Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως λενε ολοι , ολα ειναι θεμα συνηθειας .

Και εγω οταν πηγα σε 4,5 ίντσες ειχα ερθη απο 3 , και το τηλεφωνο απλα μου φαινότανε ολοκληρη τηλεοραση , 1 βδομαδα μετα μου φαινότανε απολυτα φυσιολογικο .

Τωρα απο τις 4,5 θα παω στις 5,5 οποτε παλι ειναι θεμα βδομαδας .

Τωρα οσων αφορα το καπελο +30+40 ευρω πανω , πιστευω οτι ναι μεν ειναι πολλα τα 30-40 , αλλα απο την αλλη εχεις το κεφαλι σου ήσυχο απο θεμα μην γινει κατι στα τελωνεια και χτυπας μετα το κεφαλι σου .

Edited by Theodor77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα κατεληξα στο S6. Δε μπορουσα να ξεφυγω αλλο απο το badget ηδη το χα ανεβασει στα τερματα (ξεκινησα απο 330-350,ταβανι) κ εφτασα μαζι με θηκες , ιστοριες , τη 500αρου.. Που αν επαιρνα το note4, θα φευγα 570-580 ειπαμε!! Χαχα ελπίζω να μην εχω θεματακια... Ευχαριστώ παντως!
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται στις κριτικες , ειναι οκ. Αγορασα κ γω απο κει εχθες, η παραγγελια ηρθε μπαμ , σε σακουλακι με φουσκαλιτσες κυριλε.. Τωρα ελπιζω να μη χρειαστει να μαθω σε προσωπικο επιπεδο πως ειναι το after sales ! Χα χα ελπιζω να βοηθησα..
Link to comment
Share on other sites

Αν δε βιαζεσαι περιμενε στανταρ θα πεσουν σε κανα 3μηνο ..

Αν παλι το θες τωρα, LG G3 . Είναι το μονο επωνυμο κατα τη γνωμη μου που τα χει ολα.. Αναλυση, καμερα, οθοναρα, ς

Εσωτερικη μνημη κ ειναι σαυτη τι τιμη.. Ψαξτο εχει πολυ καλες κριτικες.

Link to comment
Share on other sites

Tο redmi note 2 εχει διαστασεις 152x76x8,25mm κ βαρος 160 gr.

Το Μi4i εχει διαστασεις 138,1χ69,6χ7,8 κ βαρος 130gr.

Το δευτερο μπορείς να το κουβαλας άνετα ενώ το πρώτο οχι...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του LG G4 πλέον έχει πάρει καθοδική πορεία, οπότε παίζει σε ένα μήνα να βρεθεί στα 370-380 ευρώ.

 

Εγώ θα έκανα 30 ευρώ κράτει. Αν δεις ότι δεν πέφτει η τιμή, παίρνεις το G3.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ενδιαφερομαι για αγορα κινητου μεχρι 200€ να εχει καλη μπαταρια , και να ειναι δικαρτο , android, απο ελληνικη κυριως αγορα αλλα εαν δεν υπαρχει ας ειναι και απο κινα μερια Edited by stamosford
Link to comment
Share on other sites

Lenovo p70?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 2 θα προτιμούσατε και γιατί;

 

Κανένα απο τα 2.

Απο τις χειρότερες υλοποιήσεις της LG τα τελευταία χρόνια.

Μέρα με την νύχτα με το g2 η το G4.

 

Κάκιστες οθόνες και στα 2 με χάλια φωτεινοτητα,αντιθεση στο G3 και χάλια φωτεινοτητα και ανομοιομορφίες,banding,κιτρινιλες στο flex 2.

 

Επίσης ενα αρνητικό που έχουν ειναι οτι στο ζορισμα ενεργοποιείται κόφτης φωτεινότητας,σε χειρότερο βαθμο στο g flex 2 λογω οτι αναπτύσσει πιο εύκολα πιο υψηλές θερμοκρασίες λογο 810 επεξεργαστή.

 

Μετριότητη αυτονομια και στα 2 εξίσου.

 

Στα λεφτά του το περσινό s5 της Samsung ειναι ανώτερη συσκευή σε σχεδόν όλες τις παραμέτρους.

 

Η πας σε G4 αμα θες lg που διόρθωσε αρκετές αδυναμίες του G3.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To Galaxy s5 η πιο ολοκλήρωση πρόταση περσινό μοντελο βάση value for money.

http://www.skroutz.gr/s/4503613/Samsung-Galaxy-S5-16GB.html

Η αλλιως σε G4 η Huawei P8 αμα βάλεις κάποια χρήματα παραπάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια, 300 ευρω για LG G3 3GB με καμερα με Optical image stabilization. ;)

Με την χάλια αυτονομια και χάλια οθονη δεν πας πουθενά.

Ουτε στα 300.

Και ας εχει OIS.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το παλικάρι αναφέρει αυτονομία και προτείνεται το g3?

Μακριά

 

Το s5 είναι αξιόλογο. Από σονι τα ζ2 ζ3 και τα κόμπακτ μοντέλα επίσης (αισθητικά φέρνουν λίγο σε τούβλα αλλά αν το ξεπεράσεις είναι κινηταρες)

Από lg το g2 αν και ξεπερασμενο έχει επίσης κορυφαία αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν έχεις θέμα με το λειτουργικό και δε θες απαραίτητα Android, δες το εξαιρετικό Lumia 640... Στο skroutz παίζει κάτω από 150 (και η 3G και η 4G έκδοση), οπότε υποθέτω ότι ακόμα και στην Cosmote δε θα ξεφεύγει πολύ από την τιμή που θες... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

Απο τον ΟΤΕ έχω μια δωροεπιταγή για τάμπλετ ή κινητό μέχρι 160 ευρώ για καταστηματα του Γερμανού.

Σκέφτομαι να τσοντάρω και κανένα 40άρι ακόμα και να πάρω κάτι καλύτερο θεωρητικά....έχω κινητό το S3 neo, αλλά σκέφτομαι για κάτι με μεγαλύτερη οθόνη...η χρήση του θα είναι ίντερνετ και τηλέφωνο...άρα ψάχνω για τάμπλετ 3g ή τηλέφωνο με 6+ οθόνη σε αυτά τα χρήματα.

Υπάρχει περίπτωση να εξαργυρώνεται η επιταγή πουθενά αλλού εκτός από Γερμανό? Ξέρει κανείς? και αν ναι ρίξτε καμιά πρόταση παίδες....

 

το κυριότερο...μην ξεχάσετε να προτείνετε συσκευές για αγορά...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα που έχει τώρα το 332αρι είναι πολύ καλό.

Έχει τα θεματακια του αλλά λίγο του ότι έρχεται σε άμεση σύγκριση μ2 τον προκατοχο του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα χρήματα που έχει τώρα το 332αρι είναι πολύ καλό.

Έχει τα θεματακια του αλλά λίγο του ότι έρχεται σε άμεση σύγκριση μ2 τον προκατοχο του.

Το g2 δηλαδή. Αλλά νομίζω ότι 2ιναι ακόμα 3να πολύ καλό τηλέφωνο και θα πάρει και αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αυτα τα δυο δικαρτα.....

απο την μια βλέπω θετικά την αξιοπιστια της samsung και απο την άλλη το lenovo με ελκύει με την μπαταρία, τον επεξεργαστή (τουλάχιστον σε απόλυτα νούμερα) και την εξτρα υποδοχη καρτας μνημης που διαθέτει

 

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/a3444bdee

 

οι πιο έμπειροι τι έχετε να προτείνετε; Η διαφορά στην τιμη υπέρ του lenovo οφείλεται μόνο στο brand της samsung; Η διαφορά στους πυρήνες και ταχύτητα των επεξεργαστών είναι αντικειμενική όπως και οι αριθμοί τους ή στην πράξη παίζει κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια το G3; Δηλαδή καλύτερα να πάει κάποιος σε G2; Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για έναν δικό μου, μήπως να προτιμήσω το Samsung Galaxy S5 Neo που παίζει στα 310€;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει η χρονολογία της συσκευής, από hardware και μπαταρία είναι ακόμα πολύ δυνατό και σε σχέση με το G3 ο 801 δεν θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω στην καθημερινή χρήση ενώ θα έχεις και χειρότερη μπαταρία.

Αν σκεφτείς προς Galaxy ή θα κοιτάξεις το απλό S5 ή το S5 Plus, το Neo έχει χειρότερο hardware από τα προηγούμενα αλλά έχει άλλα εξτρά (πχ ράδιο).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

το laptop μου τα φτηνει σιγα σιγα και εχω βαλει στο ματι τα παρακατω. χρηση ιντερνετ office και nba2k αντε και κανα assasin θα με καληπταν τα παρακατω? αν εχεται καμια αλλη προταση , ταβανι τα 500 ευρο

 

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/_LENOVO-G50-80-I5-5200U-6GB-1TB-K%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%93%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-2GB-Black-80E502AMGM-,99452,2417009.html?langId=-18

 

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/155504-dell-3542-i3-4005u

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα,

για γνώμες για αγορά υπολογιστή υπάρχει ξεχωριστό thread εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6117935#post6117935

οπότε καλύτερα να απευθυνθείς εκεί...

Όσον αφορά τα δυο laptop που κοιτάς, για καθημερινή χρήση office και ίντερνετ είναι κομπλέ... Για παιχνίδια και παιχνίδια σαν το 2K μάλιστα, ειλικρινά δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Ειμαι σε αναζήτηση κινητου με μεγάλη οθόνη (5.5"+) μεχρι 80 ευρω για συγγενικό προσωπο. Οι απαιτησεις δεν ειναι πολλες. Χρηση ουσιαστικά για κλησεις και για ιντερνετ (κυριως μεσω 3g). Εχω ψαξει αρκετά και οι επιλογες ειναι λιγες... Τα μονα που εχουν μνημη 1gb ram ειναι το lenovo s856 στα 78 ευρω στο tinydeal, το lenovo a916 στα 86 ευρω στο minideal και το doogee dg580 στα 76 ευρω στο 1949deal. Εχω βρει και πιο οικονομικα αλλα εχουν μνημη 512 η οποια νομιζω δεν ειναι αρκετη για σερφαρισμα. Ξερω οτι υπαρχουν περισσοτερες επιλογες στις 5", αλλα επιθυμια ειναι να βρεθει κινητο με 5.5 ιντσες.Ποια ειναι η γνωμη σας για τα κινητα που ανεφερα; Τα lenovo εχουν καποιο προβλημα με τα ελληνικα ή οχι; Εχετε καποια αλλη προταση; Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...