Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Μετα απο μια περιοδο μεγαλης ευρω-ξηρασιας επανερχομαι...... :D

Ειμαι αναμεσα σε αυτα καοι θελω η αγορα να γινει απο Ελλαδα.

Το ποσο θελω να ειναι περι τα 300€...

 

1. Asus ZenFone 2 Laser (32GB) (ZE551KL)

2. Asus ZenFone 2 (Z3580/4GB/32GB/Dual) (ZE551ML)

3. Asus ZenFone 2 (Z3560/4GB/32GB/Dual) (ZE551ML)

4.Huawei Honor 6 4G (16GB) dual

 

Μεταξυ 2 & 3 ποια η διαφορα; :blink:

Αν υποαρχει καποια προταση δεκτη.

Το Α5 το κοιτακα αλκα εχει μνημη 2mb.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες και το lg g3 σε αυτα τα λευτα.Το 16αρι στα 225€ και το 32αρι 270€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Samsung Keystone 2 στα 19€

 

Καλο τηλεφωνακι

 

Στα μειον ο φακος που ειχε το προηγουμενο samsung.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι 4g??

 

 

Ειναι αληθεια οτι στα δικαρτα κινητα η δυο θεσεις sim δεν υποστηριζουν το ιδιο ιντερνετ?η μια ειναι πχ 4g kη αλλη απλο 2g????

 

 

 

Το 2ο ναι,για το 1ο δεν ξερω.Υποψην για το 2ο ερωτημα αλλαζει μεσα απο τις ρυθμισεις και μπορεις και στην 2η καρτα να δωσεις 3G/4G και η 1η με 2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στα 2 κινητα του τιτλου.

Μεγαλο το δίλλημα. Και τα 2 ναυαρχιδες με τα υπερ και τα κατα τους.

Κριτήρια μου.

1. Γρήγορο και απροβληματιστο λειτουργικο. Ειμαι της παλιας σχολης που παντα ακουγε οτι τα samsung τα εκανε αργα το κακογραμμενο λειτουργικο. Εχει αλλαξει αυτο στο edge;

2. Οθόνη. Δεν ξερω αν το ματι μπορει να συλλάβει τις διαφορες στις αναλυσεις των 2 οθονων αλλα διαφορες Ειδήσεις του στυλ οι amoled μετα απο 1 χρονο και κατι πεφτουν σε αποδοση με τρομάζει.

3. Καλη κάμερα. Ειναι πολυ καλυτερη στο edge οσο διαβαζω;

 

Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Και αν εχετε να προτείνετε καποιο αλλο αντίστοιχων δυνατοτήτων κινητο. Ευχαριστω.

 

Το κινητο θα παραμείνει σε χρηση για τουλάχιστον μια 3ετια. Οποτε γιαυτο προσπαθω να κανω την οσο το δυνατο καλύτερη επιλογη. Φυσικα ηλεκτρονικα ειναι ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

1.Εχει βελτιωθει αρκετα.Τελεια δεν ειναι αλλα δεν ειναι οπως παλια.Και τωρα με την αναβαθμιση που θα ερθει το τηλεφωνο γινεται πολυ καλυτερο.

2.Ουτε καν.Εχεις μεινει στο παρελθον.

3.Στο αυτοματο ειναι καλυτερη.Στο χειροκινητο πιστευω η sony εκανε καλυτερη δουλεια.

Και τα 2 θα σε ικανοποιησουν ομως.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Οι amoled μετα απο καποιο καιρο εμφανιζουν burn-in οποτε ισως να μην ειναι οτι καλυτερο για να το κρατησεις 3 χρονια

Οσο για το λειτουργικο το touchwiz εχει βελτειωθει παρα πολυ και παει πολυ καλα πλεον.

Εγω σαν πακετο θα προτιμουσα το z5, αλλα σου προτεινω να δεις moto x style 400 ευρω και ειναι πολυ καλο κινητο και πιο φτηνο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πανό. Είναι και τα δύο κινηταρες. Στις λεπτομέρειες παίζουν με άλλα υπέρ το ένα και άλλα το άλλο. Γιαυτό ψάχνω γνώμες. Πολλές σωστά τοποθετημενες και αντικειμενικες απόψεις πάντα βοηθάνε.

 

Φίλε Back12345 το έχω ακούσει αυτό για τις οθόνες amoled. Μήπως όμως έχουν βελτιωθεί γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι super amoled...ίσως άλλης βελτιωμένες τεχνολογίας; Όπως λέει και ο Πάνος.

 

Βέβαια έχετε διαφορετικές απόψεις και παραμένω με την αγωνία (απορία) τελικά τι ισχύει με την οθόνη amoled.

 

Θα δω και το moto X style και θα επανέλθω

 

Moto X style:

Από ψάξιμο είναι σε διαστάσεις αρκετά πιο μεγάλο. Με δεδομένο ότι οριακά πάω σε αυτά που αναφέρω.. Επίσης δεν υποστηρίζει usb host που χρειάζομαι.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ηλ. κατάστημα (σκρουτζομαγαζο) που να μπορείς να αγοράσεις ένα κινητό και να κάνεις σύνδεση? δλδ να έχεις και επιδότηση?

Θέλω να πάρω το LG G4 αλλά επειδή θέλω να κάνω και σύνδεση (αλλαγή καρτοκινητου σε σύνδεση) σκέφτομαι αν υπάρχει κάποιο κατάστημα να το πάρω από εκεί (να γλιτώσω και κάποια χρήματα)....

 

ειχα παρει εγω απο ενα σε καλυτερη τιμη με απιδοτηση cosmote και σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω.θα προσπαθησω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Κοιτάζω τα συγκεκριμένα 2. Με ενδιαφέρει κυρίως ποιότητα κατασκευής, έλλειψη προβλημάτων softwate και κάμερα.

 

Απόψεις απο παιδια που τα είχαν και τα 2 ή προβλήματα σε κάποια απο τις 2 ;;;;

 

Ευχ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο ηλ. κατάστημα (σκρουτζομαγαζο) που να μπορείς να αγοράσεις ένα κινητό και να κάνεις σύνδεση? δλδ να έχεις και επιδότηση?

Θέλω να πάρω το LG G4 αλλά επειδή θέλω να κάνω και σύνδεση (αλλαγή καρτοκινητου σε σύνδεση) σκέφτομαι αν υπάρχει κάποιο κατάστημα να το πάρω από εκεί (να γλιτώσω και κάποια χρήματα)....

 

Τι δίκτυο θες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας θέλω μια βοήθεια για τα συγκεκριμένα τηλεφώνα. έψαξα στο φόρουμ άλλα δεν βρήκα ένα κάλο συγκριτικό που να λέει τα υπέρ και τα κατά. αν υπάρχει άλλου το θέμα παρακαλώ οι συντονιστές να το διαγράψουν ευχαριστώ εκ τον πρότερον
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει εγω απο ενα σε καλυτερη τιμη με απιδοτηση cosmote και σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω.θα προσπαθησω φιλε μου

Αν θυμηθείς θα με βοηθούσε πολύ

Τι δίκτυο θες;

Δεν έχω κάποια προτίμηση, εκεί που κινούμαι όλα είναι οκ. Πάνω κάτω τα πάγια είναι ίδια, άρα όποιο και να είναι δεν με χαλάει, προτιμώ φυσικά Cosmote γιατί έχω και ΟΤΕ στο σπίτι αλλά δεν κολλάω εκεί...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/meizu-m2-note-vs-xiaomi-redmi-note-2-t3213753

Κάτέβα λίγο στην σελίδα και διάβασε τα "Conclusions"....;)

Link to comment
Share on other sites

Παρηλαβα mx4.

Αν εξαιρεσουμε την ελλειψη ois,οποτε και προσαρμοζομαι να μην τρεμει το χερι,ας πουμε,

 

τρεχα παρτο με 2 λογια..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σκέφτεσαι μια τέτοια μετάβαση; τι έχεις στο μυαλό σου;;

Απλος φιλε Γιαννη το ψυλο κοιταζω λογο της τιμουλας του και μ αρεσει και ως εμφανιση ειναι γυαλι δεν γρασουνιζεται και δεν χτενεται οπως το δερματινο καφε lg g4 οχι πως δεν μπορω να παραγγιλω αλλα καπακια απο το ebay αλλα ξερεις. Παντα ειχα samsung στην ζωη μου απο το 2003 και εκανα αυτη την μεταβαση απο s5 που το εδωσα λαθος μ φυσικα σε Lumia 535 lenovo a6000 htc 620 σε lg g4 και λεω να δοκιμασω και το s6 δεν ξερω ακομη θα δω ισως το βρω μεταχειριμενο η απο καταστημα στα 500 ευρω δεν θα χω τετοια ευκαιρια πιστευω s6 στα 500 θα δω δεν ειναι σιγουρο ακομα μπορει και να κατσω με το lg g4 μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα πιστευω η μεταβαση απο g4 σε s6 ουτε το αντιστροφο. Δεν κανεις λιγες οικονομιες ακομη να πας σε g5 ή s7 ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα πιστευω η μεταβαση απο g4 σε s6 ουτε το αντιστροφο. Δεν κανεις λιγες οικονομιες ακομη να πας σε g5 ή s7 ;

 

Καλημερα φιλε μου ισως και να χεις δικαιο αλλα εδω στην Κυπρο δεν εχουμε skroutzμαζαρακια που να πεφτουν οι τιμες ολες ειναι σταθερες δυστοιχως. Και το S6 το βρηκα αποκλειστικα στα 499ευρω γι αυτο το σκεφτομαι στα αλλα μαχαζακια το εχουν https://store.mtn.com.cy/Item/Details/39458 539.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...