Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν ειναι ο ίδιος επεξεργαστής.

Το tab s2 φοράει το 5433 που φοράει το Note 4 ενω το tab s φοράει τον αδύνατο 5420 με την ψόφια GPU για αυτο μέρος της ευθύνη για το lag που βιώνεις.

 

Δες εδω αναλυτικό review.

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Tab-S2-8-0-LTE-Tablet-Review.151614.0.html

 

Παντου υπερτερεί.

Οθονη,επιδόσεις CPU-GPU,επιδόσεις ενσωματωμένου flash storage(πολυ υψηλότερες ταχύτητες εγγραφής/ανάγνωσης mb/s),πιο premium κατασκευή,ικανοποιητικη μπαταρια.

 

Και λογικα ο TW θα ειναι ο ίδιος που βλεπεις στην s6 σειρα μιας και του δεύτερου εξαμήνου του 15 συσκευή ειναι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν ειναι ο ίδιος επεξεργαστής.

Το tab s2 φοράει το 5433 που φοράει το Note 4 ενω το tab s φοράει τον αδύνατο 5420 με την ψόφια GPU για αυτο μέρος της ευθύνη για το lag που βιώνεις.

 

Δες εδω αναλυτικό review.

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-Tab-S2-8-0-LTE-Tablet-Review.151614.0.html

 

Παντου υπερτερεί.

Οθονη,επιδόσεις CPU-GPU,επιδόσεις ενσωματωμένου flash storage(πολυ υψηλότερες ταχύτητες εγγραφής/ανάγνωσης mb/s),πιο premium κατασκευή,ικανοποιητικη μπαταρια.

 

Και λογικα ο TW θα ειναι ο ίδιος που βλεπεις στην s6 σειρα μιας και του δεύτερου εξαμήνου του 15 συσκευή ειναι.

 

Καταλαβα, αρα μονο το φλας λειπει.

Τι καουρα και αυτοι ρε ****το, οταν αυξανουν φωτογραφικες δυνατοτητες να κοβουν κατι τετοιο, πραγματικα τραγικο καθως με το ταμπλετ τραβαω φωτο που θελουν φλας συνηθως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

lg g4..ανωτερο σε ολα...καμερα,multitasking πλην μπαταριας!!αν πας note 4 πηγαινε στο c!!πολυ καλο κινητο και αυτο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα 2 να επιλέξω;; 2η κάρτα σιμ δεν με ενδιαφέρει να έχω. Πρόκειται για το απλό m2 και όχι το note.
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το P8 lite και σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή. Ψάχνω για κάτι ανάλογο σε ποιότητα. Θέλω οθόνη 5-5,5 ιντσες, μνήμη από 2 και πάνω και εσωτερική από 16 γιγα και πάνω, κάμερα τουλάχιστον 13 μπ, διπλή σιμ χωρίς να είναι αποτρεπτικό αυτό και για ένα καλό μονόκρτο και τέλος και βασικότερο μεταλλική κατασκευή. Αγορά από Ελλάδα ή Ευρώπη, όχι Κίνα και όριο μάξιμουμ 250€. Ευχαριστώ πολύ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα μπορούσες να κοιτάξεις το Meizu M2 Note http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-meizu-m2-note-16gb-dual-sim-gkri/prod7840398pp/ από το Public στα 199 ευρώ που πληρεί κάποιες από τις προυποθέσεις σου εκτός από την μεταλλική κατασκευή και ότι για να βάλεις microsd πρέπει να χρησιμοποιήσεις τη θέση της δεύτερης sim. Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την διαφορά της ανάλυσης μεταξύ του meizu και του Huawei δεν νομίζω πως αξίζει η μετάβαση.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις το oneplus X από το επίσημο site της oneplus. Μάλλον,στο μόνο που υστερεί είναι ότι οι λήψεις σε χαμηλό φωτισμό δεν είναι και πολύ καλές, αλλά από την άλλη σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω πως βρίσκεις και την τέλεια κάμερα.

 

Αν θες δες και το meizu mx4 pro που αποτελεί σίγουρα αναβάθμιση και μάλιστα θα σου περισσέψει και ένα 50αρι σίγουρα.

 

Περισσότερο θα πρότεινα πάντως το oneolus x το οποίο σε χρώμα champagne φαίνεται τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνωμη σας για το κινητο? ( εκτος οτι ειναι αρκετα ακριβο ακομα ).

Ειναι πολυ ομορφο αλλα ειναι καλο? Επισης ξερετε αν εχει καλη καμερα ή περασε και δεν ακουμπησε απο το Samsung Galaxy S6 και Lg G4??

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα κινητό μέχρι 200 ευρώ είμαι ανάμεσα σε αυτά

 

Samsung Galaxy A5

 

Huawei Ascend P8 Lite

 

Sony Xperia M4 Aqua

 

κοιτούσα και το moto g άλλα διαβάζω στο internet οτι η lenovo θα σταματήσει την κυκλοφορία τον motorola

 

υπάρχει κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα ? από ελληνικό e-shop γιατί δεν θέλω να μπλεξω με εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η γνωμη σας για το κινητο? ( εκτος οτι ειναι αρκετα ακριβο ακομα ).

Ειναι πολυ ομορφο αλλα ειναι καλο? Επισης ξερετε αν εχει καλη καμερα ή περασε και δεν ακουμπησε απο το Samsung Galaxy S6 και Lg G4??

Ευχαριστω :)

 

σαφέστατα και εχει κατώτερη κάμερα απο s6 και g4.. δεν εχει shutter speed στο manual οπότε στις νυχτερινές υπολείπεται.

κατα τ άλλα όπως είπες, όμορφο και ακριβό.

μόλις πέσει η τιμή του στο 300αρι θα είναι μια τίμια αγορά πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Τι χρηση κανεις;

Υπαρχει και το m2 note, ultra 6 και το moto g τι σε ενοχλει αν κλεισει η motorola;

Το Μ4 καλυτερα αστο, υπερθερμαινετε και γενικα δεν λεει για τα λευτα του

Αν θες να πας wp μερια δες τα 640 και 640XL

Link to comment
Share on other sites

Τι χρηση κανεις;

Υπαρχει και το m2 note, ultra 6 και το moto g τι σε ενοχλει αν κλεισει η motorola;

Το Μ4 καλυτερα αστο, υπερθερμαινετε και γενικα δεν λεει για τα λευτα του

Αν θες να πας wp μερια δες τα 640 και 640XL

 

εαν κλεισει η motorola δεν θα εχω πρόβλημα με service ενημερώσεις ?

 

οσο για τιν χρήση δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια internet ομιλία sms απλή χρήση

windows phone με τιποτα

το Meizu M2 Note θα το κοιτάξω εαν και το απλο το m2 με την μικρότερη οθονη θα ηταν καλύτερο

και το SAMSUNG J5 φαίνεται καλή επιλογή

Edited by diazz
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα με τις αναβαθμισεις ουτε με το service, αφου η lenovo λεει πως θα συνεχισει να βγαζει moto μοντελα και να υπστηριζει τα παλιοτερα. Δεν μπορω να στο εγγυηθω αυτο βεβαια, εγω παντως δεν θα ανυσηχουσα

Παντως το moto g ειναι οτι πρεπει... 5ιντσο οπως το θες, και πολυ καλο για βασικη χρηση και ειναι και φτηνουλι, νομιζω ειναι οτι πρεπει για σενα.

Ας σου πει ομως και καποιος αλλος που να ξερει σιγουρα τι θα γινει με τη lenovo, για να σου φυγουν και οι ενδοιασμοι αν και δεν νομιζω πως πρεπει να σε απασχολει αυτο

Επεισης και το G4c ειναι πολυ φτηνο (110) και ειναι καλο για την τιμη του, νομιζω πως και αυτο θα καλυψει την βασικη χρηση

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω ένα tablet για τον πατέρα μου!

θέλω να το βάλω OTE TV και NOVAGO.

θέλω να έχει:

4G (για να στέλνει sms...για να ξεκλειδώσω OTE TV εφαρμογή)

κοντά στις 10 ιντσες

2gb ram

να έχει gps

μνήμη λογικά από 16 και πάνω

να έχει υποστήριξη σε rom κτλ.... να βγει lollipop κτλ αν δεν έχει ήδη

hdmi μήπως και το συνδέσω με TV (προαιρετικά)

αν είναι dual boot (προαιρετικά)

 

 

και φυσικά να μην ξεπερνά τα 200 ευρώ!

 

 

πχ αυτό???? http://www.onda-tablet.com/onda-v919-4g-air-mtk8752-4k-gps-tablet.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :)

Μονο το Smsung S6 και το Lg G4 εχουν τοσο τελεια καμερα ή υπαρχουν κι αλλα?

 

και το lumia 950

αυτή είναι η τοπ τριάδα

Link to comment
Share on other sites

Moto g και ξεγνιαζεις. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και δεν είναι φορτωμένο με σαβούρα. Θα πάρει και marshmallow
Link to comment
Share on other sites

το m2 εχει νεοτερο android.

το m2 δεν εχει ραδιοφωνο. το a806 εχει.

η μπαταρια του m2 δεν ειναι αφαιρουμενη. του a806 ειναι.

 

το a806 δεν εχει notification led. το m2 εχει.

το κεντρικο κουμπι του m2 ειναι "φυσικο". του a806 ειναι ολα αφης.

το m2 εχει περισσοτερους αισθητηρες.

 

αν ειναι δικαρτο ειπες δε σε ενδιαφερει.

τα αλλα υποσυστηματα ειναι παραπλησια σε δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις απο sammy μερια και δεν σε ενδιαφέρει τοσο η εξωτερική εμφανιση και το μεταλλικό φινίρισμα δες και το J5 ιδια ακριβώς χαρακτηριστικά με μια διαφορά 512mb ram (λιγότερη) αλλα 5αρα καμερα με φλας μπροστά ;-)
Link to comment
Share on other sites

το m2 εχει νεοτερο android.

το m2 δεν εχει ραδιοφωνο. το a806 εχει.

η μπαταρια του m2 δεν ειναι αφαιρουμενη. του a806 ειναι.

 

το a806 δεν εχει notification led. το m2 εχει.

το κεντρικο κουμπι του m2 ειναι "φυσικο". του a806 ειναι ολα αφης.

το m2 εχει περισσοτερους αισθητηρες.

 

αν ειναι δικαρτο ειπες δε σε ενδιαφερει.

τα αλλα υποσυστηματα ειναι παραπλησια σε δυνατοτητες.

Ακριβώς έτσι συν την κάμερα που στο m2 είναι κλάσεις ανώτερη

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...