Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις! :)

μπορεισ με 100 Ε να παρεισ coolpad από public.5inches 4core 1gb ram

επισης μπορεις να παρεις ulefone be x με 89Ε από σκρουτζ.8core 4,5 inches 1gb ram

It's a broke day but everything is ok

I'm up all night, but everything is alright

It's a rough week, and I don't get enough sleep

It's a long year pretending I belong here

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις τελευταίες μερες ψαχνω για κινητο και ανακαλυψα το gearbest. Κοιταξα για lenovo και βρηκα 3 μοντέλα· το lenovo x3 lite, το lenovo vibe p1 και το lenovo k3 note. Ειναι και τα τρια οκταπυρηνα και για τα δυο τελευταία εχω διαβασει σχετικά καλες κριτικες. Επισης στο συγκεκριμενο site δεν εχουν μεγαλη διαφορα οι τιμές τους(110-140€). Μπορεί κανεις να μοιραστεί την αποψη του στο θεμα; Καμια καλυτερη προταση ισως;
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο kimovil και βάλε τα κριτήρια που θέλεις και στην τιμή που θέλεις πατώντας φίλτρα http://www.kimovil.com/el/sugkrish-kinhtwn

 

Πχ Για μένα τουλάχιστον 2 GB ram και 3000mah μπαταρία 5.5"

Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ ψαχνω ενα κινητο εως 100 ευρω για καλο ιντερνετ καμια εφαρμογη τηλεφωνα μνμτα.....οποιος μπορει ας πει καποια προταση
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα λεφτα φιλε μου (96 για την ακριβεια) πηρα σε προσφορα το Vernee Thor, οχταπυρηνο, 4GB RAM, 16 GB ROM, vanilla android 6. Στα 100 ευρα περιπου ειναι κατα τη γνωμη μου πολυ καλο. Υπαρχουν και καποια πολυ καλα με 2GB RAM απο Ulefone πχ αν δεν κανω λαθος οποτε τσεκαρε τα.
Link to comment
Share on other sites

αν πληρωσεις με paypal εχεις καλυψη οποτε δεν χανεις τα λεφτα σου απο οπουδηποτε και αν αγορασεις αρκει να το δεχονται, στο λινκ που εστειλα φαινονται ολα που ειναι πιο φτηνο αν δεχονται paypal γενικα οτι χρειαζεται να ξερεις Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/7397009/LG-Wine-Smart-4GB.html δεν νομίζω να υπάρχει άλλο flip με gps. Βάλε και μία εφαρμογή εύρεσης συσκευής από το play store και είσαι έτοιμος

 

Ευχαριστώ πολύ Akis.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα φίλο που ψάχνεται για κινητό στην τιμή που είπα πιο πάνω. Σκέφτηκα να του προτείνω το g4 αλλά είναι ναυτικός και κάνει ταξίδια με πλοίο, δεν είναι και πολύ προσεκτικός με τις συσκευές του οπότε ψάχνω κάτι πιο αντοχής. Η χρήση που του κάνει είναι αρκετά ελαφριά, fb, Internet καμία φωτογραφία και σπάνια κανα παιχνιδάκι.

Απαραίτητη προϋπόθεση το κινητό να έχει γυροσκοπιο.

Έχετε καμία πρόταση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά θα πρότεινα να πας αν θες σε Windows Phone, τρέχουν πιο α προβλημάτισε. Ειδικά αν το θες για πολύ απλή χρήση όπως τηλέφωνο, μηνύματα και λίγες εφαρμογές γιατί στις εφαρμογές τα Windows έχουν μικρότερη ποικιλία σε σχέση με τα άλλα λειτουργικά.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά θα πρότεινα να πας αν θες σε Windows Phone, τρέχουν πιο α προβλημάτισε. Ειδικά αν το θες για πολύ απλή χρήση όπως τηλέφωνο, μηνύματα και λίγες εφαρμογές γιατί στις εφαρμογές τα Windows έχουν μικρότερη ποικιλία σε σχέση με τα άλλα λειτουργικά.

 

Τότε να μην πάρει smartphone.:rolleyes:

Mια χαρά βρισκεις συσκευές σε αυτα τα λεφτά και όχι δεν χαλάνε τόσο έυκολα jimako.

Link to comment
Share on other sites

Ας δει κάτι σε cat που είναι ανθεκτικά

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=cat+phones Νομίζω πως μπορεί να κατεβάσει γυροσκοπιο από το playstore

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Το ζητημα είναι ότι για τα Lenovo συνηθως χρειάζεται να ψαχνεις για ρομ κλπ γιατί η ρομ με την οποία έρχονται είναι για τα βάθη της κινας γεματες bloatware. Αν σου έρθουν με multilanguage custom rom θα εχουν συνηθως θέματα.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το εχω λιγοτερο απο μηνα φιλε, ειναι καινουριο το κινητο. Απλα λογω των 3 gb ram θα σου κρατησει περισσοτερο. Μπορεις να βρεις και με 60 70 ευρω αν θες και μια χαρα θα σου παιξουν

 

Sent from my thor using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας δει κάτι σε cat που είναι ανθεκτικά

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=cat+phones Νομίζω πως μπορεί να κατεβάσει γυροσκοπιο από το playstore

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Το γυροσκοπιο πρέπει να το έχει από μόνη της η συσκευή από όσο ξέρω. Θα του πω για τα cat να ρίξει μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Αν και ειχα λιγη περιεργεια να δοκιμασω το iOS κατεληξα στο S7 Edge κυριως λογω της αυτονομιας :)
Link to comment
Share on other sites

Το γυροσκοπιο πρέπει να το έχει από μόνη της η συσκευή από όσο ξέρω. Θα του πω για τα cat να ρίξει μια ματιά.

Ναι? Ιδέα δεν έχω...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Με τα χαρακτηριστικα που εχουν αυτα ειναιμονο για τηλεφωνα και κανα sudoku :lol:

Χιλιες φορες καλυτερα να παρει καποιο καλυτερο smartphone και να βαλει μια γκουμουτσα θηκη παρα αυτα τα cat.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα ! Ψάχνομαι ν αγοράσω κινητό αλλά όντας τρομερά αναποφάσιστος,σκέφτηκα να ζητήσω τη βοήθεια του φόρουμ..το λοιπον,

Θέλω ένα σχετικά οικονομικό κινητό που να έχει καλή κάμερα και καλή μπαταρία χωρίς να μου λαγκάρει.. Τώρα,για να κάνω πιο εύκολη την κατάσταση..Είμαι χρήστης ενός LG L9 Optimus ii και το κινητό το χρησιμοποιώ πολύ για σερφάρισμα και τσατ.. Πλέον όμως η μπαταρία του δεν είναι για πολλά,δε μου βγάζει μέχρι το μεσημέρι αν σερφάρω απ το πρωί,δεν φορτώνουν όλες οι σελίδες,αργούν να φορτώσουν κλπ.. Επίσης έχω λόγω μικρής ραμ λίγες εφαρμογές φορτωμένες για να λειτουργεί κάπως στρωτά και τέλος πάντων θέλω ένα κινητό που να έχει περιθώριο να καλύψει κι άλλες απαιτήσεις μου,αν έχω,στο μέλλον.

Διαβάζοντας και ψάχνοντας κατέληξα σ αυτά τα 3 λόγω τιμής και δυνατοτήτων..Αυτή την στιγμή σε σκρουτζομάγαζα το Μοτο Χ και Mi4c είναι πολύ φθηνά και με 60 ευρώ παραπάνω μπορώ να έχω το Nexus 5.. Το θέμα είναι πιο με συμφέρει να πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Με τα χαρακτηριστικα που εχουν αυτα ειναιμονο για τηλεφωνα και κανα sudoku :lol:

Χιλιες φορες καλυτερα να παρει καποιο καλυτερο smartphone και να βαλει μια γκουμουτσα θηκη παρα αυτα τα cat.

Είναι κ αυτό μια λύση!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θα σε καλύψουν οι μπαταρίες αυτών των κινητών αν το παραδουλεύεις το κινητό : το μοτο χ έχει 2300 είναι πολύ λίγα ,το nexus έχει 2700 είναι λίγα (από τα λίγα άσχημα του κινητού με κάμερα πολύ καλή για τα λεφτά του μια και το αναφέρεις) το άλλο 3000 αλλά πάντα για τόση χρήση που λες ότι κάνεις θα χρειαστείς κάτι πιο δυνατό σε μπαταρία μάλλον από Κίνα αφού κοιτάς και την τιμή για παράδειγμα το πολύ συνιστώμενο redmi note 3 pro και άλλα με δυνατές μπαταρίες και σχετικά καλές κάμερες.

Πάντως από τα τρία που αναφέρεις εγώ θα έπαιρνα το nexus.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...