Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω ν ρωτήσω κάτι. Αγόρασα το 6s ενώ είχα το 6 κ το πήρα στο ίδιο χρώματα space gray. Αλλά επειδή έχω ξενερώσει με τ χρώμα επειδή δε το έβρισκα σε χρυσο, μπορώ ν κάνω τ εξής; Να αλλάξω τη πίσω όψη σε κάποιο μαγαζί με αυτή του χρυσού ώστε να το έχω σε μαύρο-χρυσό; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ν ρωτήσω κάτι. Αγόρασα το 6s ενώ είχα το 6 κ το πήρα στο ίδιο χρώματα space gray. Αλλά επειδή έχω ξενερώσει με τ χρώμα επειδή δε το έβρισκα σε χρυσο, μπορώ ν κάνω τ εξής; Να αλλάξω τη πίσω όψη σε κάποιο μαγαζί με αυτή του χρυσού ώστε να το έχω σε μαύρο-χρυσό; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Δεν γίνεται θα το χαλασεις καινούργιο τηλέφωνο.

Μπορείς να βρεις skin αυτοκόλλητο το πιο εύκολο. Αλλιώς το δίνεις και παίρνεις άλλο.

Σε μαγαζί να το πας πρέπει να σου αλλάξουν όλο το πλαίσιο. Και δεν συμφέρει και εγγύηση θα χάσεις και είναι παράλογο εντελώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε.

Ανοιξε το, δουλεψε το μεχρι να πεσει η μπαταρια στο 20% και μετα φορτισε το. Γενικα μην αφηνεις την μπαταρια να πεφτει κατω απο το 20%.

 

Οκ σ'ευχαριστώ! Μια ερώτηση ακόμα, το viber καταναλώνει πολλή μπαταρία; διάβασα κάτι σχετικό πιο πάνω

 

ΥΓ φίλη είμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ'ευχαριστώ! Μια ερώτηση ακόμα, το viber καταναλώνει πολλή μπαταρία; διάβασα κάτι σχετικό πιο πάνω

 

 

 

ΥΓ φίλη είμαι :)

 

 

Με συγχωρεις τοτε. Btw, να φανταστω απο το nickname οτι εισαι απο καπου νοτια; Πχ Κρητη;

Για το viber δεν εχω παρατηρησει κατι το περιεργο σχετικα με την καταναλωση μπαταριας, μια χαρα μου φαινεται μεχρι στιγμης.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις τοτε. Btw, να φανταστω απο το nickname οτι εισαι απο καπου νοτια; Πχ Κρητη;

Για το viber δεν εχω παρατηρησει κατι το περιεργο σχετικα με την καταναλωση μπαταριας, μια χαρα μου φαινεται μεχρι στιγμης.

 

απο Αθηνα ειμαι

σ'ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

απο Αθηνα ειμαι

 

σ'ευχαριστω και παλι!

 

 

Οκ. Ρωτησα γιατι οστρια ειναι ο νοτος.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ... Μόλις απέκτησα και εγώ ένα 6s μετά από 3 και βάλε χρόνια ... Είμαι τυχερός διότι έχω CPU TSMC αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι !! Έκανα συγχρονισμό με το iCloud περαστηκαν όλα κομπλέ αλλά όταν πάω να κάνω αναζήτησή επαφών (να βρω ένα όνομα δλδ ) μου λέει κανένα αποτέλεσμα ... Οι επαφές υπάρχουν κανονικά και τις βρίσκω με την κύλιση ... Ξέρει κανένας τι μπορεί να συμβαίνει ;;;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια βοηθεια, αγορασα το 6s απο το istorm ολα καλα αλλα μπαινοντας στο appstore μου βγαζει μνμ οτι η πειλογη αυτη ειναι διαθεσιμη μονο στο u.s appstore και για να τη δω θα πρεπει να το γυρισω σε u.s καμια ιδεα κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ... Μόλις απέκτησα και εγώ ένα 6s μετά από 3 και βάλε χρόνια ... Είμαι τυχερός διότι έχω CPU TSMC αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι !! Έκανα συγχρονισμό με το iCloud περαστηκαν όλα κομπλέ αλλά όταν πάω να κάνω αναζήτησή επαφών (να βρω ένα όνομα δλδ ) μου λέει κανένα αποτέλεσμα ... Οι επαφές υπάρχουν κανονικά και τις βρίσκω με την κύλιση ... Ξέρει κανένας τι μπορεί να συμβαίνει ;;;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Γενικά στο ios 9 η αναζήτηση των επαφών απ την αρχική οθόνη έχει προς το παρόν κάποια θέματα αλλά εάν κάνεις αναζήτηση κανονικά απ τις επαφές σου δουλεύουν τα πάντα κομπλέ.

Ok κάνεις δεν είναι τέλειος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά θέλω ν ρωτήσω κάτι. Αγόρασα το 6s ενώ είχα το 6 κ το πήρα στο ίδιο χρώματα space gray. Αλλά επειδή έχω ξενερώσει με τ χρώμα επειδή δε το έβρισκα σε χρυσο, μπορώ ν κάνω τ εξής; Να αλλάξω τη πίσω όψη σε κάποιο μαγαζί με αυτή του χρυσού ώστε να το έχω σε μαύρο-χρυσό; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

 

Αγορίνα το μόνο που μπορώ να σου πω είναι αγγελία για ανταλλαγή / στην πίσω όψη του τηλεφώνου υπάρχουν όλα τα στοιχεία του τηλεφώνου σου imei αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι το κόστος αλλαγής του πίσω μέρους δεν αξίζει τον κόπο.

Μόνο ανταλλαγή μέσο insomnia για να πας στο μία η άλλη αλλιώς ανταλλαγή σε μαγαζί αλλά θα χάσεις σε χρήμα αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια βοηθεια, αγορασα το 6s απο το istorm ολα καλα αλλα μπαινοντας στο appstore μου βγαζει μνμ οτι η πειλογη αυτη ειναι διαθεσιμη μονο στο u.s appstore και για να τη δω θα πρεπει να το γυρισω σε u.s καμια ιδεα κανεις;

 

Ακυρο παιδια επανηλθε δεν ξερω τι εγινε.

Ολα καλα το μονο που ειδα και χαλαστηκα λιγο ειναι οτι φοραει επεξεργαστη samsung ελπιζω να μν δω διαφορα σε καταναλωση, εχει τυχει σε κανενα σε πραγματικη χρηση να διαπιστωσει καποια διαφορα με τον tcms?

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο παιδια επανηλθε δεν ξερω τι εγινε.

Ολα καλα το μονο που ειδα και χαλαστηκα λιγο ειναι οτι φοραει επεξεργαστη samsung ελπιζω να μν δω διαφορα σε καταναλωση, εχει τυχει σε κανενα σε πραγματικη χρηση να διαπιστωσει καποια διαφορα με τον tcms?

 

Βασικά οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι τραγικές.

Είμαι με plus power by Samsung και σε βαριά παιχνίδια λόγο της αρχιτεκτονικης του αποδίδει καλύτερα σε σχέση με τον τον άλλον που η διάφορα του μόνο ως προς την μπαταρία είναι max ένα 10% τίποτα παραπάνω.

Οπότε stay there and enjoy it!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι τραγικές.

Είμαι με plus power by Samsung και σε βαριά παιχνίδια λόγο της αρχιτεκτονικης του αποδίδει καλύτερα σε σχέση με τον τον άλλον που η διάφορα του μόνο ως προς την μπαταρία είναι max ένα 10% τίποτα παραπάνω.

Οπότε stay there and enjoy it!!!

 

Ενα 10 τοις εκατο δεν το λες και λιγο παντως, κριμα που υπαρχει αυτη η διαφορα.

Σημερα το πρωι καθως το σκαλιζα μου κανε ενα restart δεν εκαν κατι τρομερο απλα browsing στο safari, το 6 που ειχα πριν δεν μου χε κανει ποτε κιχ!Εψαξα στο internet αλλα δεν εχω βρει κατι σχετικο, καποιοι χρηστες αναφερουν restart και σε 6s και στο 6,ξερετ κατι αλλο εσεις;

Επισης παρατηρησα οτι κατα τη διαρκεια της φορτισση το κινητο ζετσαθηκε αρκετα σε σχεση παντα με το 6 που ειχα εσας πως σας φαινεται;η μπαταρια του παντως χανει αρκετο ποσοστος 1 ωρα που το εβγαλα απο τη πριζα και εχει χασει 6 τα εκατο χωρις να χαω κανει ιδιαιτερο, λετε να φταιαει το γεγονος πως εκανα επαναφορα απο backup και οχι set up as new?

Edited by ganza1
Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα... Ξεκλειδωσα το demo μεσα απο το itunes και πλεον εχω κανονικο τηλεφωνο με ολες τις λειτουργιες...

 

Τελικα γινεται...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Μολις εγινα ιδιοκτητης ενος 6s 64gb και εχω απειρες ερωτησεις. Η πρωτη!

 

Μου ειπε φιλος οτι εχει ασφαλισει το κινητο του. Το εχει κανει καποιος απο εσας;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Μολις εγινα ιδιοκτητης ενος 6s 64gb και εχω απειρες ερωτησεις. Η πρωτη!

 

Μου ειπε φιλος οτι εχει ασφαλισει το κινητο του. Το εχει κανει καποιος απο εσας;

 

Αν θέλεις το κανείς. Ξερω κάποιους με ασφάλεια συσκευής. Βέβαια οι πιο πόλοι αφού το έσπασαν πρώτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Μολις εγινα ιδιοκτητης ενος 6s 64gb και εχω απειρες ερωτησεις. Η πρωτη!

 

Μου ειπε φιλος οτι εχει ασφαλισει το κινητο του. Το εχει κανει καποιος απο εσας;

 

Βασικά το κάνεις από το μαγαζί που το αγοράζεις / πχ public ασφάλεια συσκευής για σπάσιμο νερό ή νεκρωμα του κινητού με max αποζημίωση στο 4 τρίμηνο της αγοράς του στο 65%. Ή κάτι αντίστοιχο από ότι ξέρω στην Vodafone / wind & στον Γερμανό με λίγο όμως διαφορετικούς όρους.

Τώρα εάν κάποιο μέλος ξέρει και κάτι ακόμα.....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Θέλω να ρωτήσω κάτι όσο αναφορά το 6s..

 

Στα τριγύρο μαγαζιά εκτός των μεγάλων πλαίσιο public κτλ είναι πιο φθηνό... Κλασικά είναι EU ενώ τα άλλα είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας. Έχει καμία ουσιαστική διαφορά στην ποιότητα ή στην εγγύηση η γενικά αν έχει καμία διαφορά?? Γνωρίζει κανείς τπτ...?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Θέλω να ρωτήσω κάτι όσο αναφορά το 6s..

 

 

 

Στα τριγύρο μαγαζιά εκτός των μεγάλων πλαίσιο public κτλ είναι πιο φθηνό... Κλασικά είναι EU ενώ τα άλλα είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας. Έχει καμία ουσιαστική διαφορά στην ποιότητα ή στην εγγύηση η γενικά αν έχει καμία διαφορά?? Γνωρίζει κανείς τπτ...?

 

 

Δεν εχει καμία απολύτως διαφορά. Αν ειναι ευρωπαϊκό ειναι ίδιο με το ελληνικό.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμία απολύτως διαφορά. Αν ειναι ευρωπαϊκό ειναι ίδιο με το ελληνικό.

 

Ωραία γιατί το βρήκα γύρο στα 80€ πιο φθηνό... Δεν είναι και αμαν διαφορά αν σκεφτείς ότι δίνεις άλλα πόσα... Απλά είναι κάτι κ αυτά...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία γιατί το βρήκα γύρο στα 80€ πιο φθηνό... Δεν είναι και αμαν διαφορά αν σκεφτείς ότι δίνεις άλλα πόσα... Απλά είναι κάτι κ αυτά...

 

:)

Κι όμως, με 80 ευρώ αγοράζεις δύο αυθεντικές (apple) θήκες σιλικόνης δεν τα λες λίγα;)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, με 80 ευρώ αγοράζεις δύο αυθεντικές (apple) θήκες σιλικόνης δεν τα λες λίγα;)

 

γιαυτό ρωτάω αν παίζουν διαφορές ;) αν και είμαι πιο πολύ της spigen σαν εταιρία για θήκες....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο το tapatalk να πιανει 450mb απο οτι φαινεται στον χωρο αποθηκευσης;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όσα μηνύματα αφορούσαν την εγγύηση μεταφέρθηκαν στο θέμα Εγγύηση Apple: Τι ισχύει τελικά επίσημα για την Ελλάδα;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...