Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, ψαχνω για την γυναικα μου νεο κινητο 4g αλλα με το θεμα wind θελω να χει την 800αρα

 

Βασικοτατο επισης η καμερα να βγαζει καλες φωτο

 

Δεν θα ηθελα να περασω τα 200 και απο κινα δεν εχω προβλημα

 

Δεν εχει επισης κολλημα οπως εγω με android. Απλη χρηση web, γρηγορο και ΚΑΜΕΡΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ρ9 lite, UNBRANDED

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ που μπήκα το Νοέμβρη που μας πέρασε, την έβγαλα στο κέντρο και τους πρώτους μήνες με ένα Samsung J5 (2015, οχι 2016) και δυο powerbanks. Ένα να φορτίζει το κινητό και ένα στην μπρίζα για όταν αδειάσει το πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

Φίλος ψάχνει κινητό 4+ ίντσες, από ελληνική αγορά, με κόστος κάτω των 100 ευρώ.

Η χρήση θα είναι λίγο ίντερνετ, κάποιες φωτογραφίες και φυσικά κλήσεις /μηνύματα.

Υπάρχει κάποιο;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω μια απο τις παρακατω συσκευές θαεχω πρόβλημα όσο αφορα τα δυκτυα εδώ στην Ελλάδα?

 

Γενικά αξίζει η αγορα του συγκεκριμένου smartphone?

 

 

 

http://www.ebay.com/itm/131872413401?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=431219302371&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/272314702542?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν "παίζει" σίγουρα στις 4g μπάντες μας, το δεύτερο δείχνει να παίζει αν και μοντέλο με κωδικό 910Τ.

910f νομίζω πρέπει να είναι το μοντέλο για μας.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω δεν θέλει πολύ μεγάλη οθόνη, οπότε...

 

από Android, Motorola Moto E ή το Doogee x5 Pro

 

κι από Windows, Lumia 640 για dual sim ή Lumia 550 για μία σιμ,

 

Όλα δοκιμασμένα κι αξιόπιστα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι αναμεσα σε αυτα τα κινητα: Apple iPhone 6 Plus (16GB), Apple iPhone 6s (16GB), Samsung Galaxy S7 (32GB), Samsung Galaxy S7 Edge (32GB)

Οι τιμες τους ειναι αρκετα κοντα, οποτε αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η αυτονομια (να βγαζει 1 μερα ανετα) αλλα και η ασφαλεια της συσκευης απο ιους κλπ. Γενικα, απο οτι εχω διαβασει το iOS ειναι ασφαλεστερο απο το android αλλα δεν ειμαι σιγουρος για την αυτονομια των iPhone. Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι αναμεσα σε αυτα τα κινητα: Apple iPhone 6 Plus (16GB), Apple iPhone 6s (16GB), Samsung Galaxy S7 (32GB), Samsung Galaxy S7 Edge (32GB)

Οι τιμες τους ειναι αρκετα κοντα, οποτε αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η αυτονομια (να βγαζει 1 μερα ανετα) αλλα και η ασφαλεια της συσκευης απο ιους κλπ. Γενικα, απο οτι εχω διαβασει το iOS ειναι ασφαλεστερο απο το android αλλα δεν ειμαι σιγουρος για την αυτονομια των iPhone. Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη :)

 

Είσαι ανάμεσα σε τελείως διαφορετικά τηλέφωνα φίλε μου.

Εγώ θα σου πω ότι το s7 edge είναι ότι ποιο πλήρες υπάρχει εκεί έξω, γι αυτό και το επέλεξα.

Ο άλλος ποιο κάτω θα σου πει ότι σαν τα iPhone δεν έχει.

Αν σε εξυπηρετεί λοιπόν το Android πας σε s7 edge το ποιο πλήρες smartphone δηλαδή.

Για την μπαταρία του δεν χρειάζεται συστάσεις.

Αν πάλι σε βολεύει το ios πας στα μηλοφωνα.

Να ήσουν ανάμεσα σε δύο ιδίων λογισμικών θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε με τις γνώμες μας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

ιο στο κινητό εχω να δω απο εποχες συμπιαν!

αν προσέχεις τι και πως το κάνεις δεν έχεις να φοβασαι τιποτα

προτείνω να πας στο edge :)

αν εχεις apple περιβάλλον σπιτι σου, πανε στο iphone plus

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτι καλό. Σκεφτόμουν ότι θα είναι μια καλή ευκαιρία για να πάρω ένα από τα καλά κινέζικα. αλλά δεν ξέρω
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτι καλό. Σκεφτόμουν ότι θα είναι μια καλή ευκαιρία για να πάρω ένα από τα καλά κινέζικα. αλλά δεν ξέρω

 

πάρε κάτι καλό που να υποστηριζει ΚΑΙ την 800αρα μπάντα στο 4G

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προτείνω S7 edge (για την μπαταρία, κυρίως), αντί για το απλό S7.

 

Σε iPhone δεν υπάρχει λόγος να πας αν δεν είχες ή αν δεν θέλεις να τα δοκιμάσεις από περιέργεια. Στο θέμα ασφάλεια, πλέον όλα είναι θέμα χρήσης. Δεν καθιστά ασφαλή μια συσκευή το λειτουργικό της, όταν αναφερόμαστε στον μέσο χρήστη. Ο power user που ασχολείται με Jailbreak και Root, ξέρει ποια είναι ασφαλέστερη πλατφόρμα και τι κινδύνους εμπεριέχει η διαδικασία.

 

Γενικά: S7 edge, εκτός αν καίγεσαι να δοκιμάσεις iOS.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω να παραγγείλεις απο αξιόπιστο κινεζομαγαζο και να μην περιμένεις τη φίλη σου να πάει κ να γυρίσει από το Πεκινο.

Αυτήν την περίοδο, σε 15 μέρες, το αργότερο, παραλαμβανεις...:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω να παραγγείλεις απο αξιόπιστο κινεζομαγαζο και να μην περιμένεις τη φίλη σου να πάει κ να γυρίσει από το Πεκινο.

Αυτήν την περίοδο, σε 15 μέρες, το αργότερο, παραλαμβανεις...:D

 

as του παρει κανα αξιοπιστο πχ ΟΡΡΟ, Huawei, Lenovo, ZTE, XIAOMI, ισως ειναι φτηνοτερα σε retailers εκει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χμ τι να προτείνω διάβασε την υπογραφή μου και θα καταλάβεις.. it's so simple s7 edge is the best phone

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ψάχνω κινητό για την μητέρα μου, μεγάλης ηλικίας και σε αρχικό στάδιο άνοιας.

Οι απαιτήσεις είναι να είναι flip flop, για να μπορεί να απαντάει με ευκολία και να έχει gps με εφαρμογή εύρεσης του κινητού.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ψάχνω κινητό για την μητέρα μου, μεγάλης ηλικίας και σε αρχικό στάδιο άνοιας.

Οι απαιτήσεις είναι να είναι flip flop, για να μπορεί να απαντάει με ευκολία και να έχει gps με εφαρμογή εύρεσης του κινητού.

 

Ευχαριστώ.

 

http://www.skroutz.gr/s/7397009/LG-Wine-Smart-4GB.html δεν νομίζω να υπάρχει άλλο flip με gps. Βάλε και μία εφαρμογή εύρεσης συσκευής από το play store και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ το επόμενό μου κινητό εξ ανατολής κι έχω θέσει ως όριο τα 130-140 ευρώ. Είμαι μεταξύ των Xiaomi Mi4c (στην έκδοση 2/16) την οποία αυτή τη στιγμή βρίσκω στα ~103 ευρώ και στο Lenovo Vibe Shot (στην έκδοση 3/32, ~130 ευρώ). Τα πλεονεκτήματα του Xiaomi η σαφώς καλύτερη υποστήριξη, ο ισχυρότερος επεξεργαστής και η ταχεία φόρτιση, ενώ του Lenovo η περισσότερη RAM και η ύπαρξη θύρας SD. Παλαιότερα είχα το Redmi Note 2 και δε μου είχε φανεί να προβληματίζεται με τα 2 GB RAM, αλλά τα 16 GB μη επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου είναι μάλλον λίγα. Από την άλλη είμαι λίγο επιφυλακτικός απέναντι στον SP 615 του Lenovo.

Ποια είναι η γνώμη του κοινού; Υπάρχει κάποιος άλλος υποψήφιος σε αυτήν την κατηγορία τιμής; Μήπως να έβλεπα και το Letv X600 3/32GB;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Να επαιρνες το υπερ-τουμπανο xiaomi redmi note 3 pro 32/3GB στα 150 ευρώ: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12169-Γενική-κουβέντα-για-το-Redmi-Note-3-Pro/

Ακόμα κ την έκδοση 16/2GB να επαιρνες λόγω χαμηλότερης τιμης, μία χαρά υπερ-τουμπανη είναι κ αυτή...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...