Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε δίλημμα θα ήσουν αν δε διάβαζες καλα πραγματάκια και για το ulefone... :blink:

 

Να το διατύπωνες καλύτερα, του στυλ, πόσο καλό είναι το ulefone Vienna από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικων, να σου λέγαμε ότι η ulefone έχει δείξει πολύ καλά δείγματα γραφής με προηγούμενα μοντέλα, και το συγκεκριμένο έχει μια χαρά χαρακτηριστικά, μπαταρία ικανοποιητικη, κάμερα (?) και έχει την 800-ρα μπάντα.

 

Τσέκαρε και την τιμή της σε σχέση με τον ανταγωνισμό, ο οποίος είναι μεγάλος (η xiaomi έχει πλήθος vfm συσκευών σε εξαιρετικές τιμές) και αποφάσισε ανάλογα.

 

Για την umi πάλι, τι να πω.... Μακρυά... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω πάρει αρκετά umi απο τα τελευταία είναι σταθερά χωρίς προβλήματα,αλλά Έχω ακούσει από άλλους χρήστες ..δεν ξέρω.θα έφερνε στο ule παντως

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σε δίλημμα θα ήσουν αν δε διάβαζες καλα πραγματάκια και για το ulefone... :blink:

 

Να το διατύπωνες καλύτερα, του στυλ, πόσο καλό είναι το ulefone Vienna από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικων, να σου λέγαμε ότι η ulefone έχει δείξει πολύ καλά δείγματα γραφής με προηγούμενα μοντέλα, και το συγκεκριμένο έχει μια χαρά χαρακτηριστικά, μπαταρία ικανοποιητικη, κάμερα (?) και έχει την 800-ρα μπάντα.

 

Τσέκαρε και την τιμή της σε σχέση με τον ανταγωνισμό, ο οποίος είναι μεγάλος (η xiaomi έχει πλήθος vfm συσκευών σε εξαιρετικές τιμές) και αποφάσισε ανάλογα.

 

Για την umi πάλι, τι να πω.... Μακρυά... :lol: :lol:

Αυτό με την μπάντα είναι μεγάλο θέμα λόγω βονταφον,οπότε βάσει σκρουτζ(ΓιΑτί θέλω από Ελλάδα)Και δικαρτο αναγκαστικά πάω σε αυτά τα 2,εντάξει υπάρχει και το zopo speed αλλά δε τη συμπάθησα ποτέ Σαν εταιρία.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI SCL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

zte blade s6

xiaomi redmi3

 

με ενδιαφερουν τα εξης:

1. αυτονομια - μαλλον xiaomi

2. camera - μαλλον zte

3. ποιοτητα κατασκευης-αντοχη στον χρονο - μαλλον xiaomi

 

Τι θα προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το Microsoft Lumia 435 μου φαίνεται μονόδρομος.

 

Το πήρα κι εγώ στη μάνα μου και όλα καλά έχω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτείνω να σκεφτείς το Moto g3 που τώρα στο σκρουτζ παίζει λίγο κάτω από τα 130.

Με την 6 έκδοση του Android, παίρνεις και μία καλή sd (να μπορείς να την ενοποιήσεις με τον εσωτερικό αποθ. χώρο) και θα είσαι κομπλέ.

Στα μισά λεφτά από τα 350 θα έχεις καλή κάμερα (από ότι λένε στο θρεντ) και την εμπειρία που είδες στο motog 2nd gen ακόμα πιο βελτιωμένη (λόγω specs και android 6).

Συν την αδιαβροχοποίηση, συν ότι όλα τα updates θα έρχονται απευθείας ota χωρίς να μπλέκεις με αυτά που δεν θες να μπλέξεις.

 

Βέβαια τα άλλα κινητά που έχουν αναφερθεί (και το one plus) που λες, είναι πιο τουμπανιασμένα μηχανήματα στο σύνολό τους, απλά πιάνομαι από αηυτό που είπες ότι σου άρεσε σαν στήσιμο και υλοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ετούτο έχει 2 και ποιο κινητο με 2GB RAM σέρνεται?

To 5x Έχει 2 και αυτό που βλέπεις στην υπογραφή (honor y6) Μου επίσης.

Το οποίο σέρνεται..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI SCL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ποιο public! Eκεί σε γδέρνουν!!

στο σκρουτζ τσέκαρε τα!

 

http://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-Ascend-P8-Lite-Dual-16GB.html

 

http://www.skroutz.gr/s/8221631/Samsung-Galaxy-A3-2016-16GB.html?from=autocomplete&keyphrase=a3+2016

 

To A3 είναι 4,7 ίντσες άρα το αφήνεις. Αν το έχεις ήδη το oneplus ok.

 

Αν θες να το δώσεις τότε κοίτα το P8 στα 270 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ζαχαρώνω το Mi4 αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με τις διάφορες εκδόσεις του.

Ποιο να προτιμήσω? Το mi4i, το mi4c, το mi4s ή μήπως το mi4 σκέτο:p?

 

Μου αρέσει που βγαίνουν χρωματιστά , είναι ...τούμπανα και είναι 5'' (δεν θέλω μεγαλύτερο).

Από κει και πέρα δεν με νοιάζει ο αποθηκευτικός χώρος....εννοείται ότι θα ήθελα 64gb αλλά ανεβαίνει πολύ το κόστος.

 

Τι γνώμη έχετε για τα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

το mi4 νομιζω σε καποιες εκδοσεις δεν υποστηριζει 4G

το mi4i νομιζω δεν παιρνει καρτα sd

το mi4c νομιζω δεν παιρνει καρτα sd ουτε εχει ραδιοφωνο

το mi4s νομιζω δεν εχει ραδιοφωνο

ψαξε τα περισσοτερο. δες και redmi 3 pro

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 3 Pro με τα χίλια.

Δεν έχει την 800-ρα βέβαια, αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

 

εννοεις redmi 3 ή redmi note 3?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξεχασα και το mi4!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη προταση αλλα θελω να παω σε android........ και απο gearbest γιατι εχω μαζεψει παρα πολλους ποντους....... Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

1. Μπαταρία ξεκάθαρα υπέρ του mate. Σίγουρα 2-3 ώρες παραπάνω sot

2. Ποιότητα κατασκευής εφαμιλη, μιας και είναι της ίδιας εταιρίας και τα δύο.

3. Κάμερα ξεκάθαρα μπροστά το 6p.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ συμφωνησω με τον φιλο gesvts!!

To nexus 6p το παιρνεις για το pure android/για τα υπεροχα στερεο ηχεια του/για την πολυ καλη του καμερα κ την πολυ καλη του οθονη

Το mate 8 το παιρνεις για το μεγεθος του με τα υπεροχα μπεζελ/την πολυ καλη τ μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Σε βγάζει ημέρα με απαιτητική χρήση; (όχι παιχνίδια ή βίντεο, αλλά κλήσεις και δίκτυο)

Φαντασου με 4g από τις 10 το πρωί μέχρι 12 το βράδυ, κανα δύο ώρες WiFi, είχα sot 3+ ώρες.

Με WiFi το μεγαλύτερο κομμάτι της μέρας βγάζει 5 ώρες και κάτι sot.

Βέβαια για εμένα αν δεν ασχολείσαι με root και custom roms, δεν σε ενδιαφέρουν οι άμεσες αναβαθμίσεις και θέλεις κάμερα κυρίως μέρα, μάλλον πήγαινε για mate 8, μιας και είναι πιο καινούριο και πιο γρήγορο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...