facebook?

γιατι δεν το βαζεις σε πτηση αφου δεν εχει αριθμο? Δεν θα καταναλωνει καθολου. θα ανοιξεις και το wifi και σαν να εχεις ipod θα ειναι

 

ερώτηση τι ειναι η λειτουργια πτησης; εννοω τι διαφορα εχει αν δεν βαλεις πιν στο σιμ και εχεις απλα νοιχτο το ασυρματο; εννοεις οτι με τη λειτουργια πτησης κανει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας σε σχεση με αυτο που κάνω εγω;Πάντως με κλειστο το ασυρματο απο τα 100% χωρις τηλεφωνα και παιχνιδια πηγε στο 94 σε 24 ωρες...μάλλον καλά ειναι, σημερα άνοιξα το πρωι το ασυρματο για να δω αυριο το πρωι ποσο θα εχει...γενικα το εχω για να αποφασισω αν το κρατησω λογω μπαταριας..δεν ειμαι της χρησης της σκληρης αλλα θεωρω ξεφτιλα να χρειαζομαι καθε βραδυ φορτιση...με χαλάει αρκετά...για να δουμε, πάντως σου αρεσει απιστευτα η αισθηση οταν το κραταω και ο σχεδιασμος του...αν τα βρουμε και στη μπαταρια το χτύπησα!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση τι ειναι η λειτουργια πτησης; εννοω τι διαφορα εχει αν δεν βαλεις πιν στο σιμ και εχεις απλα νοιχτο το ασυρματο; εννοεις οτι με τη λειτουργια πτησης κανει καλυτερη διαχειρηση ενεργειας σε σχεση με αυτο που κάνω εγω;Πάντως με κλειστο το ασυρματο απο τα 100% χωρις τηλεφωνα και παιχνιδια πηγε στο 94 σε 24 ωρες...μάλλον καλά ειναι, σημερα άνοιξα το πρωι το ασυρματο για να δω αυριο το πρωι ποσο θα εχει...γενικα το εχω για να αποφασισω αν το κρατησω λογω μπαταριας..δεν ειμαι της χρησης της σκληρης αλλα θεωρω ξεφτιλα να χρειαζομαι καθε βραδυ φορτιση...με χαλάει αρκετά...για να δουμε, πάντως σου αρεσει απιστευτα η αισθηση οταν το κραταω και ο σχεδιασμος του...αν τα βρουμε και στη μπαταρια το χτύπησα!

 

Αν έχεις μέσα μια άχρηστη SIM τρώει πάλι κάποια μπαταρία γιατί υποτίθεται τρέχουν κάποιες υπηρεσίες για την SIM

Όταν το βάζεις σε πτήση τα κλείνει όλα. SIM WiFi Bluetooth και λοιπά.

Απλά εσύ ανοίγεις μόνο το WiFi όταν το χρειαστείς

Γλυτώνεις έτσι κάποια ποσοστά χαμένης ενέργειας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ωραια ειναι σαφες ευχαριστω... βγηκε νεα αναβαθμιση... την εχετε κανει; http://blog.appleworldhellas.com/%ce%b7-ios-10-2-%ce%ad%ce%b3%ce%b9%ce%bd%ce%b5-%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%b8%ce%ad%cf%83%ce%b9%ce%bc%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%ba%ce%bf%ce%b9%ce%bd%cf%8c-%ce%bc%ce%b5-%cf%80%ce%bf%ce%bb%ce%bb%ce%ac/ τι λετε ? εμενα μου ηρθε να την κανω; ακουω γνωμες απο αυτους που την εκαναν!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ωραια ειναι σαφες ευχαριστω... βγηκε νεα αναβαθμιση... την εχετε κανει; http://blog.appleworldhellas.com/%ce%b7-ios-10-2-%ce%ad%ce%b3%ce%b9%ce%bd%ce%b5-%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%b8%ce%ad%cf%83%ce%b9%ce%bc%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%ba%ce%bf%ce%b9%ce%bd%cf%8c-%ce%bc%ce%b5-%cf%80%ce%bf%ce%bb%ce%bb%ce%ac/ τι λετε ? εμενα μου ηρθε να την κανω; ακουω γνωμες απο αυτους που την εκαναν!

 

Σε μερικές μέρες θα κρίνουμε....ακόμα δεν προλάβαμε

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλά ωραία πράγματα έχει που τα έψαχνα

Δηλαδή?για πες λιγες λεπτομεριες....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή?για πες λιγες λεπτομεριες....

 

Συγκεκριμένα στην γρήγορη απάντηση στα iMessage αν έγραφες και κατά λάθος πατούσες κάτι και πήγαινες στην εφαρμογή χανόταν το μήνυμα έπρεπε να το γράψεις από την αρχή

Έβαλαν εικονίδιο για τα Bluetooth ακουστικά ποσό μπαταρία έχουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα στην γρήγορη απάντηση στα iMessage αν έγραφες και κατά λάθος πατούσες κάτι και πήγαινες στην εφαρμογή χανόταν το μήνυμα έπρεπε να το γράψεις από την αρχή

Έβαλαν εικονίδιο για τα Bluetooth ακουστικά ποσό μπαταρία έχουν

 

Για τα ακουστικά υπήρχε και πριν, τουλάχιστον στα LG HBS-750.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστικά υπήρχε και πριν, τουλάχιστον στα LG HBS-750.

 

Ναι και εμένα το έχει αυτό για τα ακουστικά (iPhone 6, iOS 10.1.1).

Το θέμα είναι αν διορθώσανε τα θέματα της μπαταρίας..

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ρωτάω εκ μέρους φίλου που έχει τη συσκευή εδώ και 3 μήνες. Όταν βάζει το κινητό να φορτισει κλειστό, αυτό ανοίγει. Δεν γίνεται ν φορτισει και να παραμένει απενεργοποιημενο; κάποια ρύθμιση ή κάτι;

 

Sent from my galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ρωτάω εκ μέρους φίλου που έχει τη συσκευή εδώ και 3 μήνες. Όταν βάζει το κινητό να φορτισει κλειστό, αυτό ανοίγει. Δεν γίνεται ν φορτισει και να παραμένει απενεργοποιημενο; κάποια ρύθμιση ή κάτι;

 

Sent from my galaxy s7 gold

Έτσι λειτουργεί. Όταν είναι κλειστό το κινητό και μπει στην φόρτιση τότε ανοίγει. Αν θέλει να το φορτίσει κλειστό τότε απλά θα το κλείσει από το κουμπί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...