Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλυτερη καμερα απο το nexus δεν παιζει να εχει με τιποτα!! Το nexus 5x φοραει την καμερα που εχει και το nexus 6p η οποια ειναι μια απο τις καλυτερες του 2015 και μια απο τις καλυτερες και για το 2016!!! Επισης δεν συγκρινονται ουτε στον επεξεργαστη,ουτε στο λογισμικο,ουτε στην καρτα γραφικων,ουτε στις αναβαθμισεις!!

Δεν υπαρχει λογος να μπαινετε σε διλημμα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μπάτζετ μου είναι αυτό του τίτλου. είμαι ανάμεσα σε s6, v10, mate s nexus5x 32gb, x style.... βασικά έχω δει τόσα πολλά τηλέφωνα και δεν μπορώ να αποφασίσω :P

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω ένα λειτουργικό τηλέφωνο για τουλάχιστον 3 χρόνια... Από τη στιγμή που δουλεύει καλά δεν νομίζω ότι με ενδιαφέρουν οι αναβαθμίσεις κλπ.. απλά επειδή είναι πολλά τα χρήματα που δίνω θέλω να κρατήσει αρκετό καιρό..

 

Να πω επίσης ότι δεν με ενδιαφέρει να πάιζω παιχνίδια, παρα μόνο η εμπειρία χρήσης και λίγο η κάμερα!

 

Περιμένω τις γνώμες σας!

 

Είσαι ένας ακόμα που θα του προτείνω v10.

Σε σύγκριση με το s6 που επίσης το είχα, είναι αρκετά καλύτερο σε γενικές γραμμές.

Αν δεν σε πειράζει το μέγεθος, είναι η νούμερο ένα επιλογή σε αυτή την τιμή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγω με κλειστα ματια θα επερνα το moto x style..Ενα μικρο nexus 6p,απροβληματιστη συσκευη,καλη τιμη,σουπερ ηχεια,πολυ φωτεινη οθονη.πολυ καλο κρατημα στο χερι,αναβαθμισεις ,αριστο λογισμικο,πολυ γρηγορη φορτιση,εισαγετε επισημα στην χωρα μας!!! Πραγματικα δεν του λειπει τιποτα,μονο λιγο καλυτερες φωτο το βραδυ να ειχε,την ημερα ειναι αριστη!! Αν δεν θες να ξοδευτεις τοτε παρε το nexus 5x !!
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο σουλουπομενο που δεν θα καταλάβεις την διαφορα.

το προβλημα μου ειναι οτι και το meizu που εχω δεν με βολευει στις τσεπες μου και ειδικα οταν ειμαι στη δουλεια μου

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή το V10 πρέπει να είναι η καλύτερη αλλά εγώ θα έπαιρνα το 5x γιατί πιστεύω ότι είναι πολλά τα 380+ για κινητά σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Το 5x είναι πολύ πιο μοντέρνο και futureproof οπότε είναι σχεδόν μονόδρομος αν του είχαν βάλει και μια κάρτα μνήμης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ψαχνω smartphone στα 250 ευρω. Δεν ειμαι κανενας power user αλλα θελω οσο το δυνατον να ειναι καλυτερο ... κυριως το θελω για internet/mail/gps , για φωτογραφιες και μουσικη. Απο παιχνιδια δεν παιζω ιδιαιτερα αλλα που και που θα παιξω κανενα angry birds κανα 10λεπτο να περασει η ωρα. Μεγαλη βαρυτητα δινω και στην μπαταρια. Με ενα γρηγορο ψαξιμο ειδα αυτα τα 2 αν θελετε προτεινετε και κανενα αλλο. ααπο μεγεθος θα ηθελα απο 5 μεχρι 5,2 ιντσες και θα προτιμουσα να εχει χαμηλο σαρ ...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δες και το galaxy a5 2016(ειναι λιγο πανω απο το μπατζετ σου).πολυ καλες καμερες,οθοναρα,πολυ premium κατασκευη,χωρις ιχνος lag και πολυ χαμηλο sar.

το nexus 5x και αυτο πολυ καλο.εχει και pure android και πολυ καλη καμερα.

το Huawei θα σε καλυψει(οπως και τα 2 προηγουμενα) σε αυτα που θες αλλα δεν ξερω το sar του :/

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

δες και το galaxy a5 2016(ειναι λιγο πανω απο το μπατζετ σου).πολυ καλες καμερες,οθοναρα,πολυ premium κατασκευη,χωρις ιχνος lag και πολυ χαμηλο sar.

το nexus 5x και αυτο πολυ καλο.εχει και pure android και πολυ καλη καμερα.

το Huawei θα σε καλυψει(οπως και τα 2 προηγουμενα) σε αυτα που θες αλλα δεν ξερω το sar του :/

 

Αν ειναι να ανεβασει το μπατζετ του τοτε καλυτερα να παρει το nexus 5x 32gb

Δεν ειναι κακο το Α5 αλλα δεν συγκρινεται με τιποτα με το nexus 5x ουτε σε καμερα,ουτε σε λογισμικο,ουτε σε αναβαθμισεις και φυσικα ουτε σε επεξεργαστη και καρτα γραφικων :)

 

Kαλυτερο και απο το p9 lite φυσικα !!! Πιο δυνατο soc/καλυτερη καμερα/σιγουρα περισσοτερες αναβαθμισεις και στην ωρα τους/πιο ελαφρυ λογισμικο..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρηγγειλα το OP3. Ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη και να μεινω ευχαριστημενος. Ευχαριστω και παλι για την βοηθεια.

Έκανες την καλύτερη επιλογή για μένα :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχατιστω πολυ για τις απαντησεις...το nexus πως τα παει σε θεμα μπαταριας;

 

το nexus φοράει δυνατό SoC περσινής ναυαρχίδας μην περιμένεις καλή μπαταρία

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

 

Στο βίντεο θα δεις συγκριτικό.

Δεν έχω το Nexus 5x, έχω όμως το Huawei p9 lite.

Έχει εξαιρετική μπαταρία και είναι τελείως αλαγκαριστο κινητό. Πολλές φορές είναι πιο γρήγορο και από το (φορτωμένο) Nexus 6 μου

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν διαθέτεις 600€ πας και παίρνεις το S7 edge. Είναι η καλύτερη ναυαρχίδα. Αν τώρα θέλεις πιο μικρή οθόνη πας στο S7 με τις 5.1 ίντσες. Αν τώρα το μπάτζετ σου πάει μέχρι 400€ παίρνεις το OnePlus 3(6gb Ram - 64gb internal storage - Snapdragon 820 κτλ). Αν έχεις τα λεφτά φίλε μην το ψάχνεις S7 edge.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Αν διαθέτεις 600€ πας και παίρνεις το S7 edge. Είναι η καλύτερη ναυαρχίδα. Αν τώρα θέλεις πιο μικρή οθόνη πας στο S7 με τις 5.1 ίντσες. Αν τώρα το μπάτζετ σου πάει μέχρι 400€ παίρνεις το OnePlus 3(6gb Ram - 64gb internal storage - Snapdragon 820 κτλ). Αν έχεις τα λεφτά φίλε μην το ψάχνεις S7 edge.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

 

To budget αυτη τη στιγμη ειναι κοντα στα 450€, και κλεινω προς το s7 δινοντας αλλα 50-60 ευρο.

Το edge μου φαινεται μεγαλη διαφορα 100 ευρο για καλυτερη οθονη + μπαταρια. ασχετα που δεν τα χω κιολας

Link to comment
Share on other sites

Στις 5αρες οθόνες η διαφορά στην ανάλυση δεν φαίνεται τόσο πολύ. Οπότε μια χαρά θα είσαι με την 720p του Redmi 3 Pro. Η διαφορά στην μπαταρία είναι χαοτική. Αφού έχεις Note 2 δε θα έχεις θέμα με προσαρμογή στο Miui.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Τα Letv δεν έχουν την υποστήριξη που έχουν τα xiaomi. Το OnePlus 3 είναι μια φρέσκια πρόταση με "μπόλικο" hardware. Είναι πάντως η πιο φθηνή πρόταση με τον Snapdragon 820 μαζί με 6gb Ram. Εμένα πάντως δεν μου λείπει κάτι με το Redmi Note 3 Pro και έχω και μια μπαταρία τέρας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Δες και τα vs που έχει στο YouTube. Δε ξέρω τι σε ενδιαφέρει περισσότερο σ' ένα Smartphone αλλά θεωρώ ότι το S7 κερδίζει συνολικά τις υπόλοιπες ναυαρχίδες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, o αδερφος μου χαλασε προχθες το κινητο του στην παραλια που μπηκε μεσα καταλαθος. ειναι μεταξυ nexus 5x 32 gb και moto xplay. τι να προτιμησει ? ακουω πολυ καλα λογια και για τα 2..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...