Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

544 σελίδες έχει το θεμα της συσκευής σου: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=544 :blink:

 

Είσαι λιιιιιγο off topic....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και ευτυχής κάτοχος του εν λόγω κινητού,αρχιζει ή μπαταρία του να είναι απογοητευτική και αυτός είναι ο λόγος που το αλλαζω ,οπότε θέλω κάτι ανάλογο ή καλύτερο (προηγούμενο κινητό sd 800 ,3ram 32 from 16mp rear 8mp front).Με

budget έως 200€ Προς το παρόν ως επικρατέστερο φαίνεται to redmi note 3 pro 32 rom αλλά δεν ξέρω θέλω και άλλες εναλλακτικές αλλά χάθηκα οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη πραγματικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι μου προτεινετε απο τα 2 ? αξιζει να δωσω περισοτερα χρηματα για το note 3 pro ?

Απο ποιο site μου προτεινετε να το αγορασω ?

 

πόσες ιντσες θες?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Lg g3 και τώρα είμαι σε αναζήτηση νέου. Ψάχνοντας έχω καταλήξει στο Lg v10 και θέλω γνώμες για το αν υπάρχει κάτι άλλο σε παρόμοια τιμή που πιθανώς θα άξιζε περισσότερο. Το v10 αυτή τη στιγμή έχει γύρω στα 370 ευρώ οπότε μέχρι εκεί το όριο. Η μεγάλη οθόνη δεν είναι πρόβλημα για εμένα είναι κάτι επιθυμητό. Επίσης με ενδιαφέρει η καλή κάμερα. Μπαταρία έχω διαβάσει ότι δεν έχει ιδιαίτερα καλή αλλά είναι αποσπώμενη οπότε κάπως το σώζει αυτό. Αν υπάρχουν ιδέες/προτάσεις...
Link to comment
Share on other sites

πόσες ιντσες θες?

 

Δεν με προβληματιζουν οι ιντσες απλα σκεφτομουν να χαλασω μεχρι 100-120 ευρω και σκεφτομουν αρχικα το redmi 3 η το 3s αλλα βλεπω οτι δεν με συμφερει για τα χαρακτηριστικα που προσφερουν αυτα ....το θεμα ειναι αξιζει τα παραπανω χρηματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας. Ψάχνω μια συσκευή με φυσικό πληκτρολόγιο (όχι smartphone) που το πληκτρολόγιο να αναγράφει τους χαρακτήρες στα ελληνικά. Δηλαδή στο 1 να γράφει, όχι μόνο ABC αλλά και ΑΒΓ. Είναι για ηλικιωμένο και καταλαβαίνετε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και αξίζει η "υπέρβαση".

Στα 145 ευρώ βρίσκεις την έκδοση 16/2gb, που στην πράξη δεν έχει καμιά διαφορά στην εμπειρία χρήσης από την έκδοση 32/3gb που κοστίζει ένα 20-ρικο παραπάνω...;)

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και αξίζει η "υπέρβαση".

Στα 145 ευρώ βρίσκεις την έκδοση 16/2gb, που στην πράξη δεν έχει καμιά διαφορά στην εμπειρία χρήσης από την έκδοση 32/3gb που κοστίζει ένα 20-ρικο παραπάνω...;)

 

Μαλλον θα προτημησω την εκδοση 16/2gb του note 3 τοτε ! :)

 

Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πυροβολαει το κινητό φίλε... εκτός αν θέλεις να τα σκάσεις στην applesung....!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχετε να μου προτεινετε καποιο android tablet το οποιο να παιρνει sim ετσι ωστε να μπορω να κανω και να δεχομαι τηλεφωνηματα και μηνυματα?

 

Δεν ειχα ποτε tablet και ετσι μπερδευομαι λιγο που κοιταω στο skroutz.

 

Μονο οσα ειναι μεσα στο φιλτρο

"Δίκτυο Σύνδεσης - Τουλάχιστον 3G / 4G - LTE" ειναι και εκεινα που εχουν την δυνατοτητα χρησης ως τηλεφωνα?

 

Επισης υπαρχουν και με διπλες sim οπως σε κινητα?

 

Το budget μου ειναι το πολυ ως 120 ευρω. Υπαρχει καποιο value for money σε αυτα τα χρηματα?

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχετε να μου προτεινετε καποιο android tablet το οποιο να παιρνει sim ετσι ωστε να μπορω να κανω και να δεχομαι τηλεφωνηματα και μηνυματα?

 

Δεν ειχα ποτε tablet και ετσι μπερδευομαι λιγο που κοιταω στο skroutz.

 

Μονο οσα ειναι μεσα στο φιλτρο

"Δίκτυο Σύνδεσης - Τουλάχιστον 3G / 4G - LTE" ειναι και εκεινα που εχουν την δυνατοτητα χρησης ως τηλεφωνα?

 

Επισης υπαρχουν και με διπλες sim οπως σε κινητα?

 

Το budget μου ειναι το πολυ ως 120 ευρω. Υπαρχει καποιο value for money σε αυτα τα χρηματα?

 

Σας ευχαριστω!

Ναι μόνο όσα λένε 3G 4G είναι.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Μου ειπαν ομως οτι τελικα δεν δεν υποστηριζουν ολες οι συσκευες 3G/4G και λειτουργια τηλεφωνου.

Πως βλεπω ποιες υποστηριζουν ομως??

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχει ακουστικο όπως το τηλ και έπισης το γράφει στο εκάστοτε μοντέλο .

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό απελπισμένος με τη χρήση του Vodafone Smart Speed 6 σκέφτηκα να αγωράσω ενα samsung galaxy και αφού θέλω κατι φθήνο και καλό σκεύτηκα το Samsung Galaxy A5! Μετά απο μια μέρα είδα όμως και το Samsung Galaxy J5 και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιό είναι καλύτερο! Έχω τσεκάρει κάποια Βίντεο στο YouTube αλλά δε φένεται να με βοηθούν! Προς το παρών σκέφτομαι το J5.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο μενα!

Διαβαζω αρκετες μερες τωρα το φορουμ προκειμενου να μην ανοιξω ενα νεο θεμα αδικα..πλην ομως επειδη δεν βρηκα ακριβως αυτο που ηθελα .. ειπα να ζητησω την βοηθεια των ειδικων!

Εχω ενα Lg optimus G το οποιο αν ηταν δικαρτο κ ειχε πιο γρηγορη καμερα δεν θα το αλλαζα με τιποτα!!

Οποτε αυτα ειναι κ τα στανταρ μου..

Να ειναι δικαρτο..

Γρηγορη καμερα (δηλ οσο πιο μικρο shutter speed).. Και αν γινεται να μην βγαζει κουνημενες φωτο!!

Πανω απο 3gb rom..

Και notification led!

Α τιμη εως 260 αν προκειται για κανα G4 dual..μτχμενο..

Δεν ασχολουμαι γενικα με rootαρισματα κτλ οποτε ισως τα φουλ κινεζικα τα οποια απαιτουν να περνας custom roms κτλ μαλλον θα τα προσπερασω δυστυχως..

Σας ευχαριστω εκ των προτερων..

Ps αν καποιος πουλαει καποιο με αυτα τα χαρακτηριστικα ας μου στειλει πμ γιατι απο τελειως αγνωστο ισως να μην αγοραζα μτχμενο..

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, Nexus 5X 32Gb με κλειστα ματια, με το ζορι 260€! Κορυφη, και ξενοιαζει ανετα για 2 χρονια (μην σου πω 3!). Εδω το Nexus 5 και ακομα παει σφαιρα!!! Και LG, με πολυ καλο service. Δεν θα το σκεφτομουνα, 5X 32Gb.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το x play έχει τα πλεονεκτήματα της dual sim με ξεχωριστή υποδοχή κάρτας μνήμης αν υπάρχει πιθανότητα να χρειαστούν αλλιώς και εγώ θα πρότεινα το nexus 5x ως γενικά καλύτερη συσκευή συν τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...