Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως λέει ο τίτλος ψάχνω για Tablet dual boot γύρω στα 100€ αν γίνεται από ευρωπαϊκή αποθήκη. Μπορείτε να προτείνεται κανένα;

 

Καλημέρα και πάλι, παιδιά αν μπορείτε προτείνετε κάποιο dual boot tablet. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να έχει καλό wifi. Θα προτιμούσα γυρω στις 8 ίντσες . Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ανεβω πολυ +60 ευρώ και να κατεβω σε ιντσες γιατι ειναι νομιζω 8" αυτο που προτείνεις οποτε δεν μου κανει δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6742853 το ίδιο λέει ο φίλος, ότι διορθώθηκαν.. :lol: :X :lol:

 

Moro X style, που προτείνει κ ο φίλος παραπάνω, πολύ καλή συσκευή... ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα εναν κινεζο απο ebay και θα μου στειλει με dhl (σε 3-5 μέρες θα ειναι εδώ) οθόνη για το mi4c και με κόστος 40δολλαρια.

Μιας και δε βρήκα κάτι να με καλύπτει 100% σε αυτά τα λεφτά είναι η καλύτερη λύση.

Το ιδανικο κινητο για μενα τωρα θα ήταν ενα samsung galaxy s7 στις 5,5" qhd με 4gb ram, 4000mah μπαταρια και με κόστος στα 350 ευρώ!! Δε ζηταω και πολλά εεεε

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγατε από το g4 στο s7 σας κάλυψε σαν μέγεθος η οθόνη του 7 σαν μέγεθος; Η δε μπαταρία τι διαφορά περίπου έχει μεταξύ των δύο συσκευών?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγατε από το g4 στο s7 σας κάλυψε σαν μέγεθος η οθόνη του 7 σαν μέγεθος; Η δε μπαταρία τι διαφορά περίπου έχει μεταξύ των δύο συσκευών?

 

στην αρχη σου ερχεται καπως που ειναι πιο μικρη η οθονη. αλλα μετα συνηθιζεις.

η μπαταρια στην χρηση που κανω εγω στο lg g4 ειχα 4.20 οθονη στο s7 6.20.

2 βαρια 3 μερες το g4 σε αναμονη τηλεφωνα κλπ και το s7 4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

για ενα τετοιο κινητος πολυς κοσμος θα ενδιφεροταν αλλα δεν υπαρχει και κατι αξιολογο ρε συ... εχω ενα σαμσουνγκ απ αυτα πανω 2-3 χρονια τωρα. καλο κινιτο καλη μπαταρια καλο σημα κλπ αλλα δεν εχει την παλια χριστικοτητα με τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το έχω παραγγείλει κι εγώ με 200 USD από Everbuying με κάποιο κουπόνι που "έπαιζε" μέχρι 16 Ιουνίου.

 

Άντε να δούμε πότε θα έρθει (οι αποστολές λέει θα ξεκινήσουν μετά τις 20 Ιουλίου) και πόσο καλό θα είναι.

 

Πάντως το Thor είναι super για τα λεφτά του οπότε είμαι αισιόδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα τελικά το clamshell Alcatel OneTouch 2012D και μπορώ να πω ότι με ξάφνιασε ευχάριστα.

 

Ικανοποιητική ποιότητα κατασκευής, ούτε πλαστικούρα ούτε πολυτέλεια. 2 sim Κάρτες κανονικού μεγέθους αλλά θέλει προσοχή γιατί ή μία μπαίνει κάτω απο την άλλη και η κάτω αν είναι μινι SIM σε θήκη μπορεί να σφηνώσει επικίνδυνα. Δέχεται κάρτα micro SD 8GB αλλά δεν την δοκίμασα ακόμα.

 

Η οθόνη πολύ φωτεινή, τεράστια πλήκτα καλής υφής. Πλήρης υποστήριξη Ελληνικών, πολλαπλές καταχωρίσεις ακόμα και γεννεθλίων κάτω απο κάθε επαφή. Bluetooth για ακουστικά και μεταφορά των επαφών από άλλο κινητό. Mp3 και ράδιο, καλή δόνηση, δυνατός ήχος στο κουδίνισμα και στην ανοικτή ακρόαση, η μπαταρία κράτα σίγουρα 3+ μέρες. Δυστυχώς δεν έχει πολύ δυνατό ήχο στο ακουστικά αλλά δεν είναι και τελείως αδύναμος.

 

Τα μενού και τα γραφικά είναι παλιομοδίτικα αλλά πλήρως λειτουργικά και χρηστικά.

 

Και το εντυπωσιακότερο είναι ότι υπάρχει software suite για Windows που μπορεί να διαχειριστεί επαφές, sms, ringtones κα. και πλήρες αναλυτικό Ελληνικό manual αρκεί να τα βρείτε στην ιστοσελίδα τους. Ορίστε......

http://www.alcatel-mobile.com/global-en/support/product?id=123&model=2012

 

Σε σχέση με το Νοκια 220 - 225 -230, αν και είναι πιο ραφιναρισμένα, θεωρώ το Alcatel καλύτερο και μόνο γιατί έχει σωστή διοχείριση τηλεφωνικού καταλόγου, και σουτία σύνδεσης με υπολογιστή.

 

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Δεν είναι φτηνό σίγουρα, αλλά είναι ένα πλήρες feature phone με όλες τις λειτουργίες που είχανε τα τελευταία καλά επώνυμα προ πενταετίας.

 

Θα κοιτάξω να βρω αν η Alcatel βγάζει κάτι αντίστοιχο και σε candybar να το αγοράσω για δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θέλω να παρω ενα κινητο στο μικρο μου αδερφό και ειμαι μεταξυ

 

1)lenovo P1m

 

2)Moto g 2nd gen

 

Ποιο απο τα δυο λετε?

 

 

Υ.Γ είμαι αποκλειστικά μεταξυ αυτων των 2 γιατί θα τα παρω απο γνωστό

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θα ήθελα λίγη βοήθεια για επιλογή κινητού.

Σκέφτομαι το cubot S Note 3G που είναι αρκετά οικονομικό ή κάποιο αλλο σε αυτά τα χρήματα (έως 70 ευρώ).

Ουσιαστικά η μπαταρία με ενδιαφέρει και να έχει σχετικά αξιοπρεπή κάμερα.

Δεκτή οποιαδήποτε βοήθεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Ψάχνω για λογαριασμό φίλου συσκευη με χαμηλο κόστος. Ο φίλος θέλει να δώσει 70~80ε και λέω ίσως να τσοντάρω και γω λίγα παραπάνω αν αξίζει κάτι και φτάσουμε μέχρι τα 100 ταβάνι.

 

Λογικα για vfm πάμε σε κινέζικο νομίζω.

 

Μου εχει προτεινει οτι του αρεσει αυτο.

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lenovo-golden-warrior-a8

Αξιζει?

Αλλά δεν ξέρει κ πολλά απο κινητα και ειναι ανοιχτος σε προτάσεις.

 

Επειδή και εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτη τη low end κατηγορία κινέζικων κινητων θα ήθελα μια καθοδήγηση αν γίνεται.

 

 

Θα ήθελα να παιζει 3,4G στην Ελλάδα, ελληνικο μενου, 2G ram και απο 8GB rom και πάνω.

 

Αν κανεις εχει να προτεινει κατι θα βοηθουσε πολυ.

Δε θα ηθελα να παραγγειλω απο alibaba, αλλά απο κατι πιο αξιοπιστο οπως banggood, gearbest, dx κτλπ

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε.

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που δίνεις.

 

Ίσως είναι καλή ιδέα να φτιάξεις κι ένα θρεντ για το τηλ στο υποφόρουμ της Αλκατέλ και να ποστάρεις κι εκέι το μνμ σου, ώστε να υπάρχει για μελλοντική χρήση από κάποιον που θα θέλει feature phone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ενδιαφέρον συσκευη φαινεται το elite 5. Bεβαια δεν την ξέρω καθολου την εταιρία. Ποσο αξιοπιστη και ποιοτικη ειναι σαν συσκευη?

 

Αν υπαρχει κατι πιο μικρο σε μεγεθος γιατι οι 5.5'' ειναι πολυ...

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας χαιρετε!

Θα θελα να ρωτησω αν υπαρχει οικονομικο,κινητο που να υποστηριζει λειτουργιες σμαρτφον αλλα να μην εχει touchscreen.

δεν με βολευει ουτε στα μνμτα ουτε στις κλησεις

Μονο μεσεντζερ θελω κ κανα σοσιαλ μιντια.

Παλια ειχα κινητο χωρις touch screen κ τωρα με touch screen για να συγκρινω κ πιστευω οτι σε μενα καλυτερα ταιριαζει χωρις αλλα σταματησαν να βγαζουν..

Εχω βρει της νοκια με 35€ αλλα δεν εχει ασυρματο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω τον αντικαταστάτη του Huawei Ideos X5 καθώς δείχνει σημάδια κόπωσης πλέον αφού η εγκατάσταση Android Jelly Bean ROM το ζορίζει αρκετά.

Είμαι μεταξύ των:

- Oukitel K6000 Pro

- UMI Touch

- Vernee Thor

- Elephone S3

 

Χρήση πέρα από τη κλασική του τηλεφώνου: καταγραφή διαδρομής με το ποδήλατο (GPS) 5-6 ώρες συνεχούς χρήσης, ανάγνωση forum με το Tapatalk.

Ξεχωρίζω το Oukitel για την μπαταρία, το Elephone για την εμφάνιση, το Vernee για την υποστήριξη το Umi για την ανάλυση της οθόνης έναντι του Vernee.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...