Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα σε αυτα τα λεφτα εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτο http://www.skroutz.gr/s/7282995/Motorola-Moto-G-3rd-Gen-8GB.html

Λενε πολυ καλα σχολια για την καμερα του και γενικα για το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς είναι κλώνοι ή refurbished.

 

Αυτό το προφανώς που γράφεις με τόση ευκολία, προκύπτει και από τα μηνύματα του τύπου "I ordered many of phones, all is ok! After service is good, helpness. I love fastcardtech.com" ή "Ι have bought 2 phones from FCT at different times and found them to be excellent" από τη σελίδα που παρέθεσες ή μόνο από τα reviews των (όχι όλων, αλλά κάποιων δήθεν) δυσαρεστημένων πελατών?

 

Κάνω τη συγκεκριμένη ερώτηση, γιατί σε άλλη ιστοσελίδα σχολιάζουν επίσης την αξιοπιστία του συγκεκριμένου site (του trustpilot) και ότι κάτι παίζεται μεταξύ αυτού και του google:

" Trustpilot is obviously stacked with fake reviewers. Amazed Google makes itself look so naive by using them."

"TrustPilot is nothing but a FAKE service, it has got fake reviews."

"Trustpilot is a wrong website, I hope Google black lists it as it is playing with peoples trusts."

Link to comment
Share on other sites

 

Προφανώς το G3 είναι απείρως καλύτερη επιλογή από το P8.

 

Δε θα έπρεπε καν να το συζητάμε αυτό. +1000

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα σε αυτα τα λεφτα εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτο http://www.skroutz.gr/s/7282995/Motorola-Moto-G-3rd-Gen-8GB.html

Λενε πολυ καλα σχολια για την καμερα του και γενικα για το τηλεφωνο.

 

Και για το UI/π[λοήγηση, πολύ ελαφρυ και ανετο σε δυνατη χρηση, όπως τα περισσοτερα Moto.

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι σε αναζητηση καινουργιου smartphone και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 θα ηθελα την συμβουλη σας το μονο που με απασχολεί ειναι να γινονται root χωρις να χανω την εγγυηση (να μπορω δηλαδη να το φερω στην εργοστασιακη κατασταση) δεν ειχα στο παρελθον ποτε μου ουτε Huawei ουτε Motorola σαν συσκευές

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι νέος στην ομάδα και ζητώ συγνώμη αν δημιουργώ topic σε λάθος section. Θέλω να αγοράσω το Letv le 1 x600 απο εξωτερικό προφανώς.Θα είναι η πρώτη μου παραγγελία κινητού απο εξωτερικό γιαυτό και ζητάω την βοήθεια σας. Ποιο site είναι αξιόπιστο έτσι ώστε να παραλάβω το κινητό στα χέρια μου χωρίς προβλήματα και χωρίς να χάσω τα λεφτά μου; Μια πρόταση που είχα και άκουσα αρκετά καλές κριτικές είναι το Vickmall.Κάποιες γνώμες για το κινητό απο ήδη κατόχους θα ήταν καλές :) Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ψάχνω για κινητό έως 300 € να είναι 4g και εάν είναι δυνατόν να έχει 4gb RAM

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τι ακριβώς σκοπεύεις να τρέξεις και βάζεις ως στόχο το να έχει 4GB RAM...?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας.

βρίσκω ενα galaxy s4 απο φίλο στα 130 ευρω(αν και θα το ρίξω κιαλλο).Μαις και ψάχνω ενα android να μπει στην παρέα των (808,1020) .Δεν το θέλω για τρελά πράγματα browsing κανα παιχνιδάκι και καμιά σειρά πριν τον ύπνο , λιγο gps .

βρίσκω κατι αλλο σε αυτα τα λεφτά καλύτερο? μεταχειρισμενο ή καινούργιο?

Μέτα υπάρχει και το G2 σε αγγελίες κοντά στα 160 ευρω.Απο κινά μεριά έχουμε κάτι αρκετα καλυτερο του s4?|

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Στο Gearbest υπάρχει το Cubot Note S με 66 ευρώ. Η οθόνη ξεφεύγει σε μέγεθος (5.5) αλλά με μπαταρία στα 4150 μάλλον θα βγάζει άνετα το διήμερο. Το χτύπησα για μια ανιψιά που κατάφερε να καταστρέψει το moto G της.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σκέφτομαι να πουλήσω το LG g2 έτσι για μια αλλαγή. Τι κινητό να αγοράσω μέχρι 350 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα σας ευχαριστω για τις απαντησεις! Το μοτο φυσικα και ηταν απο τα πρωτα που εψαξα απλα επειδη ειναι λιγο πανω απο τα λεφτα που θα ηθελε να δωσει το αφησα στην ακρη. Θα το συζητησω και μαζι της για να μαθω ακριβως το ταβανι ισως να αναιβει και λιγο. Για τα doogee που προτεινε ο telefoneri τι λετε? Για το λενοβο διαβαζω ξεκαθαρα καλα λογια προς το παρων καλη επιλογη φενεται και αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι,

θα εκτιμουσα τις αποψεις σας στην συγκριση των δυο παραπανω,

αυτα που ειναι καιρια για εμενα ειναι...

αποδοση σαν κινητο, χρηση του σαν gps αρκετα συχνα, καθως και χρηση με 2 sim σε συνεχη βαση (προσωπικο - Εταιρικο).

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7869&idPhone2=7201&idPhone3=7006&sSearch3=+

 

Ευχαριστω,

Ευγενιος

Edited by evgenios12
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι ταμπλετ???

Δεν ξερω αν θα βολευει να βλεπεις ταινιες απο το S6.

θελω να το χρησιμποιησω για 2ο οποτε θελω κινητο.

Βασικά επειδή οπως ειπα δεν εχω τρελες απαιτήσεις, απλα θελω να ξερω αν το s4 μπορει να σταθει ακομη απλα σε ικανοποιητικο επιπεδο χωρις να μου βγαζει το λαδι .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Όπως γράφω και στον τίτλο του θέματος ενδιαφέρομαι για την αγορά κάποιας συσκευής απο τις παραπάνω.

Στο G3 (32GB - 3GB RAM) μου αρέσει η ανάλυση της οθόνης (αν και τη θεωρώ λιγο υπερβολική), η μάλλον καλύτερη μπαταρία και γενικά κάποιες λεπτομέριες (πχ dual band wifi). Το OnePlus Χ απο την άλλη είναι αρκετά πιο καινούρια συσκευή, έχει σχεδόν καθαρό android (ιδιαίτερα θετικό), η AMOLED οθόνη, ποιότητα κατασκευής και οτι είναι dual sim.

Γενικότερα σκέφτομαι να αγοράσω το OnePlus περισσότερο αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος. Εναλλακτικές θα μπορουσαν να είναι το Μοτο Χ (2ης γενιάς), Moto X Play. Εσείς τι λέτε, αν υποθέσουμε οτι όλα έχουν πάνω κάτω την ίδια τιμή ποιό θα επιλέγατε; Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση που μου διαφέυγει;

Link to comment
Share on other sites

δες και mx5 δικαρτο που υποστηρίζει και στα 2 slots 4g, δυνατα specs, amoled, καλη τημη

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεια σας.

βρίσκω ενα galaxy s4 απο φίλο στα 130 ευρω(αν και θα το ρίξω κιαλλο).Μαις και ψάχνω ενα android να μπει στην παρέα των (808,1020) .Δεν το θέλω για τρελά πράγματα browsing κανα παιχνιδάκι και καμιά σειρά πριν τον ύπνο , λιγο gps .

βρίσκω κατι αλλο σε αυτα τα λεφτά καλύτερο? μεταχειρισμενο ή καινούργιο?

Μέτα υπάρχει και το G2 σε αγγελίες κοντά στα 160 ευρω.Απο κινά μεριά έχουμε κάτι αρκετα καλυτερο του s4?|

 

Xiaomi Redmi Note 2 στα 110 ευρω απο κινα

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί, πριν καν ρωτήσεις...;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429813

 

με λιγα λογια το J5 δλδ...!!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

:up:

ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα....και αργότερα μελετάς και τις υπόλοιπες! :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421541

Link to comment
Share on other sites

Αναθεωρησα και είμαι ανάμεσα σε

 

Galaxy S6

Συνολικό πακέτο, εξαιρετική κάμερα, απόδοση και οθόνη.

Μόνο μείον η μπαταρία και το touchwiz.

 

Xperia Z5

Αδιάβροχο κλπ, ωραία κατασκευή (ματ πίσω που δεν γρατζουνιεται), καλή μπαταρία και γενικά το λογισμικό.

Στα μείον η καμερα και η αυξημένη τιμή.

 

Nexus 5X

Καθαρό android, πιο φτηνό από τα υπόλοιπα, ελαφρύ με καλή κάμερα, αξιοπρεπές γενικά.

Επιφύλαξη για το μέγεθος αλλά κυρίως για κάποια προβλήματα που έχουν παρατηρηθεί...

 

Lumia 950

Δυνατό κινητό, με πολλά νέα πράγματα από τη Microsoft. Φοβερή κάμερα!

Ωστόσο, από χρήση στο κατάστημα δεν ενθουσίασε με το πως έτρεχε το κινητό... Δεν φαινόταν δλδ για 6πυρηνο με 3ραμ.

Επίσης πιο ακριβό.

 

 

Άρα: αν μου άρεσε το μενού κλπ της Samsung θα είχα τσιμπησει το S6, αλλά...

Ως κάτοχος Z3 compact είμαι ικανοποιημενος γενικά από απόδοση και θα πήγαινα στο Ζ5, αλλά λόγω κάμερας δεν δίνω τόσα λεφτά.

Στα άλλα 2 είμαι επιφυλακτικος μέχρι να δω περισσότερα δείγματα.

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...