Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για dual boot Android και windows πας σε Teclast x98 plus, αλλά χωρίς sim card υποδοχή. 4G ram 64G rom. Κοντά στα 190€

Για dual boot με sim card πας σε Teclast x98 Air 3G. 2G Ram, 32G rom. Κοντά στα 170€

Μόνο Android πας σε Teclast x98 Air. 2G Ram, 32G rom. Κοντά στα 130€

 

Για μαγαζί κοίτα banggood και gearbest και πάρε όπου βρεις πιο φθηνά.

Τα υπόλοιπα μαγαζιά που αναφέρθηκαν δεν τα έχω ακουστά και δεν θα τα εμπιστευόμουν εγώ προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

G4,αξιοπιστο κινητο και αμα παθει τιποτα το service θα στο φτιαξει.

 

Επισης το P8 ειναι vfm.Η Huawei ειναι αξιοπιστη και τα κινητα της πολυ καλα(ενας φιλος πηρε P8 Lite και μια χαρα,χωρις κολληματα).Επισης κινεζικα οπως τα Xiaomi,Meizu ειναι vfm(αρκει να περιμενεις να ερθει απο Κινα).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι κατοχος s6 edge plus..και θα παραμεινω για πολυ καιρο ακομα..επιασα ενα s7 edge και το εβαλα διπλα..ειναι πολυ ελαχιστες οι διαφορες!!συν οτι στο s6 plus και note 5 κερδιζεις οθοναρα !αν εισαι κατοχος ενα απο αυτα τα δυο καλυτερα να το κρατησεις να δουμε τι θα γινεις μηπως ερθει κανενα s7 plus!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θα παρω εταιρικο εως 300ε μεταξυ 3 καταστηματων προμηθευτων,

κωτσοβολο, πλαισιο και public.

 

Ποιο ειναι το καλυτερο ; Μαλλον το Huawei Honor 5x αλλα δεν μπορω να βρω ουτε thread Και με τρομαζει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μέχρι πρότινος κάτοχος ενός doogee x5 pro θα ήθελα την γνώμη σας για καινούργιο τηλέφωνο στα ίδια χαρακτηριστικά και στην ίδια τιμή περίπου. Λίγο πάνω δεν χάθηκε ο κόσμος.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5X. Chipset, γραφικα, camera, λογισμικό ειναι καλυτερα σε αυτο από τ αλλα δυο. Σε ram μονο χανει απο το p8 ομως δε παιζει και πολυ ρόλο και θεωρω ότι τ αλλα το αντισταθμιζουν σαν σύνολο.
Link to comment
Share on other sites

Alex ειμαι ακριβως στην ιδια φαση..!! Και εχουμε και την ιδια συσκευη απ οτι βλεπω... ;)

 

Το Note 5 το εχω αποκλεισει ουσιαστικα και βρισκομαι μεταξυ των 2 edge... το μονο που θα θελα απο το καινουριο ειναι α) η sd card (αν και πλεον παιζω πολυ με το google photos) και β) την αδιαβροχοποιηση. Κατα τα αλλα νομιζω πως οι 2 συσκευες ειναι υπερβολικα κοντα και στη καμερα ισως και να προτιμω την λογικη του 6αριου περισσοτερο. Οποτε σκεφτομαι κι εγω οτι μαλλον η διαφορα χρηματικα μεταξυ τους ισως δεν αξιζει και τοσο ...

 

Υ.Γ. Το S7 το απλο ενω το γλυκοκοιτουσα αρχικα τελικα τωρα που επαιξα λιγο μαζι του απο εναν συναδελφο που το πηρε χμ.... τελικα μου χει κανει ζημια η οθονη του Note και μου φανηκε πολυ μικρο ... :lol:

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 5,5αρι σπίτι και λόγο δουλειάς δεν βολεύει πολύ σαν μέγεθος. Στις 5 είμαι οριακά.

Κοιτούσα και το 640 το Lte αλλά δεν ξέρω φοβάμαι μην το μετανιωσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για αγορά smartphone με αυστηρό budget εώς 200 ευρώ...

Όντας αρχάριος απλά να σας πω την χρήση που θέλω να κάνω και περιμένω με ανυπομονησία τις συμβουλές και τις προτάσεις σας...

Λοιπόν το θέλω για απλό σερφάρισμα (email, youtube,google) και καμιά εφαρμογούλα να τρέχει γρήγορα όχι να πιάνει αράχνες...Δεν με ενδιαφέρει το gaming.

Επειδή πάντως είναι το πρώτο smartphone που αγοράζω θα ήθελα κάτι καλο για αρχή...

Παιδιά το OnePlus 2 υπάρχει περίπτωση να βρεθεί στα 200 ευρώ ?

Και ανάμεσα στα OnePlus 2 και Xiaomi Redmi Note 3 Pro ποιο θα επιλέγατε ?

Edited by gyrismata
Link to comment
Share on other sites

Γραψε τις διαθεσιμες επιλογες για να δουμε τις επιλογες σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Oneplus2 στα 200€ από δύσκολο έως απίθανο δυστυχώς φίλε μου.όσο για το δεύτερο ερώτημα σου ως κάτοχος redmi note2 δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος. Φαντάζομαι πως το redmi note3 pro θα είναι ακόμα καλύτερο.στα 200€ πάντως που δίνεις κοίταξε σαν μεταχειρισμένο το lg g3 32αρι το oneplus one 64αρι και σε μικρότερο μέγεθος το honor 6.
Link to comment
Share on other sites

samsung j5 και ησυχασες.μη το ψαχνεις!σου μενουν και ρεστα πασχα που ερχεται :p.

εχω το lumia 640 και η γυναικα μου το J5.και τα 2 στα 150 ευρο αγορα το καθενα.

δεν ξαναδινω ΠΛΕΟΝ πανω απο 150 ευρο για κινητο ουτε με σφαιρες.οποιο και να παρεις για την χρηση που θελεις απλα οργωνουν.

τα εχουμε εδω και 2/3 μηνες και οι συσκευες ειναι απροβληματιστες...χαιρεσαι να ασχολεισαι.

Υποψιν πως εσκαγα τουλαχιστον 300 ευρο σχεδον καθε 1,5 χρονο για συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε αυτά τα 2, για μένα ασυζητητί το m8
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

ZTE Blade s6 στα 120$ από το minideal. Αξιόπιστη εταιρία και κινητό και το σημαντικότερο είναι ότι το κινητό το δουλεύεις out of the box με την official rom.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω τη βοήθεια σας,οσοι ξερουν.

Ενα φιλαράκι μου ειναι αναμεσα στα 2 κινητα,και αυτο που τον ενδιαφέρει ειναι να εχει τις καλύτερες φωτογραφίες,γιατι βγαζει φωτο τα προϊόντα απο το μαγαζι του και τα ανεβαζει στα γκρουπ που εχει στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.

Ποιο εχει την καλύτερη φωτογραφικη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας . Συγκεκριμενα ειμαι αναμεσα σε 3

 

mipad 2 , Cube Talk 9X , Teclast x98 Air . Εχω προτιμηση στο χρωμα μαυρο . Επισης απο μαγαζια εμπιστευωμε κυριως geekbying και gearbest

Edited by polius
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πουλήσω το Oppo Find 7 και να πάρω ένα απο τα :

 

LG G4

HUAWEI MATE S

HUAWEI P8

HUAWEI G8

MEIZU MX5

 

Ποιό μου προτείνετε ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας..........

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αγοράσει ποτέ απο Κίνα και θα ήθελα να μάθω σε πόσο χρόνο, πάνω κάτω, έρχεται η παραγγελία...

 

να πληρωσεις με πεηπαλ

να διαλεξεις απλο ταχυδρομειο οχι κουριερ

συνηθως περιπου 15 μερες

ερχεται χαρτακι και πας ταχμειο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...