Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, έχει παρει κάποιος στικάκι για αποθήκευση από το iPhone? όπως το i flash η αλλα τέτοια να μας πει άποψη;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορούμε να έχουμε ακριβή και σαφή εικόνα ετσι. Ο chrome τρώει πολυ μπαταρία που έχω παρατηρήσει πάντως

 

Ακομα πιστεύεις ότι η επαναφορά δεν είναι λύση για τον φίλο; :rolleyes:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακομα πιστεύεις οροφή επαναφορά δεν είναι λύση για τον φίλο; :rolleyes:

 

Εννοείται. Ειναι η τελευταία της τελευταίας αυτή η λύση και πιο επώδυνη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ... αλλά ότι και να λέμε, στο τέλος αυτό θα κάνει.

 

Εντάξει αν δοκιμάσει δυο, τρία πράγματα και δεν πιάσουν τότε ας κάνει δεν είπε κανεις το αντίθετο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12910181_10206248809040216_403523267_n.jpg?oh=b60f0836d8442dd33d7aa5abd43ebb13&oe=56FB1112 σημερα πραγματικα δεν ξερω τι συνεβει παντως η μπαταρια ηταν αριστη! ισως επειδη ημουν ολη μερα σε wifi :) θα δουμε και αυριο που θα χρησιμοποιω και 3g/4g
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

12910181_10206248809040216_403523267_n.jpg?oh=b60f0836d8442dd33d7aa5abd43ebb13&oe=56FB1112 σημερα πραγματικα δεν ξερω τι συνεβει παντως η μπαταρια ηταν αριστη! ισως επειδη ημουν ολη μερα σε wifi :) θα δουμε και αυριο που θα χρησιμοποιω και 3g/4g

 

Την συσκευή την αφήνεις καθόλου από το χέρι σου;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την αφήνεις καθόλου από το χέρι σου;

 

χαχαχαχα σπανια :p

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα σπανια :p

 

Αν το φορτίζεις και δεν το αφήνεις από το χέρι σου λογικό ειναι να το φορτίζεις 3 φορες την ημέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν ειδικη περιπτωση αλλες φορες το εχω χρησιμοποιησει 2 1/2 ωρες και ειναι στο 15% απο τις 8 μεχρι τις 3 το μεσημερι
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παλαιότερα αν έβγαζα κάποια φωτογραφία ή βίντεο με το 4s, μόλις συνέδεα το κινητό με τον υπολογιστή, με ρωτούσε αν θέλω να μεταφέρω τις φωτογραφίες, και δημιουργούνταν ένας φάκελος με την ημερομηνία στον φάκελο εικόνες του υπολογιστή. Επειδή πήρα νέο τηλέφωνο (το 6s) υπέθεσα ότι θα ξαναγίνει το ίδιο. Όμως δεν γίνεται. Τι πρέπει να ρυθμίσω για να ξαναλειτουργήσει αυτό ?? πρέπει να απενεργοποιήσω κάτι στο τηλέφωνο ή στο iTunes ??? Στον υπολογιστή έχω τα windows 10, και στο κινητό την 9.3
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν ειδικη περιπτωση αλλες φορες το εχω χρησιμοποιησει 2 1/2 ωρες και ειναι στο 15% απο τις 8 μεχρι τις 3 το μεσημερι

 

Δεν καταλαβαίνω νομίζω ότι θα έπρεπε να σε κρατάει παραπανω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω νομίζω ότι θα έπρεπε να σε κρατάει παραπανω

 

θα βαλω στατιστικα αυριο το μεσημερι

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω στατιστικα αυριο το μεσημερι

 

Δοκίμασε κάτι αλλο. Φόρτισε το στο 100%

Βγάλε τον φορτιστή και μετά κλείδωσε την συσκευή αφήνοντας τα δεδομένα η το wifi ανοιχτό.

Καλύτερα αυτό να το δοκιμάσεις το βράδυ πριν κοιμηθείς.

Το πρωί όταν ξυπνήσεις πήγαινε ρυθμίσεις/μπαταρία και δες ποσό λέει η χρήση. Θα πρέπει να λέει ενα τυπικό 5 λεπτά πχ γιατι οι γνωστοποιήσεις μετρώνται σαν χρήση.

Αν σου λέει κανένα μεγάλο νούμερο πχ 30+ λεπτά τότε κάτι παίζει με το λογισμικό σου. Κάποια εφαρμογή και λοιπά.

 

Στο ibackupbot συνδέσεις την συσκευή σου να δεις τα νούμερα της μπαταρίας; sorry αν στο ξανά ρώτησα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάτι αλλο. Φόρτισε το στο 100%

Βγάλε τον φορτιστή και μετά κλείδωσε την συσκευή αφήνοντας τα δεδομένα η το wifi ανοιχτό.

Καλύτερα αυτό να το δοκιμάσεις το βράδυ πριν κοιμηθείς.

Το πρωί όταν ξυπνήσεις πήγαινε ρυθμίσεις/μπαταρία και δες ποσό λέει η χρήση. Θα πρέπει να λέει ενα τυπικό 5 λεπτά πχ γιατι οι γνωστοποιήσεις μετρώνται σαν χρήση.

Αν σου λέει κανένα μεγάλο νούμερο πχ 30+ λεπτά τότε κάτι παίζει με το λογισμικό σου. Κάποια εφαρμογή και λοιπά.

 

Στο ibackupbot συνδέσεις την συσκευή σου να δεις τα νούμερα της μπαταρίας; sorry αν στο ξανά ρώτησα

οχι μια αλλη εφαρμογη κατεβασε για την μπαταρια που μου ειπατε και ελεγε good

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

οχι μια αλλη εφαρμογη κατεβασε για την μπαταρια που μου ειπατε και ελεγε good

 

Βάλε στον υπολογιστή το ibackupbot και συνέδεσε την συσκευή. Μέσα εκεί γράψε μας αυτά τα στατιστικά που θα σου λέει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

CycleCount: 183

DesignCapacity: 1690

FullChargeCapacity: 1600

Status: Success

BatteryCurrentCapacity: 58

BatteryIsCharging: true

ExternalChargeCapable: true

ExternalConnected: true

FullyCharged: false

GasGaugeCapability: true

HasBattery: true

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

CycleCount: 183

DesignCapacity: 1690

FullChargeCapacity: 1600

Status: Success

BatteryCurrentCapacity: 58

BatteryIsCharging: true

ExternalChargeCapable: true

ExternalConnected: true

FullyCharged: false

GasGaugeCapability: true

HasBattery: true

 

Μια χαρά ειναι η μπαταρία σου. Κάποιο αλλο ειναι το πρόβλημα. Τις ανανεώσεις στο υπόβαθρο τις εχεις κλειστές; Ρυθμίσεις/γενικά/αναν. Εφαρμογών υπόβαθρο.

Επίσης στην ίδια καρτέλα κλείσε το handoff

Επίσης κλείσε και απο το απόρρητο την πρόσβαση σε τοποθεσίες. Δοκιμαστικά. Να δούμε μήπως ειναι κάτι απο αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα θεμα με το safari? Δεν μπορει να ανοιξει καμια σελιδα απο σημερα. Οπου και να πατησω ειναι νεκρο. Το ιδιο και σε ενα iphone 5s φιλου. Μετα απο λιγη ωρα κρασαρει τελειως με αποτελεσμα να μην ανοιγει καμια σελιδα
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα θεμα με το safari? Δεν μπορει να ανοιξει καμια σελιδα απο σημερα. Οπου και να πατησω ειναι νεκρο. Το ιδιο και σε ενα iphone 5s φιλου. Μετα απο λιγη ωρα κρασαρει τελειως με αποτελεσμα να μην ανοιγει καμια σελιδα

 

Μόλις θα έγραφα αυτό το πράγμα!!!! Τα νεύρα μου με τις .....

 

Βαλτε Google Chrome :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα θεμα με το safari? Δεν μπορει να ανοιξει καμια σελιδα απο σημερα. Οπου και να πατησω ειναι νεκρο. Το ιδιο και σε ενα iphone 5s φιλου. Μετα απο λιγη ωρα κρασαρει τελειως με αποτελεσμα να μην ανοιγει καμια σελιδα

Ναι υπάρχει θέμα σε κάποιους χρήστες και από ότι διάβασα αναμένεται αναβάθμιση. Περιμένουμε και επίσημη ενημέρωση του προβλήματος από την apple.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε Google Chrome :lol:

 

Τα ίδια κάνει κ αυτός...

 

Home & Power button, στρώνει για λιγο βέβαια μεχρι να το φτιάξουν επιτέλους μιας και πλέον εμφανίζεται σε πολυ κόσμο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να παρω silicone case official 25 ευρω για το 6????

 

Την εχεις δοκιμάσει; Εμένα δεν μου αρεσε πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...