Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι τι υποστηριξη εχεις για το ΖΤΕ και τι για τα xiaomi.

Γιατι με κανα 50αρικο παραπανω παιζει και το ΜΧ5 το οποιο ειναι απιστευτο και το μονο που με κανει να δισταζω για την αγορα του ειναι οτι δε βλεπω να παιζουν πολλες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι τι υποστηριξη εχεις για το ΖΤΕ και τι για τα xiaomi.

Γιατι με κανα 50αρικο παραπανω παιζει και το ΜΧ5 το οποιο ειναι απιστευτο και το μονο που με κανει να δισταζω για την αγορα του ειναι οτι δε βλεπω να παιζουν πολλες ρομ.

 

και εγω το MX5 σκεφτομαι.εχω διαβασει πολυ καλα λογια.στα 250Ε φαινεται τιμια συσκευη.

Οποιος θελει υποστηριξη απο roms παει για Xiaomi,το θεμα οτι δεν μου αρεσει καθολου το R.Note 3

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Αν θς αγορά απο Ελλάδα τότε πας η σε καποιο wp (που αυτο θα σου πρότεινα) η αν θες ανδροιδες, τοτε νομοζω η μονη καλή επιλογή είναι μοτο ε 2
Link to comment
Share on other sites

Το Α5 είναι πολύ δυνατό το έχω από το καλοκαίρι και έχω πάθει πλάκα :).Και αφού είναι για γυναίκα θα εκτιμηθεί και η 5 mp μπροστινή κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Προχώρα άφοβα στο G3. Έχει ανώτερο hardware από το A5 (οθόνη, επεξεργαστή, κάρτα γραφικών).

Ρωγμές στα νέα G3 δεν υπάρχουν ενώ η μπαταρία καταναλώνεται λίγο πιο γρήγορα λόγω της 2K οθόνης (A5: 290ppi - G3: 538ppi) αλλά έχει γίνει καλύτερη με την marshmallow που έρχεται.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και στα νέα g3 υπάρχουν ρωγμες τελικά.Είναι πλέον καθαρά θέμα τύχης! Είχε απαντηθεί στην ερώτηση που είχα κάνει πριν καιρό στο τοπικ του g3
Link to comment
Share on other sites

Δωσε λιγα παραπανω και πανε εδω http://www.skroutz.gr/s/5983549/Microsoft-Lumia-435-Dual-8GB.html.Καλυτερο απο οποιοδηποτε turbo-x και Android.Εκτος αμα θελεις να παρεις καποιο κινεζικο στα λευτα του turbo-x. Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,καλη χρονια...θα ηθελα την βοηθεια σας,λογω οικονομικων προβληματων,πρεπει να αποχωριστω ενα απο τα κινητα μου.....

Και τα δυο τα εχω βοέυτει αφανταστα,αλλα καποιο πρεπει να αποχωρισει απο την παρεα.....

 

Ποιο ομως....:( Εδω θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας.....ποιο θα κραταγατε....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δωσε το 5s,300-350 πιανεις ανετα.Για το z3 εχει χαμηλωτερη μεταπωλητικη αξια απο το 5s αλλα μπορεις και εκεινο να το δωσεις στα 300 και λιγο παραπανω.Για εμενα το z3 ειναι καλυτερο σε μπαταρια,αδιαβροχοποιηση,ηχεια,οθονη,καμερα.Το 5s το εχω πιασει στα χερια μου,ειναι μικρο και κομψο,εχει καλες καμερες και καλη οθονη.Το μειον ειναι η μπαταρια,το ηχειο(αμα ηταν στερεοφωνικο θα ηταν καλυτερο),η μη επεκταση χωρου(θα μενεις με τα 10-11GB) και θα βγαζεις φωτογραφιες και αρχεια για να κρατησεις χωρο.Το 5s ειναι ενα πολυ ομορφο μοντελο με μικρο μεγεθος και κανει τα παντα.Αλλα αμα εχεις συνηθησεις το μεγεθος του z3,μην το δωσεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σπρώχνεις το 5s. Το Ζ3 χωρίς να είναι πολύ μεγάλο έχει καλύτερη αυτονομία, αντοχή σε κακουχίες, επεκτασιμότητα στη μνήμη και βασικά θα πιάσει τα λιγότερα λεφτά. Εν αντιθέση με το 5s που και περισσότερα θα σου δώσει και όσο πλησιάζει ο καιρός θα πέσει η τιμή του και άλλο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Ενδιαφέρομαι για τα 2 παραπάνω κινητά για να κάνω δώρο στην γυναίκα μου.

Δεν μιλάμε για βαριά χρήση, κανά ελαφρύ παιχνίδι, viber, internet και φωτογραφίες.

Όλο αλλάζω γνώμη από το ένα στο άλλο. Καμιά βοήθεια ρε παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Άπλως δεν ήξερα ποιο να αποχώριστω...

 

Μπορείς να το πάρεις και αλλιώς. Βάζεις και τα 2 αγγελία και όποιο πιάσει τα περισσότερα από την στιγμή που δεν ξεχωρίζεις κάποιο από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε το iphone( 4 ίντσες smartphone με μυωπια η μιση Ελλαδα :P )πιάνει κ περισσότερα λόγω του ονόματος του.Είμαι σίγουρος πως χρησιμοποιείΣ το Ζ3 περισσότερο!!
Link to comment
Share on other sites

Δώσε το iphone( 4 ίντσες smartphone με μυωπια η μιση Ελλαδα :P )πιάνει κ περισσότερα λόγω του ονόματος του.Είμαι σίγουρος πως χρησιμοποιείΣ το Ζ3 περισσότερο!!

 

Κύριο τηλ έχω το Ζ3 απλώς το άλλο το έχω και κάθετε... Και είναι κρίμα

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

G3 μόνο αν θέλει λίγο μεγαλύτερη οθόνη αλλα δυστηχως πόλλα προβληματα. Α5 πιο γρήγορο,αξιόπιστο χωρίς προβλήματα,γυναικεία μπροστινή κάμερα 5 mp.
Link to comment
Share on other sites

Το G3 είναι σαν το G2 σου αλλά με λίγο χειρότερη μπαταρία λόγω της 2K οθόνης. Στά άλλα, έχει (πολύ) καλύτερο επεξεργαστή (410 vs 801), κάρτα γραφικών και αν σε ενδιαφέρουν οι ενημερώσεις, θα πάρει και την 6, ενώ το A5 μάλλον όχι.

Το μόνο + του Α5 είναι η μπροστινή κάμερα των 5mpx όπως αναφέρθηκε

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το g3 να έχει δυνατότερο επεξεργαστή αλλά έχει και μια ανάλυση οθόνης να υποστηρίξει.Το Α5 έχει super amoled οθόνη και είναι πιο γρήγορο σε καθημερινές εφαρμογές όπως fb και πολλές αλλες..
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε θα σου πω να μην σκεφτεσαι με το τι αρεσει σε εναν αντρα αλλα σε μια γυναικα μιας και ειναι δωρο στην γυναικα σου θα κοιταξεις τρια πραγματα εξωτερικη εμφανιση νο1 καμερα νο2 και να εχει την βασικη ισχυ ωστεψνα παιζει απροβλιματιστα τα κλασσικα χαζοπαιχνιδα candy crash κ.ο.κ τα οποια δεν θελουν ουτε επεξεργαστικη ισχυ σοβαρη ουτε καμια σπουδεα καρτα γραφικων....γιαυτο το λογο γερνω προς το a5 οπως καιψνα το κανουμε σε χρυσο και ασπρο που το εχω δει ειναι κοσμημα. Εχεις και την superamoled οθοναρα λεπτο ελαφρυ...
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά, και εγώ για ομορφιά σκεφτόμουν το Α5 αλλά το G3 είναι επίσης τούμπανο σε αυτά τα λεφτά. Και δεν θέλω και να την ρωτήσω!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το g3 να έχει δυνατότερο επεξεργαστή αλλά έχει και μια ανάλυση οθόνης να υποστηρίξει.Το Α5 έχει super amoled οθόνη και είναι πιο γρήγορο σε καθημερινές εφαρμογές όπως fb και πολλές αλλες..

 

Πως γίνεται κινητό που είναι κατώτερο να είναι πιο γρήγορο σε καθημερινές εφαρμογές; Η 2K οθόνη δεν σου τρώει από τις διεργασίες, μια χαρά είσαι και στο fb, και στο insta και παίζεις και όλα τα γνωστά παιχνίδια (Candy Crush, Soda Crush etc).

Επίσης, η διαφορά τιμής είναι πάρα πολύ μικρή για τόσο μεγάλη διαφορά στα χαρακτηριστικά! Το G3 θα βγάλει καιρό παραπάνω από το Α5 εκτός κι αν ο φίλος θέλει κάτι για τώρα και δεν σκέφτεται μελλοντικά.

 

PS: Πήγαινε δες και τα δύο από κοντά και αποφάσισε. Μπορεί το G3 να είναι καλύτερο, αλλά τις γυναίκες ποτέ δεν ξέρεις τί τις γοητεύει. Μπορεί να δει την SAmoled ή το άσπρο χρώμα και να σε ερωτευτεί.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...