Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μία ερώτηση, έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει mkv 1080p μέσω mhl σε τηλεόραση;

 

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, μία ερώτηση, έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει mkv 1080p μέσω mhl σε τηλεόραση;

 

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις καλώδιο? αν ναι, δώσε λίγκ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά την αναβάθμιση έχω να πω ότι το drain τουλάχιστον εγώ δεν το έχω πια ο ήχος είναι μια χαρά όπως παλιά, έχω μια εντύπωση ότι με τη Nougat έχει βελτιωθεί πολύ η εστίαση της κάμερας, το πρόβλημα με το αναμα της οθόνης στη κλήση παραμένει, το άλμπουμ μετά από μια αναβάθμιση που έκανε η Sony κάπως έχει καλυτερεψει αλλά όχι όπως παλιά..... Αυτά! Ελπίζουμε σε βελτίωση και των τελευταίων θεμάτων για να το κρατήσουμε κάνα 2 χρονάκια ακόμα! Χεχεχεχε...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καλώδιο? αν ναι, δώσε λίγκ.

 

Όχι απλά ρωτάω εάν είναι λειτουργικό για να βλέπω καμία ταινία.

 

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καλώδιο? αν ναι, δώσε λίγκ.

 

Όχι απλά ρωτάω εάν είναι λειτουργικό για να βλέπω καμία ταινία.

 

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα αγοράσει κάποια στιγμή ένα καλώδιο που δεν δούλεψε , δεν έκανε τίποτα. Μάλλον ασυμβατότητα και το γύρισα στο κατάστημα.

Δεν ξέρω ποια καλώδια είναι συμβατά, ώστε να αγοράσω. Πιστεύω ότι , αφού υποστηρίζεται, θα λειτουργεί κιόλας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση μετά από καιρό κ εγώ.μεσο pc companion με επαναφορά τηλεφώνου.

32.3.Α.2.33 η έκδοση.

Μέχρι στιγμής από τα λίγα που έχω κάνει βλέπω ένα βελτιωμένο τηλέφωνο στο σύνολο του.

Από μνήμη ραμ μέχρι επιδόσεις,σε όλα είναι καλύτερο.

Μιλάμε βέβαια για ένα τηλέφωνο το οποίο δεν έχει πολλά apps messengers παιχνίδια κ.α οπότε δε θα πάρετε κ σωστή κριτική από μένα.

Όλα καλά λοιπόν η αναβάθμιση ήρθε για καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας.Η αδερφη μου που εχει το sony xperia z5 compact της επεσε κατω και τωρα η οθονη ειναι μαυρη.Οταν το κλεινεις και ανοιγεις απλος ''φωτιζει'' η οθονη για λιγο.Επισης το led φωτακι πανω δεξια ειναι αναμενο.Το χειροτερο ειναι ομως ειναι πως αν το συνδεσεις στον υπολογιστη δειχνει 0 αρχεια και ηταν συμαντικα αρχεια εκει.Ευχαριστω για τον χρονο σας και αν ξερετε λυση απαντηστε.

 

ΥΣ:Δοκιμασα κατι file recover εφαρμογες και δεν εκαναν τιποτα

ΥΣ2:Το κουμπι που ανοιγει+πανω φωνη απλος το ανοιγει.

ΥΣ:Στο γερμανο ειπαν οτι θα χρειαστει κανα μηνα να γινει και το χρειαζετε +θα φιγουν ολα τα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από κάτι μήνες με την nougat και μετά την αναβάθμιση έχω να πω τα εξής:

Η Μπαταρία σίγουρα είναι χειρότερη... Δε ξέρω αν αυτό οφείλεται και στο ότι το κινητό σε λίγο καιρό γίνεται 2 ετών...

Το πρόβλημα με τις κλήσεις υπάρχει ακόμα... Δηλαδή ανάβει αργότερα όταν σε καλούν...

Μου φαίνεται λογοπιο αργό γενικά αλλά να πω την αλήθεια κοντά 2 χρόνια τώρα δεν έχω κάνει κανένα φρεσκαρισμα στο κινητό οπότε μου φαίνεται φυσιολογικο..

Κατά τα άλλα ακόμα το κινητό μετράει είναι μια χαρά και ακόμα δε βλέπω το λόγο αλλαγής του.. ΑΠ ότι έμαθα θα έρθει και η 7.1.1 οπότε είμαστε κομπλέ.. Με την 7.1.1 θα κάνω και μια καθαρή εγκατάσταση για πρώτη φορά και πιστεύω θα βγάλουμε κάνα 2 χρονάκια ακόμα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Τι θα παρει 7? Με την 7 ειναι εδω και 3 μηνες. Την 7.1.1 θα παρει τωρα και ελπιζω να λυθουν και τα 2 αυτα χαζοπροβληματα. (αργει να αναψει η οθονη στις κλησεις και ζουμ στις φωτο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ζουμ στις φωτογραφίες εννοείτε με την ενσωματομένη εφαρμογή έκθεσης φωτογραφιών?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ζουμ στις φωτογραφίες εννοείτε με την ενσωματομένη εφαρμογή έκθεσης φωτογραφιών?

Και με αλλες Τασο. Αργει περιπου 10'' να καθαρισει η εικονα. Αδικαιολογητο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι θα παρει 7? Με την 7 ειναι εδω και 3 μηνες. Την 7.1.1 θα παρει τωρα και ελπιζω να λυθουν και τα 2 αυτα χαζοπροβληματα. (αργει να αναψει η οθονη στις κλησεις και ζουμ στις φωτο).

 

Εμενα πάντως δεν εχει ερθει καμία ενημερωση ακομα..6.0.1 εχει

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δεν εχει ερθει καμία ενημερωση ακομα..6.0.1 εχει

 

Για ψαχτο λίγο δεν είναι δυνατόν να μην έχει έρθει... Μπες Σχετικά με το τηλέφωνο-----> Ενημέρωση λογισμικού και δες... Λογικά θα θέλει χειροκίνητα να το κάνεις...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Για ψαχτο λίγο δεν είναι δυνατόν να μην έχει έρθει... Μπες Σχετικά με το τηλέφωνο-----> Ενημέρωση λογισμικού και δες... Λογικά θα θέλει χειροκίνητα να το κάνεις...

 

Το εχω κανει..το εχω συνδεσει και με το pc και μου βγαζει συνεχεια οτι εχετε την τελευταια εκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε η αναβάθμιση! Εντός των ημερών θα την έχουμε...

https://xpericheck.com/device/E5823

Update

Edited by mak25

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αναβάθμιση λοιπόν και το κινητό πλέον τρέχει την7.1.1

Το πρόβλημα με τις κλήσεις έχει λυθεί...

Επίσης το κινητό φαίνεται πιο ελαφρύ σε όλα του και έχουν προστεθεί πολλές ρυθμίσεις για την αρχική οθόνη Μαζί με το ρολογακι που φοράει το ΧZ Premium...

Το άλμπουμ αργεί λιγότερο να ζουμαρει πια αλλά αργεί και πάλι... Ακόμα να το φτιάξουν

Γενικά είμαι πολύ πιο ικανοποιημένος σε πρώτη φάση με την 7.1.1. Φαίνεται ότι του ταιριάζει πολύ καλύτερα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω μετά από 5 μέρες χρήση της 7.1.1.

Τελικά λάθος μου. Δεν έχει λυθεί κανένα πρόβλημα με το αναμα του κινητού κατά τη κλήση (υφίσταται Ακόμα) και επίσης το άλμπουμ δεν έχει παρουσιάσει καμία βελτίωση...

Μπαταρία στα ίδια επίπεδα δεν έχει αλλάξει κάτι..

Τώρα γενικώς στην αίσθηση του κινητού όταν είμαι σε νορμάλ επίπεδα μνήμης που δουλεύει το κινητό από τότε που το πήρα δηλαδή από 55 έως 70% το κινητό είναι εμφανώς καλύτερο και ποιο Soft σε όλα του... Για κάποιο ανεξήγητο λόγο κάποιες φορές η μνήμη ξεφεύγει στα επίπεδα 78 με 89% και εκεί υπάρχει θέμα γιατί το κινητό αρχίζει και ζορίζεται πολύ... Σε σημείο που με το κλείσιμο μιας εφαρμογής να κάνουν επανεκινηση όλα τα εικονίδια της αρχικής οθόνης...

Κάποια είναι είμαι σίγουρος αλλά δεν έχω εντοπίσει ακόμα ποια.... Αν συνεχιστεί θα κάνω Factory reset όπως είχα πάρει απόφαση να κάνω αλλά βαρέθηκα... Φυσικά με μια επανεκινηση το κινητό στρώνει και το πρόβλημα επανέρχεται σε άσχετες στιγμές απ το πουθενά...

Εν κατακλείδι: Το κινητό είχε τα ίδια προβλήματα που είχε και πριν αλλά όταν λειτουργεί νορμάλ χωρίς το πρόβλημα που έχει προκύψει που μου φορτώνει τη μνήμη ανεξήγητα είναι ποιο Soft με καλύτερο Scroll και αίσθηση γενικά...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα 3 τελευταία Post μιλάω μόνος μου χαχαχα...

Update. Μετέφερα τις εφαρμογές από την Sd στο τηλέφωνο και δεν μου ξαναπαρουσιασε πρόβλημα υπεφορτωσης μνήμης... Το κινητό ρολαρει άψογα...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα 3 τελευταία Post μιλάω μόνος μου χαχαχα...

Update. Μετέφερα τις εφαρμογές από την Sd στο τηλέφωνο και δεν μου ξαναπαρουσιασε πρόβλημα υπεφορτωσης μνήμης... Το κινητό ρολαρει άψογα...

 

Σε παρακολουθούμε. Τι εννοείς ακριβώς ? Τις εγκατέστησες στην sd? Αυτό δεν είναι χειρότερο για την ταχύτητα? Ή μήπως την είχες γεμίσει την 32άρα του?

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακολουθούμε. Τι εννοείς ακριβώς ? Τις εγκατέστησες στην sd? Αυτό δεν είναι χειρότερο για την ταχύτητα? Ή μήπως την είχες γεμίσει την 32άρα του?

 

Όχι απλά ανέκαθεν τις είχα εκεί... το κινητό έχει κενό 17 GB ακόμα! Δεν θα γεμίσει ούτε σε 4 χρόνια...:D:D

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

σε διαβαζουμε κανονικα φιλε.

και εγω την πηρα την 7.1.1,ειναι γερμανικο το τηλεφωνο της ο2de.

διαφορα δεν ειδα σε τιποτα εκτος που προσθεσαν μερικα πραγματακια στον launcher.

βασικα πηγαινε και παει σφαιρα και ζεσταινετε οπως ζεσταινοταν.

τελικα fast charge εχει;πηρα ενα πολυφορτιστη με 3,0 fast charge κ περνει φορτιση στο μπαμ.

ξεφορτιζει ομως κ πιο γρηγορα με τετοια φορτιση ενω με τον δικο του φορτιστη κρατα περισσοτερο η καθε μοναδα στο ποσοστο μπαταριας.

το συμπαθω πολυ αυτο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλοι προτείνουν clean install της 7.1.1 για να μην υπάρχουν προβλήματα.

Αυτό θα κάνω και εγώ (όταν έρθει το update)

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες ckean install την 7αρα δε νομίζω να χρειάζεται.

Απλά κάνω τις αναβαθμίσεις από υπολογιστή κ όχι μέσο wifi ασύρματα.

Πάντως θέμα δεν έχω.clean είχα κάνει την 7 σαν ας πούμε μεγαλύτερη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...