Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, ειμαι στην αναζητηση κινητου γυρω στα 150 ευρω. Το xiaomi mi4 το θεωρω πανεμορφο, ειδικα με τα bamboo cover, με τα μονα μειονεκτηματα οτι δεν περνει sd card, οτι ειναι 16gb και τα 2gb ram. Δεν μπορω να βρω στα αξιοπιστα μαγαζια με 3Gb ram σε λογικη τιμη. Αν δεν βλεπω κατι πειτε το μου. Το οτι ειναι μοντελο του 2014 με ενοχλει πολυ λιγο αλλα τα χαρακτηριστικα κοιταζω

 

Το redmi 3 δεν μαρεσει εμφανισιακα, ειδικα το σχεδιο του back cover. Δινω λιγη σημασια εκει γιατι δεν αλλαζω συχνα smartphone οποτε θα το εχω να το βλεπω για καποιο καιρο.

 

To redmi 3 pro εχει το μισητο για μενα fingerprint scanner. Θεωρω οτι ειναι μια μοδα που θα περασει και οτι χαλαει ολο το κινητο

 

Δεν ξερω τι αλλες επιλογες εχω. Θελω xiaomi παντως με μαξ 5 ιντσες οθονη, εχω αγορασει ηδη αλλα δυο για μελη της οικογενειας και ζηλευω

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

....δηλαδή,

για 3G: 900/2100

για 4G: B1, B3, B7 B20 ή αλλιώς FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

 

Αφού τα πες που τα πες @zananiro, πες τα όλα...:p

Για τα δύσκολα αναλαμβάνεις εσύ... :cool:

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για το rp3, θεωρώ ότι το fingerprint sensor το μισείς μέχρι να το χρησιμοποιήσεις. Μόλις το χρησιμοποιήσεις θα σου γίνει απαραίτητο...Οπότε δεν είναι λόγος για εμένα να απορρίψεις το κινητό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Lumia 640 κι από μένα. Τιμιότατο σε όλα! Αλλά θα πρέπει να βάλεις 20ευρώ παραπάνω για να το πάρεις.

Σε android προτείνω huawei y6. Τίμιο κι αυτό. Γυρώ στα 100 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ηδη p8 lite dual sim και σκεφτομαι για

 

P9 LITE DUAL SIM

 

P8 3GB MEMORY

 

 

Ειμαι πιο κοντα στο p9 lite γιατι ειναι πιο φρεσκο .

 

Τι λετε ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα φώτα σας!

Είμαι ανάμεσα σε Lenovo Vibe P1m και Ηuawei P8 lite (κλίνοντας προς το δεύτερο).

Θα ήθελα τις απόψεις σας!

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

λενοβο για την μπαταρια του.

για ολα τα αλλα το π8λιτε

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Σωστή η γνώμη σου φίλε μου κι ευχαριστώ.

Η μπαταρία είναι σημαντικό θέμα και είναι άψογη, το έχει η κόρη μου και το ξέρω.

Βέβαια σε πολλά μοιάζουν και μόλις έκανα συγκριτικό στο gsmarena, υπερτερεί όμως το Huawei στα σημεία. Το θέμα είναι ότι εκτός σκρουτζομάγαζων το βρίσκω στα 199, ενω το lenovo στα 149 στις αλυσίδες, όσο δηλαδή και στο σκρουτζ και προβληματίζομαι...

Δεν θα με πείραζε να προτείνετε και άλλες συσκευές με max τα 160 ευρώ.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον μολ.

δες και leagoo elite 5 (5.5 ιντσες).

αγορα μονο απο ελλαδα?

Μόνο από Ελλαδα και από φυσικό κατάστημα.

Καλή περίπτωση το Leagoo, ήταν κι αυτό στα υπόψιν. :)

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και μένα αυτό. Βασικά μεταξύ P8 - P9 lite.

 

Απο τα λίγα που έχω βρει (τα οποία είναι σχεδόν όλα σε άλλη γλώσσα και όχι αγγλικά), και τα 2 είναι περίπου ίσα σε επεξεργαστική δύναμη, το p9 lite έρχεται με android 6, το P8 έχει σαφώς καλύτερη κατασκευή αλλά το p9 lite έχει fingerprint, η κάμερα του 8 πρέπει να είναι ελαφρώς καλύτερη, όπως καλύτερη πρέπει να είναι και η μπαταρία του 9....

 

Καμία γνώμη;;

 

Η αναβάθμιση θα γίνει απο P7 (όχι για μένα)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για ΛΟΥΜΙΑ 640 αλλωστε το εχω και είμαι ευχαριστημένος, αρκει να σε καλυπτουν οι υπάρχουσες εφαρμογες. για μενα είναι οκ. Η κορη μου εχει doogee x5 pro των 90 ευρω και είναι καταευχαριστημενη (ΑΝΤΡΟΙΝΤ). Η καμερα είναι υποδεεστερη των ΛΟΥΜΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι... δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε και δεν ξερω παραπανω

 

Το xiaomi mi4 με 3GB RAM δεν υπαρχει καπου ετσι; (Οχι με 220$ που ζητανε ομως)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω μικρο κινητο κατω απο 5 ιντσες σιγουρα με καλη μπαταρια. Ειδα τα σονυ z3 compact kai z5 compact. Ποιο ειναι καλυτερο σε μπαταρια απ τα 2 ; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο σε τετοιο μεγεθος με καλη μπαταρια ; Και φυσικα χωρις κολληματα και τετοια
Link to comment
Share on other sites

Μα η sony όντως έχει τόσο καλή υποστήριξη στις ενημερώσεις. Κάθε τόσο δεν λένε ότι θα σταματήσουν την παραγωγή κινητών ?
Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσουμε την κατασκευή που το P8 είναι μακράν καλύτερο θα πήγαινα στο P9 lite άνετα, αυτό που με κολλάει περισσότερο είναι η camera, δεν μπορώ να βρω ένα καλό συγκριτικό τους.

 

Αν και πιστεύω του 8 θα είναι καλύτερη

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Bloodimir/5975/61437/0/bld-axe.jpg |)347|-| 4\/3|\|G3R
Link to comment
Share on other sites

δεν σε καλυπτει καπου το p8 lite και θες να αλλαξεις? δεν στο λεω επιθετικα ή τιποτα τετοιο,απλα για να καταλαβουμε λιγο παραπανω τις αναγκες σου και να σου προτεινουμε πιο ευστοχα :)
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

λενοβο για την μπαταρια του.

για ολα τα αλλα το π8λιτε

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

+1

συμφωνω απολυτα :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

δεν σε καλυπτει καπου το p8 lite και θες να αλλαξεις? δεν στο λεω επιθετικα ή τιποτα τετοιο,απλα για να καταλαβουμε λιγο παραπανω τις αναγκες σου και να σου προτεινουμε πιο ευστοχα :)

 

ναι δεν με καλυπτει, μικρη οθονη,χαμηλη αναλυση. θα χασω 150 ευρω αλλα θα κανω νομιζω σοβαρη αναβαθμιση !

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αφήσουμε την κατασκευή που το P8 είναι μακράν καλύτερο θα πήγαινα στο P9 lite άνετα, αυτό που με κολλάει περισσότερο είναι η camera, δεν μπορώ να βρω ένα καλό συγκριτικό τους.

 

Αν και πιστεύω του 8 θα είναι καλύτερη

 

Η καμερα δεν με νοιαζει τοσο...σχεδον ολη η σειρα P νομιζω εχει θεμα με το βιντεο...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω μικρο κινητο κατω απο 5 ιντσες σιγουρα με καλη μπαταρια. Ειδα τα σονυ z3 compact kai z5 compact. Ποιο ειναι καλυτερο σε μπαταρια απ τα 2 ; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο σε τετοιο μεγεθος με καλη μπαταρια ; Και φυσικα χωρις κολληματα και τετοια

 

τα είχα και τα δυο, το z3c έχει καλύτερη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που απάντησες! Εν τέλει έκανα μια αγορά από σκρουτζομάγαζο αλλα δεν βγήκε καλή. Φταίει το μαγαζί,φταίει το μοντέλο του κινητού δεν ξέρω. Πήρα το LG K7 με 1,3 Ghz και 1,3 ή 1,1GB RAM και από την πρώτη μέρα χρήσης ζεστάθηκε πολύ ενώ απλά έκανα ένα ψάξιμο στην συσκευή. Καλά δεν συζητώ για όταν έχει εφαρμογές ανοιχτές. Και η κάμερα αν και 5mpx δεν μοιάζει ούτε για δυο :/ σκέφτηκα μήπως δεν είναι κανονικό LG αλλά κλώνος ή κάτι τέτοιο αλλά δεν ξέρω. Αν μπορείς να με βοηθήσεις λίγο, αν γνωρίζεις από κινητά θα ήμουν υπόχρεη. ^_^
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...