Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Τελικά πήρα το lenovo A7000. Έκανα λίγο μια υπέρβαση. Ελπίζω να κρατήσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Τελικά πήρα το lenovo A7000. Έκανα λίγο μια υπέρβαση. Ελπίζω να κρατήσει.

 

πολύ καλή επιλογή, απλά να πεις στο παιδί να μην το πολυδείχνει οταν κυκλοφορεί έξω γιατί οι καιροί είναι επικίνδυνοι...

Link to comment
Share on other sites

Meizu mx4 pro και mx5 αν δεν έχεις πρόβλημα με την έλλειψη κάρτας μνήμης. Τα letv είναι σπουδαία vfm. Το redmi note2 το παίρνεις και κανείς και οικονομία στα χρήματα σου ( καλύτερο σε υποστήριξη, ελαφρώς χειρότερο σε κάμερα, αλλά σημαντικά φθηνότερο στην 16gb έκδοση).

Δηλαδή εσύ θεωρείς το mx4 pro ή mx5 ως καλύτερη επιλογή... Έχω δύο ερωτήσεις πάνω σε αυτό. Πρώτον το Mx4 pro δεν είναι σχετικά παλιό? Παίρνει σίγουρα τα updates ? Και δεύτερον ποιο από τα δύο θα διάλεγες?

Επίσης όσον αφορά τα Letv έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και τα έχω και αυτά στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Έχω καιρό να κοιτάξω για κινητά.. Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι:

-2 κάρτες σιμ

-5'' οθόνη μαξιμουμ (να μπορώ να το χρησιμοποιώ και με ένα χέρι)

-σχετικά καλή μνήμη ραμ να μην μου κολλάει

-150€ το μέγιστο.

 

Μου πρότειναν το HUAWEI Y6 Dual SIM και το SONY Xperia E4.

Το δεύτερο το είδα και από κοντά και αν και ήταν φορτωμένο εφαρμογές δεν κολλούσε κθλ.

Δεκτή κάθε πρόταση :D

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

lumia 640 dual sim και καθάρισες. Έχει οσα ζητάς και διαθέτει μια απο τις καλύτερες κάμερες στην κατηγορία του.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις Windows Phone, θα σου πρότεινα να πάρεις το Lumia 640 Dual Sim. Ξεκάθαρα ανώτερο από το Xperia E4 DS (οθόνη, επεξεργαστή, κάμερα) και δεν κολλάει καθόλου.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι λειτουργικό windows δεν έχω ξανα ακουμπήσει. Φαντάζομαι είναι θέμα συνήθειας στην χρήση του?

Το Huawei να μην το κοιτάξω καν? Επειδή βλέπω έχει μνήμη ραμ 2 Gb και επεξεργαστή 1,1 GHz

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Lumia 640DS. Δεν κολλάει, καλή μπαταρία, καλή κάμερα και από τα πρώτα που θα πάρουν τα 10άρια!!! Σε μία μέρα εγώ συνήθισα το λειτουργικό και δεν το αλλάζω πλέον με κανένα. Άνώτερη εμπειρία χρήσης!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους .Θέλω να πάρω για την Πρωτοχρονιά δώρο στη γυναίκα μου καινούργιο τηλέφωνο .Τώρα έχει ένα S3mini .Η αγορά θα γίνει από Ελλάδα για να προλάβω καταρχάς αλλά και για να το σπάσω και σε 4-5 δόσεις καθώς έχω και τα τέλη .Μπάτζετ 200-250 .Τι έχετε να προτείνετε όσοι γνωρίζετε .
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα πρωτα απο ολα ! ειχα ξανανοιξει θεμα αλλα μετα απο διαβασμα κατεληξα οτι χρειαζομαι ενα κινητο με αρκετη αυτονομια και καλη ποιοτητα και κατεληξα σε αυτα τα 2 ! Βεβαια και το xiaomi note 2 βλεπω αλλα με προβλιματιζει η αυτονομια ! Θελω σιγουρα 5μιση ιντσες ! Για σοσιαλ μιντια και χαλαρα παιχνιδακια το θελω ! Μεχρι 130 ευρω διαθετω !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλα Χριστουγεννα.Ψαχνω smartphone κατα προτιμηση απο Ελλάδα με budget εως 200 ευρω.Δεν παιζω παιχνίδια ουτε εχω τρελες απαιτησεις.Το smartphone θα χρησιμοποιηθει κυριως για social media,browsing και πολυ youtube.

 

Κυρια χαρακτηριστικα που με ενδιαφέρουν ειναι η οθόνη,η διαρκεια ζωης της μπαταρίας και η κάμερα.

 

Υποψηφια κινητά είναι το vodafone smart ultra 6,moto g 3rd generation,samsung j5,meizu m2 note απο public.

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο διμηνο είχα το j5 και το θεωρούσα το πιο value for money κινητό που μπορείς να πάρεις από ελληνικό κατάστημα μέχρι 200 ευρώ. Πριν μια βδομάδα το έδωσα και πήρα το m2 note. Δεν το μετάνιωσα καθόλου. Είναι σε όλα καλύτερο από το j5 εκτός ίσως από την μπαταρία και την κύρια κάμερα.

Για browsing και YouTube σίγουρα θα την ευχαριστηθείς την μεγαλύτερη οθόνη. Παίζει πολύ άνετα 1080p στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο κινητο γυρω στα 200-250 ε . Αυτο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι να εχει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα και οθονη μεχρι 5 ιντσων. φυσιολικη χρηση και κανα παιχνιδι που και που:rolleyes:
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο κινητο γυρω στα 200-250 ε . Αυτο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι να εχει οσο το δυνατον καλυτερη καμερα και οθονη μεχρι 5 ιντσων. φυσιολικη χρηση και κανα παιχνιδι που και που:rolleyes:

 

Το budget σου φτάνει μέχρι το G3 16gb που έχει την καλύτερη κάμερα που ψάχνεις αλλά είναι 5,5 ίντσες με μικρά bezels όμως. Στις 5 ίντσες ξεκινάς τους συμβιβασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 5 ίντσες πας στο Lumia 640. Αν ανέβεις λίγο σε μεγεθος πας στο Lumia 640XL που έχει καλύτερη κάμερα με οπτικά Zeiss. Θα πάρουν και πρώτα την αναβάθμιση σε 10ρια!!! Διάβασε τις κριτικές των κινητών οι οποίες είναι οι καλύτερες!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εισαι οκ με windows phone

τοτε +1 για microsoft lumia 640 lte / 640xl lte

ομως δεν εχει notification led

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά θα έχεις καλύτερη εμπειρία χρήσης σε Windows. Το κακό είναι ότι έχεις λιγότερες επιλογές σε εφαρμογές αλλά έχεις οθόνη στο μέγεθος που θες και καλή κάμερα. Και οι βασικές εφαρμογές υπάρχουν οπότε δε νομίζω να έχεις θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σκεφτομαι να αγορασω κινητο και ειμαι αναμεσα στο Huawei P8 Lite και στο Leagoo Elite 1

Καμια προταση ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο και να προτιμησω?

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη για αυτό το κινητό με ενδιαφέρη και λόγο δουλειας.εάν κάποιος ξέρει σχετικά των ευχάριστω εκ των προτέρων!το βρήκα εδώ http://www.multishop.gr Edited by bil888
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...