Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το xperia z2 δεν συγκρινεται με τα κινητα που εβαλες αδιαβροχο με micro sd και 3 ram θα παρει και 5.1 (δεν ξερω αν θα παρουν τα αλλα)

 

Συμφωνώ μαζί σου. Σαφώς να κινηθεί προς το Z2 ο φίλος.

Btw αν θυμάμαι καλά, το G2 θα πάει σε 5.1.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το moto g είναι από τα καλύτερα κινητά επώνυμα στα χρήματά του και θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημενος, πάντα ως δεύτερο.

Τα Windows Phone τουλάχιστον μέχρι τα 8.1 είναι απαράδεκτα για το επίπεδο της MS και όταν τα χρησιμοποιώ ( περισσότερο για development ) σκέφτομαι πότε θα πάω πίσω σε ios ή Android. Απαράδεκτο UI και τα περί είναι απροβληματιστο, είναι σχετικό!

Όταν βρεις σωστή εφαρμογή... στείλε στην κοινότητα pm!

Edited by marinblu
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο τίτλος.

Ψάχνω κάτι αξιόπιστο μέχρι 300 ευρώ (με μεγάλο ζόρι - βασικά από 150 μέχρι 250 ευρώ έψαχνα).

Έλεγα αρχικά για G2 που δεν υπάρχει όμως πλέον σε νορμαλ τιμή ή για L90 (για φτηνή λύση). Ακρίβηναν τα LG οπότε λέω για ένα από τα δύο του τίτλου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο τίτλος.

Ψάχνω κάτι αξιόπιστο μέχρι 300 ευρώ (με μεγάλο ζόρι - βασικά από 150 μέχρι 250 ευρώ έψαχνα).

Έλεγα αρχικά για G2 που δεν υπάρχει όμως πλέον σε νορμαλ τιμή ή για L90 (για φτηνή λύση). Ακρίβηναν τα LG οπότε λέω για ένα από τα δύο του τίτλου.

επειδη το Α3 το ειχα εχω να σου πω οτι το κνητο ειναι ενα samsung galaxy s2 με μεταλλικο περιβλημα και καλλυτερη ποιοτητα συσκευης.βασικο μειονεκτημα για μενα η μετρια ποιοτητα κλησης.και οτι το ηχειο του κινητου ειναι διπλα στην καμερα.οσο για το sony M4 επειδη το δουλεψα σε ενα μαγαζι δεν με ενθουσιασε καθολου.

απο ποιοτητα κατασκευης ειναι φθηνο τελειως.μεγαλα bezel και μεξενερωνει ενω ειναι αδιαβροχο η θυρα φορτισης ειναι ανοιχτη :wacko: εγω σε αυτη την τιμη και τοσο μεγαλο κινητο θα πηγαινα σε huawei p8 lite που τελευταια εχει ξεστοκαρει τελειως και οσοι το εχουν μονο καλα λογια λενε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα διπλάσια. Πχ LG g2.

 

Με 50 euro παραπάνω βρίσκει άριστο g2 μεταχειρισμένο!!

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από 2 χρόνια κάτοχος του Jiayu G4 (1G/4G) και μιας και το τελευταίο 3μηνο μου έχει σπάσει τα νεύρα με προβλήματα, αποφάσισα να πάρω καινούργιο. Πάλι διαλέγω Κίνα μιας και είμαι ευχαριστημένος. Οπότε έχουμε και λέμε.

 

- Παιχνίδια ελάχιστα...και αυτά θα είναι απλά, όχι 3D

- Πολλές φωτογραφίες

- Αρκετό ίντερνετ και για δουλειά και για διασκέδαση

 

Οπότε λέω να πάω σε 5.5' μιας και στο ίντερνετ με ζόριζε η 4.7' που είχα. Δε θέλω να δώσω πάνω από 200€. Μέχρι στιγμής, σκέφτομαι τα:

 

1) Meizu M2 note

2) Jiayu S3

 

Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε ή έχει ανακοινωθεί κάποιο για τους επόμενους μήνες που αξίζει να περιμένω;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.αναζητω εδω και πολυ καιρό ένα κινητό android με πολυ καλή φωτογραφική ,με 4g και μετα ολα τα αλλα για την γυναίκα μου.η χρήση του θα ειναι περισσότερο για φωτογραφίες viber και για browsing .παιχνιδια σχεδόν καθόλου .θα προτιμούσα απο ελληνικό κατάστημα.σας ευχαρηστω !

 

Και γιατι μενεις στο android και δεν πας σε κανα lumia 640 εφόσον θελεις μια συσκευη για την γυναικα σου και να κανει αυτα που θελεις;

Αυτο εκανα για την δικη μου, ξενερωσε οταν το πρωτοειδε λογο οτι επρεπε να το "μαθει" αλλα τωρα δεν το αλλαζει με τιποτα! Φυγανε τα κολλήματα, οι επανεκκινησης και ολα τα στραβα απο το σκουπιδαριο των android σε αυτες τις τιμες!

Αποψη μου ειναι οτι αν θα παρεις κατι σε android,οπωσδήποτε να εχει 2 gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το moto g;;

Ποιο έχει την πιο καλή κάμερα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το p8 lite το βρίσκω στο skroutz από 229€

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις το A5 Samsung πολύ καλό για τα λεφτά του όσο περίπου κάνει το m4
Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

το meizu m2 note ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα αλλα το μονο αρνητικο που ακουσα τουλαχιστον γιατι δεν εχω την συσκευη ειναι η καμερα του (μιας και λες οτι το θες για πολλεσ φωτογραφιες) επισης αμα βαλεις 35 ευρω παραπανο (καταλαβα πως δεν θες) μπορεις να παρεις το asus zenfone 2 που εχει 4 ram δηλαδη θα σου κρατιση πιστευω 3 χρονια μπορει και παραπανο (επειδη ειδα οτι δεν αλλαζης κινητο ευκολα)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις το A5 Samsung πολύ καλό για τα λεφτά του όσο περίπου κάνει το m4

 

Το σκέφτηκα αλλά πέρα από την οθόνη είναι ακριβώς ίδιο (επεξεργαστής και επεξεργαστής γραφικών) με το Α3. Αξίζει τα +50 μόνο για την οθόνη;

Να ήταν το alpha σε αυτά τα χρήματα, μάλιστα!

Το Α3 το έχω δουλέψει και πάει πολύ καλά. Και το gps του πολύ καλό. Βολεύει και με το ένα χέρι. Γι αυτό το έβαλα ψηλά στις επιλογές μου.

 

Βρίσκω και το HTC One Mini 2 στα 290 ευρώ αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

το meizu m2 note ειναι η καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα αλλα το μονο αρνητικο που ακουσα τουλαχιστον γιατι δεν εχω την συσκευη ειναι η καμερα του (μιας και λες οτι το θες για πολλεσ φωτογραφιες) επισης αμα βαλεις 35 ευρω παραπανο (καταλαβα πως δεν θες) μπορεις να παρεις το asus zenfone 2 που εχει 4 ram δηλαδη θα σου κρατιση πιστευω 3 χρονια μπορει και παραπανο (επειδη ειδα οτι δεν αλλαζης κινητο ευκολα)

 

Είσαι σίγουρος πως βρίσκεις το Zenfone 2 με 4GB Ram στα 230-240€; Όπου και να έψαξα ήταν πάνω από 300€. Αν είναι για κάτι τόσο καλό, ίσως τα δώσω τα 30-40€ παραπάνω

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο note 3, 4, oneplus one και τωρα με το htc one m9 ψαχνω το επομενο κινητο μιας και απο τα παραπανω δεν εμεινα ευχαριστημενος.

Ειμαι αναμεσα σε lg g4, oneplus 2, motorola x play, style.

Με ενδιαφερει η μπαταρια, bloatware free, οθονη 5-5,5 ιντσες και καλη καμερα.

Εαν εχεται να προτείνετε κατι αλλο; ή ποιο απο τα παραπάνω;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

G4 από εμένα.

Η πιο ισορροπημένη και ολοκληρωμένη πρόταση σήμερα.

Στην έκδοση με το δέρμα φυσικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θέλω να αγοράσω ένα κινητό για τη μητέρα μου για βασική χρήση. Τηλέφωνα, μηνύματα και καμιά φωτογραφία (τουλάχιστον 5 mp). Όλα τα άλλα... περιττά. Έχω κοιτάξει το Lenovo a536 dual (με τη μία σιμ υπάρχει σε ελάχιστα καταστήματα) αν και δεν έχω βρει κατά πόσο η διπλή σιμ αναγράφεται στην αρχική οθόνη και μπερδεύει τον χρήστη, στην συγκεκριμένη περίπτωση τη μητέρα μου. Το ποσό είναι μέχρι 120-130 ευρώ, η αγορά θέλω να είναι από Ελλάδα και σχετικά γρήγορα. Τρίτη - Τετάρτη να το έχω. Καμία πρόταση;

:happy:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170574.html?wid=3 απο ευρωπη κιολας εγω τσιμπησα αυτο με τα 64gb στα 290 και μαλον ξεστοκαρουν γιατι αμα δεις τιμες για αποθυκη στην κινα ανεβηκαν αρκετα οποτε εγω θα το αγοραζα αμεσως πριν τελιωσουν αυτα απο ευρωπη!!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...