Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eξαρχής νομίζω ότι στα 80 ευρώ, να βρεθεί κάτι πραγματικά άριστο στις 5.5 ίντσες είναι δύσκολο...

Οτιδήποτε με 512 ram πολύ καλά κάνεις και το ξεχνάς χωρίς ιδιαίτερη συζήτηση... Ακόμα και 1Gb είναι το ελάχιστο αποδεκτό πλέον για Android...

Από αυτά που αναφέρεις, νομίζω το Α916 είναι η καλύτερη περίπτωση και στα 87 ευρώ που το βρήκες μπορεί να είναι και value for money στις 5.5 ίντσες... Καλός κατασκευαστής, καλούτσικα specs και για light χρήση που θέλεις, εκτιμώ ότι θα είναι οκ και δε θα έχεις πρόβλημα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Το Coolpad 7320 το έχω εδώ και ενάμιση χρόνο σαν βασικό τηλέφωνο... Άριστη συσκευή τόσο σε ποιότητα κατασκευής, όσο και σε λειτουργία... Ωστόσο έχει δύο θέματα (σημαντικά ή οχι, ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας)... Πρώτον έχει 1Gb Ram (κάτι που δε μπορεί να αποφύγει στα 80 ευρώ) και δεύτερον με το Android 4.2.2 που ξεκίνησε εκεί έμεινε... Δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε καν custom rom, για κάτι παραπάνω... Αν δε σε νοιάζουν αυτά τα 2, είναι κομπλέ και για αυτά που θες, θα σε καλύψει... Συγκριτικά με το Lenovo, νομίζω ότι είναι πανομοιότυπα με βάση τα specs που είδα στα γρήγορα, με θετικό του Lenovo ότι έρχεται με Kitkat...

Update: Το Coolpad είναι out of stock, οπότε μάλλον μονόδρομος το Lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Τι γνωμη εχετε για το Elephone P7 Blade ;Φαινεται ενδιαφερον. Οπως καταλαβαινετε όλα ειναι ζητημα χρρηματων... Βεβαια δεν θελω να επιλεξω κατι που θα χαλασει αμεσως, γι'αυτο το ψαχνω... Edited by marsal
Link to comment
Share on other sites

Eννοείται το Lenovo... Χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει, η διαφορά από το Antutu και μόνο φαίνεται τεράστια... Υποθέτω ότι και σε ποιότητα κατασκευής το Lenovo θα υπερτερεί...
Link to comment
Share on other sites

Eννοείται το Lenovo... Χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει, η διαφορά από το Antutu και μόνο φαίνεται τεράστια... Υποθέτω ότι και σε ποιότητα κατασκευής το Lenovo θα υπερτερεί...

 

To είχα

LENOVO A916 ασυζητητί....

Ποιότητα ΚΑΤΑΣΚΕΥΗς ΑΡΙΣΤΗ!!!!!

 

Περνάς και τη ROM S206 (EXEI KAI ROOT) ME FLASH TOOLS από NEEdROM kαι είσαι ΠΑΣΑΣ.

ΦΟΒΕΡΟ GPS KAI KAλη CAMERA

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια συσκευη με ταβανι 400-450ευρω να με βγαλει 1.5χρονο ανετα.Με ενδιαφερει κυριως να ειναι ομορφο και ανετο στο χερι,καλες φωτογραφιες/selfie να μη λαγκαρι σε καθημερινη χρηση ,να περιμενω ακομα 1-2 official update και να βγαζω ενα 10ωρο εκτος σπιτιου χωρις να ψαχνω φορτιστη.

 

εχω δει και εχω κολλησει με αυτα τα δυο P8 και Moto X Play τι θα προτεινατε απο τα δυο? η καποια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κινητο για τη γυναικα μου.εχει τωρα το s4 mini αλλα εχει τα χαλια του.βασικο η αγορα θα γινει απο σκρουτζ μεχρι 200 ευρωπουλα το πολυ.θελουμε κατι μεχρι 5" τουλαχιστον 1,5 ram.πηγα ειδα το galaxy j5,aqua m4,lg g4c,htc desire 626.απο huawei γλυκοκοιταζω το p8.οποια βοηθεια δεκτη να παω αυριο να το παρω
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κινητο για τη γυναικα μου.εχει τωρα το s4 mini αλλα εχει τα χαλια του.βασικο η αγορα θα γινει απο σκρουτζ μεχρι 200 ευρωπουλα το πολυ.θελουμε κατι μεχρι 5" τουλαχιστον 1,5 ram.πηγα ειδα το galaxy j5,aqua m4,lg g4c,htc desire 626.απο huawei γλυκοκοιταζω το p8.οποια βοηθεια δεκτη να παω αυριο να το παρω

 

Το j5 θα σου προτείνω για του εξης λόγους:super amoled,ενα κλικ καλυτερες καμερες απο τα υπόλοιπα,μπαταρια σκυλί απο οτι ακουω και το κυριοτερο η samsung προς έκπληξη μου δεν φορτώνει με οτι σαβουρα υπαρχει τα νεα της τηλέφωνα..οποτε ειναι και πολυ σβελτο..η μονη επιφύλαξη γιατι εγω το ψαχνω στα κινητα μου ειναι το SAR του που δεν γνωριζω ποσο εκπέμπει..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κάποια πράγματα από gearbest αξίας γύρω στα 150 ευρώ. Λογικά θα ειναι ψιλομεγάλο δέμα. Παίζει να έχω θέμα με τελωνείο? Επίσης σε ένα μήνα θα έχουν έρθει ή κάνει παραπάνω?

 

edit: Σε αλλο νήμα ήθελα να γραψω και μπερδεύτηκα. Αν θέλετε ας σβηστεί το συγκεκριμένο.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους , είχα την δυσάρεστη εμπειρία να χάσω το κινητό μου πριν λίγο καιρό(Samsung S3) και πλέον είμαι σε αναζήτηση ενός καινούργιου κοντά στα 200 ευρώ.Έχοντας ψάξει αρκετά μοντέλα απο skroutz και bestprice έπεσε το μάτι μου στο Vodafone Smart Ultra 6 το οποίο κανει 199 ευρώ και στο Μeizu M2 Note κοντά στα 200 επίσης.Το κίνητο το θέλω για browsing , facebook youtube και ελαφρυ gaming.Ποιό απο τα δυο θα κανει καλυτερα για μένα?Επισης έχετε κατι αλλο να προτείνεται σε αυτο το budget?(αγορά απο Ελλάδα)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το meizu m2 note ή το xiaomi redmi note 2 prime. Τα 3 gb Ραμ δε λένε τίποτα από μόνα τους.( Όντως το vickmall είναι πολύ αξιόπιστο και με κορυφαίους χρόνους παράδοσης).
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το meizu μιας και έχει περάσει απο τα χέρια μου.γνώμη μου πως θα ικανοποιηθεις με την αγορά του αναλογικά βέβαια με τα χρηματα που δινεις για αγορα απο Ελλάδα.(έχε χάρη που θες απο Ελλάδα αλλιως σου έδινα το one plus one που έχω)
Link to comment
Share on other sites

2 Ερωτήσεις ομως...

1.Τί γίνεται σε περιπτωση που το κινητο παθαινει καποια βλαβη?Απο οτι γνωριζω δεν υπαρχει αντιπροσωπεια της Meizu στην Ελλαδα.

2.Υπάρχει Google play στην συσκευη?Δεν ειναι φορτωμένο με κινεζικες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Διορθωση: το G3 εχει παρει lollipop. Kαι θα παρει και Marshmallow.

 

Γνωμη μου, σε αυτα τα λεφτα με 3gb ram ειναι οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έτσι λέω οτι είναι πολύ καλά για τα λεφτά του με ανησυχεί λίγο το θεματακι που έχει με την θερμοκρασία
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε TABLET 2 in 1, οι φτηνές επιλογές από Ελλάδα είναι λίγες..

για να ακούσουμε, λοιπόν, προτάσεις για tablet/laptop 2in1

πάνω από 10", νομίζω η καλύτερη επιλογή χρήσης είναι 11.6,

windows φυσικα,

μνήμη ram πάνω από 2 gb,

ανάλυση 1900 * 1080,

κάμερες,

και αν έχει και μνήμη μεγάλη ακόμη καλύτερα ή υποδοχή εσωτερικού σκληρού δίσκου...

Όσο αφορά τη τιμή να πούμε 300-400 ευρώ;

Για πείτε προτάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για εκει το βλεπω.προτου παρω το alpha ειχα το huawei p6.μου εκανε κατι κολπα με το wifi ετρωγε κατι κολληματα γενικα.σα κατασκευη ηταν αψογο βεβαια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...