Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, σκεφτομαι να πάρω ενα κινητό (και αν οχι τώρα τα χριστουγεννα) μεχρι 350 ευρώ. βλεπω το oneplus two και το meizu mx4 (απο Γερμανό) εχετε να προτείνετε κάποιο άλλο? προτιμώ να ειναι απο Ελλάδα. Edited by GreekLegend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι κι εγώ ανάμεσα σε αυτά το δύο. Από ταχύτητα πλοήγησης στο internet έχει κανένας άποψη; Θεωρητικά τα W8.1 είναι ελαφρύτερα του adroid άρα και γρηγορότερα, όμως ο ΙΕ11 δεν είναι και ότι γρηγορότερο έχει δημιουργήσει η τεχνολογία. Makikp ίσως ξέρεις κάτι αφού από android πήγες σε windows;
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το 640 τελικα!

Τα ειδα και τα 2 και ειδικα σαν αισθηση ηταν πολυ καλυτερο.

Για 2 συσκευη ειμαι ικανοποιημενος δεν ειδα κατι φοβερα απωθητικο εκτος καποιες εφαρμογες που θελουν ακομα δουλεια.

Τεραστιο + η μπαταρια για μενα που παει εξαιρετικα αλλα και η glance screen που ειναι ενα feature που δεν συναντησα σε αλλη πλατφορμα και ειναι πολυ βοηθητικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι κι εγώ ανάμεσα σε αυτά το δύο. Από ταχύτητα πλοήγησης στο internet έχει κανένας άποψη; Θεωρητικά τα W8.1 είναι ελαφρύτερα του adroid άρα και γρηγορότερα, όμως ο ΙΕ11 δεν είναι και ότι γρηγορότερο έχει δημιουργήσει η τεχνολογία. Makikp ίσως ξέρεις κάτι αφού από android πήγες σε windows;

Με τον surfy browser παει πολυ καλα!!

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω δοκιμασει κανενα απο τα 2 που προτεινεις πιστευω οτι με το lenovo θα ευχαριστιθεις μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

μια τιμη που ειδα ειναι...250ε.για μενα δεν αξιζει.καλυτερα παρε ενα με μεγαλη μπαταρια και μια ΚΑΛΗ θηκη.δες πχ το lenovo a5000 με 150ε και μπαταρια 4000.
Link to comment
Share on other sites

θελει ενας φιλος μου νεα συσκευη, ποια ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα?

 

δεν υπαρχει ιδιαιτερη προτιμηση σε κατι, μονο να εχει 4g και καρτα μνημης ή μεγαλο αποθηκευτικο χωρο (32gb)

 

https://foxosmall.com/smartphones/meizu/meizu-m2-note.html

Link to comment
Share on other sites

Το S3 της γυναικας μας αφησε χρονους και θελει κατι εως 200 ευρω. Απο Ελλαδα δυσκολα να βρω κατι αξιολογο οποτε κοιταω Lenovo K3 Note στα 150 απο gearbest , P8 Lite κοντα στα 200€ και....αυτα . Αν εχετε αλλη προταση απο Κινα ή και Ελλαδα αν μου εχει ξεφυγει κατι , ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Το S3 της γυναικας μας αφησε χρονους και θελει κατι εως 200 ευρω. Απο Ελλαδα δυσκολα να βρω κατι αξιολογο οποτε κοιταω Lenovo K3 Note στα 150 απο gearbest , P8 Lite κοντα στα 200€ και....αυτα . Αν εχετε αλλη προταση απο Κινα ή και Ελλαδα αν μου εχει ξεφυγει κατι , ευχαριστω εκ των προτερων.

 

αν μπορεις να παρεις απο εξωτερικο παρε το κ3 αλλα oxi απο gearbest γιατι υπαρχουν πολλα παραπονα σχετικα με τις αποστολες .τωρα αν θες απο ελλαδα θα σου προτεινα με επιβαρυνση αλλο ενα 20 αρικο meizu m2 η παλι και το κ3 αλλα παιζει περιπου στα 225 ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη μου πεσε στο νερο το προηγουμενο χαλαστηκα πολυ.. και τωρα ειμαι με μια μπακατελα

γενικα ειμαι πολυ στο δρομο...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να παρεις απο εξωτερικο παρε το κ3 αλλα oxi απο gearbest γιατι υπαρχουν πολλα παραπονα σχετικα με τις αποστολες .τωρα αν θες απο ελλαδα θα σου προτεινα με επιβαρυνση αλλο ενα 20 αρικο meizu m2 η παλι και το κ3 αλλα παιζει περιπου στα 225 ελλαδα

 

Το εχει στην ευρωπαικη αποθηκη οποτε ποσο να αργησει? Και το εχει 150€ που νομιζω οτι ειναι καλη τιμη. Απο φωτογραφιες βγαζει αξιοπρεπεις ή θα ειναι χαλια?

Link to comment
Share on other sites

Το εχει στην ευρωπαικη αποθηκη οποτε ποσο να αργησει? Και το εχει 150€ που νομιζω οτι ειναι καλη τιμη. Απο φωτογραφιες βγαζει αξιοπρεπεις ή θα ειναι χαλια?

 

αν αναφερεσαι στο gearbest τσεκαρε μια νημα του.οι τυποι τα περισσοτερα δεν τα στελνουν.

αν μπορεις να ψωνισεις απο εξωτερικο εγω θα προτεινα αλλο μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το στειλανε κανονικα μεσα σε 2 μερες απο ευρωπαικη αποθυκη γενικα εχω παρει και xiaomi powerbank και xiaomi pistons 3 ολα τα εχουν στιλει το πιο πολυ που αργησε να στειλουν ηταν το xiaomi pistons που εκανε 1 εβδομαδα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πανάκριβο...

 

γι'αυτο δεν αμφιβαλλω, αλλα εφοσον δεν υπαρχει η δυνατοτητα αγορας απο εξω αυτη τη στιγμη, ειναι ενας συμβιβασμος.

Link to comment
Share on other sites

Προερχομαι απο το lg g2 και θα ηθελα ενα νεο κινητο πανω απο 5.2 ιντσες μεχρι 450€.Ποιο θα προτεινατε ωστε να ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο μου lg g2?
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα.

 

Έσπασα το galaxy s3 και τώρα κοιτάζω για κινητό. Λέω για s5 στα 400€ από βόντα. Έχετε να προτείνετε κάτι πριν το πάω παραπέρα; Γιατί δεν αγοράζουμε και κινητό κάθε μέρα.

 

Ευχαριστώ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σήμερα από εκεί... Σίγουρα ποιο ακριβό από έξω αλλά και πάλι πιστεύω ότι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα για Ελλάδα. Όσο αφορά το μαγαζί αν εξαιρέσεις ότι από τα δώρα που γράφει μόνο μια θήκη και tempered glass στειλανε δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο...

 

 

οσο αφορα το μαγαζι...μου στειλανε σημερα συγνωμμη και οτι θα στειλουν 2 hands free....γιανα δουμε

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

ούτε 1 γνώμη ρε παιδια;;

 

παρεπιπτώντος γνωστή που πήρε προ ημερών το Μ4 λέει ότι με 5 λεπτά Internet το κινητό ΚΑΙΕΙ...

ξέρει κανείς αν λίγο πολύ είναι φυσιολογικό ή να υποθέσουμε πρόβλημα της συσκευής;;

να προτιμήσω το Α7000;;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Asus zenfone 2 400 euro στο ebay 300 στο amazon.it
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Η πιο high end πρόταση αυτή τη στιγμή σε αυτά τα λεφτά είναι το lg g flex 2. To μόνο ζήτημα που έχει είναι ότι λόγω του 810 ανεβάζει θερμοκρασία αν κάνεις κάποια απαιτητική εργασία για πολλή ώρα, αλλά το ζήτημα υπάρχει σε όλα τα κινητά με αυτό τον επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...