Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα τηλέφωνα της Vodafone είναι καλά ;

 

είναι μάλλον κατώτερα του SP σου, ιδίως σε κάμερα και sar.... εγώ έχω το meizu M2 για τη δουλειά και είμαι ικανοποιημένος - νομίζω το βρίσκεις και απο Ελλάδα πιά. Αντίστοιχα έχω δει Huawei P8Lite συναδέλφου και νομίζω είναι ένας πολύ καλός αντικαταστάτης του SP - αρκεί να το πάρεις από Ελλάδα για να μην μπλέξεις με versions που δεν υποστηρίζουν τις συχνότητές μας...Η άλλη μου συσκευή είναι xperia Z3c οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει σύγκριση με συσκευές στο εύρος τιμής που ζητάς.

 

Έχεις δοκιμάσει να το φλασάρεις από την αρχή το SP μήπως και συνέλθει λίγο, τουλάχιστον μέχρι τις γιορτές που θα παίζουν καλύτερες προσφορές σε καταστήματα;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ,θέλει η κοπέλα μου κινητό κοντά στα 250 ταβάνι .android.Απροβλημάτιστο και από Ελλάδα διότι το θέλει άμεσα. Έχετε να με προτείνετε κάτι;

Προέρχεται απo iphone 4 οπότε θέλει και κάτι λίγο μουράτο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την αρέσει μου είπε τώρα το Samsung J5 τι γνώμη έχετε για αυτό ;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες myphonerz, καθότι πέρασαν λίγοι μήνες που αγόρασα το k3 note και έμεινα κατευχαριστημένος, και καθότι έπεισα τον κολλητό μου να μην πάρει iphone6 απο το 5s που έχει τώρα αλλα να εμπιστευτεί κινέζο, βρίσκομαι στην αναζήτηση τουμπανοσυσκευής ως 250 ευρώ.

Θα εκτιμηθούν eu warehouses για πιο γρήγορο shipping και ύπαρξη αρκετών roms σε xda για να χουμε να περνάμε την ώρα μας.

Approved brands:

Lenovo

Meizu

Xiaomi

Asus

Σε Cubot,Elephone,Ulephone,LeTV και τέτοια δε πάμε με τίποτα.

Ευχαριστώ φίλοι και περιμένω τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,ενδιαφέρομαι για την αγορά μίας συσκευής για την κοπέλα μου,το Budget ειναι περίπου στα 200ευρώ...Σαν πρώτη επιλογή έχω το Moto g 3rd 8gb μιας και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος απο τις 2 προηγουμενες γενιες..Αξιζει να παω στα 250 για το 16αρι απο amazon ή να παω σε samsung a5 ή κατι άλλο??Δεν θέλω κινέζικο..Η χρήση θα είναι κυρίως fb,κλησεις και μηνυματα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,ενδιαφέρομαι για την αγορά μίας συσκευής για την κοπέλα μου,το Budget ειναι περίπου στα 200ευρώ...Σαν πρώτη επιλογή έχω το Moto g 3rd 8gb μιας και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος απο τις 2 προηγουμενες γενιες..Αξιζει να παω στα 250 για το 16αρι απο amazon ή να παω σε samsung a5 ή κατι άλλο??Δεν θέλω κινέζικο..Η χρήση θα είναι κυρίως fb,κλησεις και μηνυματα..

 

Νομίζω πως το Samsung Galaxy J5 είναι ή καλύτερη επιλογή στα 180€. Για καλύτερες επιδόσεις δες το Meizu M2 στα ίδια χρήματα περίπου και 2GB RAM έναντι 1,5 του Samsung. Κατά τα αλλά το Meizu είναι συσκευή με κάποιες "ιδιαιτερότητες".

 

Το Motorola με τα 2GB είναι καλό αλλά και ακριβό γι'αυτα που προσφέρει. Στα 200€ θα ήταν μια ακόμα επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας, θέλω να πάρω ένα δώρο στην κοπέλα μου και ειμαι ανάμεσα σε αυτές συσκευές, έχω τις εξής απορίες να της πάρω το 640 η να περιμένω μέχρι να βγει το 550, λογικά η τιμή τους θα είναι σχεδόν ίδια (από σκρουτζομαγαζο το 640), τώρα έχει ένα Android και τρώει πολλά κολλήματα, γενικά δεν έχει απαιτήσεις από τα τηλέφωνα της, για τα βασικά το θέλει... Τι προτείνετε εσείς;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μουράτο δεν το λες το J5 αλλά είναι καλό τηλέφωνο. Αν της αρέσει ας το πάρει. Αν όμως θέλει μουράτο, γνώμη μου είναι να πάει στο Α5.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi είναι πολύ καλό ποιοτικά, πραγματικά απροβληματιστο. Μη σε απασχολεί το customization, υπάρχουν οδηγοί που τα εξηγούν όλα ακόμα και για τον άπειρο χρήστη. Αλλά ακόμα και με τη μαμά Ρομ να μείνεις, συνέχεια παίρνει ota updates και είναι πλέον εξίσου καλή.

 

Σκέφτομαι το xaiomi αλλά ομολογώ οτι εχω τους ίδιους προβληματισμούς. Αναφορικά με την rom απο αυτά που εχω διαβάσει υπάρχουν η stable και η developer?ΟΤΑ updates παίρνουν και οι δυο rom? η ελληνική που λένε ειναι κατι το διαφορετικό;

Link to comment
Share on other sites

Στους βασικούς τομείς το 640 είναι καλύτερο, επεξεργαστής, κάμερα και μπαταρία. Οπότε 640 από μένα, το 4G μοντέλο είναι και κοντά στα 150 ευρώ.

Οι διαφορές είναι στην οθόνη λίγο μικρότερη το 550 και λίγο καλύτερη μπροστινή κάμερα.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 640 lte και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.ειδικότερα έχω μείνει έκπληκτος από την ταχύτητα που έχει όταν συνδέεται με δεδομένα.το 550 ίσως θα ήταν καλύτερα να περίμενες τις εντυπώσεις των πρώτων κατόχων του πριν το παραγγειλεις.ή επιλογή δική σου.
Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα της Vodafone είναι καλά ;

Το συγκεκριμένο πολυ καλή περίπτωση.

http://www.skroutz.gr/s/6003622/Samsung-Galaxy-A5-16GB.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδια.Αναζητώ κι εγω ένα κινητο μετα το ΄τελος ενος htc .Είμαι επαγγελματίας,θέλω ένα αξιόπιστο κινητό,όπου φυσικά όπως και σε όλους μας το θέμα γούστου και κριτηρίου ομορφιάς ειναι σημαντικό και υποκειμενικό....Οι σκέψεις μου έχουν φτάσει μέχρι και το iphone.Όχι το Plus όμως.

Οι προβληματισμοί ειναι οι εξής: σκέφτομαι σοβαρα το iphone αλλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θέλει να ασχοληθω για να το μάθω και να το αξιοποιω σωστα.Μην μας βάλει σε κανένα ατέλειωτο ψαξιμο αναβαθμίσεων βελτιώσεων κλπ κλπ ρυθμισεων κλπκλπ Φυσικα μέχρι τώρα μόνο σε πολυκαταστήματα το έχω δει.Δεν ειχα ποτέ τέτοιο κινητό.Σκεφτόμουν (με το μυαλό)πανεμορφα και μου αρέσει η ιδεά καθαρα επαγγελματικου κινητου: τα BlackBerry.Μια μινι ερευνα όμως που έκανα είχε ένα τρομερό αποτέλεσμα: δεν υπάρχουν πουθενα στην ελλάδα!! Τζίφος.

Δεν μου αρέσουν καθόλου τα σαμσουνγκ παρότι θεωρούνται και φυσικα ειναι τρομερα κινητα.

Κάποιες ιδέες υπάρχουν ?

Link to comment
Share on other sites

Galaxy A5,galaxy j5..Μετά το m4 aqua λόγω ότι έρχεσαι από Sony,εγώ δεν θα το προτιμούσα..Το p8 lite δεν έχει καλή αυτονομία και από την άλλη τα 2 πρώτα είναι από τη Samsung πολύ προσεγμένα με ελάχιστο bloat πλέον..Το p8 θα το προτιμούσα αν ήταν στα 140-150 ευρώ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι περιπου στα ιδια λεφτα, ποια θεωρειτε ειναι η καλυτερη αγορα και γιατι?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η τιμή παίξει κάποιο ρόλο στην επιλογή σου (εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει, είμαι κι εγώ ανάμεσα στα 2 xiaomi, σκέφτηκα και το prime), πάντως πήρε εδώ http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock--EU-Version-Xiaomi-Mi-4i-mi4i-5-0Inch-4G-FDD-LTE-Android-5-0-2GB-16GB-Smartphone-64-bit-Snapdragon615-Octa-Core-1-7GHz-13-0MP---White-353427.html" το μάτι μου το Mi4 στα 188€...
"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Λοιπον , εχω ενα δίλημμα . Διαθετω 200 ευρω (+-30) για νεα συσκευη . Αυτη την στιγμη γλυκοκοιταζω το huawei p8 lite που παιζει στα 200 ευρω ακριβως. Ομως με μια προχειρη αναζητηση ειδα οτι η τιμη για το 16αρι meizu εχει πεσει στα πατωματα ( περιπου 200 ευρω και αυτο ) . Η ερωτηση μου ειναι , αν αξιζει ακομα το μειζου ή αν πρεπει να παρω το huawei . Απο specs το meizu μχ4 ειναι πολυ πιο καλο , απλα δεν ξερω κατα ποσο θα το υποστηριζει η εταιρεια εφοσον ειχε βγει ηδη το mx5 , m2 note κτλ κτλ. Απο την αλλη το huawei ναι μεν εχει υποδεεστερα χαρακτηριστηκα αλλα ειναι ετοιμοπαραδοτο! Και κατι τελευταιο , αγορες με paypal γινεται να κανουμε (λογω καπιταλ κοντρολς) ;

Επιπλεον δεκτες ειναι και οι αλλες προτασεις σε αυτο το μπατζετ!

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...