Jump to content

iPhone 6S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Apple iPhone 6S Smartphone Review

http://www.notebookcheck.net/Apple-iPhone-6S-Smartphone-Review.151403.0.html

 

Pro

 

+ extremely high performance

+ flawless build quality

+ high stability

+ control concept with a real additional value

+ convenient display

+ fast communication modules

+ excellent GPS module

+ decent battery runtimes

+ good cameras with nice features

 

Cons

 

- iOS 9 still a bit buggy

- NFC not usable for third-party apps

- internal storage cannot be expanded

- mediocre low-light camera performance

 

Verdict

 

The predecessor of our current review unit did not get to the top of our Top 10 Smartphone ranking. This is once again the case for the Apple iPhone 6S, even though the new iPhone is the most powerful smartphone on the market in terms of raw performance. Obviously together with its bigger sibling. Both the build quality and the materials are once again on a very high level as well. The iPhone 6S also convinces with good cameras, very fast communication modules and an extremely god GPS module. The display is also one of the best in the smartphone segment.

 

Apple’s 3D Touch is a new control concept that we really liked after a couple of days, but iOS 9 still has some bugs. We can also see advancements in term of battery runtimes, even though the battery capacity was actually reduced compared to the old model. This is possible thanks to iOS 9 and the new A9 chip.

 

Criticism? Pretty much always the same for Apple products: The internal storage cannot be expanded, NFC can only be used for Apple Pay, and the prices … well, you know the story.

 

Better is the enemy of good, which is why the Apple Iphone 6S cannot get to the top of our smartphone ranking, just like its predecessor. But the latest Apple smartphone is once again a great and extremely powerful piece of technology.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το battery endurance του gsmarena, που το εμπιστεύομαι, έχουν βελτιώσει πολύ το Web browsing πράγμα που με ενδιαφέρει πιο πολύ σε σχέση με ομιλία ή Video playback
Link to comment
Share on other sites

εγω απο φιλο που το αγορασε ακουω τα καλυτερα για την μπαταρια και οτι ειμαστε αναμεσα απο 6 και 6plus οσον αφορα την αυτονομια.

καλα νεα για τους αγοραστες επομενως.

 

Ο φιλος να σημειωσω εχει Edge+ και 6plus,ενω χρησιμοποιουσε S6 flat και πιστευει το 6s ειναι παρομοιο και ελαχιστα καλυτερο του S6.

 

δυστυχως αναφερω γνωμη τριτου γιατι δεν γνωριζω ,ομως τον εμπιστευομαι γιατι ειναι τρελος σαν τους χειροτερους εδω μεσα... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

χτες το παρέλαβε ένας φίλος μου (uk) από ότι μου περιέγραψε ολα τέλεια απλός μπαταρία κράτα λιγότερο από το 6 σε raw χρήση (ήδη τρεις φορτώσεις πρόλαβε εκανε...)
Link to comment
Share on other sites

χτες το παρέλαβε ένας φίλος μου (uk) από ότι μου περιέγραψε ολα τέλεια απλός μπαταρία κράτα λιγότερο από το 6 σε raw χρήση (ήδη τρεις φορτώσεις πρόλαβε εκανε...)

 

Η μπαταρία χρειάζεται περίπου 5-6 πλήρεις κύκλους φόρτισης για τη μέγιστη χωρητικότητα της :)

Link to comment
Share on other sites

χτες το παρέλαβε ένας φίλος μου (uk) από ότι μου περιέγραψε ολα τέλεια απλός μπαταρία κράτα λιγότερο από το 6 σε raw χρήση (ήδη τρεις φορτώσεις πρόλαβε εκανε...)

 

μια χαρα...εχουμε διαφορετικες πληροφοριες...ενας απο τους δυο πρεπει να το παρει να αναφερει.. :cry:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα...εχουμε διαφορετικες πληροφοριες...ενας απο τους δυο πρεπει να το παρει να αναφερει.. :cry:

θα του ξανά πω να αναφέρει μετά από 3 4 μέρες μπας και δεν έστρωσε... παντός αυτός ποτέ δεν αφήνει το κινητό από τα χέρια το 6 το φορτιζε δύο φορές στης 12 ώρες αυτό μου είπε πήγε 3 φορές.. παντός γελώντας μου ανέφερε ότι μάλλον επιτέλους θα πάρει το powerbank που του άρεσε

Link to comment
Share on other sites

θα του ξανά πω να αναφέρει μετά από 3 4 μέρες μπας και δεν έστρωσε... παντός αυτός ποτέ δεν αφήνει το κινητό από τα χέρια το 6 το φορτιζε δύο φορές στης 12 ώρες αυτό μου είπε πήγε 3 φορές.. παντός γελώντας μου ανέφερε ότι μάλλον επιτέλους θα πάρει το powerbank που του άρεσε

 

Κοιτα αμα κανει χρήση tablet απο ενα κινητό και το z3 το μεσημέρι θα θελει φόρτιση :rolleyes:

Μετα με το δίκιο του ο Tim Cook θα λέει οτι δεν ειναι η μπαταρια μικρη αλλα οι χρήστες δεν το αφήνουν απο τα χέρια τους για αυτο και δεν τους φτάνει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεος συμφορουμιτης κατοχος 5c κ θελω σιγα σιγα να ψαχνομαι για την αναβαθμιση της συσκευης μπορω να πω οτι ειμαι πρωτη φορα κατοχος iphone κ μπορω να πω οτι με εχει αφησει αφωνο τον τελευταιο χρονο κ..... κατι το πηρα περυσι ιουνιο ολη μου την ζωη ειχα android αλλα με κουρασε κ για μενα προσωπικα το "παιχνιδι" σαμυ σονυ κ.α με το ψεμα τον αναβαθμισεων το χαιρομαι ολο αυτον τον καιρο που ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ το προιον της προσωπικα παντα ομιλω λιγο με χαλασε με την 8.4.1 αλλα τωρα ολα οκ εχω κ το z ultra ακομη με 4.4.4!!!!!!!!!!! αλλα τεσπαντων αλλου παπα βαγγελιο

Θα ηθελα κ εγω με την σειρα μου να ρωτησω ειμαι μεταξυ το 6s κ του 6 αλλα 64-128 γιγα αξιζει να παω στο 6 για να μαζεψω κανα φραγκο για το 6s επειδη εχει κ 2 γιγα μνημη με πτουν λιγο ομως αυτες οι αναφορες για κλεισιμο συσκευης μονης της υπερθερμανσης...... λεω να το αφησω λιγο να ρολαρει στην ελληνικη αγορα κε μετα να κανω κ εγω το ντου

Επισης εαν την βρω την ακρη απο skroutz κανα ΕΜΠΙΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ!!!!! που να ξερει κανεις.....

Ευχαριστω πολλη Αλεξανδρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεος συμφορουμιτης κατοχος 5c κ θελω σιγα σιγα να ψαχνομαι για την αναβαθμιση της συσκευης μπορω να πω οτι ειμαι πρωτη φορα κατοχος iphone κ μπορω να πω οτι με εχει αφησει αφωνο τον τελευταιο χρονο κ..... κατι το πηρα περυσι ιουνιο ολη μου την ζωη ειχα android αλλα με κουρασε κ για μενα προσωπικα το "παιχνιδι" σαμυ σονυ κ.α με το ψεμα τον αναβαθμισεων το χαιρομαι ολο αυτον τον καιρο που ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ το προιον της προσωπικα παντα ομιλω λιγο με χαλασε με την 8.4.1 αλλα τωρα ολα οκ εχω κ το z ultra ακομη με 4.4.4!!!!!!!!!!! αλλα τεσπαντων αλλου παπα βαγγελιο

Θα ηθελα κ εγω με την σειρα μου να ρωτησω ειμαι μεταξυ το 6s κ του 6 αλλα 64-128 γιγα αξιζει να παω στο 6 για να μαζεψω κανα φραγκο για το 6s επειδη εχει κ 2 γιγα μνημη με πτουν λιγο ομως αυτες οι αναφορες για κλεισιμο συσκευης μονης της υπερθερμανσης...... λεω να το αφησω λιγο να ρολαρει στην ελληνικη αγορα κε μετα να κανω κ εγω το ντου

Επισης εαν την βρω την ακρη απο skroutz κανα ΕΜΠΙΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ!!!!! που να ξερει κανεις.....

Ευχαριστω πολλη Αλεξανδρος

 

Αφού τηλέφωνο έχεις. Περίμενε λίγο να περπατήσουν οι πρώτες παρτίδες και κατα τα Χριστούγεννα το παίρνεις. Εννοείται το 6s. Με την διπλάσια ram πιστεύω σε 2-3 χρόνια θα φαίνεται η τεράστια διαφορά ανάμεσα τους. Βλέπε 4s και 5

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα προς επιβεβαίωση καθώς πρόκειται σύντομα να αποκτήσω την συγκεκριμένη συσκευή:

Υποστηρίζει την λειτουργία usb on the go έτσι δεν είναι;:rolleyes:

 

Επίσης, πως μπορώ να ελέγξω ποιόν επεξεργαστή φοράει;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα προς επιβεβαίωση καθώς πρόκειται σύντομα να αποκτήσω την συγκεκριμένη συσκευή:

Υποστηρίζει την λειτουργία usb on the go έτσι δεν είναι;:rolleyes:

 

Επίσης, πως μπορώ να ελέγξω ποιόν επεξεργαστή φοράει;

Όχι δεν το υποστηρίζει. Κανένα iphone δεν υποστηρίζει αυτή την λειτουργία.

Αν θες να περάσεις αρχεία τα περνάς μέσω iTunes.

 

Δεν μπορείς να το ελέγξεις πριν το αγοράσεις. Μπορείς να το ελέγξεις αφού το αγοράσεις, δυστυχώς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το υποστηρίζει. Κανένα iphone δεν υποστηρίζει αυτή την λειτουργία.

Αν θες να περάσεις αρχεία τα περνάς μέσω iTunes.

 

Δεν μπορείς να το ελέγξεις πριν το αγοράσεις. Μπορείς να το ελέγξεις αφού το αγοράσεις, δυστυχώς.

 

Και πώς το ελέγχω παρακαλώ έστω και μετά την αγορά;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και πώς το ελέγχω παρακαλώ έστω και μετά την αγορά;

Έχει εφαρμογή που σου λέει τι επεξεργαστή φοράει, lirum info.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει εφαρμογή που σου λέει τι επεξεργαστή φοράει, lirum info.

 

Άψογος, σε ευχαριστώ πολύ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ενα ηλεκτρονικό κατάστημα ( you.gr) το πουλάει με 48 ατοκες δόσεις , είναι λογικό τη στιγμή που υπάρχει τόση ζήτηση και με τα capital control ενεργά? Πως σας φαίνεται ? όσο για την τιμή κάτω από 800 !
Link to comment
Share on other sites

Ενα ηλεκτρονικό κατάστημα ( you.gr) το πουλάει με 48 ατοκες δόσεις , είναι λογικό τη στιγμή που υπάρχει τόση ζήτηση και με τα capital control ενεργά? Πως σας φαίνεται ? όσο για την τιμή κάτω από 800 !

 

To you ειναι επισημος εισαγωγεας και κομματι της infoquest! Και περισυ με το 6 εκανε ακριβως το ιδιο!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ενα ηλεκτρονικό κατάστημα ( you.gr) το πουλάει με 48 ατοκες δόσεις , είναι λογικό τη στιγμή που υπάρχει τόση ζήτηση και με τα capital control ενεργά? Πως σας φαίνεται ? όσο για την τιμή κάτω από 800 !

Δεν βλέπω κάτι περίεργο. Η επίσημη τιμή του 6s 16Gb είναι 789€. Τώρα για τις άτοκες δόσεις είναι ανάλογα το μαγαζί. Το istorm δίνει μέχρι 12 άτοκες, το πλαίσιο δίνει μέχρι 24 άτοκες και από εκεί και πέρα έντοκες. Οπότε δεν υπάρχει κάτι ύποπτο ούτε περίεργο. Και τα capital controls δεν έχουν σχέση γιατί τέτοια ποσά περνάνε μέσα από πιστωτικές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκα και εγω στην παρεα σας. Πηρα το gold, μπηκε για φορτισμα και αυριο θα σας πω τις εντυπωσεις μου προερχομενος απο Νοτε 4 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκα και εγω στην παρεα σας. Πηρα το gold, μπηκε για φορτισμα και αυριο θα σας πω τις εντυπωσεις μου προερχομενος απο Νοτε 4 :)

 

Καλώς όρισες, περιμένουμε εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...