Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει να δώσεις σήμερα ~200€, λίγο πάνω, λίγο κάτω, για να αγοράσεις καινούργια συσκευή 2 ετών σαν το LG G2 ή το NEXUS 5; Είσαι απόλυτα καλυμμένος; θα είσαι για μερικά χρόνια ακόμη;

Παίζουν κάτι περιπτώσεις σε αγγελίες και επειδή σκέφτομαι να δοκιμάσω το android έλεγα να έπαιρνα κάτι από τα δυο.

Αξίζει σε αυτά τα λεφτά, μετράνε ακόμα σαν συσκευές ή να κοιτούσα τίποτα άλλο; Σε αυτά τα λεφτά υπάρχει σε android κάποια άλλη πρόταση εξίσου δυνατή;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα με windows ίσα ίσα που εντυπωσιάστηκα όταν τα είδα οπότε πάω για κει αλλά κοιτάω και dooggee valencia2 100 pro αλλά μάλλον με βλέπω σε windows

θα περιμένω λίγο ακόμα να δω και φωτο από dooggee. και το πιο σημαντικό τι θα γίνει με paypal

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να αντικατασταθει το lg g2. Το οποίο έβαλε ψηλά τον πήχη, σε υποστήριξη(τόσο από lg όσο και από xda), σε δυνατότητες αλλά και specs (για την εποχή του αλλά και όχι μόνο αφού και 2 χρόνια μετά τα πάει περίφημα) και απροβλημάτιστα (σε εμένα).

Είμαι λοιπόν ανάμεσα στα 2 κινητά του τίτλου.

Lg g4 ή Huawei p8.

Αγορά από Ελλάδα.

Ποιο από τα 2 προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχω μεινει απο κινητο (ατοιμο capital control) ακουω προτασεις με max τιμη 200Ε ,δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι δικαρτο,να τρεχει android και να εχει καλη μπαταρια.

σκεφτομαι για το hogmi note που εχει η wind στα 200ε (ειχα στο μυαλο και το huawei p8 lite αλλα η μπαταρια του ειναι απογοητευτικη)

σας ακουω...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 χρονια το Xperia U μου (επιτελους) σταματησε να δουλευει και υστερα απο αναζητησεις κατεληξα στα εξης smartphones:

 

-Sony Xperia Z1 Compact

 

-Lenovo Vibe X2

 

-Lenovo A7000

 

-Sony Xperia M4 Aqua

 

-LG G2

 

-HTC One M8

 

Ποιο απο τα παραπανω smartphones μου προτεινετε;

Σκεφτομαι το HTC One M8, τι εχετε να πειτε; :what:

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πάρει στη μάνα μου ένα mls και το έχει βολευτει πολύ. Την βοηθάνε οι φωνητικές οδηγιες που δινει στα ελληνικά. Και είναι σχετικά ποιοτικο
Link to comment
Share on other sites

G2 από εμένα, αν και το z1 compact πωλείται σε πιο συμφέρουσα τιμή αυτή τη στιγμή. Δεν έχω δει το moto g2 τι λέει προς το παρόν, έχει έρθει Ελλάδα?

 

Το M4 aqua είναι αξιόλογο επίσης.

Edited by XMorsX
Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia Z1 Compact αδιαβροχο και πολυ καλο γι αυτα λεφτα ειδικα!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

To Alcatel One Touch Idol 3 5.5" στα 279€ τι λεει; Γενικα δεν βλεπω να προτεινεται καθολου εδω, ουτε καν δικο του θεμα δεν εχει. Προσωπικα, και απ'οτι εχω διάβασει, το κινητο φαινεται πολυ αξιολογο. Γνωμες;
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αξιόλογο κινητό είναι αυτό που έχει καλή μπαταρία. Γιατί ότι και αν εχει πάνω αν η μπαταρία δεν φθουραει το κινητό είναι άχρηστο. Το g2 είναι πολυ καλό από μπαταρία συνδυάζοντας όλα τα καλά χαρακτηριστικά ενός σύγχρονου smartohone.
Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να είμαι κάτοχος του Μ8 και να έχω χρησιμοποιήσει πολλές ώρες το LG G2 και G3. Με τα υπόλοιπα που αναφέρεις δεν είχα επαφή. Το Μ8 μπορώ υπεύθυνα να σου πω ότι είναι μακράν το καλύτερο κινητό που έχει περάσει από τα χέρια μου (δεν είμαι όμως και εξπέρ του είδους). Πολύ προσεγμένο UI, ΔΕΝ υπάρχει lag, κορυφαίες φωτογραφίες (παρόλα τα λίγα MP) και πολλά πολλά άλλα. Το κινητό ένα χρόνο σχεδόν τώρα το χαίρομαι κάθε μέρα. Αρνητικά: ογκώδες για την οθόνη του και βαρύ.. αυτά. Τώρα αν σκέφτεσαι για LG θα σου πρότεινα το G3 και όχι το G2. Όχι ότι το G2 είναι κακό κάθε άλλο, το G3 όμως μου άρεσε πολύ περισσότερο (οθόνη κορυφαία). Αυτό που μου αρέσει στα LG είναι η σχέση όγκου οθόνης. Επίσης αν μπαίνεις στη φάση ναυαρχίδα θα σου πρότεινα στα Sony να κοιτάς την σειρά Ζ (παρά τρίχα θα έπαιρνα το Ζ2). Τώρα από τιμές δεν έχω ιδέα, εγώ το δικό μου το πήρα από Γερμανία χρησιμοποιημένο από ebay 300e. Με τα δεδομένη οικονομική κατάσταση όμως δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις. Ελπίζω να βοήθησα Edited by Giannis_79
Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι υποθετικά μπορεί να βρεθεί το Sony Z2 σε τιμή κοντά στα 300. Υπάρχει η επιλογή του LG G2 και η λύση του Xiaomi MI4 (πάλι υποθετικά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τα capital controls)

Ποιο απο τα παραπάνω θα ήταν η καλύτερη αγορά ??? Σε θέμα μπαταρίας , οθόνης & αξιοπιστίας περισσότερο γιατί

τα στοιχεία για επεκτάστιμότητα σε αποθηκευτικό χώρο είναι δεδομένα και για τα τρία μοντέλα καθώς και τα τεχνικά χαρακτηριστικά σε επεξεργαστή , διαστάσεις γνωστά.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

το xperia z2 δεν συγκρινεται με τα κινητα που εβαλες αδιαβροχο με micro sd και 3 ram θα παρει και 5.1 (δεν ξερω αν θα παρουν τα αλλα)
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Tο One M8 κοστιζει απο 450 ευρω, σιγουρα ειναι καλυτερο απο τα αλλα, αλλα δεν εχει σχεση οσον αφορα το κοστος. Γιατι το συζηταμε? Υπαρχει καποια προσφορα που δε ξερω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To Alcatel One Touch Idol 3 5.5" στα 279€ τι λεει; Γενικα δεν βλεπω να προτεινεται καθολου εδω, ουτε καν δικο του θεμα δεν εχει. Προσωπικα, και απ'οτι εχω διάβασει, το κινητο φαινεται πολυ αξιολογο. Γνωμες;

 

Ειναι ακομη ακριβο. To z1 compact εχει καλυτερα χαρακτηριστικα και ειναι φθηνοτερο. Αν σε χαλαει το μεγεθος οθονης η τα σχετικα παχια bezels, το LG G2 ειναι ανωτερη συσκευη χωρις να ειναι πολυ ακριβοτερο.

 

Παντως, αν εξαιρεσουμε την τιμη, ειναι οντως πετυχημενη συσκευη και αξιζει να την εχεις στα υποψιν.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να παρω το elephone p3000s 3gb απο εξω.ειναι καλη συσκευη να μου βγαλει κανα 2χρονο?μου φανηκε δυνατο με καλες κριτικες και καλο value for money.προτεινει κανεις αλλος τιποτα αλλο σε αυτα τα λεφτα το πολυ?ξαχνω για δυκαρτο μεχρι 5" και δυνατο
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να γνωρίζω πως μια συσκευή Lenovo θα είναι η ίδια ακριβώς με αυτή του Lenovo exclusive αν την αγοράσω από ένα κατά πολύ φτηνότερο skroutzομάγαζο και πως δεν θα μου βγει Κινεζιά με Κινέζικες rom κτλ.

 

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη βοηθεια σας. θελω για δωρο ενα κινητο android με πολυ καλη καμερα. να μη κολλαει με εφαρμογες,μεγαλη οθονη,μπαταρια. το πιο βασικο να βγαζει φωτογραφιες πολυ καλες. και video. στα 100-150-200ε οτι καλητερο υπαρχει.... ευχαριστω Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

στα 100-150-200ε μην περιμενεις πολυ καλες φωτογραφιες!!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...