Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εποχή δεν είναι κατάλληλη για αγορά smartphone λόγω capital control εδώ και 1.5 μήνα έχουν τσιμπήσει οι τιμές στα high end 60-80 ευρώ.

Περίμενε από Σεπτέμβριο μήπως και υλοποιηθούν τα πράγματα.

Πριν 1.5 μήνα έβρισκες το G4 στα 460 ευρώ και τώρα έχει πάει 100 ευρώ πάνω.

Και από εμένα αυτό θα πρότεινα,έστω στις 5.5 ίντσες που όμως λόγω μαζεμένοι bezels και μια μικρή καμπυλότητα που έχει βοηθάει αρκετά στο κράτημα και δεν χάνει από μια συσκευή στις 5.2 ίντσες πχ z3 η m8.

 

Να υπενθυμίσω ότι αγορές από εξωτερικό είναι κομμένα για τους Έλληνες καταναλωτές άρα το να προτείνουμε από Amazon,eBay κ.α δεν έχει κανένα νόημα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να εχει βρει τροπο το παιδι να κανει αγορα οπως εγω που εκανα απο το gearbest
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Δες και το asus zenfone 2 στα ιδια λεφτα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς μετρητοίς, μιας και τα μαγαζιά από skroutz.gr & Best price δεν κάνουν άτοκες δόσεις:

 

Z2, z3c, g3 32αρι, ascend m7.

 

Τώρα είναι ανάλογα τι μέγεθος οθονης κοιτάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνω android κινητό με έμφαση στην μπαταρία.Όσο γίνεται καλύτερη.

Άλλα χαρακτηριστικά: οθόνη 5",ram 2gb,επεξεργαστης τετραπύρηνος/οκταπύρηνος.

Τιμη μέχρι 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, στα 100 ευρω τι θα προτεινατε;

 

ξερω οτι σε αυτα τα λεφτα ειναι πολυ περιορισμενες οι επιλογες αλλα ελπιζω να βρεθει κατι αξιολογο...

Link to comment
Share on other sites

Το one plus two πως θα το παρεις? Αν μπορεις να κανεις αγορα απο εξωτερικο παρε το asus zenfone 2 απο amazon.it 300 ευρω με τα 4gb ram
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ζ3 και ξέρω από μπαταρία Sony.Φοβερη!!!!!

Σκεφτόμουν το Μ4 αλλά έλεγα να πάρω και καμία άλλη μάρκα για να δω και κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θέλω να αγοράσω ένα κινητό για τη μητέρα μου για βασική χρήση. Τηλέφωνα, μηνύματα και καμιά φωτογραφία (τουλάχιστον 5 mp). Όλα τα άλλα... περιττά. Έχω κοιτάξει το Lenovo a536 dual (με τη μία σιμ υπάρχει σε ελάχιστα καταστήματα) αν και δεν έχω βρει κατά πόσο η διπλή σιμ αναγράφεται στην αρχική οθόνη και μπερδεύει τον χρήστη, στην συγκεκριμένη περίπτωση τη μητέρα μου. Το ποσό είναι μέχρι 120-130 ευρώ, η αγορά θέλω να είναι από Ελλάδα και σχετικά γρήγορα. Τρίτη - Τετάρτη να το έχω. Καμία πρόταση;

:happy:

Lumia 532 με 89 απο mediamarkt

ή lumia 535 αν θες να πας κοντά στα 120..

αν και όπως τα περιγράφεις με το 532 θα ειναι μια χαρά.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640.. θα σου περισσέψουν και 25-30 ευρώ.. και δεν θα το μετανιώσεις

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας παιδιά. Είμαι σαμσουνγκάκιας όμως καλώς ή κακώς. Τώρα μου έχει γυαλίσει το s6. Ακριβούτσικο μεν, αλλά έχω να πάρω κινητό από τότε που βγήκε το s3.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Οπως ειδατε κ απο το τιτλο εχω ενα δηλημμα σε οτι αφορα την αγορα του κινητου...

Ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα τηλεφωνα το s6 edge και το lg g4... Εσεις πιο προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Σκέφτομαι για την αγορά του lenovo yoga 2. Το 10αρι Αλλά θα ήθελα να ακούσω και της γνώμες τον ειδικών!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τις γνώμες σας για αγορά νέου τηλεφώνου. Διαθέτω μέχρι 450 ευρό, δεν το θέλω μεγαλύτερο από 5.5 ίντσες (βασικά και μικρότερο θα το ήθελα αλλά πλέον τα περισσότερα έτσι βγαίνουν), με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία(δε θέλω να φοβάμαι μήπως και δε βγάλει τη μέρα). Κάνω σχετικά απλή χρήση, λίγο ίντερνετ, αρκετές κλήσεις(δίνω βάση στον καλό ήχο κλήσης μιας και το χρησιμοποιώ πολύ) και ίσως λίγο παιχνίδι η μουσική για τις δύσκολες ώρες. Μου αρέσουν αρκετά τα oneplus 1,oneplus 2 kai to htc one m8 από όσο έχω ψάξει. Ακούω ιδέες...
Link to comment
Share on other sites

Sony z3. Αυτονομία πολύ καλή, καλό μέγεθος και στις διαστάσεις που θες. Ελπίζω να πεσει κατά Σεπτέμβρη μεριά γιατί με τα cc ανέβηκαν πολύ οι τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι και κυρίες!!! Προφανώς το topic δεν ταιριάζει με το Θέμα του forum αλλά δεν μπορούσα να βρω που να το τοποθετήσω!!!! Είναι η πρώτη μου φορά που αγοράζω από εξωτερικό και δεν έχω ιδέα για αυτό δείξτε επιείκεια.

Έχω επιλέξει το κινητό που θέλω να αποκτήσω αλά με βασανίζουν κάποια ερωτήματα. Έχω εντοπίσει το κινητό σε κινεζοsite (t..c.com), στο Am..on.co.uk και στο eb.y.com. Κατά κύριο λόγο από αυτά ποιο είναι το πιο ασφαλές για αγορά; Η τιμή είναι σχετικά ίδια.

Για την πληρωμή έχω την δυνατότητα να πληρώσω με paypal και με prepaid. Ποιο από τα δύο να εμπιστευτώ και την παρούσα φάση με τα capital controls πως μπορώ πληρώσω;

Τέλος το ποιο δύσκολο για εμένα. Ο φόρος και το τελωνείο. Αν όλα πάνε καλά παραγγείλω και πληρώσω την συσκευή, ταχυδρομηθεί ορθά από τον πωλητή και φτάσει στην Ελλάδα τότε τι γίνεται;;; Θα πληρώσω και τελωνείο για την είσοδο της συσκευής στην χώρα και αν ναι πόσο;;; Προτίθεμαι να αγοράσω 2 συσκευές αξίας 380€ η κάθε μία δλδ γύρω στα 800€ οι 2.

Edited by gedpassi
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ζ3 και ξέρω από μπαταρία Sony.Φοβερη!!!!!

Σκεφτόμουν το Μ4 αλλά έλεγα να πάρω και καμία άλλη μάρκα για να δω και κάτι διαφορετικό.

Θα δεις κάτι διαφορετικό. Λιγότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...