Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς όρισες, περιμένουμε εντυπώσεις :)

 

Άλλος ένας κάτοχος 6S, από Αμερική. Προσωπικά, δεν είδα κάτι εμφανές. Ο λόγος προφανής: είχα ήδη την εμπειρία του IOS 9 στο προηγούμενο τηλέφωνο. Σε θήκες που είχα, δεν δυσκολέυτηκε να μπει. απλά, αισθάνεσαι μια αλλαγή στο πως κουμπώνει. Όταν το έβαλα δίπλα στο 6άρι, η διαφορά στην ταχύτητα φαινόταν από το φόρτωμα των εφαρμογών. το περιβόητο 3D touch, σε εφαρμογές που ισχύεει είναι κάτι διαφορετικό. Σου δίνει την αίσθηση της "ανάδρασης", αν το εκφράζω σωστά και όταν δεν είναι συμβατό με την εφαρμογή, αισθάνεσαι στο δάχτυλο κάτι σαν δόνηση. Για μένα το ουσιαστικό ήταν ότι και φέτος η Apple έδωσε ξεκλείδωτες συσκευές στην κυκλοφορία, παρά το γεγονός ότι στη θήκη της SIM είχε κάρτα T-Mobile. Την ελληνική κάρτα την αναγνώρισε κανονικά και η ενεργοποίηση έγινε μια χαρά. Προσωπική εκτίμηση είναι ότι έχει ουσιαστικές διαφορές με τον προκάτοχο (A9, 2GB, camera 12/5, βίντεο 4Κ). Θεωρώ ότι οι διαφορές θα είναι πιο "εμφανείς" σε όσους κάνουν τη μετάβαση απο 5S και κάτω. Σε μένα η αίσθηση τις πρώτες ώρες, είναι ότι δεν άλλαξα τηλέφωνο, άσχετα που ξαναλέω οι διαφορές φαίνεται να είναι ουσιαστικές. αυτά για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου στείλατε email από πλαίσιο ( ότι το iPhone ήρθε) περνάω από πλαίσιο 9:10 ακόμα δεν το είχανε στα ράφια απαράδεκτο.. Πάω μια public να το δούμε..
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας κάτοχος 6S, από Αμερική. Προσωπικά, δεν είδα κάτι εμφανές. Ο λόγος προφανής: είχα ήδη την εμπειρία του IOS 9 στο προηγούμενο τηλέφωνο. Σε θήκες που είχα, δεν δυσκολέυτηκε να μπει. απλά, αισθάνεσαι μια αλλαγή στο πως κουμπώνει. Όταν το έβαλα δίπλα στο 6άρι, η διαφορά στην ταχύτητα φαινόταν από το φόρτωμα των εφαρμογών. το περιβόητο 3D touch, σε εφαρμογές που ισχύεει είναι κάτι διαφορετικό. Σου δίνει την αίσθηση της "ανάδρασης", αν το εκφράζω σωστά και όταν δεν είναι συμβατό με την εφαρμογή, αισθάνεσαι στο δάχτυλο κάτι σαν δόνηση. Για μένα το ουσιαστικό ήταν ότι και φέτος η Apple έδωσε ξεκλείδωτες συσκευές στην κυκλοφορία, παρά το γεγονός ότι στη θήκη της SIM είχε κάρτα T-Mobile. Την ελληνική κάρτα την αναγνώρισε κανονικά και η ενεργοποίηση έγινε μια χαρά. Προσωπική εκτίμηση είναι ότι έχει ουσιαστικές διαφορές με τον προκάτοχο (A9, 2GB, camera 12/5, βίντεο 4Κ). Θεωρώ ότι οι διαφορές θα είναι πιο "εμφανείς" σε όσους κάνουν τη μετάβαση απο 5S και κάτω. Σε μένα η αίσθηση τις πρώτες ώρες, είναι ότι δεν άλλαξα τηλέφωνο, άσχετα που ξαναλέω οι διαφορές φαίνεται να είναι ουσιαστικές. αυτά για αρχή.

 

Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες, περιμένουμε εντυπώσεις :)

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

 

Ερώτηση: το άνοιξα σήμερα στο γραφείο, έβαλα κανονικά το Apple ID και μετά μέσω wifi του έκανα ενημέρωση στο iOS 9.02.

Κατέβηκε κανονικά, μετά έκλεισε γιανα κάνει την εγκατάσταση και με το που ολοκληρώθηκε η μπάρα αμέσως μετά μου έβγαλε ενα εικονίδιο του iTunes με το καλώδιο απο κάτω.

Το συνδέω λοιπόν στο iTunes και μισή ώρα τώρα προσπαθεί να κάνει ενημέρωση λογισμικού. Φτάνει μέχρι ενα σημείο, μετά με ρωτάει πάλι το iTunes τι θέλω να κάνω (ανάκτηση ή ενημερωση) του πατάω ενημέρωση και βλέπω η μπάρα απο πάνω να φορτώνει πολύ αργά. Τι γίνεται ρε παιδια; Για δώστε τα φώτα σας σας παρακαλώ....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

 

Ερώτηση: το άνοιξα σήμερα στο γραφείο, έβαλα κανονικά το Apple ID και μετά μέσω wifi του έκανα ενημέρωση στο iOS 9.02.

Κατέβηκε κανονικά, μετά έκλεισε γιανα κάνει την εγκατάσταση και με το που ολοκληρώθηκε η μπάρα αμέσως μετά μου έβγαλε ενα εικονίδιο του iTunes με το καλώδιο απο κάτω.

Το συνδέω λοιπόν στο iTunes και μισή ώρα τώρα προσπαθεί να κάνει ενημέρωση λογισμικού. Φτάνει μέχρι ενα σημείο, μετά με ρωτάει πάλι το iTunes τι θέλω να κάνω (ανάκτηση ή ενημερωση) του πατάω ενημέρωση και βλέπω η μπάρα απο πάνω να φορτώνει πολύ αργά. Τι γίνεται ρε παιδια; Για δώστε τα φώτα σας σας παρακαλώ....

 

Try again!

 

Προφανως καπου χαλασε η διαδικασια! Καλυτερα με DFU για να ξεκινησει ολο απο την αρχη

 

iTunes προφανως ενημερωμενο στη τελευταια εκδοση!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Try again!

 

 

 

Προφανως καπου χαλασε η διαδικασια! Καλυτερα με DFU για να ξεκινησει ολο απο την αρχη

 

 

 

iTunes προφανως ενημερωμενο στη τελευταια εκδοση!

 

 

Επίτρεψέ μου κάποιες απορίες. Να μην το αφήσω έτσι; Εννοώ, τώρα που ειναι συνδεδεμένο με το iTunes, ναι μεν μου έχει βγάλει 2 φορές μήνυμα τι θέλω να κάνει αλλά η μπάρα απο πάνω προχωράει κανονικά, αργά μεν αλλά προχωράει. Έλεγε πριν 45 λεπτά και τώρα 26. Δεν θα ολοκληρωθεί λες κανονικά η αναβάθμιση αν το αφήσω έτσι;

Διαφορετικά, πως θα το διακόψω ώστε να το κανω με dfu ;

 

 

Edit:

SOS !!!

Το άφησα να συνεχίσει την αναβάθμιση, και την ώρα που φόρτωνε η μπάρα στο iPhone στην μέση σχεδόν μου έβγαλε σφάλμα το iTunes και διεκόπη η διαδικασία. Τώρα τι κανω;;; Να το αποσύνδεση και να προσπαθήσω ξανά;;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοηθήστε λίγο, δεν ξέρω τί να κάνω, είναι το iphone συνδεδεμένο με τον υπολογιστή και έχει κολλήσει στη μέση η αναβάθμιση :confused::confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το εκανε και σε μενα χτες αυτό στην επαναφορά backup. ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ απο το καλωδιο. απλά ξαναπροσπάθησα και τέλος καλό όλα καλά. Μηνξεχνας καταβαζει 2 GB από δίκτυο στη φάση της αναβάθμισης......
Link to comment
Share on other sites

το εκανε και σε μενα χτες αυτό στην επαναφορά backup. ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ απο το καλωδιο. απλά ξαναπροσπάθησα και τέλος καλό όλα καλά. Μηνξεχνας καταβαζει 2 GB από δίκτυο στη φάση της αναβάθμισης......

 

Όπως αναφέρω και στα προηγούμενα μνμ μου, το itunes μου πέταξε σφάλμα κατα την εγκατάσταση του λογισμικού (κι ενώ η μπάρα στο κιν ήταν στην μέση περίπου) και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Το iphone είναι ακόμη συνδεδεμένο αλλά τί να κάνω. Είναι ανοιχτό δείχνοντας απλά την μπάρα. :confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω και στα προηγούμενα μνμ μου, το itunes μου πέταξε σφάλμα κατα την εγκατάσταση του λογισμικού (κι ενώ η μπάρα στο κιν ήταν στην μέση περίπου) και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Το iphone είναι ακόμη συνδεδεμένο αλλά τί να κάνω. Είναι ανοιχτό δείχνοντας απλά την μπάρα. :confused:

 

ακριβως το ίδιο μου έβγαλε η ενημερωμένη έκδοση itunes. Φρίκαρα όπως εσύ. Σε μένα απλά όταν μου έβγαλε το itunes το μνμ, αν θυμάμαι καλά, πάτησα επαναφορά αντιγράφου που είχα και με τη δεύτερη φορά ολκληρώθηκε η διαδικασία. τα υπόλοιπα ας τα σχολιάσουν οι πιο ειδικοί!!!! και εγώ noob είμαι στο IOS-itunes

Link to comment
Share on other sites

Κανά αβαταρ θα βγάλουμε; :)

 

Αφού είναι ίδιο εμφανισιακά με το 6-αρι.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ίδιο μου έβγαλε η ενημερωμένη έκδοση itunes. Φρίκαρα όπως εσύ. Σε μένα απλά όταν μου έβγαλε το itunes το μνμ, αν θυμάμαι καλά, πάτησα επαναφορά αντιγράφου που είχα και με τη δεύτερη φορά ολκληρώθηκε η διαδικασία. τα υπόλοιπα ας τα σχολιάσουν οι πιο ειδικοί!!!! και εγώ noob είμαι στο IOS-itunes

 

Τα κατάφερα. Χωρίς να αποσυνδέσω το καλώδιο, έκανα επανεκκίνηση στο pc και μετά απο μόνο του ξεκίνησε απο την αρχή την διαδικασία και ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

Ομολογώ οτι τρόμαξα καθώς αν είχε γίνει αυτό στο note 4 (με odin για όσους ξέρουν) τώρα θα το έκλαιγα.

 

Επομένως, τέλος καλό κι όλα καλά. :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα με το καλό θα έχω και εγώ ένα στα χέρια μου το βραδάκι! δεν βλέπω την ώρα για να κλείσω 3 χρόνων παρενθεση σε πονοκεφαλους με ανδροειδη!
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

τελικα με τι προγραμμα βλεπουμε τον επεξεργαστη που εχει???

 

 

http://www.idownloadblog.com/2015/10/08/how-to-check-samsung-tsmc-a9-iphone-6s/

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ στην παρέα. Από 5s, πολύ μεγαλύτερη η διαφορά από ότι φανταζόμουν. Μου κάθετε όμως λίγο μεγάλο στο χέρι. Το πήρα μαύρο με την κόκκινη θήκη, απλά πανέμορφο!
Link to comment
Share on other sites

το πόσταρα κατα λαθος στο thread του 6

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν το ελληνικό 6S έχει ΗΔΗ όλες ή κάποιες προ-εγκατεστημένες τις παρακάτω εφαρμογες

iMovie, Numbers, itunesU, Keynote, Pages, GarageBand. Στο δικό μου διαπίστωσα με έκπληξη ότι υπάρχουν.....

Link to comment
Share on other sites

το πόσταρα κατα λαθος στο thread του 6

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν το ελληνικό 6S έχει ΗΔΗ όλες ή κάποιες προ-εγκατεστημένες τις παρακάτω εφαρμογες

iMovie, Numbers, itunesU, Keynote, Pages, GarageBand. Στο δικό μου διαπίστωσα με έκπληξη ότι υπάρχουν.....

 

Σου απαντησα κ εκει σου απαντω κ εδω :

 

Σαν νεος χρηστης κινητου, τα εχεις δωρεαν ουτως ή αλλως! Οποτε μηπως κατεβηκαν οση ωρα εκανες εσυ ρυθμισεις;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησα κ εκει σου απαντω κ εδω :

 

Σαν νεος χρηστης κινητου, τα εχεις δωρεαν ουτως ή αλλως! Οποτε μηπως κατεβηκαν οση ωρα εκανες εσυ ρυθμισεις;

 

είδα την απάντηση σου και σε ευχαριστώ

δεν το ήξερα αυτό για το νέος χρήστης!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μετά από 7 μέρες που το εχει στην κατοχή του ο φίλος μου τελικά συμπεράσματα...

στα + σε σχέση με το παλιό 6

1. camera αρκετά καλύτερή

2. ποιο σβέλτο στο άνοιγμα βαριών εφαρμογών

3. ποιο στιβαρό στο χέρι (από οτι μου είπε νιώθει αρκετή διαφορα... τι και πως δεν ξέρω)

4. touch id αντιδράει ποιο γρυγορα

5. force touch αρκετά χρήσιμο

6. δεν κλατάρει όταν ανοίγεις πολλές καρτέλες στο safari !!!!

7. λιγάκι καλύτερη οθονη (χρώματα και φωτισμός )

 

στα -

1, χειρότερο σήμα (εχει και το παλιό και τα σύγκρινε άμεσα μαζί)....οχι τραγικά αλλα διαφορα υπάρχει

2. παλιό έχει λίγο ποιο δυνατό ηχείο

3, σε απλή χρήση μπαταρία κρατάει περισσότερο.... σε raw χρήση 20+/-% λιγότερη (όταν λεω raw χριση πχ παιχνίδι)

 

 

αυτααα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...